| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 59 | 1234 | 284 | 101 | 301 | 33.6 | 47 | 165 | 28.5 | 35 | 48 | 72.9 | 67 | 115 | 182 | 52 | 67 | 56 | 6 | 140 | -487 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 28 | 761 | 186 | 67 | 169 | 39.6 | 42 | 114 | 36.8 | 10 | 15 | 66.7 | 13 | 68 | 81 | 50 | 31 | 36 | 2 | 55 | 0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 36 | 721 | 112 | 41 | 133 | 30.8 | 27 | 101 | 26.7 | 3 | 8 | 37.5 | 24 | 72 | 96 | 49 | 23 | 36 | 4 | 75 | 0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 35 | 690 | 143 | 48 | 142 | 33.8 | 36 | 110 | 32.7 | 11 | 14 | 78.6 | 19 | 73 | 92 | 32 | 16 | 27 | 2 | 65 | 0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 809 | 211 | 77 | 188 | 41.0 | 50 | 135 | 37.0 | 7 | 15 | 46.7 | 27 | 79 | 106 | 54 | 30 | 48 | 1 | 94 | 0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 44 | 536 | 116 | 42 | 134 | 31.3 | 27 | 105 | 25.7 | 5 | 9 | 55.6 | 17 | 30 | 47 | 51 | 20 | 23 | 3 | 76 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 59 | 20.9 | 4.8 | 1.7 | 5.1 | 33.6 | 0.8 | 2.8 | 28.5 | 0.6 | 0.8 | 72.9 | 1.1 | 1.9 | 3.1 | 0.9 | 1.1 | 0.9 | 0.1 | 2.4 | -8.3 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 28 | 27.2 | 6.6 | 2.4 | 6.0 | 39.6 | 1.5 | 4.1 | 36.8 | 0.4 | 0.5 | 66.7 | 0.5 | 2.4 | 2.9 | 1.8 | 1.1 | 1.3 | 0.1 | 2.0 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 36 | 20.0 | 3.1 | 1.1 | 3.7 | 30.8 | 0.8 | 2.8 | 26.7 | 0.1 | 0.2 | 37.5 | 0.7 | 2.0 | 2.7 | 1.4 | 0.6 | 1.0 | 0.1 | 2.1 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 35 | 19.7 | 4.1 | 1.4 | 4.1 | 33.8 | 1.0 | 3.1 | 32.7 | 0.3 | 0.4 | 78.6 | 0.5 | 2.1 | 2.6 | 0.9 | 0.5 | 0.8 | 0.1 | 1.9 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 20.7 | 5.4 | 2.0 | 4.8 | 41.0 | 1.3 | 3.5 | 37.0 | 0.2 | 0.4 | 46.7 | 0.7 | 2.0 | 2.7 | 1.4 | 0.8 | 1.2 | 0.0 | 2.4 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 44 | 12.2 | 2.6 | 1.0 | 3.0 | 31.3 | 0.6 | 2.4 | 25.7 | 0.1 | 0.2 | 55.6 | 0.4 | 0.7 | 1.1 | 1.2 | 0.5 | 0.5 | 0.1 | 1.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 59 | 8.3 | 2.9 | 8.8 | 33.6 | 1.4 | 4.8 | 28.5 | 1.0 | 1.4 | 72.9 | 2.0 | 3.4 | 5.3 | 1.5 | 2.0 | 1.6 | 0.2 | 4.1 | -14.2 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 28 | 8.8 | 3.2 | 8.0 | 39.6 | 2.0 | 5.4 | 36.8 | 0.5 | 0.7 | 66.7 | 0.6 | 3.2 | 3.8 | 2.4 | 1.5 | 1.7 | 0.1 | 2.6 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 36 | 5.6 | 2.0 | 6.6 | 30.8 | 1.3 | 5.0 | 26.7 | 0.1 | 0.4 | 37.5 | 1.2 | 3.6 | 4.8 | 2.4 | 1.1 | 1.8 | 0.2 | 3.7 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 35 | 7.5 | 2.5 | 7.4 | 33.8 | 1.9 | 5.7 | 32.7 | 0.6 | 0.7 | 78.6 | 1.0 | 3.8 | 4.8 | 1.7 | 0.8 | 1.4 | 0.1 | 3.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 9.4 | 3.4 | 8.4 | 41.0 | 2.2 | 6.0 | 37.0 | 0.3 | 0.7 | 46.7 | 1.2 | 3.5 | 4.7 | 2.4 | 1.3 | 2.1 | 0.0 | 4.2 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 44 | 7.8 | 2.8 | 9.0 | 31.3 | 1.8 | 7.1 | 25.7 | 0.3 | 0.6 | 55.6 | 1.1 | 2.0 | 3.2 | 3.4 | 1.3 | 1.5 | 0.2 | 5.1 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 59 | 11.8 | 4.2 | 12.6 | 33.3 | 2.0 | 6.9 | 28.6 | 1.5 | 2.1 | 72.9 | 2.8 | 4.8 | 7.7 | 2.1 | 2.8 | 2.3 | 0.3 | 5.6 | -20.9 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 28 | 12.6 | 4.6 | 11.5 | 39.6 | 2.9 | 7.7 | 36.8 | 0.7 | 1.0 | 66.7 | 0.9 | 4.6 | 5.5 | 3.4 | 2.1 | 2.4 | 0.1 | 3.7 | +0.3 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 36 | 8.1 | 2.9 | 9.3 | 31.5 | 2.0 | 7.2 | 28.1 | 0.2 | 0.6 | 37.5 | 1.6 | 5.1 | 6.7 | 3.4 | 1.5 | 2.5 | 0.3 | 5.2 | -13.5 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 35 | 10.8 | 3.6 | 10.7 | 33.8 | 2.7 | 8.3 | 32.7 | 0.8 | 1.1 | 78.6 | 1.4 | 5.4 | 6.7 | 2.3 | 1.2 | 2.0 | 0.2 | 4.6 | -7.3 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 13.2 | 4.8 | 11.8 | 41.0 | 3.1 | 8.5 | 37.0 | 0.4 | 0.9 | 46.7 | 1.7 | 4.9 | 6.6 | 3.4 | 1.9 | 3.0 | 0.1 | 5.5 | -11.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 44 | 10.7 | 3.9 | 12.2 | 32.0 | 2.4 | 9.4 | 25.5 | 0.5 | 0.8 | 62.5 | 1.6 | 2.5 | 4.1 | 4.2 | 1.8 | 2.0 | 0.3 | 7.2 | +10.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 59 | 1234 | 41.2 | 0.877 | 0.5 | 0.2 | 14.4 | 2.5 | 6.3 | 0.77 | 0.44 | 5.3 | 9.7 | 3.2 | 0.4 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 28 | 761 | 52.1 | 1.063 | 0.7 | 0.1 | 12.7 | 1.9 | 9.1 | 1.61 | 0.72 | 2.2 | 9.0 | 3.5 | 0.2 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 36 | 721 | 42.3 | 0.850 | 0.8 | 0.1 | 9.8 | 1.3 | 8.7 | 2.25 | 0.89 | 3.4 | 11.3 | 3.3 | 0.5 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 35 | 690 | 46.5 | 0.966 | 0.8 | 0.1 | 10.7 | 1.0 | 6.4 | 1.88 | 0.60 | 2.7 | 12.0 | 3.2 | 0.3 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 809 | 54.3 | 1.088 | 0.7 | 0.1 | 12.4 | 1.7 | 10.0 | 1.80 | 0.81 | 3.7 | 11.2 | 4.5 | 0.1 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 44 | 536 | 41.8 | 0.856 | 0.8 | 0.1 | 12.5 | 1.6 | 10.7 | 2.33 | 0.86 | 3.3 | 5.8 | 3.3 | 0.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 59 | 1234 | -2.72 | -2.85 | +0.12 | -0.024 | -0.024 | 0.000 | -1.38 | -1.45 | -0.07 | +0.73 | -0.15 | +0.59 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 28 | 761 | +0.12 | +0.59 | -0.47 | +0.036 | +0.017 | -0.019 | -2.95 | -1.82 | +1.13 | -0.16 | +0.11 | -0.05 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 36 | 721 | -2.53 | -1.19 | -1.34 | -0.024 | -0.008 | +0.016 | -0.65 | -0.69 | -0.04 | -0.20 | +0.18 | -0.02 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 35 | 690 | -0.63 | -1.43 | +0.80 | -0.008 | -0.022 | -0.014 | -1.10 | -1.05 | +0.05 | +1.00 | -0.41 | +0.58 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 809 | -1.09 | -0.92 | -0.17 | -0.015 | -0.005 | +0.010 | -0.45 | -0.61 | -0.16 | +0.13 | +0.06 | +0.19 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 44 | 536 | +0.53 | -0.44 | +0.97 | 0.000 | -0.006 | -0.006 | -0.77 | -0.47 | +0.30 | +1.40 | -0.37 | +1.03 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 2.6 | 59 | 1234 | -1.87 | -0.14 | -2.01 | -3.52 | +0.01 | -3.51 | -0.43 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 鹿児島 | 2.3 | 28 | 761 | +0.06 | +0.32 | +0.38 | +0.35 | -0.13 | +0.22 | +1.52 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 2.5 | 36 | 721 | -1.71 | +0.32 | -1.40 | -2.24 | -0.91 | -3.15 | -0.07 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 2.8 | 35 | 690 | -0.61 | +0.14 | -0.46 | -1.95 | +0.74 | -1.21 | +0.72 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 2.5 | 39 | 809 | -0.03 | +0.78 | +0.75 | -0.52 | +0.52 | +0.00 | +1.43 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 2.3 | 44 | 536 | -1.03 | -0.36 | -1.39 | -1.50 | +0.53 | -0.96 | +0.64 |