| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 16 | 76 | 20 | 9 | 27 | 33.3 | 2 | 11 | 18.2 | 0 | 0 | - | 3 | 5 | 8 | 6 | 2 | 5 | 1 | 7 | 0 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 34 | 495 | 114 | 39 | 106 | 36.8 | 11 | 47 | 23.4 | 25 | 30 | 83.3 | 13 | 30 | 43 | 39 | 39 | 24 | 1 | 57 | 0 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 40 | 687 | 139 | 48 | 155 | 31.0 | 18 | 78 | 23.1 | 25 | 39 | 64.1 | 5 | 53 | 58 | 56 | 45 | 28 | 0 | 66 | 0 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 48 | 857 | 192 | 66 | 236 | 28.0 | 32 | 119 | 26.9 | 28 | 43 | 65.1 | 11 | 59 | 70 | 62 | 41 | 25 | 1 | 75 | 0 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 38 | 460 | 104 | 35 | 127 | 27.6 | 21 | 75 | 28.0 | 13 | 23 | 56.5 | 8 | 32 | 40 | 37 | 22 | 12 | 1 | 65 | 0 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 32 | 225 | 56 | 21 | 65 | 32.3 | 7 | 29 | 24.1 | 7 | 10 | 70.0 | 3 | 9 | 12 | 25 | 12 | 5 | 0 | 50 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 16 | 4.8 | 1.2 | 0.6 | 1.7 | 33.3 | 0.1 | 0.7 | 18.2 | 0.0 | 0.0 | - | 0.2 | 0.3 | 0.5 | 0.4 | 0.1 | 0.3 | 0.1 | 0.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 34 | 14.5 | 3.4 | 1.1 | 3.1 | 36.8 | 0.3 | 1.4 | 23.4 | 0.7 | 0.9 | 83.3 | 0.4 | 0.9 | 1.3 | 1.1 | 1.1 | 0.7 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 40 | 17.2 | 3.5 | 1.2 | 3.9 | 31.0 | 0.5 | 1.9 | 23.1 | 0.6 | 1.0 | 64.1 | 0.1 | 1.3 | 1.4 | 1.4 | 1.1 | 0.7 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 48 | 17.9 | 4.0 | 1.4 | 4.9 | 28.0 | 0.7 | 2.5 | 26.9 | 0.6 | 0.9 | 65.1 | 0.2 | 1.2 | 1.5 | 1.3 | 0.9 | 0.5 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 38 | 12.1 | 2.7 | 0.9 | 3.3 | 27.6 | 0.6 | 2.0 | 28.0 | 0.3 | 0.6 | 56.5 | 0.2 | 0.8 | 1.1 | 1.0 | 0.6 | 0.3 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 32 | 7.0 | 1.8 | 0.7 | 2.0 | 32.3 | 0.2 | 0.9 | 24.1 | 0.2 | 0.3 | 70.0 | 0.1 | 0.3 | 0.4 | 0.8 | 0.4 | 0.2 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 16 | 9.5 | 4.3 | 12.8 | 33.3 | 0.9 | 5.2 | 18.2 | 0.0 | 0.0 | - | 1.4 | 2.4 | 3.8 | 2.8 | 0.9 | 2.4 | 0.5 | 3.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 34 | 8.3 | 2.8 | 7.7 | 36.8 | 0.8 | 3.4 | 23.4 | 1.8 | 2.2 | 83.3 | 0.9 | 2.2 | 3.1 | 2.8 | 2.8 | 1.7 | 0.1 | 4.1 | 0.0 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 40 | 7.3 | 2.5 | 8.1 | 31.0 | 0.9 | 4.1 | 23.1 | 1.3 | 2.0 | 64.1 | 0.3 | 2.8 | 3.0 | 2.9 | 2.4 | 1.5 | 0.0 | 3.5 | 0.0 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 48 | 8.1 | 2.8 | 9.9 | 28.0 | 1.3 | 5.0 | 26.9 | 1.2 | 1.8 | 65.1 | 0.5 | 2.5 | 2.9 | 2.6 | 1.7 | 1.1 | 0.0 | 3.2 | 0.0 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 38 | 8.1 | 2.7 | 9.9 | 27.6 | 1.6 | 5.9 | 28.0 | 1.0 | 1.8 | 56.5 | 0.6 | 2.5 | 3.1 | 2.9 | 1.7 | 0.9 | 0.1 | 5.1 | 0.0 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 32 | 9.0 | 3.4 | 10.4 | 32.3 | 1.1 | 4.6 | 24.1 | 1.1 | 1.6 | 70.0 | 0.5 | 1.4 | 1.9 | 4.0 | 1.9 | 0.8 | 0.0 | 8.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 15 | 8.5 | 3.5 | 14.1 | 25.0 | 1.4 | 6.3 | 22.2 | 0.0 | 0.0 | - | 2.1 | 2.8 | 4.9 | 4.2 | 0.7 | 2.8 | 0.7 | 4.9 | -9.2 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 34 | 11.4 | 3.8 | 10.6 | 36.0 | 1.2 | 4.8 | 24.4 | 2.6 | 3.2 | 83.3 | 1.3 | 3.2 | 4.4 | 4.1 | 4.1 | 2.4 | 0.1 | 5.4 | -10.7 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 40 | 10.3 | 3.5 | 11.5 | 30.6 | 1.3 | 5.8 | 23.0 | 1.9 | 2.9 | 64.9 | 0.4 | 3.7 | 4.1 | 4.3 | 3.4 | 2.2 | 0.0 | 4.8 | +7.2 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 48 | 12.0 | 4.1 | 14.4 | 28.6 | 2.0 | 7.2 | 28.1 | 1.7 | 2.5 | 69.2 | 0.7 | 3.4 | 4.1 | 3.8 | 2.5 | 1.5 | 0.1 | 4.0 | +3.6 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 38 | 12.6 | 4.3 | 14.9 | 28.6 | 2.7 | 8.9 | 29.9 | 1.5 | 2.8 | 52.4 | 0.9 | 3.6 | 4.5 | 4.3 | 2.9 | 0.9 | 0.1 | 7.6 | -14.0 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 32 | 12.9 | 5.0 | 14.5 | 34.4 | 1.7 | 6.2 | 26.9 | 1.2 | 1.9 | 62.5 | 0.7 | 1.9 | 2.6 | 5.5 | 2.9 | 1.2 | 0.0 | 10.7 | -12.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 15 | 76 | 30.0 | 0.600 | 0.5 | 0.0 | 13.3 | 0.6 | 11.8 | 6.00 | 0.89 | 4.3 | 5.8 | 5.4 | 1.1 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 34 | 495 | 41.5 | 0.956 | 0.5 | 0.3 | 14.0 | 3.6 | 11.4 | 1.00 | 0.81 | 2.8 | 7.0 | 4.0 | 0.2 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 40 | 687 | 36.4 | 0.799 | 0.5 | 0.3 | 14.5 | 3.1 | 10.3 | 1.25 | 0.71 | 0.9 | 7.7 | 3.5 | 0.0 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 48 | 857 | 35.7 | 0.768 | 0.5 | 0.2 | 15.7 | 2.1 | 10.7 | 1.54 | 0.68 | 1.4 | 6.9 | 2.4 | 0.1 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 38 | 460 | 37.5 | 0.779 | 0.6 | 0.2 | 16.0 | 2.4 | 12.5 | 1.45 | 0.78 | 1.7 | 7.2 | 1.7 | 0.3 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 32 | 225 | 40.2 | 0.831 | 0.4 | 0.1 | 16.0 | 2.5 | 13.8 | 1.92 | 0.86 | 1.6 | 4.6 | 2.1 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 15 | 76 | -0.49 | +0.16 | -0.65 | -0.008 | -0.003 | +0.005 | -0.80 | +0.28 | +1.09 | +0.24 | -0.30 | -0.07 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 34 | 495 | -1.05 | -0.79 | -0.26 | -0.013 | -0.006 | +0.007 | +0.97 | +0.31 | -0.66 | -0.54 | +0.32 | -0.22 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 40 | 687 | +0.77 | +0.32 | +0.45 | +0.015 | +0.002 | -0.013 | -0.47 | -0.14 | +0.34 | +0.68 | -0.14 | +0.53 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 48 | 857 | -0.16 | -1.43 | +1.27 | -0.006 | -0.020 | -0.014 | -0.16 | -0.55 | -0.38 | +0.13 | -0.39 | -0.25 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 38 | 460 | -0.65 | -1.62 | +0.98 | +0.003 | -0.027 | -0.029 | +1.15 | +0.89 | -0.25 | -0.02 | -0.09 | -0.10 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 32 | 225 | -0.07 | -0.06 | -0.01 | -0.013 | -0.001 | +0.013 | -0.27 | +0.04 | +0.31 | +0.86 | +0.01 | +0.86 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 24 | B3 | 鹿児島 | 2.4 | 15 | 76 | -0.07 | +0.31 | +0.24 | +0.09 | -0.40 | -0.30 | +0.13 |
| 2019-20 | 26 | B3 | 静岡 | 1.7 | 34 | 495 | -2.45 | -0.37 | -2.81 | -2.25 | -0.27 | -2.52 | +0.13 |
| 2020-21 | 27 | B3 | 静岡 | 1.8 | 40 | 687 | -2.78 | -0.65 | -3.43 | -2.26 | -0.14 | -2.40 | +0.23 |
| 2021-22 | 28 | B3 | アイシン | 1.8 | 48 | 857 | -2.04 | -0.96 | -3.00 | -2.59 | +0.46 | -2.13 | +0.42 |
| 2022-23 | 29 | B3 | 八王子 | 2.0 | 38 | 460 | -2.48 | -1.87 | -4.35 | -3.31 | -0.42 | -3.73 | -0.21 |
| 2023-24 | 30 | B3 | 八王子 | 1.7 | 32 | 225 | -2.00 | -1.73 | -3.74 | -1.70 | -1.46 | -3.16 | -0.02 |