| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 60 | 1751 | 504 | 181 | 483 | 37.5 | 89 | 236 | 37.7 | 53 | 69 | 76.8 | 13 | 131 | 144 | 129 | 68 | 43 | 5 | 139 | -80 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 50 | 1077 | 246 | 83 | 227 | 36.6 | 42 | 122 | 34.4 | 38 | 53 | 71.7 | 13 | 77 | 90 | 157 | 67 | 52 | 1 | 84 | +57 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 57 | 419 | 119 | 43 | 99 | 43.4 | 23 | 63 | 36.5 | 10 | 15 | 66.7 | 7 | 36 | 43 | 34 | 16 | 16 | 0 | 35 | +51 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 33 | 201 | 39 | 14 | 48 | 29.2 | 9 | 36 | 25.0 | 2 | 4 | 50.0 | 5 | 14 | 19 | 10 | 4 | 12 | 1 | 16 | +10 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 56 | 708 | 183 | 57 | 157 | 36.3 | 32 | 99 | 32.3 | 37 | 42 | 88.1 | 21 | 48 | 69 | 79 | 30 | 19 | 0 | 73 | -3 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 50 | 443 | 112 | 32 | 102 | 31.4 | 19 | 67 | 28.4 | 29 | 39 | 74.4 | 6 | 31 | 37 | 52 | 15 | 13 | 1 | 44 | +19 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 49 | 331 | 79 | 26 | 80 | 32.5 | 17 | 55 | 30.9 | 10 | 11 | 90.9 | 7 | 21 | 28 | 30 | 11 | 9 | 1 | 25 | -66 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 60 | 29.2 | 8.4 | 3.0 | 8.1 | 37.5 | 1.5 | 3.9 | 37.7 | 0.9 | 1.1 | 76.8 | 0.2 | 2.2 | 2.4 | 2.1 | 1.1 | 0.7 | 0.1 | 2.3 | -1.3 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 50 | 21.5 | 4.9 | 1.7 | 4.5 | 36.6 | 0.8 | 2.4 | 34.4 | 0.8 | 1.1 | 71.7 | 0.3 | 1.5 | 1.8 | 3.1 | 1.3 | 1.0 | 0.0 | 1.7 | +1.1 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 57 | 7.3 | 2.1 | 0.8 | 1.7 | 43.4 | 0.4 | 1.1 | 36.5 | 0.2 | 0.3 | 66.7 | 0.1 | 0.6 | 0.8 | 0.6 | 0.3 | 0.3 | 0.0 | 0.6 | +0.9 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 33 | 6.1 | 1.2 | 0.4 | 1.5 | 29.2 | 0.3 | 1.1 | 25.0 | 0.1 | 0.1 | 50.0 | 0.2 | 0.4 | 0.6 | 0.3 | 0.1 | 0.4 | 0.0 | 0.5 | +0.3 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 56 | 12.6 | 3.3 | 1.0 | 2.8 | 36.3 | 0.6 | 1.8 | 32.3 | 0.7 | 0.8 | 88.1 | 0.4 | 0.9 | 1.2 | 1.4 | 0.5 | 0.3 | 0.0 | 1.3 | -0.1 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 50 | 8.9 | 2.2 | 0.6 | 2.0 | 31.4 | 0.4 | 1.3 | 28.4 | 0.6 | 0.8 | 74.4 | 0.1 | 0.6 | 0.7 | 1.0 | 0.3 | 0.3 | 0.0 | 0.9 | +0.4 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 49 | 6.8 | 1.6 | 0.5 | 1.6 | 32.5 | 0.3 | 1.1 | 30.9 | 0.2 | 0.2 | 90.9 | 0.1 | 0.4 | 0.6 | 0.6 | 0.2 | 0.2 | 0.0 | 0.5 | -1.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 60 | 10.4 | 3.7 | 9.9 | 37.5 | 1.8 | 4.9 | 37.7 | 1.1 | 1.4 | 76.8 | 0.3 | 2.7 | 3.0 | 2.7 | 1.4 | 0.9 | 0.1 | 2.9 | -1.6 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 50 | 8.2 | 2.8 | 7.6 | 36.6 | 1.4 | 4.1 | 34.4 | 1.3 | 1.8 | 71.7 | 0.4 | 2.6 | 3.0 | 5.2 | 2.2 | 1.7 | 0.0 | 2.8 | +1.9 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 57 | 10.2 | 3.7 | 8.5 | 43.4 | 2.0 | 5.4 | 36.5 | 0.9 | 1.3 | 66.7 | 0.6 | 3.1 | 3.7 | 2.9 | 1.4 | 1.4 | 0.0 | 3.0 | +4.4 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 33 | 7.0 | 2.5 | 8.6 | 29.2 | 1.6 | 6.5 | 25.0 | 0.4 | 0.7 | 50.0 | 0.9 | 2.5 | 3.4 | 1.8 | 0.7 | 2.2 | 0.2 | 2.9 | +1.8 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 56 | 9.3 | 2.9 | 8.0 | 36.3 | 1.6 | 5.0 | 32.3 | 1.9 | 2.1 | 88.1 | 1.1 | 2.4 | 3.5 | 4.0 | 1.5 | 1.0 | 0.0 | 3.7 | -0.2 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 50 | 9.1 | 2.6 | 8.3 | 31.4 | 1.5 | 5.4 | 28.4 | 2.4 | 3.2 | 74.4 | 0.5 | 2.5 | 3.0 | 4.2 | 1.2 | 1.1 | 0.1 | 3.6 | +1.5 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 49 | 8.6 | 2.8 | 8.7 | 32.5 | 1.8 | 6.0 | 30.9 | 1.1 | 1.2 | 90.9 | 0.8 | 2.3 | 3.0 | 3.3 | 1.2 | 1.0 | 0.1 | 2.7 | -7.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 60 | 15.2 | 5.4 | 14.5 | 37.5 | 2.7 | 7.1 | 37.7 | 1.6 | 2.1 | 76.8 | 0.4 | 3.9 | 4.3 | 3.8 | 2.0 | 1.3 | 0.2 | 4.1 | -2.3 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 50 | 12.1 | 4.1 | 11.1 | 36.9 | 2.1 | 6.0 | 34.4 | 1.9 | 2.6 | 71.7 | 0.6 | 3.7 | 4.3 | 7.6 | 3.1 | 2.5 | 0.0 | 3.8 | +3.8 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 57 | 15.4 | 5.7 | 13.1 | 43.6 | 3.2 | 8.5 | 37.7 | 0.8 | 1.3 | 66.7 | 1.0 | 4.7 | 5.7 | 3.9 | 1.9 | 1.7 | 0.0 | 4.6 | +5.7 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 29 | 10.4 | 3.7 | 12.0 | 30.6 | 2.7 | 9.4 | 28.6 | 0.3 | 0.7 | 50.0 | 1.0 | 4.3 | 5.4 | 3.0 | 1.3 | 2.7 | 0.3 | 4.7 | +11.7 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 56 | 13.7 | 4.2 | 11.9 | 35.8 | 2.4 | 7.5 | 32.3 | 2.7 | 3.1 | 87.5 | 1.6 | 3.7 | 5.3 | 5.9 | 2.2 | 1.4 | 0.0 | 5.4 | -4.1 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 50 | 13.4 | 3.7 | 11.7 | 31.9 | 2.3 | 8.0 | 29.0 | 3.6 | 4.8 | 75.7 | 0.6 | 3.6 | 4.2 | 6.7 | 1.7 | 1.5 | 0.1 | 5.0 | +4.5 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 49 | 14.5 | 4.8 | 14.1 | 33.8 | 3.1 | 9.9 | 31.5 | 1.8 | 2.0 | 90.9 | 0.9 | 3.7 | 4.6 | 4.6 | 1.5 | 1.5 | 0.2 | 4.0 | -9.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 60 | 1751 | 46.7 | 0.981 | 0.5 | 0.1 | 15.7 | 1.8 | 10.4 | 1.88 | 0.66 | 0.8 | 8.2 | 2.0 | 0.2 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 50 | 1077 | 46.2 | 0.984 | 0.5 | 0.2 | 13.6 | 2.7 | 18.6 | 2.47 | 1.37 | 1.5 | 8.1 | 4.4 | 0.1 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 57 | 419 | 55.9 | 1.133 | 0.6 | 0.1 | 14.1 | 1.8 | 10.0 | 2.00 | 0.71 | 2.2 | 9.5 | 2.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 29 | 201 | 41.7 | 0.838 | 0.8 | 0.1 | 12.4 | 1.2 | 7.6 | 2.25 | 0.61 | 2.4 | 8.6 | 4.3 | 0.6 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 56 | 708 | 46.0 | 1.030 | 0.6 | 0.3 | 13.4 | 1.9 | 15.3 | 2.68 | 1.14 | 3.3 | 7.9 | 2.3 | 0.0 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 50 | 443 | 41.8 | 0.963 | 0.7 | 0.4 | 13.9 | 1.5 | 16.5 | 4.00 | 1.19 | 1.5 | 7.4 | 2.6 | 0.2 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 49 | 331 | 44.8 | 0.975 | 0.7 | 0.1 | 14.5 | 1.3 | 13.2 | 3.12 | 0.91 | 1.9 | 7.3 | 2.6 | 0.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 60 | 1751 | -0.66 | +0.02 | -0.68 | +0.003 | +0.005 | +0.002 | -2.32 | -2.02 | +0.31 | -0.27 | -0.24 | -0.51 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 50 | 1077 | +0.76 | -0.16 | +0.92 | +0.007 | +0.003 | -0.003 | -0.31 | -0.23 | +0.08 | +0.83 | +0.14 | +0.97 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 57 | 419 | +0.82 | +0.02 | +0.80 | +0.023 | +0.007 | -0.016 | +0.36 | -0.43 | -0.79 | -0.96 | +0.38 | -0.58 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 29 | 201 | +0.71 | -0.19 | +0.90 | +0.021 | 0.000 | -0.021 | -0.05 | -0.14 | -0.10 | -0.01 | +0.12 | +0.11 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 56 | 708 | -0.27 | -0.74 | +0.48 | -0.004 | -0.012 | -0.008 | +1.24 | +0.93 | -0.31 | -0.56 | +0.32 | -0.24 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 50 | 443 | +0.40 | -0.23 | +0.63 | +0.003 | +0.001 | -0.003 | +0.56 | +0.13 | -0.44 | -0.35 | +0.14 | -0.21 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 49 | 331 | -1.40 | -0.84 | -0.56 | -0.008 | -0.003 | +0.004 | -0.75 | -0.59 | +0.16 | -0.63 | +0.08 | -0.55 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 福島 | 2.0 | 60 | 1751 | +0.45 | -0.23 | +0.23 | +0.23 | -1.05 | -0.82 | +2.37 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 福島 | 1.5 | 50 | 1077 | +0.66 | +1.27 | +1.93 | +0.25 | +2.04 | +2.29 | +3.46 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 2.1 | 57 | 419 | -0.16 | -0.42 | -0.57 | -0.16 | +0.37 | +0.21 | +0.78 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 茨城 | 1.9 | 29 | 201 | -0.98 | +0.05 | -0.93 | -1.06 | +0.85 | -0.21 | +0.33 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 福島 | 2.0 | 56 | 708 | -0.00 | +0.11 | +0.11 | -0.88 | +0.52 | -0.35 | +1.08 |
| 2021-22 | 37 | B2 | 福島 | 1.9 | 50 | 443 | +0.35 | +0.35 | +0.70 | -0.14 | +0.86 | +0.72 | +0.96 |
| 2022-23 | 38 | B2 | 福島 | 2.1 | 49 | 331 | +0.14 | -0.03 | +0.11 | -0.73 | -0.64 | -1.38 | +0.31 |