| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 58 | 1360 | 320 | 115 | 313 | 36.7 | 29 | 111 | 26.1 | 61 | 84 | 72.6 | 37 | 95 | 132 | 47 | 58 | 26 | 11 | 168 | -196 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 55 | 847 | 171 | 63 | 156 | 40.4 | 13 | 45 | 28.9 | 32 | 44 | 72.7 | 30 | 76 | 106 | 28 | 28 | 7 | 5 | 122 | -66 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 56 | 1153 | 316 | 116 | 269 | 43.1 | 40 | 102 | 39.2 | 44 | 64 | 68.8 | 25 | 86 | 111 | 83 | 54 | 28 | 5 | 116 | -134 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 32 | 1091 | 525 | 166 | 364 | 45.6 | 55 | 150 | 36.7 | 138 | 182 | 75.8 | 29 | 95 | 124 | 95 | 78 | 26 | 8 | 76 | 0 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 54 | 609 | 179 | 63 | 138 | 45.7 | 15 | 54 | 27.8 | 38 | 49 | 77.6 | 21 | 52 | 73 | 23 | 33 | 17 | 3 | 77 | +91 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 46 | 416 | 47 | 13 | 51 | 25.5 | 1 | 16 | 6.2 | 20 | 25 | 80.0 | 14 | 34 | 48 | 24 | 4 | 10 | 0 | 65 | -153 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 58 | 23.4 | 5.5 | 2.0 | 5.4 | 36.7 | 0.5 | 1.9 | 26.1 | 1.1 | 1.4 | 72.6 | 0.6 | 1.6 | 2.3 | 0.8 | 1.0 | 0.4 | 0.2 | 2.9 | -3.4 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 55 | 15.4 | 3.1 | 1.1 | 2.8 | 40.4 | 0.2 | 0.8 | 28.9 | 0.6 | 0.8 | 72.7 | 0.5 | 1.4 | 1.9 | 0.5 | 0.5 | 0.1 | 0.1 | 2.2 | -1.2 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 56 | 20.6 | 5.6 | 2.1 | 4.8 | 43.1 | 0.7 | 1.8 | 39.2 | 0.8 | 1.1 | 68.8 | 0.4 | 1.5 | 2.0 | 1.5 | 1.0 | 0.5 | 0.1 | 2.1 | -2.4 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 32 | 34.1 | 16.4 | 5.2 | 11.4 | 45.6 | 1.7 | 4.7 | 36.7 | 4.3 | 5.7 | 75.8 | 0.9 | 3.0 | 3.9 | 3.0 | 2.4 | 0.8 | 0.2 | 2.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 54 | 11.3 | 3.3 | 1.2 | 2.6 | 45.7 | 0.3 | 1.0 | 27.8 | 0.7 | 0.9 | 77.6 | 0.4 | 1.0 | 1.4 | 0.4 | 0.6 | 0.3 | 0.1 | 1.4 | +1.7 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 46 | 9.0 | 1.0 | 0.3 | 1.1 | 25.5 | 0.0 | 0.3 | 6.2 | 0.4 | 0.5 | 80.0 | 0.3 | 0.7 | 1.0 | 0.5 | 0.1 | 0.2 | 0.0 | 1.4 | -3.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 58 | 8.5 | 3.0 | 8.3 | 36.7 | 0.8 | 2.9 | 26.1 | 1.6 | 2.2 | 72.6 | 1.0 | 2.5 | 3.5 | 1.2 | 1.5 | 0.7 | 0.3 | 4.4 | -5.2 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 55 | 7.3 | 2.7 | 6.6 | 40.4 | 0.6 | 1.9 | 28.9 | 1.4 | 1.9 | 72.7 | 1.3 | 3.2 | 4.5 | 1.2 | 1.2 | 0.3 | 0.2 | 5.2 | -2.8 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 56 | 9.9 | 3.6 | 8.4 | 43.1 | 1.2 | 3.2 | 39.2 | 1.4 | 2.0 | 68.8 | 0.8 | 2.7 | 3.5 | 2.6 | 1.7 | 0.9 | 0.2 | 3.6 | -4.2 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 32 | 17.3 | 5.5 | 12.0 | 45.6 | 1.8 | 4.9 | 36.7 | 4.6 | 6.0 | 75.8 | 1.0 | 3.1 | 4.1 | 3.1 | 2.6 | 0.9 | 0.3 | 2.5 | 0.0 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 54 | 10.6 | 3.7 | 8.2 | 45.7 | 0.9 | 3.2 | 27.8 | 2.2 | 2.9 | 77.6 | 1.2 | 3.1 | 4.3 | 1.4 | 2.0 | 1.0 | 0.2 | 4.6 | +5.4 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 46 | 4.1 | 1.1 | 4.4 | 25.5 | 0.1 | 1.4 | 6.2 | 1.7 | 2.2 | 80.0 | 1.2 | 2.9 | 4.2 | 2.1 | 0.3 | 0.9 | 0.0 | 5.6 | -13.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 58 | 12.9 | 4.6 | 12.6 | 36.7 | 1.2 | 4.5 | 26.1 | 2.5 | 3.4 | 72.6 | 1.5 | 3.8 | 5.3 | 1.9 | 2.4 | 1.1 | 0.4 | 6.4 | -7.3 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 55 | 11.5 | 4.2 | 10.5 | 40.4 | 0.9 | 3.0 | 28.9 | 2.2 | 3.0 | 72.7 | 2.0 | 5.1 | 7.1 | 1.9 | 1.8 | 0.5 | 0.3 | 8.0 | -4.6 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 56 | 14.9 | 5.5 | 12.7 | 43.0 | 1.9 | 4.8 | 39.0 | 2.0 | 3.0 | 67.7 | 1.2 | 4.2 | 5.3 | 4.0 | 2.6 | 1.4 | 0.2 | 5.1 | -6.9 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 32 | 26.0 | 8.2 | 17.9 | 46.0 | 2.7 | 7.3 | 37.2 | 6.8 | 9.0 | 75.8 | 1.4 | 4.6 | 6.1 | 4.7 | 3.9 | 1.3 | 0.4 | 3.3 | -3.7 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 53 | 14.7 | 5.1 | 11.3 | 45.0 | 1.3 | 4.5 | 29.5 | 3.2 | 4.1 | 77.5 | 1.9 | 4.8 | 6.7 | 1.8 | 2.5 | 1.6 | 0.2 | 6.7 | +9.6 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 46 | 5.6 | 1.8 | 6.5 | 27.9 | 0.2 | 1.8 | 8.3 | 1.8 | 2.1 | 85.7 | 2.0 | 4.5 | 6.5 | 3.0 | 0.6 | 1.4 | 0.0 | 8.3 | -22.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 58 | 1360 | 41.3 | 0.909 | 0.4 | 0.3 | 14.7 | 2.1 | 5.2 | 0.81 | 0.35 | 2.9 | 7.9 | 1.5 | 0.7 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 55 | 847 | 44.6 | 0.994 | 0.3 | 0.3 | 11.5 | 1.6 | 4.3 | 1.04 | 0.37 | 4.2 | 10.6 | 0.7 | 0.6 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 56 | 1153 | 50.4 | 1.055 | 0.4 | 0.2 | 14.6 | 2.2 | 10.3 | 1.57 | 0.71 | 2.4 | 8.7 | 1.9 | 0.4 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 32 | 1091 | 53.6 | 1.196 | 0.4 | 0.5 | 22.7 | 3.4 | 14.2 | 1.22 | 0.63 | 3.2 | 9.7 | 1.8 | 0.7 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 53 | 609 | 50.9 | 1.134 | 0.4 | 0.4 | 13.5 | 2.2 | 4.3 | 0.72 | 0.32 | 4.1 | 9.8 | 2.6 | 0.4 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 46 | 416 | 29.1 | 0.755 | 0.3 | 0.3 | 7.2 | 0.5 | 7.2 | 5.00 | 1.00 | 4.4 | 10.0 | 2.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 58 | 1360 | -2.09 | -2.81 | +0.72 | -0.010 | -0.023 | -0.013 | -2.13 | -1.88 | +0.25 | 0.00 | +0.18 | +0.17 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 55 | 847 | -1.48 | +0.57 | -2.05 | -0.020 | -0.002 | +0.018 | +0.63 | +0.83 | +0.20 | -0.67 | -0.01 | -0.69 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 56 | 1153 | -0.09 | +0.56 | -0.65 | -0.005 | +0.009 | +0.015 | +0.47 | -0.09 | -0.56 | -0.13 | +0.09 | -0.04 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 32 | 1091 | -1.18 | -0.39 | -0.79 | -0.018 | -0.001 | +0.016 | -0.71 | -0.71 | +0.01 | -0.14 | -0.17 | -0.32 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 53 | 609 | -0.05 | -0.83 | +0.78 | +0.003 | -0.014 | -0.017 | +0.19 | +0.40 | +0.22 | +0.17 | -0.12 | +0.05 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 46 | 416 | -2.61 | -0.66 | -1.95 | -0.042 | +0.001 | +0.043 | -0.10 | -0.59 | -0.49 | -0.66 | +0.20 | -0.46 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B1 | 新潟 | 2.7 | 58 | 1360 | -2.76 | -1.70 | -4.45 | -4.75 | -0.56 | -5.30 | -1.90 |
| 2017-18 | 29 | B1 | 新潟 | 3.2 | 55 | 847 | -2.54 | -2.06 | -4.60 | -1.79 | -3.61 | -5.40 | -1.13 |
| 2018-19 | 30 | B1 | 福岡 | 2.5 | 56 | 1153 | -1.61 | -0.92 | -2.52 | -0.54 | -1.34 | -1.87 | +0.75 |
| 2019-20 | 31 | B3 | 東京CR | 2.5 | 32 | 1091 | +0.88 | -0.59 | +0.29 | +0.22 | -1.33 | -1.11 | +1.22 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 茨城 | 3.0 | 53 | 609 | -1.69 | -1.00 | -2.69 | -2.62 | -0.32 | -2.94 | +0.01 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 茨城 | 2.8 | 46 | 416 | -2.46 | -0.61 | -3.07 | -2.87 | -2.44 | -5.31 | -0.53 |