| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 11 | 81 | 24 | 9 | 20 | 45.0 | 3 | 11 | 27.3 | 3 | 4 | 75.0 | 1 | 3 | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | -34 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 32 | 330 | 99 | 37 | 99 | 37.4 | 16 | 44 | 36.4 | 9 | 16 | 56.2 | 4 | 16 | 20 | 13 | 15 | 8 | 2 | 29 | +3 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 28 | 342 | 94 | 35 | 84 | 41.7 | 22 | 55 | 40.0 | 2 | 2 | 100.0 | 6 | 16 | 22 | 12 | 13 | 5 | 0 | 34 | -97 |
| 2021-22 | 25 | B1 | 京都 | 17 | 39 | 3 | 1 | 6 | 16.7 | 0 | 2 | 0.0 | 1 | 2 | 50.0 | 3 | 1 | 4 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | -24 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 59 | 819 | 208 | 77 | 214 | 36.0 | 19 | 62 | 30.6 | 35 | 49 | 71.4 | 24 | 71 | 95 | 52 | 35 | 27 | 1 | 75 | -99 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 55 | 558 | 85 | 33 | 125 | 26.4 | 9 | 53 | 17.0 | 10 | 12 | 83.3 | 9 | 30 | 39 | 44 | 18 | 13 | 2 | 49 | -57 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 44 | 597 | 109 | 40 | 120 | 33.3 | 20 | 64 | 31.2 | 9 | 12 | 75.0 | 22 | 30 | 52 | 24 | 23 | 22 | 3 | 55 | 0 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 39 | 433 | 52 | 20 | 69 | 29.0 | 10 | 37 | 27.0 | 2 | 2 | 100.0 | 9 | 22 | 31 | 11 | 17 | 10 | 1 | 44 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 11 | 7.4 | 2.2 | 0.8 | 1.8 | 45.0 | 0.3 | 1.0 | 27.3 | 0.3 | 0.4 | 75.0 | 0.1 | 0.3 | 0.4 | 0.8 | 0.5 | 0.3 | 0.0 | 0.3 | -3.1 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 32 | 10.3 | 3.1 | 1.2 | 3.1 | 37.4 | 0.5 | 1.4 | 36.4 | 0.3 | 0.5 | 56.2 | 0.1 | 0.5 | 0.6 | 0.4 | 0.5 | 0.2 | 0.1 | 0.9 | +0.1 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 28 | 12.2 | 3.4 | 1.2 | 3.0 | 41.7 | 0.8 | 2.0 | 40.0 | 0.1 | 0.1 | 100.0 | 0.2 | 0.6 | 0.8 | 0.4 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.2 | -3.5 |
| 2021-22 | 25 | B1 | 京都 | 17 | 2.3 | 0.2 | 0.1 | 0.4 | 16.7 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 0.1 | 0.1 | 50.0 | 0.2 | 0.1 | 0.2 | 0.1 | 0.1 | 0.1 | 0.0 | 0.2 | -1.4 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 59 | 13.9 | 3.5 | 1.3 | 3.6 | 36.0 | 0.3 | 1.1 | 30.6 | 0.6 | 0.8 | 71.4 | 0.4 | 1.2 | 1.6 | 0.9 | 0.6 | 0.5 | 0.0 | 1.3 | -1.7 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 55 | 10.1 | 1.5 | 0.6 | 2.3 | 26.4 | 0.2 | 1.0 | 17.0 | 0.2 | 0.2 | 83.3 | 0.2 | 0.5 | 0.7 | 0.8 | 0.3 | 0.2 | 0.0 | 0.9 | -1.0 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 44 | 13.6 | 2.5 | 0.9 | 2.7 | 33.3 | 0.5 | 1.5 | 31.2 | 0.2 | 0.3 | 75.0 | 0.5 | 0.7 | 1.2 | 0.5 | 0.5 | 0.5 | 0.1 | 1.2 | 0.0 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 39 | 11.1 | 1.3 | 0.5 | 1.8 | 29.0 | 0.3 | 0.9 | 27.0 | 0.1 | 0.1 | 100.0 | 0.2 | 0.6 | 0.8 | 0.3 | 0.4 | 0.3 | 0.0 | 1.1 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 11 | 10.7 | 4.0 | 8.9 | 45.0 | 1.3 | 4.9 | 27.3 | 1.3 | 1.8 | 75.0 | 0.4 | 1.3 | 1.8 | 4.0 | 2.7 | 1.3 | 0.0 | 1.3 | -15.1 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 32 | 10.8 | 4.0 | 10.8 | 37.4 | 1.7 | 4.8 | 36.4 | 1.0 | 1.7 | 56.2 | 0.4 | 1.7 | 2.2 | 1.4 | 1.6 | 0.9 | 0.2 | 3.2 | +0.3 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 28 | 9.9 | 3.7 | 8.8 | 41.7 | 2.3 | 5.8 | 40.0 | 0.2 | 0.2 | 100.0 | 0.6 | 1.7 | 2.3 | 1.3 | 1.4 | 0.5 | 0.0 | 3.6 | -10.2 |
| 2021-22 | 25 | B1 | 京都 | 17 | 2.8 | 0.9 | 5.6 | 16.7 | 0.0 | 1.9 | 0.0 | 0.9 | 1.9 | 50.0 | 2.8 | 0.9 | 3.7 | 0.9 | 1.9 | 1.9 | 0.0 | 3.7 | -22.4 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 59 | 9.1 | 3.4 | 9.4 | 36.0 | 0.8 | 2.7 | 30.6 | 1.5 | 2.2 | 71.4 | 1.1 | 3.1 | 4.2 | 2.3 | 1.5 | 1.2 | 0.0 | 3.3 | -4.4 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 55 | 5.5 | 2.1 | 8.1 | 26.4 | 0.6 | 3.4 | 17.0 | 0.6 | 0.8 | 83.3 | 0.6 | 1.9 | 2.5 | 2.8 | 1.2 | 0.8 | 0.1 | 3.2 | -3.7 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 44 | 6.6 | 2.4 | 7.2 | 33.3 | 1.2 | 3.9 | 31.2 | 0.5 | 0.7 | 75.0 | 1.3 | 1.8 | 3.1 | 1.4 | 1.4 | 1.3 | 0.2 | 3.3 | 0.0 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 39 | 4.3 | 1.7 | 5.7 | 29.0 | 0.8 | 3.1 | 27.0 | 0.2 | 0.2 | 100.0 | 0.7 | 1.8 | 2.6 | 0.9 | 1.4 | 0.8 | 0.1 | 3.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 10 | 18.0 | 6.6 | 13.1 | 50.0 | 2.5 | 6.6 | 37.5 | 2.5 | 3.3 | 75.0 | 0.8 | 1.6 | 2.5 | 7.4 | 4.1 | 2.5 | 0.0 | 0.8 | -32.8 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 31 | 16.7 | 6.2 | 16.6 | 37.5 | 2.8 | 7.4 | 37.2 | 1.6 | 2.8 | 56.2 | 0.7 | 2.6 | 3.3 | 2.2 | 2.6 | 1.4 | 0.3 | 4.8 | -0.3 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 28 | 15.0 | 5.6 | 13.2 | 42.5 | 3.5 | 8.6 | 40.4 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 0.8 | 2.5 | 3.3 | 1.8 | 2.1 | 0.8 | 0.0 | 5.6 | -13.9 |
| 2021-22 | 25 | B1 | 京都 | 11 | 5.9 | 2.9 | 8.8 | 33.3 | 0.0 | 2.9 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 8.8 | 2.9 | 11.8 | 2.9 | 2.9 | 2.9 | 0.0 | 2.9 | -26.5 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 59 | 13.8 | 5.1 | 14.4 | 35.8 | 1.3 | 4.2 | 30.6 | 2.2 | 3.2 | 70.2 | 1.6 | 4.7 | 6.4 | 3.5 | 2.3 | 1.8 | 0.1 | 4.9 | -5.3 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 55 | 7.9 | 3.1 | 11.7 | 26.2 | 0.9 | 5.1 | 17.0 | 1.0 | 1.1 | 83.3 | 0.9 | 2.9 | 3.7 | 4.2 | 1.5 | 1.2 | 0.2 | 4.4 | -6.0 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 44 | 10.1 | 3.7 | 11.1 | 33.3 | 1.9 | 5.9 | 31.2 | 0.8 | 1.1 | 75.0 | 2.0 | 2.8 | 4.8 | 2.2 | 2.1 | 2.0 | 0.3 | 4.9 | -8.7 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 38 | 6.7 | 2.6 | 8.9 | 29.0 | 1.3 | 4.7 | 27.0 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 1.2 | 2.8 | 4.0 | 1.4 | 2.2 | 1.3 | 0.1 | 5.1 | -15.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 10 | 81 | 59.4 | 1.222 | 0.5 | 0.3 | 17.0 | 3.7 | 23.7 | 1.80 | 1.39 | 1.7 | 4.7 | 3.5 | 0.0 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 31 | 330 | 45.8 | 0.933 | 0.4 | 0.2 | 17.5 | 2.2 | 5.4 | 0.87 | 0.31 | 1.4 | 5.3 | 2.7 | 0.6 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 28 | 342 | 55.6 | 1.123 | 0.7 | 0.0 | 13.7 | 1.9 | 4.8 | 0.85 | 0.35 | 1.7 | 6.2 | 1.7 | 0.0 |
| 2021-22 | 25 | B1 | 京都 | 11 | 39 | 33.3 | 0.667 | 0.3 | 0.0 | 11.1 | 2.8 | 14.3 | 1.00 | 1.29 | 14.3 | 5.3 | 4.8 | 0.0 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 59 | 819 | 40.3 | 0.872 | 0.3 | 0.2 | 15.2 | 1.9 | 8.8 | 1.53 | 0.58 | 3.4 | 9.7 | 3.0 | 0.1 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 55 | 558 | 29.9 | 0.648 | 0.4 | 0.1 | 12.3 | 1.4 | 9.3 | 2.75 | 0.76 | 1.9 | 6.1 | 2.2 | 0.4 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 44 | 597 | 41.7 | 0.879 | 0.5 | 0.1 | 12.0 | 1.9 | 6.2 | 1.04 | 0.52 | 4.3 | 5.7 | 3.0 | 0.5 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 38 | 433 | 36.2 | 0.743 | 0.5 | 0.0 | 9.5 | 1.9 | 3.7 | 0.65 | 0.39 | 2.2 | 6.1 | 2.2 | 0.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 10 | 81 | -1.06 | -0.33 | -0.74 | -0.017 | -0.001 | +0.016 | -0.57 | -0.37 | +0.20 | -0.19 | -0.01 | -0.20 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 31 | 330 | +0.72 | +0.15 | +0.57 | +0.018 | -0.002 | -0.020 | +0.23 | +0.15 | -0.08 | +0.32 | -0.27 | +0.05 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 28 | 342 | -1.16 | -0.78 | -0.38 | -0.025 | -0.009 | +0.015 | -0.94 | -0.28 | +0.66 | +0.91 | -0.22 | +0.70 |
| 2021-22 | 25 | B1 | 京都 | 11 | 39 | +0.01 | -0.42 | +0.43 | +0.003 | -0.004 | -0.007 | +0.08 | -0.24 | -0.33 | +0.11 | -0.04 | +0.06 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 59 | 819 | -0.93 | -0.93 | 0.00 | +0.007 | -0.009 | -0.015 | +1.49 | +1.35 | -0.14 | -1.87 | +0.81 | -1.06 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 55 | 558 | -1.33 | -0.69 | -0.64 | -0.006 | -0.003 | +0.003 | -1.72 | -1.32 | +0.40 | -0.18 | -0.37 | -0.55 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 44 | 597 | -1.07 | -1.77 | +0.70 | +0.007 | -0.003 | -0.011 | +0.40 | -0.34 | -0.74 | -1.19 | +0.76 | -0.43 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 38 | 433 | -1.64 | -2.03 | +0.39 | -0.009 | -0.011 | -0.002 | -0.94 | -0.24 | +0.70 | -0.09 | +0.68 | +0.60 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 22 | B1 | 北海道 | 1.3 | 10 | 81 | -0.14 | +0.22 | +0.08 | -0.34 | -0.43 | -0.77 | +0.10 |
| 2019-20 | 23 | B1 | 北海道 | 2.2 | 31 | 330 | -2.08 | -1.61 | -3.69 | -1.49 | -0.85 | -2.34 | +0.12 |
| 2020-21 | 24 | B1 | 北海道 | 2.6 | 28 | 342 | -1.33 | -1.56 | -2.89 | -1.99 | -1.74 | -3.73 | -0.14 |
| 2022-23 | 26 | B2 | 青森 | 2.6 | 59 | 819 | -2.12 | -0.93 | -3.05 | -2.42 | -0.86 | -3.28 | -0.14 |
| 2023-24 | 27 | B2 | 青森 | 2.2 | 55 | 558 | -2.87 | -0.61 | -3.48 | -3.07 | -1.09 | -4.15 | -0.37 |
| 2024-25 | 28 | B3 | 湘南 | 2.5 | 44 | 597 | -2.41 | -0.43 | -2.84 | -3.38 | +0.12 | -3.26 | -0.11 |
| 2025-26 | 29 | B3 | 湘南 | 2.7 | 38 | 433 | -3.72 | -1.09 | -4.81 | -5.05 | -0.60 | -5.65 | -0.68 |