| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 58 | 850 | 262 | 111 | 248 | 44.8 | 2 | 8 | 25.0 | 38 | 56 | 67.9 | 42 | 68 | 110 | 21 | 38 | 15 | 6 | 113 | -416 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 58 | 714 | 105 | 44 | 102 | 43.1 | 0 | 4 | 0.0 | 17 | 27 | 63.0 | 32 | 56 | 88 | 39 | 28 | 12 | 4 | 78 | -119 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 55 | 316 | 81 | 32 | 78 | 41.0 | 1 | 15 | 6.7 | 16 | 21 | 76.2 | 29 | 25 | 54 | 12 | 26 | 10 | 2 | 54 | -84 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 12 | 128 | 44 | 17 | 29 | 58.6 | 0 | 2 | 0.0 | 10 | 13 | 76.9 | 9 | 18 | 27 | 10 | 7 | 2 | 1 | 12 | 0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 26 | 196 | 45 | 15 | 30 | 50.0 | 5 | 9 | 55.6 | 10 | 16 | 62.5 | 16 | 23 | 39 | 9 | 7 | 3 | 0 | 25 | 0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 14 | 101 | 23 | 8 | 18 | 44.4 | 0 | 1 | 0.0 | 7 | 9 | 77.8 | 8 | 13 | 21 | 2 | 5 | 5 | 0 | 20 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 58 | 14.7 | 4.5 | 1.9 | 4.3 | 44.8 | 0.0 | 0.1 | 25.0 | 0.7 | 1.0 | 67.9 | 0.7 | 1.2 | 1.9 | 0.4 | 0.7 | 0.3 | 0.1 | 1.9 | -7.2 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 58 | 12.3 | 1.8 | 0.8 | 1.8 | 43.1 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 0.3 | 0.5 | 63.0 | 0.6 | 1.0 | 1.5 | 0.7 | 0.5 | 0.2 | 0.1 | 1.3 | -2.1 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 55 | 5.7 | 1.5 | 0.6 | 1.4 | 41.0 | 0.0 | 0.3 | 6.7 | 0.3 | 0.4 | 76.2 | 0.5 | 0.5 | 1.0 | 0.2 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.0 | -1.5 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 12 | 10.7 | 3.7 | 1.4 | 2.4 | 58.6 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 0.8 | 1.1 | 76.9 | 0.8 | 1.5 | 2.2 | 0.8 | 0.6 | 0.2 | 0.1 | 1.0 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 26 | 7.5 | 1.7 | 0.6 | 1.2 | 50.0 | 0.2 | 0.3 | 55.6 | 0.4 | 0.6 | 62.5 | 0.6 | 0.9 | 1.5 | 0.3 | 0.3 | 0.1 | 0.0 | 1.0 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 14 | 7.2 | 1.6 | 0.6 | 1.3 | 44.4 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 0.5 | 0.6 | 77.8 | 0.6 | 0.9 | 1.5 | 0.1 | 0.4 | 0.4 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 58 | 11.1 | 4.7 | 10.5 | 44.8 | 0.1 | 0.3 | 25.0 | 1.6 | 2.4 | 67.9 | 1.8 | 2.9 | 4.7 | 0.9 | 1.6 | 0.6 | 0.3 | 4.8 | -17.6 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 58 | 5.3 | 2.2 | 5.1 | 43.1 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 0.9 | 1.4 | 63.0 | 1.6 | 2.8 | 4.4 | 2.0 | 1.4 | 0.6 | 0.2 | 3.9 | -6.0 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 55 | 9.2 | 3.6 | 8.9 | 41.0 | 0.1 | 1.7 | 6.7 | 1.8 | 2.4 | 76.2 | 3.3 | 2.8 | 6.1 | 1.4 | 3.0 | 1.1 | 0.2 | 6.1 | -9.6 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 12 | 12.4 | 4.8 | 8.1 | 58.6 | 0.0 | 0.6 | 0.0 | 2.8 | 3.7 | 76.9 | 2.5 | 5.1 | 7.6 | 2.8 | 2.0 | 0.6 | 0.3 | 3.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 26 | 8.3 | 2.8 | 5.5 | 50.0 | 0.9 | 1.7 | 55.6 | 1.8 | 2.9 | 62.5 | 2.9 | 4.2 | 7.2 | 1.7 | 1.3 | 0.6 | 0.0 | 4.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 14 | 8.2 | 2.9 | 6.4 | 44.4 | 0.0 | 0.4 | 0.0 | 2.5 | 3.2 | 77.8 | 2.9 | 4.6 | 7.5 | 0.7 | 1.8 | 1.8 | 0.0 | 7.1 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 58 | 16.2 | 6.9 | 15.5 | 44.3 | 0.1 | 0.5 | 25.0 | 2.3 | 3.4 | 68.5 | 2.6 | 4.2 | 6.8 | 1.3 | 2.4 | 0.9 | 0.4 | 5.8 | -25.7 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 58 | 7.8 | 3.3 | 7.9 | 41.4 | 0.0 | 0.3 | 0.0 | 1.3 | 2.0 | 64.0 | 2.3 | 4.3 | 6.6 | 3.0 | 2.2 | 0.9 | 0.3 | 5.7 | -10.2 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 55 | 12.5 | 4.9 | 11.2 | 43.5 | 0.0 | 1.4 | 0.0 | 2.7 | 3.3 | 83.3 | 4.5 | 3.8 | 8.3 | 2.2 | 4.7 | 1.8 | 0.2 | 7.8 | -13.9 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 12 | 17.2 | 7.0 | 11.9 | 58.6 | 0.0 | 0.8 | 0.0 | 3.3 | 4.5 | 72.7 | 2.9 | 7.4 | 10.2 | 4.1 | 2.9 | 0.8 | 0.4 | 4.9 | -3.7 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 25 | 8.8 | 2.5 | 6.3 | 40.0 | 1.3 | 2.2 | 57.1 | 2.5 | 3.8 | 66.7 | 4.4 | 6.3 | 10.7 | 2.2 | 2.2 | 0.3 | 0.0 | 6.3 | +12.6 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 13 | 9.7 | 3.2 | 10.5 | 30.8 | 0.0 | 0.0 | - | 3.2 | 4.8 | 66.7 | 3.2 | 5.6 | 8.9 | 1.6 | 3.2 | 2.4 | 0.0 | 8.9 | +14.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 58 | 850 | 44.7 | 0.952 | 0.0 | 0.2 | 17.1 | 2.1 | 4.0 | 0.53 | 0.23 | 5.0 | 8.7 | 1.3 | 0.6 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 58 | 714 | 41.4 | 0.883 | 0.0 | 0.3 | 9.3 | 1.8 | 7.8 | 1.37 | 0.84 | 4.5 | 9.0 | 1.4 | 0.6 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 55 | 316 | 43.5 | 0.986 | 0.1 | 0.3 | 14.9 | 4.0 | 5.9 | 0.46 | 0.40 | 8.9 | 9.7 | 3.5 | 0.3 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 12 | 128 | 58.6 | 1.235 | 0.1 | 0.4 | 14.5 | 2.5 | 15.2 | 1.43 | 1.05 | 6.3 | 16.4 | 1.4 | 0.7 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 25 | 196 | 50.0 | 1.077 | 0.3 | 0.6 | 9.0 | 1.9 | 5.2 | 1.00 | 0.58 | 10.9 | 12.1 | 0.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 13 | 101 | 30.8 | 0.750 | 0.0 | 0.5 | 14.2 | 2.8 | 3.7 | 0.50 | 0.26 | 7.5 | 12.1 | 3.4 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 58 | 850 | -4.13 | -1.56 | -2.57 | -0.021 | -0.007 | +0.013 | -1.86 | +0.03 | +1.88 | -1.35 | +0.36 | -0.99 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 58 | 714 | -1.91 | -1.79 | -0.12 | -0.027 | -0.020 | +0.007 | +0.34 | +0.42 | +0.08 | -0.42 | +0.42 | 0.00 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 55 | 316 | -1.38 | -1.37 | -0.02 | -0.027 | -0.016 | +0.011 | +0.98 | +0.70 | -0.28 | +0.20 | +0.39 | +0.59 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 12 | 128 | 0.00 | -0.66 | +0.66 | +0.016 | -0.006 | -0.022 | +0.67 | +0.42 | -0.25 | -0.29 | +0.29 | +0.01 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 25 | 196 | +0.36 | +0.21 | +0.15 | +0.026 | +0.006 | -0.020 | 0.00 | +0.52 | +0.53 | -0.58 | +0.27 | -0.31 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 13 | 101 | -0.03 | +0.10 | -0.13 | -0.005 | +0.001 | +0.006 | -0.74 | -0.41 | +0.33 | +0.09 | -0.01 | +0.09 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 鹿児島 | 3.2 | 58 | 850 | -2.48 | -1.81 | -4.29 | -2.90 | -3.98 | -6.89 | -1.92 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 香川 | 3.0 | 58 | 714 | -2.59 | -0.92 | -3.51 | -3.71 | -0.92 | -4.62 | -0.71 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 福島 | 3.3 | 55 | 316 | -3.35 | -1.24 | -4.59 | -4.18 | -1.26 | -5.44 | -0.45 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 3.7 | 12 | 128 | -0.31 | -0.25 | -0.56 | -0.96 | +0.41 | -0.55 | +0.18 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 岩手 | 3.5 | 25 | 196 | -0.99 | -0.10 | -1.09 | -0.68 | -0.05 | -0.74 | +0.26 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 岩手 | 3.4 | 13 | 101 | -1.64 | -0.60 | -2.24 | -1.52 | -0.83 | -2.34 | +0.04 |