| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 32 | 540 | 212 | 89 | 172 | 51.7 | 7 | 21 | 33.3 | 27 | 36 | 75.0 | 37 | 72 | 109 | 23 | 23 | 11 | 10 | 54 | 0 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 57 | 1161 | 420 | 162 | 382 | 42.4 | 50 | 134 | 37.3 | 46 | 57 | 80.7 | 39 | 139 | 178 | 77 | 40 | 36 | 23 | 109 | +58 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 58 | 789 | 268 | 96 | 271 | 35.4 | 47 | 136 | 34.6 | 29 | 42 | 69.0 | 20 | 113 | 133 | 39 | 20 | 20 | 2 | 84 | -267 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 44 | 431 | 187 | 71 | 178 | 39.9 | 32 | 98 | 32.7 | 13 | 25 | 52.0 | 19 | 49 | 68 | 23 | 17 | 11 | 3 | 53 | +58 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 16 | 179 | 69 | 25 | 64 | 39.1 | 18 | 45 | 40.0 | 1 | 4 | 25.0 | 3 | 17 | 20 | 6 | 5 | 3 | 2 | 20 | -80 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 14 | 74 | 25 | 9 | 32 | 28.1 | 6 | 21 | 28.6 | 1 | 2 | 50.0 | 3 | 7 | 10 | 1 | 0 | 0 | 1 | 17 | -35 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 32 | 16.9 | 6.6 | 2.8 | 5.4 | 51.7 | 0.2 | 0.7 | 33.3 | 0.8 | 1.1 | 75.0 | 1.2 | 2.2 | 3.4 | 0.7 | 0.7 | 0.3 | 0.3 | 1.7 | 0.0 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 57 | 20.4 | 7.4 | 2.8 | 6.7 | 42.4 | 0.9 | 2.4 | 37.3 | 0.8 | 1.0 | 80.7 | 0.7 | 2.4 | 3.1 | 1.4 | 0.7 | 0.6 | 0.4 | 1.9 | +1.0 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 58 | 13.6 | 4.6 | 1.7 | 4.7 | 35.4 | 0.8 | 2.3 | 34.6 | 0.5 | 0.7 | 69.0 | 0.3 | 1.9 | 2.3 | 0.7 | 0.3 | 0.3 | 0.0 | 1.4 | -4.6 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 44 | 9.8 | 4.2 | 1.6 | 4.0 | 39.9 | 0.7 | 2.2 | 32.7 | 0.3 | 0.6 | 52.0 | 0.4 | 1.1 | 1.5 | 0.5 | 0.4 | 0.2 | 0.1 | 1.2 | +1.3 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 16 | 11.2 | 4.3 | 1.6 | 4.0 | 39.1 | 1.1 | 2.8 | 40.0 | 0.1 | 0.2 | 25.0 | 0.2 | 1.1 | 1.2 | 0.4 | 0.3 | 0.2 | 0.1 | 1.2 | -5.0 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 14 | 5.3 | 1.8 | 0.6 | 2.3 | 28.1 | 0.4 | 1.5 | 28.6 | 0.1 | 0.1 | 50.0 | 0.2 | 0.5 | 0.7 | 0.1 | 0.0 | 0.0 | 0.1 | 1.2 | -2.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 32 | 14.1 | 5.9 | 11.5 | 51.7 | 0.5 | 1.4 | 33.3 | 1.8 | 2.4 | 75.0 | 2.5 | 4.8 | 7.3 | 1.5 | 1.5 | 0.7 | 0.7 | 3.6 | 0.0 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 57 | 13.0 | 5.0 | 11.8 | 42.4 | 1.6 | 4.2 | 37.3 | 1.4 | 1.8 | 80.7 | 1.2 | 4.3 | 5.5 | 2.4 | 1.2 | 1.1 | 0.7 | 3.4 | +1.8 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 58 | 12.2 | 4.4 | 12.4 | 35.4 | 2.1 | 6.2 | 34.6 | 1.3 | 1.9 | 69.0 | 0.9 | 5.2 | 6.1 | 1.8 | 0.9 | 0.9 | 0.1 | 3.8 | -12.2 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 44 | 15.6 | 5.9 | 14.9 | 39.9 | 2.7 | 8.2 | 32.7 | 1.1 | 2.1 | 52.0 | 1.6 | 4.1 | 5.7 | 1.9 | 1.4 | 0.9 | 0.3 | 4.4 | +4.8 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 16 | 13.9 | 5.0 | 12.9 | 39.1 | 3.6 | 9.0 | 40.0 | 0.2 | 0.8 | 25.0 | 0.6 | 3.4 | 4.0 | 1.2 | 1.0 | 0.6 | 0.4 | 4.0 | -16.1 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 14 | 12.2 | 4.4 | 15.7 | 28.1 | 2.9 | 10.3 | 28.6 | 0.5 | 1.0 | 50.0 | 1.5 | 3.4 | 4.9 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 8.3 | -17.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 32 | 21.1 | 8.9 | 17.4 | 50.9 | 0.5 | 2.0 | 26.3 | 2.8 | 3.8 | 75.0 | 3.9 | 7.1 | 11.0 | 2.3 | 2.4 | 0.9 | 1.1 | 5.1 | +36.2 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 57 | 19.6 | 7.5 | 17.9 | 42.1 | 2.4 | 6.3 | 37.3 | 2.2 | 2.7 | 80.7 | 1.8 | 6.4 | 8.3 | 3.6 | 1.8 | 1.7 | 1.1 | 4.6 | +3.1 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 58 | 18.1 | 6.5 | 18.7 | 35.0 | 3.1 | 9.4 | 33.3 | 1.9 | 2.8 | 67.5 | 1.3 | 7.7 | 9.1 | 2.7 | 1.4 | 1.3 | 0.1 | 5.5 | -18.9 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 44 | 24.4 | 9.2 | 23.2 | 39.7 | 4.6 | 13.7 | 33.8 | 1.4 | 2.6 | 53.3 | 2.4 | 5.1 | 7.5 | 2.7 | 2.2 | 1.4 | 0.2 | 7.0 | +9.4 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 22.5 | 8.1 | 21.1 | 38.1 | 6.0 | 15.1 | 40.0 | 0.3 | 1.3 | 25.0 | 1.0 | 5.4 | 6.4 | 1.3 | 1.3 | 1.0 | 0.7 | 6.4 | -27.9 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 13 | 20.6 | 7.8 | 24.5 | 32.0 | 4.9 | 15.7 | 31.2 | 0.0 | 0.0 | - | 2.9 | 4.9 | 7.8 | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 14.7 | -21.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 32 | 540 | 52.4 | 1.105 | 0.1 | 0.2 | 18.2 | 2.1 | 6.6 | 0.96 | 0.36 | 8.2 | 12.8 | 1.3 | 1.8 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 57 | 1161 | 48.7 | 1.025 | 0.4 | 0.2 | 18.8 | 1.6 | 9.7 | 2.03 | 0.52 | 3.9 | 12.9 | 2.4 | 1.7 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 58 | 789 | 43.3 | 0.904 | 0.5 | 0.2 | 19.0 | 1.3 | 7.9 | 1.90 | 0.42 | 2.6 | 16.8 | 2.1 | 0.2 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 44 | 431 | 49.6 | 1.000 | 0.6 | 0.1 | 23.9 | 2.0 | 8.3 | 1.23 | 0.35 | 5.0 | 10.3 | 2.3 | 0.3 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 179 | 52.4 | 1.031 | 0.7 | 0.1 | 20.5 | 1.2 | 4.8 | 1.00 | 0.23 | 1.9 | 10.6 | 1.5 | 1.0 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 13 | 74 | 42.0 | 0.840 | 0.6 | 0.0 | 21.2 | 0.0 | 3.0 | - | 0.14 | 5.2 | 9.4 | 0.0 | 1.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 32 | 540 | +3.36 | +1.01 | +2.35 | +0.041 | +0.005 | -0.036 | +1.50 | +0.38 | -1.13 | +0.51 | -0.29 | +0.22 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 57 | 1161 | +2.45 | +0.54 | +1.91 | +0.051 | +0.009 | -0.042 | -0.32 | -1.91 | -1.59 | -0.54 | -0.48 | -1.02 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 58 | 789 | -3.76 | -1.88 | -1.88 | -0.041 | -0.020 | +0.021 | -0.84 | -0.17 | +0.67 | -0.24 | -0.28 | -0.52 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 44 | 431 | -0.23 | -0.96 | +0.74 | +0.003 | -0.009 | -0.011 | -0.63 | -0.38 | +0.24 | -0.77 | +0.14 | -0.63 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 179 | -2.34 | -1.34 | -1.00 | -0.014 | -0.011 | +0.003 | -0.89 | -0.72 | +0.17 | -0.97 | +0.03 | -0.94 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 13 | 74 | -0.67 | -0.08 | -0.59 | -0.002 | -0.002 | 0.000 | -0.89 | -0.05 | +0.83 | -0.23 | -0.07 | -0.30 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 34 | B3 | 金沢 | 3.6 | 32 | 540 | +0.28 | -0.48 | -0.21 | +0.65 | +1.33 | +1.98 | +1.73 |
| 2017-18 | 35 | B2 | 金沢 | 3.4 | 57 | 1161 | +0.03 | -0.16 | -0.13 | +0.09 | +1.40 | +1.48 | +3.16 |
| 2018-19 | 36 | B2 | 金沢 | 3.3 | 58 | 789 | -1.22 | -1.50 | -2.72 | -2.65 | -3.24 | -5.89 | -1.28 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 信州 | 3.2 | 44 | 431 | +0.18 | -1.59 | -1.42 | -0.99 | -0.77 | -1.76 | +0.31 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 信州 | 3.5 | 15 | 179 | -0.17 | -1.08 | -1.25 | -1.45 | -1.98 | -3.43 | -0.04 |
| 2021-22 | 39 | B1 | 信州 | 4.1 | 13 | 74 | -0.41 | -1.10 | -1.51 | -0.38 | -1.64 | -2.02 | +0.04 |