| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 59 | 1933 | 500 | 193 | 548 | 35.2 | 90 | 265 | 34.0 | 24 | 32 | 75.0 | 22 | 123 | 145 | 52 | 62 | 34 | 6 | 106 | -153 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 59 | 1796 | 523 | 204 | 531 | 38.4 | 101 | 257 | 39.3 | 14 | 17 | 82.4 | 17 | 90 | 107 | 74 | 57 | 44 | 3 | 131 | -235 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 58 | 1238 | 374 | 142 | 381 | 37.3 | 60 | 187 | 32.1 | 30 | 41 | 73.2 | 12 | 100 | 112 | 71 | 43 | 39 | 3 | 106 | +235 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 34 | 580 | 155 | 60 | 156 | 38.5 | 25 | 82 | 30.5 | 10 | 11 | 90.9 | 7 | 39 | 46 | 40 | 25 | 12 | 0 | 39 | -173 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 54 | 929 | 195 | 68 | 201 | 33.8 | 43 | 126 | 34.1 | 16 | 16 | 100.0 | 8 | 58 | 66 | 52 | 34 | 16 | 1 | 67 | -223 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 44 | 753 | 164 | 61 | 158 | 38.6 | 24 | 76 | 31.6 | 18 | 19 | 94.7 | 11 | 43 | 54 | 48 | 46 | 15 | 3 | 70 | -316 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 59 | 32.8 | 8.5 | 3.3 | 9.3 | 35.2 | 1.5 | 4.5 | 34.0 | 0.4 | 0.5 | 75.0 | 0.4 | 2.1 | 2.5 | 0.9 | 1.1 | 0.6 | 0.1 | 1.8 | -2.6 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 59 | 30.4 | 8.9 | 3.5 | 9.0 | 38.4 | 1.7 | 4.4 | 39.3 | 0.2 | 0.3 | 82.4 | 0.3 | 1.5 | 1.8 | 1.3 | 1.0 | 0.7 | 0.1 | 2.2 | -4.0 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 58 | 21.3 | 6.4 | 2.4 | 6.6 | 37.3 | 1.0 | 3.2 | 32.1 | 0.5 | 0.7 | 73.2 | 0.2 | 1.7 | 1.9 | 1.2 | 0.7 | 0.7 | 0.1 | 1.8 | +4.1 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 34 | 17.1 | 4.6 | 1.8 | 4.6 | 38.5 | 0.7 | 2.4 | 30.5 | 0.3 | 0.3 | 90.9 | 0.2 | 1.1 | 1.4 | 1.2 | 0.7 | 0.4 | 0.0 | 1.1 | -5.1 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 54 | 17.2 | 3.6 | 1.3 | 3.7 | 33.8 | 0.8 | 2.3 | 34.1 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 0.1 | 1.1 | 1.2 | 1.0 | 0.6 | 0.3 | 0.0 | 1.2 | -4.1 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 44 | 17.1 | 3.7 | 1.4 | 3.6 | 38.6 | 0.5 | 1.7 | 31.6 | 0.4 | 0.4 | 94.7 | 0.2 | 1.0 | 1.2 | 1.1 | 1.0 | 0.3 | 0.1 | 1.6 | -7.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 59 | 9.3 | 3.6 | 10.2 | 35.2 | 1.7 | 4.9 | 34.0 | 0.4 | 0.6 | 75.0 | 0.4 | 2.3 | 2.7 | 1.0 | 1.2 | 0.6 | 0.1 | 2.0 | -2.9 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 59 | 10.5 | 4.1 | 10.6 | 38.4 | 2.0 | 5.2 | 39.3 | 0.3 | 0.3 | 82.4 | 0.3 | 1.8 | 2.1 | 1.5 | 1.1 | 0.9 | 0.1 | 2.6 | -4.7 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 58 | 10.9 | 4.1 | 11.1 | 37.3 | 1.7 | 5.4 | 32.1 | 0.9 | 1.2 | 73.2 | 0.3 | 2.9 | 3.3 | 2.1 | 1.3 | 1.1 | 0.1 | 3.1 | +6.8 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 34 | 9.6 | 3.7 | 9.7 | 38.5 | 1.6 | 5.1 | 30.5 | 0.6 | 0.7 | 90.9 | 0.4 | 2.4 | 2.9 | 2.5 | 1.6 | 0.7 | 0.0 | 2.4 | -10.7 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 54 | 7.6 | 2.6 | 7.8 | 33.8 | 1.7 | 4.9 | 34.1 | 0.6 | 0.6 | 100.0 | 0.3 | 2.2 | 2.6 | 2.0 | 1.3 | 0.6 | 0.0 | 2.6 | -8.6 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 44 | 7.8 | 2.9 | 7.6 | 38.6 | 1.1 | 3.6 | 31.6 | 0.9 | 0.9 | 94.7 | 0.5 | 2.1 | 2.6 | 2.3 | 2.2 | 0.7 | 0.1 | 3.3 | -15.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 59 | 13.7 | 5.3 | 15.1 | 35.3 | 2.5 | 7.2 | 34.0 | 0.6 | 0.8 | 76.7 | 0.6 | 3.4 | 4.0 | 1.4 | 1.7 | 1.0 | 0.2 | 2.8 | -4.4 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 59 | 16.2 | 6.3 | 16.3 | 38.9 | 3.1 | 7.9 | 39.8 | 0.4 | 0.5 | 82.4 | 0.5 | 2.8 | 3.3 | 2.3 | 1.7 | 1.4 | 0.1 | 3.8 | -7.3 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 58 | 16.4 | 6.2 | 16.6 | 37.3 | 2.7 | 8.3 | 32.2 | 1.4 | 1.9 | 73.2 | 0.5 | 4.3 | 4.9 | 3.1 | 1.9 | 1.7 | 0.1 | 4.5 | +9.3 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 34 | 14.4 | 5.6 | 14.5 | 38.3 | 2.4 | 7.6 | 30.9 | 0.9 | 1.0 | 90.9 | 0.7 | 3.6 | 4.2 | 3.7 | 2.4 | 1.1 | 0.0 | 3.5 | -15.7 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 54 | 11.7 | 4.1 | 11.9 | 34.3 | 2.6 | 7.5 | 34.7 | 1.0 | 1.0 | 100.0 | 0.5 | 3.5 | 4.0 | 2.9 | 2.0 | 1.0 | 0.1 | 3.9 | -12.8 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 44 | 12.0 | 4.5 | 11.4 | 39.0 | 1.8 | 5.5 | 32.4 | 1.3 | 1.4 | 94.7 | 0.8 | 3.2 | 4.0 | 3.6 | 3.3 | 1.1 | 0.2 | 4.9 | -22.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 59 | 1933 | 43.4 | 0.888 | 0.5 | 0.1 | 15.3 | 1.5 | 3.6 | 0.82 | 0.24 | 1.2 | 7.3 | 1.4 | 0.3 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 59 | 1796 | 48.5 | 0.983 | 0.5 | 0.0 | 15.7 | 1.5 | 5.9 | 1.30 | 0.38 | 1.0 | 5.6 | 2.1 | 0.1 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 58 | 1238 | 45.4 | 0.940 | 0.5 | 0.1 | 17.0 | 1.7 | 7.6 | 1.64 | 0.45 | 1.2 | 8.7 | 2.5 | 0.1 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 34 | 580 | 46.4 | 0.962 | 0.5 | 0.1 | 15.4 | 2.1 | 10.2 | 1.56 | 0.66 | 1.3 | 7.5 | 1.8 | 0.0 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 54 | 929 | 45.2 | 0.951 | 0.6 | 0.1 | 12.7 | 1.8 | 7.3 | 1.44 | 0.57 | 1.1 | 7.2 | 1.3 | 0.1 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 44 | 753 | 46.8 | 1.006 | 0.5 | 0.1 | 13.5 | 2.9 | 10.0 | 1.09 | 0.74 | 1.8 | 6.8 | 1.7 | 0.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 59 | 1933 | -2.26 | -0.44 | -1.82 | -0.040 | -0.006 | +0.034 | -0.85 | -1.13 | -0.28 | +0.43 | -0.68 | -0.25 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 59 | 1796 | -0.14 | -0.33 | +0.19 | +0.027 | -0.002 | -0.030 | +0.10 | +0.19 | +0.09 | -1.23 | +0.12 | -1.11 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 58 | 1237 | +1.62 | +0.49 | +1.13 | +0.028 | +0.011 | -0.017 | -1.34 | -1.21 | +0.13 | +0.17 | -0.04 | +0.12 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 34 | 580 | -2.13 | -1.63 | -0.50 | -0.009 | -0.006 | +0.003 | -0.35 | -0.75 | -0.40 | -1.16 | +0.50 | -0.66 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 54 | 928 | -2.54 | -0.64 | -1.90 | -0.005 | +0.006 | +0.011 | -1.61 | -0.55 | +1.06 | -1.18 | +0.52 | -0.67 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 44 | 753 | -2.68 | -1.92 | -0.76 | -0.022 | -0.001 | +0.021 | -0.03 | -0.82 | -0.79 | -1.23 | +1.12 | -0.12 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 33 | B1 | 新潟 | 2.6 | 59 | 1933 | -1.52 | -1.35 | -2.87 | -1.88 | -2.79 | -4.67 | -1.86 |
| 2017-18 | 34 | B1 | 島根 | 2.3 | 59 | 1796 | -0.71 | -1.12 | -1.83 | +0.05 | -0.16 | -0.11 | +3.03 |
| 2018-19 | 35 | B2 | 島根 | 2.4 | 58 | 1237 | -1.53 | -1.20 | -2.72 | -1.07 | +0.04 | -1.03 | +1.41 |
| 2019-20 | 36 | B1 | 島根 | 2.4 | 34 | 580 | -1.58 | -1.10 | -2.68 | -2.76 | -1.35 | -4.10 | -0.37 |
| 2020-21 | 37 | B1 | 新潟 | 2.4 | 54 | 928 | -2.04 | -1.20 | -3.24 | -2.05 | -2.77 | -4.82 | -0.92 |
| 2021-22 | 38 | B1 | 新潟 | 2.2 | 44 | 753 | -2.93 | -1.44 | -4.37 | -3.43 | -1.57 | -5.00 | -0.84 |