| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 60 | 2038 | 317 | 118 | 428 | 27.6 | 44 | 188 | 23.4 | 37 | 59 | 62.7 | 41 | 146 | 187 | 280 | 164 | 67 | 4 | 137 | -737 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 59 | 572 | 63 | 23 | 84 | 27.4 | 13 | 49 | 26.5 | 4 | 6 | 66.7 | 6 | 27 | 33 | 46 | 25 | 15 | 0 | 59 | -209 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 27 | 130 | 30 | 13 | 32 | 40.6 | 3 | 14 | 21.4 | 1 | 2 | 50.0 | 3 | 8 | 11 | 9 | 10 | 6 | 0 | 20 | -45 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 38 | 899 | 186 | 67 | 191 | 35.1 | 17 | 58 | 29.3 | 35 | 44 | 79.5 | 29 | 58 | 87 | 130 | 40 | 27 | 0 | 98 | 0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 26 | 637 | 159 | 51 | 146 | 34.9 | 22 | 64 | 34.4 | 35 | 46 | 76.1 | 8 | 44 | 52 | 96 | 57 | 29 | 0 | 63 | 0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 39 | 281 | 40 | 12 | 60 | 20.0 | 2 | 17 | 11.8 | 14 | 19 | 73.7 | 4 | 26 | 30 | 52 | 18 | 17 | 0 | 54 | 0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 34 | 214 | 46 | 13 | 33 | 39.4 | 7 | 14 | 50.0 | 13 | 16 | 81.2 | 7 | 12 | 19 | 23 | 10 | 15 | 0 | 44 | 0 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 山口 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0.0 | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 山口 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 60 | 34.0 | 5.3 | 2.0 | 7.1 | 27.6 | 0.7 | 3.1 | 23.4 | 0.6 | 1.0 | 62.7 | 0.7 | 2.4 | 3.1 | 4.7 | 2.7 | 1.1 | 0.1 | 2.3 | -12.3 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 59 | 9.7 | 1.1 | 0.4 | 1.4 | 27.4 | 0.2 | 0.8 | 26.5 | 0.1 | 0.1 | 66.7 | 0.1 | 0.5 | 0.6 | 0.8 | 0.4 | 0.3 | 0.0 | 1.0 | -3.5 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 27 | 4.8 | 1.1 | 0.5 | 1.2 | 40.6 | 0.1 | 0.5 | 21.4 | 0.0 | 0.1 | 50.0 | 0.1 | 0.3 | 0.4 | 0.3 | 0.4 | 0.2 | 0.0 | 0.7 | -1.7 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 38 | 23.7 | 4.9 | 1.8 | 5.0 | 35.1 | 0.4 | 1.5 | 29.3 | 0.9 | 1.2 | 79.5 | 0.8 | 1.5 | 2.3 | 3.4 | 1.1 | 0.7 | 0.0 | 2.6 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 26 | 24.5 | 6.1 | 2.0 | 5.6 | 34.9 | 0.8 | 2.5 | 34.4 | 1.3 | 1.8 | 76.1 | 0.3 | 1.7 | 2.0 | 3.7 | 2.2 | 1.1 | 0.0 | 2.4 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 39 | 7.2 | 1.0 | 0.3 | 1.5 | 20.0 | 0.1 | 0.4 | 11.8 | 0.4 | 0.5 | 73.7 | 0.1 | 0.7 | 0.8 | 1.3 | 0.5 | 0.4 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 34 | 6.3 | 1.4 | 0.4 | 1.0 | 39.4 | 0.2 | 0.4 | 50.0 | 0.4 | 0.5 | 81.2 | 0.2 | 0.4 | 0.6 | 0.7 | 0.3 | 0.4 | 0.0 | 1.3 | 0.0 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 山口 | 1 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 1.0 | 1.0 | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 山口 | 0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 60 | 5.6 | 2.1 | 7.6 | 27.6 | 0.8 | 3.3 | 23.4 | 0.7 | 1.0 | 62.7 | 0.7 | 2.6 | 3.3 | 4.9 | 2.9 | 1.2 | 0.1 | 2.4 | -13.0 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 59 | 4.0 | 1.4 | 5.3 | 27.4 | 0.8 | 3.1 | 26.5 | 0.3 | 0.4 | 66.7 | 0.4 | 1.7 | 2.1 | 2.9 | 1.6 | 0.9 | 0.0 | 3.7 | -13.2 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 27 | 8.3 | 3.6 | 8.8 | 40.6 | 0.8 | 3.9 | 21.4 | 0.3 | 0.6 | 50.0 | 0.8 | 2.2 | 3.0 | 2.5 | 2.8 | 1.7 | 0.0 | 5.5 | -12.4 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 38 | 7.4 | 2.7 | 7.6 | 35.1 | 0.7 | 2.3 | 29.3 | 1.4 | 1.8 | 79.5 | 1.2 | 2.3 | 3.5 | 5.2 | 1.6 | 1.1 | 0.0 | 3.9 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 26 | 9.0 | 2.9 | 8.2 | 34.9 | 1.2 | 3.6 | 34.4 | 2.0 | 2.6 | 76.1 | 0.5 | 2.5 | 2.9 | 5.4 | 3.2 | 1.6 | 0.0 | 3.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 39 | 5.1 | 1.5 | 7.7 | 20.0 | 0.3 | 2.2 | 11.8 | 1.8 | 2.4 | 73.7 | 0.5 | 3.3 | 3.8 | 6.7 | 2.3 | 2.2 | 0.0 | 6.9 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 34 | 7.7 | 2.2 | 5.5 | 39.4 | 1.2 | 2.4 | 50.0 | 2.2 | 2.7 | 81.2 | 1.2 | 2.0 | 3.2 | 3.9 | 1.7 | 2.5 | 0.0 | 7.4 | 0.0 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 山口 | 1 | 0.0 | 0.0 | 72.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 72.0 | 72.0 | 72.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 山口 | 0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 60 | 7.9 | 3.0 | 10.9 | 27.2 | 1.1 | 4.8 | 23.2 | 0.9 | 1.5 | 61.4 | 1.0 | 3.8 | 4.7 | 7.1 | 4.1 | 1.7 | 0.1 | 3.3 | -19.3 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 59 | 5.9 | 2.2 | 7.6 | 28.4 | 1.2 | 4.4 | 27.7 | 0.4 | 0.6 | 66.7 | 0.6 | 2.5 | 3.1 | 4.1 | 2.4 | 1.3 | 0.0 | 5.1 | -19.8 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 23 | 12.1 | 5.3 | 11.6 | 45.8 | 1.0 | 5.3 | 18.2 | 0.5 | 1.0 | 50.0 | 1.4 | 2.4 | 3.9 | 3.9 | 4.3 | 1.9 | 0.0 | 6.8 | -13.5 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 38 | 10.6 | 3.8 | 10.7 | 35.4 | 1.0 | 3.2 | 29.8 | 2.0 | 2.5 | 79.5 | 1.6 | 3.2 | 4.8 | 7.3 | 2.3 | 1.5 | 0.0 | 4.9 | -2.8 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 26 | 12.7 | 4.1 | 11.6 | 35.2 | 1.8 | 5.1 | 34.4 | 2.8 | 3.7 | 76.1 | 0.6 | 3.5 | 4.2 | 7.6 | 4.6 | 2.3 | 0.0 | 4.6 | -16.8 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 39 | 6.6 | 2.0 | 10.4 | 19.1 | 0.2 | 3.1 | 7.1 | 2.4 | 3.3 | 73.3 | 0.7 | 5.1 | 5.7 | 7.9 | 3.1 | 2.9 | 0.0 | 10.2 | -10.8 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 32 | 10.6 | 2.7 | 7.6 | 35.7 | 1.6 | 3.3 | 50.0 | 3.5 | 3.8 | 92.9 | 1.9 | 3.0 | 4.9 | 4.6 | 2.7 | 3.3 | 0.0 | 10.9 | -11.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 60 | 2038 | 32.3 | 0.688 | 0.4 | 0.1 | 13.7 | 3.6 | 19.9 | 1.75 | 1.45 | 1.9 | 7.7 | 2.5 | 0.2 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 59 | 572 | 36.4 | 0.750 | 0.6 | 0.1 | 9.2 | 2.1 | 10.5 | 1.76 | 1.14 | 1.2 | 5.8 | 2.0 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 23 | 130 | 50.0 | 1.000 | 0.5 | 0.1 | 15.0 | 4.0 | 12.1 | 0.89 | 0.81 | 3.1 | 5.3 | 3.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 38 | 899 | 39.9 | 0.894 | 0.3 | 0.2 | 12.2 | 2.0 | 19.1 | 3.23 | 1.57 | 3.4 | 7.3 | 2.2 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 26 | 637 | 42.8 | 0.964 | 0.4 | 0.3 | 15.6 | 4.0 | 23.5 | 1.67 | 1.51 | 1.3 | 8.1 | 3.5 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 39 | 281 | 20.2 | 0.556 | 0.3 | 0.3 | 13.1 | 2.7 | 21.2 | 2.57 | 1.62 | 1.4 | 12.8 | 5.9 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 32 | 214 | 46.4 | 1.114 | 0.4 | 0.5 | 10.4 | 2.3 | 11.8 | 1.70 | 1.13 | 3.7 | 6.4 | 4.9 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 60 | 2038 | -4.53 | -2.29 | -2.24 | -0.036 | -0.018 | +0.018 | -0.68 | +0.17 | +0.85 | -1.01 | +0.47 | -0.54 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 59 | 572 | -3.83 | -1.97 | -1.86 | -0.040 | -0.008 | +0.032 | -1.16 | -0.62 | +0.53 | -0.55 | +0.76 | +0.21 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 23 | 130 | -0.32 | -0.91 | +0.58 | +0.005 | -0.005 | -0.010 | -0.93 | -0.63 | +0.29 | +0.40 | +0.11 | +0.51 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 38 | 899 | +0.61 | +0.37 | +0.24 | -0.007 | -0.007 | 0.000 | -0.28 | +0.30 | +0.58 | +1.04 | -0.57 | +0.47 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 26 | 637 | -2.71 | -1.96 | -0.74 | -0.026 | -0.019 | +0.007 | -0.43 | -0.19 | +0.24 | -0.59 | +0.17 | -0.41 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 39 | 281 | -2.43 | -1.45 | -0.98 | -0.039 | -0.010 | +0.028 | -0.93 | -0.50 | +0.42 | -0.57 | +0.26 | -0.31 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 32 | 214 | -0.84 | -0.06 | -0.78 | +0.003 | -0.003 | -0.006 | -1.09 | +0.44 | +1.52 | +0.01 | -0.12 | -0.11 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 1.1 | 60 | 2038 | -1.51 | +0.88 | -0.63 | -1.92 | -1.11 | -3.03 | -0.05 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 2.0 | 59 | 572 | -2.50 | -0.71 | -3.21 | -3.97 | -2.48 | -6.45 | -1.15 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 青森 | 1.8 | 23 | 130 | -1.87 | -0.86 | -2.74 | -2.63 | -0.31 | -2.94 | +0.00 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 1.7 | 38 | 899 | -0.16 | +0.40 | +0.23 | -0.21 | +0.30 | +0.09 | +1.64 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 1.2 | 26 | 637 | -1.13 | +0.26 | -0.87 | -2.79 | -0.46 | -3.24 | -0.10 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 1.8 | 39 | 281 | -2.26 | -0.72 | -2.98 | -3.48 | -1.72 | -5.20 | -0.36 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 山口 | 1.8 | 32 | 214 | -0.79 | -0.36 | -1.15 | -0.62 | -1.02 | -1.63 | +0.17 |