| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 30 | 539 | 153 | 66 | 158 | 41.8 | 0 | 2 | 0.0 | 21 | 27 | 77.8 | 13 | 63 | 76 | 29 | 36 | 18 | 5 | 45 | 0 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 32 | 698 | 301 | 138 | 245 | 56.3 | 2 | 5 | 40.0 | 23 | 48 | 47.9 | 19 | 71 | 90 | 37 | 40 | 19 | 3 | 58 | 0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 33 | 528 | 216 | 90 | 155 | 58.1 | 1 | 5 | 20.0 | 35 | 42 | 83.3 | 13 | 37 | 50 | 22 | 25 | 13 | 5 | 49 | 0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 34 | 416 | 96 | 41 | 82 | 50.0 | 0 | 1 | 0.0 | 14 | 17 | 82.4 | 21 | 38 | 59 | 20 | 18 | 16 | 4 | 30 | 0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 37 | 513 | 128 | 48 | 98 | 49.0 | 2 | 6 | 33.3 | 30 | 43 | 69.8 | 21 | 36 | 57 | 22 | 10 | 19 | 7 | 82 | 0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 43 | 489 | 78 | 33 | 85 | 38.8 | 1 | 4 | 25.0 | 11 | 13 | 84.6 | 13 | 37 | 50 | 17 | 23 | 12 | 5 | 78 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 30 | 18.0 | 5.1 | 2.2 | 5.3 | 41.8 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 0.7 | 0.9 | 77.8 | 0.4 | 2.1 | 2.5 | 1.0 | 1.2 | 0.6 | 0.2 | 1.5 | 0.0 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 32 | 21.8 | 9.4 | 4.3 | 7.7 | 56.3 | 0.1 | 0.2 | 40.0 | 0.7 | 1.5 | 47.9 | 0.6 | 2.2 | 2.8 | 1.2 | 1.2 | 0.6 | 0.1 | 1.8 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 33 | 16.0 | 6.5 | 2.7 | 4.7 | 58.1 | 0.0 | 0.2 | 20.0 | 1.1 | 1.3 | 83.3 | 0.4 | 1.1 | 1.5 | 0.7 | 0.8 | 0.4 | 0.2 | 1.5 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 34 | 12.2 | 2.8 | 1.2 | 2.4 | 50.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.4 | 0.5 | 82.4 | 0.6 | 1.1 | 1.7 | 0.6 | 0.5 | 0.5 | 0.1 | 0.9 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 37 | 13.9 | 3.5 | 1.3 | 2.6 | 49.0 | 0.1 | 0.2 | 33.3 | 0.8 | 1.2 | 69.8 | 0.6 | 1.0 | 1.5 | 0.6 | 0.3 | 0.5 | 0.2 | 2.2 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 43 | 11.4 | 1.8 | 0.8 | 2.0 | 38.8 | 0.0 | 0.1 | 25.0 | 0.3 | 0.3 | 84.6 | 0.3 | 0.9 | 1.2 | 0.4 | 0.5 | 0.3 | 0.1 | 1.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 30 | 10.2 | 4.4 | 10.6 | 41.8 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 1.4 | 1.8 | 77.8 | 0.9 | 4.2 | 5.1 | 1.9 | 2.4 | 1.2 | 0.3 | 3.0 | 0.0 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 32 | 15.5 | 7.1 | 12.6 | 56.3 | 0.1 | 0.3 | 40.0 | 1.2 | 2.5 | 47.9 | 1.0 | 3.7 | 4.6 | 1.9 | 2.1 | 1.0 | 0.2 | 3.0 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 33 | 14.7 | 6.1 | 10.6 | 58.1 | 0.1 | 0.3 | 20.0 | 2.4 | 2.9 | 83.3 | 0.9 | 2.5 | 3.4 | 1.5 | 1.7 | 0.9 | 0.3 | 3.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 34 | 8.3 | 3.5 | 7.1 | 50.0 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 1.2 | 1.5 | 82.4 | 1.8 | 3.3 | 5.1 | 1.7 | 1.6 | 1.4 | 0.3 | 2.6 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 37 | 9.0 | 3.4 | 6.9 | 49.0 | 0.1 | 0.4 | 33.3 | 2.1 | 3.0 | 69.8 | 1.5 | 2.5 | 4.0 | 1.5 | 0.7 | 1.3 | 0.5 | 5.8 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 43 | 5.7 | 2.4 | 6.3 | 38.8 | 0.1 | 0.3 | 25.0 | 0.8 | 1.0 | 84.6 | 1.0 | 2.7 | 3.7 | 1.3 | 1.7 | 0.9 | 0.4 | 5.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 30 | 16.0 | 7.0 | 16.6 | 42.0 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 2.0 | 2.6 | 76.0 | 1.3 | 6.4 | 7.7 | 3.0 | 3.6 | 1.9 | 0.5 | 4.5 | -15.3 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 32 | 23.2 | 10.6 | 18.9 | 56.3 | 0.2 | 0.4 | 40.0 | 1.8 | 3.7 | 47.9 | 1.5 | 5.3 | 6.8 | 2.9 | 2.9 | 1.5 | 0.2 | 4.1 | +10.5 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 33 | 21.4 | 8.9 | 15.4 | 57.8 | 0.1 | 0.5 | 20.0 | 3.5 | 4.2 | 83.3 | 1.3 | 3.7 | 5.0 | 2.2 | 2.4 | 1.3 | 0.4 | 4.5 | +15.9 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 34 | 11.9 | 5.1 | 10.0 | 50.6 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 1.8 | 2.2 | 82.4 | 2.4 | 4.8 | 7.2 | 2.5 | 2.3 | 2.0 | 0.5 | 3.7 | +17.4 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 37 | 12.9 | 4.8 | 9.8 | 49.0 | 0.2 | 0.6 | 33.3 | 3.0 | 4.3 | 69.8 | 2.0 | 3.6 | 5.6 | 2.2 | 1.0 | 1.9 | 0.7 | 8.0 | +4.7 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 42 | 8.5 | 3.6 | 9.6 | 37.3 | 0.1 | 0.5 | 25.0 | 1.2 | 1.4 | 83.3 | 1.4 | 3.9 | 5.3 | 1.9 | 2.4 | 1.4 | 0.5 | 7.8 | -17.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 30 | 539 | 42.0 | 0.899 | 0.0 | 0.2 | 18.4 | 3.1 | 10.9 | 0.82 | 0.59 | 2.4 | 12.1 | 2.5 | 0.8 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 32 | 698 | 56.7 | 1.136 | 0.0 | 0.2 | 20.4 | 2.6 | 8.7 | 0.97 | 0.43 | 3.2 | 10.9 | 1.9 | 0.4 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 33 | 528 | 58.1 | 1.230 | 0.0 | 0.3 | 17.1 | 2.1 | 5.5 | 0.92 | 0.32 | 3.1 | 8.1 | 1.7 | 0.8 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 34 | 416 | 50.6 | 1.106 | 0.0 | 0.2 | 11.3 | 2.0 | 5.9 | 1.11 | 0.52 | 5.6 | 10.1 | 2.6 | 1.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 37 | 513 | 50.0 | 1.113 | 0.1 | 0.4 | 10.7 | 0.9 | 5.4 | 2.20 | 0.50 | 4.4 | 7.9 | 2.8 | 1.3 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 42 | 489 | 38.0 | 0.830 | 0.0 | 0.1 | 11.2 | 2.1 | 4.9 | 0.76 | 0.44 | 3.0 | 8.7 | 2.1 | 0.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 30 | 539 | -0.56 | -1.01 | +0.45 | +0.017 | -0.009 | -0.025 | +0.51 | -0.02 | -0.53 | -0.66 | +0.09 | -0.57 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 32 | 698 | +1.35 | +0.02 | +1.33 | +0.017 | +0.004 | -0.013 | -0.44 | -1.01 | -0.57 | +1.21 | -0.27 | +0.94 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 33 | 528 | +1.23 | +1.21 | +0.02 | -0.006 | +0.018 | +0.023 | +0.78 | +0.64 | -0.13 | +1.40 | +0.24 | +1.64 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 34 | 416 | +1.35 | -0.50 | +1.85 | +0.021 | +0.002 | -0.019 | +1.63 | +0.24 | -1.38 | -0.05 | +0.37 | +0.32 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 37 | 513 | +1.05 | +1.57 | -0.52 | +0.002 | +0.007 | +0.005 | +1.39 | +1.25 | -0.13 | +0.18 | -0.13 | +0.05 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 42 | 489 | -2.21 | -1.32 | -0.89 | -0.003 | -0.009 | -0.006 | +0.23 | -0.02 | -0.25 | -0.90 | +0.18 | -0.73 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 豊田合成 | 2.5 | 30 | 539 | -1.85 | -1.07 | -2.92 | -2.07 | -0.53 | -2.60 | +0.13 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 豊田合成 | 2.9 | 32 | 698 | -0.40 | -1.63 | -2.03 | -0.82 | -0.31 | -1.13 | +0.81 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 豊田合成 | 3.0 | 33 | 528 | -0.55 | -1.55 | -2.10 | -0.18 | -1.71 | -1.88 | +0.35 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 豊田合成 | 3.0 | 34 | 416 | -1.67 | -0.02 | -1.69 | -2.51 | +1.37 | -1.14 | +0.45 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 豊田合成 | 2.8 | 37 | 513 | -1.24 | -0.37 | -1.61 | +0.09 | -1.08 | -0.98 | +0.61 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 豊田合成 | 2.7 | 42 | 489 | -3.15 | -1.61 | -4.75 | -3.80 | -2.12 | -5.93 | -0.83 |