| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B1 | 三遠 | 57 | 478 | 110 | 40 | 108 | 37.0 | 21 | 62 | 33.9 | 9 | 13 | 69.2 | 3 | 26 | 29 | 47 | 31 | 5 | 1 | 68 | -15 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 熊本 | 57 | 957 | 231 | 66 | 194 | 34.0 | 22 | 83 | 26.5 | 77 | 104 | 74.0 | 14 | 55 | 69 | 186 | 92 | 46 | 1 | 138 | +145 |
| 2018-19 | 31 | B2 | 熊本 | 50 | 679 | 162 | 44 | 132 | 33.3 | 28 | 73 | 38.4 | 46 | 71 | 64.8 | 5 | 42 | 47 | 90 | 43 | 26 | 1 | 126 | +122 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 佐賀 | 37 | 728 | 168 | 53 | 153 | 34.6 | 14 | 58 | 24.1 | 48 | 68 | 70.6 | 7 | 47 | 54 | 132 | 57 | 40 | 1 | 108 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B1 | 三遠 | 57 | 8.4 | 1.9 | 0.7 | 1.9 | 37.0 | 0.4 | 1.1 | 33.9 | 0.2 | 0.2 | 69.2 | 0.1 | 0.5 | 0.5 | 0.8 | 0.5 | 0.1 | 0.0 | 1.2 | -0.3 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 熊本 | 57 | 16.8 | 4.1 | 1.2 | 3.4 | 34.0 | 0.4 | 1.5 | 26.5 | 1.4 | 1.8 | 74.0 | 0.2 | 1.0 | 1.2 | 3.3 | 1.6 | 0.8 | 0.0 | 2.4 | +2.5 |
| 2018-19 | 31 | B2 | 熊本 | 50 | 13.6 | 3.2 | 0.9 | 2.6 | 33.3 | 0.6 | 1.5 | 38.4 | 0.9 | 1.4 | 64.8 | 0.1 | 0.8 | 0.9 | 1.8 | 0.9 | 0.5 | 0.0 | 2.5 | +2.4 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 佐賀 | 37 | 19.7 | 4.5 | 1.4 | 4.1 | 34.6 | 0.4 | 1.6 | 24.1 | 1.3 | 1.8 | 70.6 | 0.2 | 1.3 | 1.5 | 3.6 | 1.5 | 1.1 | 0.0 | 2.9 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B1 | 三遠 | 57 | 8.3 | 3.0 | 8.1 | 37.0 | 1.6 | 4.7 | 33.9 | 0.7 | 1.0 | 69.2 | 0.2 | 2.0 | 2.2 | 3.5 | 2.3 | 0.4 | 0.1 | 5.1 | -1.1 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 熊本 | 57 | 8.7 | 2.5 | 7.3 | 34.0 | 0.8 | 3.1 | 26.5 | 2.9 | 3.9 | 74.0 | 0.5 | 2.1 | 2.6 | 7.0 | 3.5 | 1.7 | 0.0 | 5.2 | +5.5 |
| 2018-19 | 31 | B2 | 熊本 | 50 | 8.6 | 2.3 | 7.0 | 33.3 | 1.5 | 3.9 | 38.4 | 2.4 | 3.8 | 64.8 | 0.3 | 2.2 | 2.5 | 4.8 | 2.3 | 1.4 | 0.1 | 6.7 | +6.5 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 佐賀 | 37 | 8.3 | 2.6 | 7.6 | 34.6 | 0.7 | 2.9 | 24.1 | 2.4 | 3.4 | 70.6 | 0.3 | 2.3 | 2.7 | 6.5 | 2.8 | 2.0 | 0.0 | 5.3 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B1 | 三遠 | 57 | 12.5 | 4.5 | 12.1 | 37.1 | 2.4 | 6.9 | 35.0 | 1.0 | 1.5 | 69.2 | 0.2 | 2.9 | 3.1 | 5.3 | 3.6 | 0.6 | 0.1 | 7.5 | -2.7 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 熊本 | 57 | 12.9 | 3.7 | 10.8 | 34.0 | 1.2 | 4.5 | 26.2 | 4.4 | 5.9 | 74.0 | 0.8 | 3.0 | 3.8 | 10.5 | 5.1 | 2.5 | 0.1 | 7.0 | +8.0 |
| 2018-19 | 31 | B2 | 熊本 | 50 | 12.9 | 3.5 | 10.4 | 33.8 | 2.2 | 5.8 | 38.9 | 3.7 | 5.7 | 64.8 | 0.4 | 3.3 | 3.7 | 7.1 | 3.4 | 2.0 | 0.1 | 9.3 | +9.8 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 佐賀 | 37 | 12.0 | 3.8 | 10.9 | 34.6 | 1.0 | 4.1 | 24.1 | 3.4 | 4.8 | 70.6 | 0.5 | 3.3 | 3.8 | 9.4 | 4.1 | 2.8 | 0.1 | 7.1 | +18.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B1 | 三遠 | 57 | 478 | -1.45 | -1.33 | -0.13 | -0.009 | -0.003 | +0.006 | -1.27 | -1.36 | -0.08 | -1.01 | +0.25 | -0.76 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 熊本 | 57 | 957 | +2.21 | +0.51 | +1.70 | +0.016 | +0.008 | -0.009 | +1.34 | +0.76 | -0.58 | +1.05 | +0.48 | +1.53 |
| 2018-19 | 31 | B2 | 熊本 | 50 | 679 | +1.32 | -0.16 | +1.48 | +0.023 | 0.000 | -0.023 | -0.18 | -0.32 | -0.14 | +1.27 | 0.00 | +1.27 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 佐賀 | 37 | 728 | +3.21 | +1.20 | +2.02 | +0.033 | +0.012 | -0.021 | +0.90 | +0.11 | -0.79 | +1.63 | -0.01 | +1.61 |