| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 59 | 1542 | 503 | 188 | 446 | 42.2 | 78 | 227 | 34.4 | 49 | 67 | 73.1 | 31 | 98 | 129 | 84 | 67 | 27 | 11 | 104 | +546 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 41 | 792 | 209 | 77 | 217 | 35.5 | 39 | 119 | 32.8 | 16 | 31 | 51.6 | 15 | 49 | 64 | 45 | 32 | 9 | 6 | 42 | +135 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 26 | 112 | 16 | 6 | 23 | 26.1 | 2 | 10 | 20.0 | 2 | 4 | 50.0 | 5 | 5 | 10 | 11 | 7 | 6 | 0 | 10 | 0 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 8 | 124 | 37 | 14 | 31 | 45.2 | 4 | 11 | 36.4 | 5 | 6 | 83.3 | 2 | 12 | 14 | 6 | 5 | 2 | 0 | 12 | -47 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 25 | 323 | 75 | 25 | 75 | 33.3 | 10 | 32 | 31.2 | 15 | 19 | 78.9 | 7 | 16 | 23 | 24 | 17 | 3 | 1 | 19 | 0 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 22 | 196 | 38 | 15 | 37 | 40.5 | 7 | 23 | 30.4 | 1 | 3 | 33.3 | 5 | 8 | 13 | 11 | 14 | 2 | 1 | 14 | -91 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 59 | 26.1 | 8.5 | 3.2 | 7.6 | 42.2 | 1.3 | 3.8 | 34.4 | 0.8 | 1.1 | 73.1 | 0.5 | 1.7 | 2.2 | 1.4 | 1.1 | 0.5 | 0.2 | 1.8 | +9.3 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 41 | 19.3 | 5.1 | 1.9 | 5.3 | 35.5 | 1.0 | 2.9 | 32.8 | 0.4 | 0.8 | 51.6 | 0.4 | 1.2 | 1.6 | 1.1 | 0.8 | 0.2 | 0.1 | 1.0 | +3.3 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 26 | 4.3 | 0.6 | 0.2 | 0.9 | 26.1 | 0.1 | 0.4 | 20.0 | 0.1 | 0.2 | 50.0 | 0.2 | 0.2 | 0.4 | 0.4 | 0.3 | 0.2 | 0.0 | 0.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 8 | 15.4 | 4.6 | 1.8 | 3.9 | 45.2 | 0.5 | 1.4 | 36.4 | 0.6 | 0.8 | 83.3 | 0.2 | 1.5 | 1.8 | 0.8 | 0.6 | 0.2 | 0.0 | 1.5 | -5.9 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 25 | 12.9 | 3.0 | 1.0 | 3.0 | 33.3 | 0.4 | 1.3 | 31.2 | 0.6 | 0.8 | 78.9 | 0.3 | 0.6 | 0.9 | 1.0 | 0.7 | 0.1 | 0.0 | 0.8 | 0.0 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 22 | 8.9 | 1.7 | 0.7 | 1.7 | 40.5 | 0.3 | 1.0 | 30.4 | 0.0 | 0.1 | 33.3 | 0.2 | 0.4 | 0.6 | 0.5 | 0.6 | 0.1 | 0.0 | 0.6 | -4.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 59 | 11.7 | 4.4 | 10.4 | 42.2 | 1.8 | 5.3 | 34.4 | 1.1 | 1.6 | 73.1 | 0.7 | 2.3 | 3.0 | 2.0 | 1.6 | 0.6 | 0.3 | 2.4 | +12.7 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 41 | 9.5 | 3.5 | 9.9 | 35.5 | 1.8 | 5.4 | 32.8 | 0.7 | 1.4 | 51.6 | 0.7 | 2.2 | 2.9 | 2.0 | 1.5 | 0.4 | 0.3 | 1.9 | +6.1 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 26 | 5.1 | 1.9 | 7.4 | 26.1 | 0.6 | 3.2 | 20.0 | 0.6 | 1.3 | 50.0 | 1.6 | 1.6 | 3.2 | 3.5 | 2.2 | 1.9 | 0.0 | 3.2 | 0.0 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 8 | 10.8 | 4.1 | 9.0 | 45.2 | 1.2 | 3.2 | 36.4 | 1.5 | 1.7 | 83.3 | 0.6 | 3.5 | 4.1 | 1.7 | 1.5 | 0.6 | 0.0 | 3.5 | -13.7 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 25 | 8.4 | 2.8 | 8.4 | 33.3 | 1.1 | 3.6 | 31.2 | 1.7 | 2.1 | 78.9 | 0.8 | 1.8 | 2.6 | 2.7 | 1.9 | 0.3 | 0.1 | 2.1 | 0.0 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 22 | 7.0 | 2.8 | 6.8 | 40.5 | 1.3 | 4.2 | 30.4 | 0.2 | 0.6 | 33.3 | 0.9 | 1.5 | 2.4 | 2.0 | 2.6 | 0.4 | 0.2 | 2.6 | -16.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 59 | 18.0 | 6.8 | 15.9 | 42.4 | 2.8 | 8.1 | 34.4 | 1.7 | 2.3 | 73.4 | 1.1 | 3.3 | 4.4 | 2.9 | 2.4 | 1.0 | 0.4 | 3.4 | +19.8 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 41 | 14.5 | 5.4 | 15.0 | 35.6 | 2.7 | 8.3 | 32.8 | 1.1 | 2.2 | 51.6 | 1.0 | 3.4 | 4.4 | 3.1 | 2.2 | 0.6 | 0.4 | 2.8 | +9.2 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 25 | 6.0 | 1.8 | 9.6 | 18.8 | 1.2 | 4.2 | 28.6 | 1.2 | 2.4 | 50.0 | 3.0 | 2.4 | 5.4 | 6.0 | 3.6 | 1.8 | 0.0 | 5.4 | -9.6 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 8 | 15.2 | 6.1 | 13.0 | 46.7 | 1.7 | 4.8 | 36.4 | 1.3 | 1.7 | 75.0 | 0.4 | 4.8 | 5.2 | 2.6 | 2.2 | 0.9 | 0.0 | 5.2 | -22.5 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 25 | 11.7 | 3.9 | 11.9 | 32.9 | 1.5 | 4.9 | 30.0 | 2.4 | 3.1 | 78.9 | 1.1 | 2.6 | 3.7 | 3.7 | 2.8 | 0.5 | 0.2 | 2.6 | +3.4 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 21 | 10.7 | 4.2 | 10.1 | 41.2 | 2.1 | 6.8 | 30.4 | 0.3 | 0.9 | 33.3 | 1.5 | 1.5 | 3.0 | 2.7 | 3.9 | 0.3 | 0.3 | 3.6 | -22.9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 59 | 1542 | 51.2 | 1.058 | 0.5 | 0.1 | 17.1 | 2.1 | 7.6 | 1.21 | 0.44 | 2.3 | 6.3 | 1.7 | 0.7 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 41 | 792 | 44.7 | 0.913 | 0.6 | 0.1 | 15.8 | 1.9 | 8.0 | 1.38 | 0.51 | 2.3 | 6.2 | 0.9 | 0.7 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 25 | 112 | 25.0 | 0.556 | 0.4 | 0.3 | 12.8 | 3.2 | 14.3 | 1.67 | 1.12 | 6.7 | 4.6 | 3.2 | 0.0 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 8 | 124 | 53.3 | 1.094 | 0.4 | 0.1 | 14.2 | 1.9 | 8.3 | 1.20 | 0.58 | 0.8 | 10.3 | 1.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 25 | 323 | 39.0 | 0.878 | 0.4 | 0.3 | 14.2 | 2.4 | 9.9 | 1.35 | 0.70 | 2.3 | 5.4 | 0.8 | 0.3 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 21 | 196 | 51.5 | 1.029 | 0.7 | 0.1 | 12.5 | 3.4 | 7.8 | 0.69 | 0.62 | 2.9 | 3.3 | 0.5 | 0.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 59 | 1542 | +3.39 | +1.34 | +2.04 | +0.042 | +0.016 | -0.026 | +0.05 | -0.44 | -0.50 | -0.67 | +0.17 | -0.51 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 41 | 792 | +1.26 | -1.28 | +2.53 | +0.045 | -0.005 | -0.050 | -0.78 | -1.08 | -0.30 | -0.72 | +0.24 | -0.48 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 25 | 112 | -0.35 | -0.24 | -0.11 | +0.003 | +0.001 | -0.002 | -0.15 | +0.28 | +0.42 | -0.12 | +0.29 | +0.17 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 8 | 123 | -1.19 | -1.33 | +0.13 | -0.006 | -0.011 | -0.005 | +0.16 | -0.14 | -0.30 | -0.62 | +0.24 | -0.37 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 25 | 323 | +0.68 | -0.01 | +0.70 | +0.004 | -0.004 | -0.009 | -0.75 | -0.48 | +0.27 | +0.72 | -0.54 | +0.18 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 21 | 195 | -2.43 | -1.85 | -0.58 | -0.019 | -0.012 | +0.007 | -0.31 | -0.21 | +0.11 | -0.46 | +0.42 | -0.03 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 島根 | 2.4 | 59 | 1542 | +0.35 | -0.57 | -0.22 | +0.61 | +1.08 | +1.69 | +4.50 |
| 2017-18 | 33 | B2 | 熊本 | 2.6 | 41 | 792 | -1.57 | -0.91 | -2.48 | -2.71 | +1.83 | -0.88 | +1.00 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 茨城 | 2.1 | 25 | 112 | -1.88 | +0.12 | -1.76 | -2.00 | -0.04 | -2.04 | +0.06 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 香川 | 2.6 | 8 | 123 | -1.35 | -1.07 | -2.42 | -2.37 | -0.82 | -3.18 | -0.01 |
| 2019-20 | 35 | B3 | 埼玉 | 2.3 | 25 | 323 | -2.00 | -0.81 | -2.81 | -1.68 | -0.24 | -1.92 | +0.20 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 香川 | 2.6 | 21 | 195 | -2.25 | -0.70 | -2.95 | -3.86 | -1.24 | -5.10 | -0.24 |