| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 60 | 1768 | 825 | 344 | 659 | 52.2 | 0 | 4 | 0.0 | 137 | 186 | 73.7 | 161 | 348 | 509 | 99 | 98 | 70 | 99 | 166 | -62 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 60 | 1288 | 594 | 240 | 407 | 59.0 | 0 | 0 | - | 114 | 170 | 67.1 | 123 | 274 | 397 | 91 | 82 | 48 | 67 | 154 | -83 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 56 | 2048 | 833 | 352 | 558 | 63.1 | 0 | 1 | 0.0 | 129 | 168 | 76.8 | 192 | 467 | 659 | 214 | 133 | 85 | 100 | 134 | +347 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 44 | 1516 | 624 | 265 | 469 | 56.5 | 4 | 15 | 26.7 | 90 | 125 | 72.0 | 137 | 353 | 490 | 188 | 78 | 58 | 69 | 93 | +275 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 59 | 1785 | 653 | 272 | 461 | 59.0 | 4 | 22 | 18.2 | 105 | 132 | 79.5 | 139 | 373 | 512 | 213 | 94 | 58 | 85 | 120 | +258 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 56 | 1028 | 256 | 105 | 226 | 46.5 | 11 | 34 | 32.4 | 35 | 47 | 74.5 | 67 | 180 | 247 | 94 | 55 | 38 | 47 | 63 | -213 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 60 | 29.5 | 13.8 | 5.7 | 11.0 | 52.2 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 2.3 | 3.1 | 73.7 | 2.7 | 5.8 | 8.5 | 1.6 | 1.6 | 1.2 | 1.6 | 2.8 | -1.0 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 60 | 21.5 | 9.9 | 4.0 | 6.8 | 59.0 | 0.0 | 0.0 | - | 1.9 | 2.8 | 67.1 | 2.0 | 4.6 | 6.6 | 1.5 | 1.4 | 0.8 | 1.1 | 2.6 | -1.4 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 56 | 36.6 | 14.9 | 6.3 | 10.0 | 63.1 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 2.3 | 3.0 | 76.8 | 3.4 | 8.3 | 11.8 | 3.8 | 2.4 | 1.5 | 1.8 | 2.4 | +6.2 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 44 | 34.5 | 14.2 | 6.0 | 10.7 | 56.5 | 0.1 | 0.3 | 26.7 | 2.0 | 2.8 | 72.0 | 3.1 | 8.0 | 11.1 | 4.3 | 1.8 | 1.3 | 1.6 | 2.1 | +6.2 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 59 | 30.2 | 11.1 | 4.6 | 7.8 | 59.0 | 0.1 | 0.4 | 18.2 | 1.8 | 2.2 | 79.5 | 2.4 | 6.3 | 8.7 | 3.6 | 1.6 | 1.0 | 1.4 | 2.0 | +4.4 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 56 | 18.4 | 4.6 | 1.9 | 4.0 | 46.5 | 0.2 | 0.6 | 32.4 | 0.6 | 0.8 | 74.5 | 1.2 | 3.2 | 4.4 | 1.7 | 1.0 | 0.7 | 0.8 | 1.1 | -3.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 60 | 16.8 | 7.0 | 13.4 | 52.2 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 2.8 | 3.8 | 73.7 | 3.3 | 7.1 | 10.4 | 2.0 | 2.0 | 1.4 | 2.0 | 3.4 | -1.3 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 60 | 16.6 | 6.7 | 11.4 | 59.0 | 0.0 | 0.0 | - | 3.2 | 4.8 | 67.1 | 3.4 | 7.7 | 11.1 | 2.5 | 2.3 | 1.3 | 1.9 | 4.3 | -2.3 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 56 | 14.6 | 6.2 | 9.8 | 63.1 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 2.3 | 3.0 | 76.8 | 3.4 | 8.2 | 11.6 | 3.8 | 2.3 | 1.5 | 1.8 | 2.4 | +6.1 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 44 | 14.8 | 6.3 | 11.1 | 56.5 | 0.1 | 0.4 | 26.7 | 2.1 | 3.0 | 72.0 | 3.3 | 8.4 | 11.6 | 4.5 | 1.9 | 1.4 | 1.6 | 2.2 | +6.5 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 59 | 13.2 | 5.5 | 9.3 | 59.0 | 0.1 | 0.4 | 18.2 | 2.1 | 2.7 | 79.5 | 2.8 | 7.5 | 10.3 | 4.3 | 1.9 | 1.2 | 1.7 | 2.4 | +5.2 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 56 | 9.0 | 3.7 | 7.9 | 46.5 | 0.4 | 1.2 | 32.4 | 1.2 | 1.6 | 74.5 | 2.3 | 6.3 | 8.7 | 3.3 | 1.9 | 1.3 | 1.6 | 2.2 | -7.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 60 | 25.5 | 10.6 | 20.3 | 52.3 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 4.2 | 5.7 | 73.7 | 5.0 | 10.7 | 15.7 | 3.1 | 3.0 | 2.1 | 3.0 | 4.6 | -1.9 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 60 | 25.4 | 10.4 | 17.7 | 58.7 | 0.0 | 0.0 | - | 4.7 | 7.2 | 65.9 | 5.3 | 11.8 | 17.1 | 3.9 | 3.5 | 1.9 | 2.9 | 6.2 | -3.5 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 56 | 22.6 | 9.5 | 15.1 | 63.0 | 0.0 | 0.0 | - | 3.5 | 4.5 | 77.7 | 5.2 | 12.5 | 17.7 | 5.8 | 3.6 | 2.3 | 2.7 | 3.2 | +9.1 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 44 | 22.7 | 9.7 | 17.0 | 56.8 | 0.1 | 0.4 | 33.3 | 3.3 | 4.5 | 72.4 | 5.0 | 12.7 | 17.7 | 6.9 | 2.8 | 2.1 | 2.5 | 2.9 | +10.2 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 59 | 20.0 | 8.3 | 14.1 | 58.9 | 0.1 | 0.7 | 18.2 | 3.3 | 4.1 | 79.5 | 4.2 | 11.5 | 15.6 | 6.6 | 2.9 | 1.8 | 2.6 | 3.4 | +8.0 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 56 | 13.7 | 5.6 | 12.0 | 46.6 | 0.5 | 1.8 | 31.2 | 1.9 | 2.6 | 74.5 | 3.6 | 9.2 | 12.9 | 4.9 | 2.9 | 2.0 | 2.4 | 3.1 | -13.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 60 | 1768 | 52.3 | 1.124 | 0.0 | 0.3 | 22.7 | 2.6 | 9.7 | 1.03 | 0.43 | 10.6 | 22.8 | 3.3 | 5.2 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 60 | 1288 | 58.7 | 1.220 | 0.0 | 0.4 | 21.3 | 3.0 | 11.7 | 1.13 | 0.55 | 11.8 | 25.6 | 3.0 | 4.8 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 56 | 2048 | 63.0 | 1.332 | 0.0 | 0.3 | 18.0 | 3.1 | 16.3 | 1.62 | 0.91 | 11.4 | 25.3 | 3.5 | 4.4 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 44 | 1516 | 57.2 | 1.203 | 0.0 | 0.3 | 19.0 | 2.4 | 20.3 | 2.47 | 1.07 | 10.6 | 25.5 | 3.2 | 4.5 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 59 | 1785 | 59.3 | 1.260 | 0.0 | 0.3 | 16.3 | 2.5 | 17.2 | 2.28 | 1.06 | 9.0 | 22.6 | 2.6 | 4.6 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 56 | 1028 | 48.9 | 1.042 | 0.1 | 0.2 | 14.0 | 2.5 | 12.7 | 1.68 | 0.91 | 7.7 | 19.7 | 3.3 | 4.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 60 | 1768 | +1.62 | +0.17 | +1.44 | +0.032 | +0.005 | -0.028 | -0.64 | -0.87 | -0.23 | +1.20 | -0.10 | +1.10 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 60 | 1288 | -0.34 | -0.14 | -0.19 | +0.011 | +0.006 | -0.005 | +0.84 | +0.67 | -0.17 | -1.09 | +0.61 | -0.48 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 56 | 2048 | +2.95 | +0.37 | +2.57 | +0.049 | +0.007 | -0.042 | +2.03 | +0.82 | -1.21 | -1.13 | +0.59 | -0.54 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 44 | 1516 | +2.35 | +0.38 | +1.97 | +0.025 | +0.003 | -0.021 | +1.38 | +0.27 | -1.11 | -0.15 | +0.07 | -0.07 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 59 | 1785 | +2.83 | +0.75 | +2.08 | +0.047 | +0.001 | -0.047 | +0.79 | +0.52 | -0.27 | -0.19 | -0.22 | -0.41 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 56 | 1028 | -1.57 | -1.50 | -0.07 | -0.004 | -0.011 | -0.007 | -0.06 | -0.11 | -0.05 | -0.24 | +0.40 | +0.16 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 北海道 | 5.0 | 60 | 1768 | -0.33 | +1.38 | +1.04 | -0.11 | +2.33 | +2.22 | +5.58 |
| 2017-18 | 26 | B1 | 北海道 | 5.0 | 60 | 1288 | -0.11 | +0.83 | +0.71 | -0.07 | +0.37 | +0.30 | +2.49 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 仙台 | 4.8 | 56 | 2048 | +0.98 | +2.77 | +3.75 | +0.80 | +4.67 | +5.47 | +10.14 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 仙台 | 4.7 | 44 | 1516 | +1.39 | +2.79 | +4.18 | +1.33 | +3.97 | +5.30 | +7.40 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 仙台 | 4.4 | 59 | 1785 | +0.41 | +2.11 | +2.52 | +0.93 | +3.68 | +4.61 | +7.83 |
| 2021-22 | 30 | B1 | 北海道 | 4.1 | 56 | 1028 | -2.08 | +2.05 | -0.03 | -2.56 | +1.56 | -1.00 | +1.15 |