| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 33 | 408 | 95 | 42 | 85 | 49.4 | 0 | 0 | - | 11 | 27 | 40.7 | 48 | 63 | 111 | 12 | 7 | 4 | 26 | 58 | -36 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 19 | 253 | 82 | 37 | 58 | 63.8 | 0 | 0 | - | 8 | 16 | 50.0 | 20 | 38 | 58 | 16 | 10 | 13 | 18 | 47 | -23 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 18 | 319 | 100 | 48 | 75 | 64.0 | 0 | 0 | - | 4 | 18 | 22.2 | 31 | 71 | 102 | 19 | 17 | 6 | 29 | 40 | 0 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 9 | 206 | 58 | 24 | 40 | 60.0 | 0 | 0 | - | 10 | 17 | 58.8 | 19 | 31 | 50 | 8 | 12 | 5 | 17 | 24 | +4 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 21 | 723 | 177 | 71 | 137 | 51.8 | 3 | 9 | 33.3 | 32 | 55 | 58.2 | 70 | 168 | 238 | 50 | 25 | 24 | 35 | 49 | -118 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 33 | 12.4 | 2.9 | 1.3 | 2.6 | 49.4 | 0.0 | 0.0 | - | 0.3 | 0.8 | 40.7 | 1.5 | 1.9 | 3.4 | 0.4 | 0.2 | 0.1 | 0.8 | 1.8 | -1.1 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 19 | 13.3 | 4.3 | 1.9 | 3.1 | 63.8 | 0.0 | 0.0 | - | 0.4 | 0.8 | 50.0 | 1.1 | 2.0 | 3.1 | 0.8 | 0.5 | 0.7 | 0.9 | 2.5 | -1.2 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 18 | 17.7 | 5.6 | 2.7 | 4.2 | 64.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.2 | 1.0 | 22.2 | 1.7 | 3.9 | 5.7 | 1.1 | 0.9 | 0.3 | 1.6 | 2.2 | 0.0 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 9 | 22.9 | 6.4 | 2.7 | 4.4 | 60.0 | 0.0 | 0.0 | - | 1.1 | 1.9 | 58.8 | 2.1 | 3.4 | 5.6 | 0.9 | 1.3 | 0.6 | 1.9 | 2.7 | +0.4 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 21 | 34.4 | 8.4 | 3.4 | 6.5 | 51.8 | 0.1 | 0.4 | 33.3 | 1.5 | 2.6 | 58.2 | 3.3 | 8.0 | 11.3 | 2.4 | 1.2 | 1.1 | 1.7 | 2.3 | -5.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 33 | 8.4 | 3.7 | 7.5 | 49.4 | 0.0 | 0.0 | - | 1.0 | 2.4 | 40.7 | 4.2 | 5.6 | 9.8 | 1.1 | 0.6 | 0.4 | 2.3 | 5.1 | -3.2 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 19 | 11.7 | 5.3 | 8.2 | 63.8 | 0.0 | 0.0 | - | 1.1 | 2.3 | 50.0 | 2.8 | 5.4 | 8.2 | 2.3 | 1.4 | 1.8 | 2.6 | 6.7 | -3.3 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 18 | 11.3 | 5.4 | 8.5 | 64.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.5 | 2.0 | 22.2 | 3.5 | 8.0 | 11.5 | 2.1 | 1.9 | 0.7 | 3.3 | 4.5 | 0.0 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 9 | 10.2 | 4.2 | 7.0 | 60.0 | 0.0 | 0.0 | - | 1.8 | 3.0 | 58.8 | 3.3 | 5.4 | 8.8 | 1.4 | 2.1 | 0.9 | 3.0 | 4.2 | +0.7 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 21 | 8.8 | 3.5 | 6.8 | 51.8 | 0.1 | 0.4 | 33.3 | 1.6 | 2.7 | 58.2 | 3.5 | 8.4 | 11.9 | 2.5 | 1.2 | 1.2 | 1.7 | 2.4 | -5.9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 33 | 13.1 | 5.8 | 11.2 | 51.9 | 0.0 | 0.0 | - | 1.4 | 3.6 | 40.0 | 6.4 | 8.8 | 15.2 | 1.6 | 1.0 | 0.4 | 3.7 | 7.4 | -4.4 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 19 | 18.6 | 8.4 | 12.9 | 64.9 | 0.0 | 0.0 | - | 1.8 | 3.6 | 50.0 | 4.5 | 8.1 | 12.7 | 3.4 | 2.0 | 2.9 | 4.1 | 10.0 | -3.6 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 18 | 16.2 | 7.8 | 12.2 | 63.5 | 0.0 | 0.0 | - | 0.7 | 3.0 | 22.2 | 5.1 | 11.4 | 16.5 | 3.1 | 2.8 | 1.0 | 4.8 | 6.3 | +13.2 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 9 | 16.5 | 6.8 | 11.4 | 60.0 | 0.0 | 0.0 | - | 2.8 | 4.8 | 58.8 | 5.4 | 8.8 | 14.2 | 2.3 | 3.4 | 1.4 | 4.8 | 6.2 | +2.3 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 21 | 13.6 | 5.5 | 10.5 | 52.2 | 0.2 | 0.7 | 33.3 | 2.5 | 4.2 | 58.2 | 5.3 | 12.8 | 18.1 | 3.8 | 1.9 | 1.8 | 2.7 | 3.6 | -9.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 33 | 408 | 51.9 | 1.022 | 0.0 | 0.3 | 12.2 | 0.9 | 3.8 | 1.57 | 0.31 | 12.8 | 18.5 | 0.6 | 5.8 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 19 | 253 | 64.9 | 1.262 | 0.0 | 0.3 | 14.6 | 1.8 | 9.3 | 1.67 | 0.64 | 9.6 | 17.6 | 5.3 | 6.9 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 18 | 319 | 63.5 | 1.210 | 0.0 | 0.2 | 14.1 | 2.4 | 8.3 | 1.12 | 0.59 | 11.7 | 21.6 | 1.6 | 7.6 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 9 | 206 | 60.0 | 1.234 | 0.0 | 0.4 | 14.5 | 2.9 | 6.0 | 0.67 | 0.41 | 11.1 | 16.8 | 2.4 | 6.9 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 21 | 723 | 53.3 | 1.113 | 0.1 | 0.4 | 12.5 | 1.7 | 11.0 | 2.00 | 0.88 | 10.7 | 25.4 | 2.7 | 5.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 33 | 408 | -1.97 | +0.30 | -2.27 | -0.041 | +0.003 | +0.043 | -1.38 | -0.22 | +1.16 | +0.17 | -0.09 | +0.08 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 19 | 253 | -0.40 | +0.29 | -0.69 | -0.004 | +0.004 | +0.008 | -0.86 | -0.13 | +0.73 | +0.03 | +0.03 | +0.05 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 18 | 319 | +1.68 | +1.08 | +0.59 | +0.027 | +0.011 | -0.017 | +0.10 | +0.56 | +0.46 | +0.36 | +0.10 | +0.46 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 9 | 206 | -1.33 | -1.16 | -0.17 | +0.005 | -0.007 | -0.013 | -1.21 | -0.24 | +0.97 | -0.65 | +0.40 | -0.25 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 21 | 722 | -1.49 | -0.53 | -0.96 | -0.004 | -0.003 | 0.000 | -1.75 | -1.34 | +0.41 | -0.21 | -0.30 | -0.52 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | A東京 | 5.0 | 33 | 408 | -1.46 | +0.77 | -0.69 | -0.99 | -1.61 | -2.60 | +0.10 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 栃木 | 4.4 | 19 | 253 | -0.80 | +0.75 | -0.05 | -0.27 | +0.15 | -0.11 | +0.43 |
| 2017-18 | 33 | B3 | 大塚商会 | 5.0 | 18 | 319 | -1.13 | +1.12 | -0.01 | -0.05 | +1.63 | +1.59 | +0.91 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 栃木 | 4.8 | 9 | 206 | -1.99 | +1.05 | -0.93 | -3.02 | +0.87 | -2.15 | +0.10 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 越谷 | 5.0 | 21 | 722 | -0.97 | +2.45 | +1.48 | -1.05 | +1.23 | +0.18 | +1.35 |