| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 60 | 1483 | 436 | 157 | 387 | 40.6 | 26 | 90 | 28.9 | 96 | 118 | 81.4 | 46 | 162 | 208 | 200 | 136 | 70 | 9 | 194 | -55 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 60 | 1199 | 356 | 118 | 268 | 44.0 | 20 | 70 | 28.6 | 100 | 114 | 87.7 | 32 | 119 | 151 | 164 | 105 | 59 | 7 | 156 | -11 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 60 | 1115 | 235 | 74 | 199 | 37.2 | 17 | 57 | 29.8 | 70 | 83 | 84.3 | 27 | 106 | 133 | 112 | 74 | 36 | 10 | 167 | -200 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 35 | 244 | 25 | 8 | 45 | 17.8 | 1 | 9 | 11.1 | 8 | 12 | 66.7 | 7 | 23 | 30 | 23 | 12 | 7 | 3 | 41 | -23 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 56 | 524 | 63 | 25 | 74 | 33.8 | 5 | 23 | 21.7 | 8 | 11 | 72.7 | 25 | 55 | 80 | 34 | 26 | 22 | 4 | 92 | -146 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 39 | 216 | 38 | 12 | 36 | 33.3 | 7 | 19 | 36.8 | 7 | 8 | 87.5 | 5 | 11 | 16 | 17 | 13 | 4 | 6 | 38 | -42 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 52 | 487 | 73 | 26 | 81 | 32.1 | 13 | 49 | 26.5 | 8 | 11 | 72.7 | 7 | 42 | 49 | 58 | 22 | 20 | 3 | 80 | -96 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 51 | 286 | 37 | 11 | 47 | 23.4 | 7 | 29 | 24.1 | 8 | 10 | 80.0 | 3 | 26 | 29 | 19 | 10 | 9 | 4 | 43 | +1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 60 | 24.7 | 7.3 | 2.6 | 6.5 | 40.6 | 0.4 | 1.5 | 28.9 | 1.6 | 2.0 | 81.4 | 0.8 | 2.7 | 3.5 | 3.3 | 2.3 | 1.2 | 0.1 | 3.2 | -0.9 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 60 | 20.0 | 5.9 | 2.0 | 4.5 | 44.0 | 0.3 | 1.2 | 28.6 | 1.7 | 1.9 | 87.7 | 0.5 | 2.0 | 2.5 | 2.7 | 1.8 | 1.0 | 0.1 | 2.6 | -0.2 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 60 | 18.6 | 3.9 | 1.2 | 3.3 | 37.2 | 0.3 | 0.9 | 29.8 | 1.2 | 1.4 | 84.3 | 0.5 | 1.8 | 2.2 | 1.9 | 1.2 | 0.6 | 0.2 | 2.8 | -3.3 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 35 | 7.0 | 0.7 | 0.2 | 1.3 | 17.8 | 0.0 | 0.3 | 11.1 | 0.2 | 0.3 | 66.7 | 0.2 | 0.7 | 0.9 | 0.7 | 0.3 | 0.2 | 0.1 | 1.2 | -0.7 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 56 | 9.4 | 1.1 | 0.4 | 1.3 | 33.8 | 0.1 | 0.4 | 21.7 | 0.1 | 0.2 | 72.7 | 0.4 | 1.0 | 1.4 | 0.6 | 0.5 | 0.4 | 0.1 | 1.6 | -2.6 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 39 | 5.5 | 1.0 | 0.3 | 0.9 | 33.3 | 0.2 | 0.5 | 36.8 | 0.2 | 0.2 | 87.5 | 0.1 | 0.3 | 0.4 | 0.4 | 0.3 | 0.1 | 0.2 | 1.0 | -1.1 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 52 | 9.4 | 1.4 | 0.5 | 1.6 | 32.1 | 0.2 | 0.9 | 26.5 | 0.2 | 0.2 | 72.7 | 0.1 | 0.8 | 0.9 | 1.1 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | 1.5 | -1.8 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 51 | 5.6 | 0.7 | 0.2 | 0.9 | 23.4 | 0.1 | 0.6 | 24.1 | 0.2 | 0.2 | 80.0 | 0.1 | 0.5 | 0.6 | 0.4 | 0.2 | 0.2 | 0.1 | 0.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 60 | 10.6 | 3.8 | 9.4 | 40.6 | 0.6 | 2.2 | 28.9 | 2.3 | 2.9 | 81.4 | 1.1 | 3.9 | 5.0 | 4.9 | 3.3 | 1.7 | 0.2 | 4.7 | -1.3 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 60 | 10.7 | 3.5 | 8.0 | 44.0 | 0.6 | 2.1 | 28.6 | 3.0 | 3.4 | 87.7 | 1.0 | 3.6 | 4.5 | 4.9 | 3.2 | 1.8 | 0.2 | 4.7 | -0.3 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 60 | 7.6 | 2.4 | 6.4 | 37.2 | 0.5 | 1.8 | 29.8 | 2.3 | 2.7 | 84.3 | 0.9 | 3.4 | 4.3 | 3.6 | 2.4 | 1.2 | 0.3 | 5.4 | -6.5 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 35 | 3.7 | 1.2 | 6.6 | 17.8 | 0.1 | 1.3 | 11.1 | 1.2 | 1.8 | 66.7 | 1.0 | 3.4 | 4.4 | 3.4 | 1.8 | 1.0 | 0.4 | 6.1 | -3.4 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 56 | 4.3 | 1.7 | 5.1 | 33.8 | 0.3 | 1.6 | 21.7 | 0.5 | 0.8 | 72.7 | 1.7 | 3.8 | 5.5 | 2.3 | 1.8 | 1.5 | 0.3 | 6.3 | -10.0 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 39 | 6.3 | 2.0 | 6.0 | 33.3 | 1.2 | 3.2 | 36.8 | 1.2 | 1.3 | 87.5 | 0.8 | 1.8 | 2.7 | 2.8 | 2.2 | 0.7 | 1.0 | 6.3 | -7.0 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 52 | 5.4 | 1.9 | 6.0 | 32.1 | 1.0 | 3.6 | 26.5 | 0.6 | 0.8 | 72.7 | 0.5 | 3.1 | 3.6 | 4.3 | 1.6 | 1.5 | 0.2 | 5.9 | -7.1 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 51 | 4.7 | 1.4 | 5.9 | 23.4 | 0.9 | 3.7 | 24.1 | 1.0 | 1.3 | 80.0 | 0.4 | 3.3 | 3.7 | 2.4 | 1.3 | 1.1 | 0.5 | 5.4 | +0.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 60 | 16.3 | 5.9 | 14.3 | 41.0 | 1.0 | 3.2 | 29.9 | 3.6 | 4.4 | 81.4 | 1.7 | 6.0 | 7.7 | 7.4 | 5.1 | 2.6 | 0.3 | 6.8 | -1.8 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 60 | 16.0 | 5.3 | 12.0 | 44.0 | 0.9 | 3.1 | 29.0 | 4.5 | 5.1 | 87.7 | 1.4 | 5.4 | 6.8 | 7.4 | 4.7 | 2.7 | 0.3 | 6.6 | -0.6 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 60 | 11.3 | 3.5 | 9.7 | 36.6 | 0.8 | 2.8 | 30.9 | 3.4 | 4.0 | 84.0 | 1.4 | 5.1 | 6.5 | 5.5 | 3.6 | 1.8 | 0.5 | 7.8 | -10.1 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 35 | 5.5 | 1.7 | 10.3 | 16.3 | 0.2 | 1.9 | 12.5 | 1.9 | 2.9 | 66.7 | 1.7 | 5.3 | 6.9 | 5.5 | 2.9 | 1.7 | 0.7 | 9.1 | -7.7 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 56 | 6.6 | 2.7 | 7.8 | 34.3 | 0.6 | 2.3 | 23.8 | 0.8 | 1.0 | 77.8 | 2.4 | 6.0 | 8.4 | 3.8 | 2.8 | 2.1 | 0.4 | 9.5 | -15.0 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 37 | 8.8 | 2.8 | 8.5 | 33.3 | 1.7 | 4.8 | 35.3 | 1.4 | 1.7 | 83.3 | 1.1 | 2.5 | 3.7 | 4.0 | 3.7 | 0.8 | 1.7 | 9.1 | -12.5 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 51 | 8.6 | 3.1 | 9.5 | 32.9 | 1.6 | 5.8 | 27.1 | 0.7 | 1.1 | 66.7 | 0.8 | 5.0 | 5.8 | 6.9 | 2.7 | 2.3 | 0.4 | 8.9 | -11.6 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 50 | 8.0 | 2.4 | 9.7 | 24.4 | 1.5 | 5.8 | 25.9 | 1.7 | 2.2 | 80.0 | 0.4 | 4.9 | 5.4 | 4.1 | 2.2 | 1.7 | 0.9 | 8.8 | -2.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 60 | 1483 | 44.4 | 0.995 | 0.2 | 0.3 | 18.9 | 4.5 | 19.9 | 1.46 | 1.05 | 3.6 | 12.5 | 3.9 | 0.6 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 60 | 1199 | 47.7 | 1.120 | 0.3 | 0.4 | 16.6 | 4.1 | 18.8 | 1.56 | 1.13 | 3.2 | 11.8 | 3.9 | 0.5 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 60 | 1115 | 41.0 | 0.974 | 0.3 | 0.4 | 13.4 | 3.2 | 14.0 | 1.52 | 1.04 | 2.9 | 10.9 | 2.7 | 0.9 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 35 | 244 | 17.4 | 0.469 | 0.2 | 0.3 | 12.4 | 2.4 | 13.5 | 1.92 | 1.09 | 3.1 | 12.5 | 3.0 | 1.4 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 56 | 524 | 37.9 | 0.811 | 0.3 | 0.1 | 9.9 | 2.5 | 9.2 | 1.36 | 0.93 | 5.3 | 15.1 | 3.7 | 1.0 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 37 | 216 | 43.3 | 0.939 | 0.6 | 0.2 | 10.9 | 3.1 | 9.6 | 1.08 | 0.88 | 2.2 | 5.4 | 1.5 | 2.9 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 51 | 487 | 41.1 | 0.855 | 0.6 | 0.1 | 11.2 | 2.3 | 15.6 | 2.59 | 1.39 | 1.9 | 11.3 | 4.0 | 0.7 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 50 | 286 | 32.2 | 0.740 | 0.6 | 0.2 | 11.2 | 1.9 | 9.3 | 1.90 | 0.83 | 0.9 | 10.2 | 3.1 | 1.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 60 | 1483 | +1.06 | +0.33 | +0.73 | +0.030 | +0.012 | -0.019 | +0.04 | +0.39 | +0.35 | +0.43 | +0.55 | +0.98 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 60 | 1199 | -0.05 | -1.00 | +0.95 | +0.005 | -0.004 | -0.009 | -0.66 | -0.04 | +0.62 | +0.70 | +0.55 | +1.25 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 60 | 1115 | +0.11 | -0.37 | +0.48 | +0.011 | +0.003 | -0.008 | +0.28 | +0.07 | -0.20 | +0.20 | +0.52 | +0.72 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 35 | 244 | -0.68 | -0.80 | +0.12 | -0.016 | -0.011 | +0.005 | -0.12 | -0.37 | -0.25 | +0.84 | -0.11 | +0.73 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 56 | 524 | -1.65 | -0.71 | -0.94 | -0.035 | +0.002 | +0.038 | -0.20 | -0.67 | -0.47 | +0.40 | +0.43 | +0.83 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 37 | 216 | -0.50 | -0.39 | -0.11 | -0.012 | -0.009 | +0.003 | +1.01 | +0.76 | -0.25 | -0.65 | +0.17 | -0.49 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 51 | 487 | -0.55 | +0.19 | -0.75 | +0.003 | +0.006 | +0.003 | -0.07 | +0.07 | +0.14 | +0.06 | +0.08 | +0.15 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 50 | 286 | +0.78 | +0.15 | +0.63 | +0.019 | +0.001 | -0.018 | +0.36 | +0.24 | -0.12 | -0.17 | +0.06 | -0.11 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B1 | 北海道 | 2.0 | 60 | 1483 | -1.17 | +0.11 | -1.06 | -0.37 | +0.67 | +0.29 | +2.94 |
| 2017-18 | 35 | B1 | 北海道 | 2.3 | 60 | 1199 | -1.39 | -0.05 | -1.44 | -2.60 | +0.57 | -2.03 | +0.66 |
| 2018-19 | 36 | B1 | 北海道 | 2.5 | 60 | 1115 | -3.00 | -0.85 | -3.85 | -2.21 | -0.02 | -2.23 | +0.48 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 北海道 | 2.7 | 35 | 244 | -4.05 | -1.07 | -5.12 | -4.38 | -0.97 | -5.35 | -0.33 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 3.2 | 56 | 524 | -3.52 | -0.89 | -4.41 | -3.65 | -1.66 | -5.31 | -0.67 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 北海道 | 2.5 | 37 | 216 | -2.99 | -0.92 | -3.91 | -3.13 | -0.98 | -4.11 | -0.14 |
| 2022-23 | 40 | B1 | 北海道 | 2.3 | 51 | 487 | -2.39 | -0.50 | -2.89 | -1.95 | -0.99 | -2.94 | +0.01 |
| 2023-24 | 41 | B1 | 北海道 | 2.5 | 50 | 286 | -3.08 | -0.83 | -3.91 | -2.62 | -0.21 | -2.82 | +0.02 |