| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 43 | 869 | 273 | 100 | 267 | 37.5 | 47 | 146 | 32.2 | 26 | 43 | 60.5 | 43 | 91 | 134 | 33 | 30 | 39 | 9 | 66 | -105 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 32 | 668 | 280 | 110 | 246 | 44.7 | 40 | 122 | 32.8 | 20 | 35 | 57.1 | 17 | 69 | 86 | 36 | 15 | 22 | 8 | 53 | -6 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 55 | 1304 | 477 | 173 | 464 | 37.3 | 76 | 234 | 32.5 | 55 | 80 | 68.8 | 24 | 113 | 137 | 98 | 57 | 44 | 15 | 78 | -122 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 850 | 273 | 106 | 267 | 39.7 | 29 | 97 | 29.9 | 32 | 49 | 65.3 | 35 | 91 | 126 | 54 | 34 | 34 | 15 | 80 | -250 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 11 | 119 | 14 | 5 | 27 | 18.5 | 2 | 14 | 14.3 | 2 | 4 | 50.0 | 4 | 7 | 11 | 6 | 3 | 3 | 1 | 19 | 0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 38 | 704 | 221 | 77 | 200 | 38.5 | 30 | 97 | 30.9 | 37 | 53 | 69.8 | 35 | 58 | 93 | 45 | 25 | 21 | 11 | 59 | 0 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 40 | 575 | 126 | 47 | 128 | 36.7 | 19 | 64 | 29.7 | 13 | 20 | 65.0 | 20 | 59 | 79 | 27 | 23 | 20 | 6 | 57 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 43 | 20.2 | 6.3 | 2.3 | 6.2 | 37.5 | 1.1 | 3.4 | 32.2 | 0.6 | 1.0 | 60.5 | 1.0 | 2.1 | 3.1 | 0.8 | 0.7 | 0.9 | 0.2 | 1.5 | -2.4 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 32 | 20.9 | 8.8 | 3.4 | 7.7 | 44.7 | 1.2 | 3.8 | 32.8 | 0.6 | 1.1 | 57.1 | 0.5 | 2.2 | 2.7 | 1.1 | 0.5 | 0.7 | 0.2 | 1.7 | -0.2 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 55 | 23.7 | 8.7 | 3.1 | 8.4 | 37.3 | 1.4 | 4.3 | 32.5 | 1.0 | 1.5 | 68.8 | 0.4 | 2.1 | 2.5 | 1.8 | 1.0 | 0.8 | 0.3 | 1.4 | -2.2 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 18.9 | 6.1 | 2.4 | 5.9 | 39.7 | 0.6 | 2.2 | 29.9 | 0.7 | 1.1 | 65.3 | 0.8 | 2.0 | 2.8 | 1.2 | 0.8 | 0.8 | 0.3 | 1.8 | -5.6 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 11 | 10.8 | 1.3 | 0.5 | 2.5 | 18.5 | 0.2 | 1.3 | 14.3 | 0.2 | 0.4 | 50.0 | 0.4 | 0.6 | 1.0 | 0.5 | 0.3 | 0.3 | 0.1 | 1.7 | 0.0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 38 | 18.5 | 5.8 | 2.0 | 5.3 | 38.5 | 0.8 | 2.6 | 30.9 | 1.0 | 1.4 | 69.8 | 0.9 | 1.5 | 2.4 | 1.2 | 0.7 | 0.6 | 0.3 | 1.6 | 0.0 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 40 | 14.4 | 3.1 | 1.2 | 3.2 | 36.7 | 0.5 | 1.6 | 29.7 | 0.3 | 0.5 | 65.0 | 0.5 | 1.5 | 2.0 | 0.7 | 0.6 | 0.5 | 0.1 | 1.4 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 43 | 11.3 | 4.1 | 11.1 | 37.5 | 1.9 | 6.0 | 32.2 | 1.1 | 1.8 | 60.5 | 1.8 | 3.8 | 5.6 | 1.4 | 1.2 | 1.6 | 0.4 | 2.7 | -4.3 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 32 | 15.1 | 5.9 | 13.3 | 44.7 | 2.2 | 6.6 | 32.8 | 1.1 | 1.9 | 57.1 | 0.9 | 3.7 | 4.6 | 1.9 | 0.8 | 1.2 | 0.4 | 2.9 | -0.3 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 55 | 13.2 | 4.8 | 12.8 | 37.3 | 2.1 | 6.5 | 32.5 | 1.5 | 2.2 | 68.8 | 0.7 | 3.1 | 3.8 | 2.7 | 1.6 | 1.2 | 0.4 | 2.2 | -3.4 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 11.6 | 4.5 | 11.3 | 39.7 | 1.2 | 4.1 | 29.9 | 1.4 | 2.1 | 65.3 | 1.5 | 3.9 | 5.3 | 2.3 | 1.4 | 1.4 | 0.6 | 3.4 | -10.6 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 11 | 4.2 | 1.5 | 8.2 | 18.5 | 0.6 | 4.2 | 14.3 | 0.6 | 1.2 | 50.0 | 1.2 | 2.1 | 3.3 | 1.8 | 0.9 | 0.9 | 0.3 | 5.8 | 0.0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 38 | 11.3 | 3.9 | 10.2 | 38.5 | 1.5 | 5.0 | 30.9 | 1.9 | 2.7 | 69.8 | 1.8 | 3.0 | 4.8 | 2.3 | 1.3 | 1.1 | 0.6 | 3.0 | 0.0 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 40 | 7.9 | 2.9 | 8.0 | 36.7 | 1.2 | 4.0 | 29.7 | 0.8 | 1.3 | 65.0 | 1.3 | 3.7 | 4.9 | 1.7 | 1.4 | 1.3 | 0.4 | 3.6 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 43 | 16.0 | 5.8 | 15.7 | 37.1 | 2.8 | 8.6 | 31.9 | 1.6 | 2.6 | 61.0 | 2.4 | 5.6 | 8.0 | 1.9 | 1.7 | 2.4 | 0.5 | 3.6 | -7.3 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 32 | 23.1 | 9.1 | 20.0 | 45.3 | 3.3 | 9.8 | 33.6 | 1.6 | 2.9 | 57.1 | 1.4 | 5.7 | 7.1 | 3.0 | 1.2 | 1.8 | 0.7 | 4.4 | -0.5 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 55 | 20.1 | 7.3 | 19.4 | 37.6 | 3.2 | 9.7 | 32.6 | 2.3 | 3.4 | 68.8 | 1.0 | 4.7 | 5.8 | 4.2 | 2.4 | 1.9 | 0.6 | 3.1 | -5.0 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 16.9 | 6.6 | 16.5 | 40.1 | 1.8 | 5.9 | 30.4 | 1.9 | 2.9 | 64.4 | 2.1 | 5.6 | 7.7 | 3.3 | 2.2 | 2.0 | 0.9 | 4.6 | -14.8 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 11 | 7.0 | 2.5 | 12.4 | 20.0 | 1.0 | 7.0 | 14.3 | 1.0 | 2.0 | 50.0 | 2.0 | 3.0 | 5.0 | 2.5 | 1.0 | 1.5 | 0.5 | 9.5 | -5.0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 38 | 15.7 | 5.4 | 14.4 | 37.7 | 2.2 | 7.1 | 30.9 | 2.6 | 3.8 | 70.0 | 2.5 | 4.2 | 6.7 | 3.1 | 1.9 | 1.5 | 0.7 | 4.0 | +1.8 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 40 | 11.7 | 4.3 | 11.7 | 37.0 | 1.8 | 5.7 | 31.0 | 1.3 | 2.0 | 65.0 | 1.8 | 5.4 | 7.2 | 2.4 | 2.0 | 1.8 | 0.6 | 5.0 | -18.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 43 | 869 | 45.8 | 0.941 | 0.6 | 0.2 | 16.4 | 1.5 | 5.6 | 1.15 | 0.34 | 4.9 | 11.1 | 4.1 | 0.9 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 32 | 668 | 53.5 | 1.085 | 0.5 | 0.1 | 19.7 | 1.1 | 9.4 | 2.40 | 0.48 | 2.7 | 11.3 | 2.6 | 1.1 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 55 | 1304 | 45.7 | 0.959 | 0.5 | 0.2 | 20.3 | 2.1 | 11.3 | 1.75 | 0.56 | 2.1 | 9.4 | 2.5 | 0.9 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 850 | 45.5 | 0.953 | 0.4 | 0.2 | 17.5 | 1.9 | 9.8 | 1.53 | 0.56 | 4.3 | 12.0 | 3.1 | 1.6 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 11 | 119 | 24.0 | 0.519 | 0.6 | 0.2 | 12.9 | 0.9 | 6.8 | 2.50 | 0.53 | 4.5 | 6.7 | 3.5 | 1.1 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 38 | 704 | 45.3 | 0.972 | 0.5 | 0.3 | 15.8 | 1.7 | 8.2 | 1.64 | 0.52 | 5.6 | 8.7 | 2.4 | 1.2 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 40 | 575 | 44.5 | 0.922 | 0.5 | 0.2 | 12.7 | 1.7 | 6.8 | 1.20 | 0.54 | 3.8 | 11.9 | 3.2 | 1.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 43 | 869 | -0.05 | +0.52 | -0.57 | -0.006 | +0.002 | +0.007 | -1.13 | -0.64 | +0.49 | +0.02 | -0.14 | -0.12 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 32 | 668 | +0.07 | -0.66 | +0.73 | +0.001 | -0.008 | -0.010 | +0.50 | -0.40 | -0.91 | -0.08 | -0.23 | -0.30 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 55 | 1304 | +0.15 | +0.56 | -0.41 | +0.010 | +0.003 | -0.008 | +0.32 | +0.43 | +0.11 | -0.76 | +0.03 | -0.72 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 850 | -1.78 | -2.00 | +0.22 | -0.010 | -0.018 | -0.008 | +1.04 | +0.54 | -0.50 | -0.08 | +0.26 | +0.18 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 11 | 119 | -0.38 | -0.65 | +0.27 | -0.007 | -0.006 | +0.001 | -0.10 | +0.02 | +0.12 | +0.45 | +0.08 | +0.52 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 38 | 704 | +1.22 | +0.34 | +0.88 | +0.015 | +0.002 | -0.012 | +0.36 | +0.02 | -0.34 | +0.15 | -0.10 | +0.05 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 40 | 575 | -2.21 | -1.78 | -0.43 | -0.022 | -0.009 | +0.014 | -0.54 | +0.10 | +0.64 | -0.44 | +0.83 | +0.40 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 信州 | 2.7 | 43 | 869 | -0.03 | +0.70 | +0.67 | +0.79 | +0.02 | +0.81 | +2.05 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 信州 | 2.9 | 32 | 668 | +0.65 | -0.36 | +0.29 | +0.11 | +0.29 | +0.40 | +1.37 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 山形 | 2.3 | 55 | 1304 | -0.75 | -0.50 | -1.25 | -0.16 | -0.87 | -1.02 | +1.50 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 山形 | 3.0 | 45 | 850 | -1.63 | -0.20 | -1.83 | -2.83 | +0.31 | -2.52 | +0.22 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 静岡 | 2.7 | 11 | 119 | -2.20 | -0.69 | -2.89 | -2.73 | -0.40 | -3.13 | -0.01 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 八王子 | 2.9 | 38 | 704 | -0.34 | +0.19 | -0.15 | -0.12 | +1.03 | +0.92 | +1.64 |
| 2022-23 | 31 | B3 | 八王子 | 2.9 | 40 | 575 | -1.91 | -0.45 | -2.36 | -3.24 | -0.61 | -3.85 | -0.30 |