| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 30 | 702 | 322 | 141 | 263 | 53.6 | 12 | 28 | 42.9 | 28 | 43 | 65.1 | 19 | 83 | 102 | 38 | 35 | 13 | 3 | 41 | 0 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 58 | 1141 | 495 | 222 | 485 | 45.8 | 27 | 76 | 35.5 | 24 | 47 | 51.1 | 35 | 100 | 135 | 82 | 49 | 23 | 1 | 70 | +234 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 16 | 138 | 26 | 12 | 36 | 33.3 | 2 | 13 | 15.4 | 0 | 0 | - | 4 | 19 | 23 | 6 | 10 | 4 | 0 | 10 | -26 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 33 | 615 | 241 | 99 | 213 | 46.5 | 27 | 87 | 31.0 | 16 | 24 | 66.7 | 20 | 69 | 89 | 33 | 33 | 10 | 0 | 52 | -154 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 50 | 1143 | 412 | 159 | 335 | 47.5 | 63 | 159 | 39.6 | 31 | 46 | 67.4 | 16 | 85 | 101 | 43 | 57 | 24 | 2 | 96 | -252 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 34 | 809 | 291 | 113 | 280 | 40.4 | 41 | 122 | 33.6 | 24 | 30 | 80.0 | 21 | 66 | 87 | 33 | 33 | 10 | 1 | 55 | -198 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 54 | 708 | 261 | 99 | 238 | 41.6 | 41 | 117 | 35.0 | 22 | 37 | 59.5 | 13 | 37 | 50 | 23 | 26 | 9 | 1 | 52 | -99 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 30 | 23.4 | 10.7 | 4.7 | 8.8 | 53.6 | 0.4 | 0.9 | 42.9 | 0.9 | 1.4 | 65.1 | 0.6 | 2.8 | 3.4 | 1.3 | 1.2 | 0.4 | 0.1 | 1.4 | 0.0 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 58 | 19.7 | 8.5 | 3.8 | 8.4 | 45.8 | 0.5 | 1.3 | 35.5 | 0.4 | 0.8 | 51.1 | 0.6 | 1.7 | 2.3 | 1.4 | 0.8 | 0.4 | 0.0 | 1.2 | +4.0 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 16 | 8.6 | 1.6 | 0.8 | 2.2 | 33.3 | 0.1 | 0.8 | 15.4 | 0.0 | 0.0 | - | 0.2 | 1.2 | 1.4 | 0.4 | 0.6 | 0.2 | 0.0 | 0.6 | -1.6 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 33 | 18.6 | 7.3 | 3.0 | 6.5 | 46.5 | 0.8 | 2.6 | 31.0 | 0.5 | 0.7 | 66.7 | 0.6 | 2.1 | 2.7 | 1.0 | 1.0 | 0.3 | 0.0 | 1.6 | -4.7 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 50 | 22.9 | 8.2 | 3.2 | 6.7 | 47.5 | 1.3 | 3.2 | 39.6 | 0.6 | 0.9 | 67.4 | 0.3 | 1.7 | 2.0 | 0.9 | 1.1 | 0.5 | 0.0 | 1.9 | -5.0 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 34 | 23.8 | 8.6 | 3.3 | 8.2 | 40.4 | 1.2 | 3.6 | 33.6 | 0.7 | 0.9 | 80.0 | 0.6 | 1.9 | 2.6 | 1.0 | 1.0 | 0.3 | 0.0 | 1.6 | -5.8 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 54 | 13.1 | 4.8 | 1.8 | 4.4 | 41.6 | 0.8 | 2.2 | 35.0 | 0.4 | 0.7 | 59.5 | 0.2 | 0.7 | 0.9 | 0.4 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.0 | -1.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 30 | 16.5 | 7.2 | 13.5 | 53.6 | 0.6 | 1.4 | 42.9 | 1.4 | 2.2 | 65.1 | 1.0 | 4.3 | 5.2 | 1.9 | 1.8 | 0.7 | 0.2 | 2.1 | 0.0 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 58 | 15.6 | 7.0 | 15.3 | 45.8 | 0.9 | 2.4 | 35.5 | 0.8 | 1.5 | 51.1 | 1.1 | 3.2 | 4.3 | 2.6 | 1.5 | 0.7 | 0.0 | 2.2 | +7.4 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 16 | 6.8 | 3.1 | 9.4 | 33.3 | 0.5 | 3.4 | 15.4 | 0.0 | 0.0 | - | 1.0 | 5.0 | 6.0 | 1.6 | 2.6 | 1.0 | 0.0 | 2.6 | -6.8 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 33 | 14.1 | 5.8 | 12.5 | 46.5 | 1.6 | 5.1 | 31.0 | 0.9 | 1.4 | 66.7 | 1.2 | 4.0 | 5.2 | 1.9 | 1.9 | 0.6 | 0.0 | 3.0 | -9.0 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 50 | 13.0 | 5.0 | 10.6 | 47.5 | 2.0 | 5.0 | 39.6 | 1.0 | 1.4 | 67.4 | 0.5 | 2.7 | 3.2 | 1.4 | 1.8 | 0.8 | 0.1 | 3.0 | -7.9 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 34 | 12.9 | 5.0 | 12.5 | 40.4 | 1.8 | 5.4 | 33.6 | 1.1 | 1.3 | 80.0 | 0.9 | 2.9 | 3.9 | 1.5 | 1.5 | 0.4 | 0.0 | 2.4 | -8.8 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 54 | 13.3 | 5.0 | 12.1 | 41.6 | 2.1 | 5.9 | 35.0 | 1.1 | 1.9 | 59.5 | 0.7 | 1.9 | 2.5 | 1.2 | 1.3 | 0.5 | 0.1 | 2.6 | -5.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 30 | 23.9 | 10.4 | 19.7 | 53.1 | 0.9 | 2.1 | 42.9 | 2.1 | 3.3 | 65.1 | 1.4 | 6.2 | 7.6 | 2.8 | 2.7 | 1.0 | 0.2 | 2.7 | +22.5 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 58 | 23.1 | 10.4 | 22.7 | 45.8 | 1.3 | 3.6 | 35.5 | 1.1 | 2.2 | 51.1 | 1.6 | 4.7 | 6.3 | 3.8 | 2.3 | 1.1 | 0.0 | 2.9 | +10.9 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 16 | 10.5 | 4.9 | 14.6 | 33.3 | 0.8 | 5.3 | 15.4 | 0.0 | 0.0 | - | 1.6 | 6.9 | 8.5 | 2.0 | 3.6 | 1.6 | 0.0 | 3.2 | -8.9 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 33 | 20.1 | 8.2 | 17.7 | 46.3 | 2.4 | 7.2 | 32.5 | 1.3 | 1.9 | 68.2 | 1.6 | 5.7 | 7.2 | 2.9 | 2.9 | 0.9 | 0.0 | 3.8 | -13.7 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 50 | 18.6 | 7.2 | 15.2 | 47.1 | 2.9 | 7.2 | 39.5 | 1.4 | 2.0 | 70.5 | 0.7 | 3.8 | 4.6 | 1.9 | 2.6 | 1.1 | 0.1 | 3.7 | -12.0 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 34 | 18.5 | 7.2 | 18.1 | 39.9 | 2.5 | 7.8 | 32.5 | 1.5 | 1.9 | 78.6 | 1.4 | 4.1 | 5.5 | 2.1 | 2.1 | 0.7 | 0.1 | 2.9 | -13.3 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 54 | 20.0 | 7.6 | 18.1 | 41.8 | 3.1 | 8.9 | 35.3 | 1.7 | 2.8 | 59.5 | 0.9 | 2.8 | 3.7 | 1.8 | 2.0 | 0.7 | 0.1 | 3.5 | -7.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 30 | 702 | 55.4 | 1.134 | 0.1 | 0.2 | 20.6 | 2.3 | 9.3 | 1.06 | 0.45 | 3.1 | 12.2 | 1.4 | 0.4 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 58 | 1141 | 48.6 | 0.982 | 0.2 | 0.1 | 22.3 | 2.0 | 10.2 | 1.67 | 0.46 | 3.5 | 10.0 | 1.6 | 0.1 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 16 | 138 | 36.1 | 0.722 | 0.4 | 0.0 | 16.7 | 3.3 | 5.4 | 0.56 | 0.32 | 3.8 | 14.3 | 2.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 33 | 615 | 53.0 | 1.085 | 0.4 | 0.1 | 18.9 | 2.5 | 8.1 | 1.00 | 0.43 | 3.3 | 13.9 | 1.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 50 | 1143 | 56.5 | 1.154 | 0.5 | 0.1 | 16.4 | 2.3 | 5.2 | 0.75 | 0.32 | 1.6 | 8.9 | 1.7 | 0.2 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 34 | 809 | 46.9 | 0.975 | 0.4 | 0.1 | 18.6 | 1.9 | 6.0 | 0.97 | 0.32 | 2.9 | 9.1 | 1.1 | 0.1 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 54 | 708 | 50.4 | 1.036 | 0.5 | 0.2 | 18.5 | 1.7 | 5.0 | 0.88 | 0.27 | 1.8 | 5.6 | 1.1 | 0.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 30 | 702 | +2.64 | +1.18 | +1.46 | +0.037 | +0.015 | -0.022 | +2.40 | +0.13 | -2.27 | -1.41 | +0.10 | -1.30 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 58 | 1141 | +0.75 | +1.05 | -0.29 | -0.008 | +0.007 | +0.016 | +1.25 | +0.10 | -1.15 | -0.11 | -0.29 | -0.41 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 16 | 138 | -0.11 | -0.47 | +0.36 | +0.004 | +0.003 | -0.001 | -0.50 | -0.37 | +0.14 | +0.03 | +0.41 | +0.44 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 33 | 615 | -2.72 | -0.58 | -2.14 | -0.034 | -0.004 | +0.029 | +0.31 | -0.04 | -0.35 | -0.64 | +0.01 | -0.63 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 50 | 1143 | -3.28 | -1.44 | -1.85 | -0.047 | -0.012 | +0.035 | -0.48 | +0.39 | +0.87 | +0.56 | +0.21 | +0.77 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 34 | 809 | -1.19 | -0.92 | -0.27 | -0.004 | -0.006 | -0.002 | +0.12 | -0.14 | -0.26 | -0.25 | +0.04 | -0.21 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 54 | 708 | -0.91 | -0.87 | -0.04 | +0.013 | -0.005 | -0.018 | -1.84 | -1.42 | +0.42 | -0.78 | -0.25 | -1.03 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 福岡 | 2.8 | 30 | 702 | +1.34 | -1.21 | +0.13 | +1.45 | -0.13 | +1.32 | +1.94 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 福岡 | 2.7 | 58 | 1141 | -0.44 | -1.60 | -2.04 | +0.01 | -1.85 | -1.85 | +0.80 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 福岡 | 3.3 | 16 | 138 | -3.01 | -0.96 | -3.97 | -3.26 | -0.54 | -3.80 | -0.07 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 福岡 | 3.1 | 33 | 615 | -1.09 | -1.87 | -2.96 | -1.43 | -3.53 | -4.96 | -0.67 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 奈良 | 2.8 | 50 | 1143 | -1.08 | -1.49 | -2.57 | -2.16 | -3.14 | -5.30 | -1.45 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 奈良 | 2.9 | 34 | 809 | -1.26 | -1.67 | -2.93 | -1.36 | -1.44 | -2.80 | +0.09 |
| 2022-23 | 35 | B2 | 奈良 | 2.6 | 54 | 708 | -0.96 | -1.71 | -2.67 | -1.61 | -1.45 | -3.06 | -0.02 |