| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 60 | 1184 | 263 | 107 | 263 | 40.7 | 17 | 64 | 26.6 | 32 | 40 | 80.0 | 16 | 91 | 107 | 74 | 63 | 27 | 7 | 92 | -78 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 41 | 239 | 65 | 26 | 56 | 46.4 | 11 | 30 | 36.7 | 2 | 2 | 100.0 | 6 | 14 | 20 | 17 | 14 | 4 | 0 | 15 | +61 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 29 | 139 | 29 | 11 | 46 | 23.9 | 3 | 18 | 16.7 | 4 | 4 | 100.0 | 5 | 11 | 16 | 10 | 5 | 3 | 0 | 26 | +32 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 26 | 364 | 49 | 19 | 78 | 24.4 | 11 | 45 | 24.4 | 0 | 0 | - | 4 | 27 | 31 | 40 | 20 | 15 | 1 | 39 | +65 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 57 | 948 | 211 | 79 | 223 | 35.4 | 39 | 126 | 31.0 | 14 | 24 | 58.3 | 13 | 71 | 84 | 87 | 49 | 35 | 1 | 103 | +36 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 60 | 19.7 | 4.4 | 1.8 | 4.4 | 40.7 | 0.3 | 1.1 | 26.6 | 0.5 | 0.7 | 80.0 | 0.3 | 1.5 | 1.8 | 1.2 | 1.1 | 0.5 | 0.1 | 1.5 | -1.3 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 41 | 5.8 | 1.6 | 0.6 | 1.4 | 46.4 | 0.3 | 0.7 | 36.7 | 0.0 | 0.0 | 100.0 | 0.1 | 0.3 | 0.5 | 0.4 | 0.3 | 0.1 | 0.0 | 0.4 | +1.5 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 29 | 4.8 | 1.0 | 0.4 | 1.6 | 23.9 | 0.1 | 0.6 | 16.7 | 0.1 | 0.1 | 100.0 | 0.2 | 0.4 | 0.6 | 0.3 | 0.2 | 0.1 | 0.0 | 0.9 | +1.1 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 26 | 14.0 | 1.9 | 0.7 | 3.0 | 24.4 | 0.4 | 1.7 | 24.4 | 0.0 | 0.0 | - | 0.2 | 1.0 | 1.2 | 1.5 | 0.8 | 0.6 | 0.0 | 1.5 | +2.5 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 57 | 16.6 | 3.7 | 1.4 | 3.9 | 35.4 | 0.7 | 2.2 | 31.0 | 0.2 | 0.4 | 58.3 | 0.2 | 1.2 | 1.5 | 1.5 | 0.9 | 0.6 | 0.0 | 1.8 | +0.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 60 | 8.0 | 3.3 | 8.0 | 40.7 | 0.5 | 1.9 | 26.6 | 1.0 | 1.2 | 80.0 | 0.5 | 2.8 | 3.3 | 2.3 | 1.9 | 0.8 | 0.2 | 2.8 | -2.4 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 41 | 9.8 | 3.9 | 8.4 | 46.4 | 1.7 | 4.5 | 36.7 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 0.9 | 2.1 | 3.0 | 2.6 | 2.1 | 0.6 | 0.0 | 2.3 | +9.2 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 29 | 7.5 | 2.9 | 11.9 | 23.9 | 0.8 | 4.7 | 16.7 | 1.0 | 1.0 | 100.0 | 1.3 | 2.9 | 4.1 | 2.6 | 1.3 | 0.8 | 0.0 | 6.7 | +8.3 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 26 | 4.8 | 1.9 | 7.7 | 24.4 | 1.1 | 4.4 | 24.4 | 0.0 | 0.0 | - | 0.4 | 2.7 | 3.1 | 4.0 | 2.0 | 1.5 | 0.1 | 3.9 | +6.4 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 57 | 8.0 | 3.0 | 8.5 | 35.4 | 1.5 | 4.8 | 31.0 | 0.5 | 0.9 | 58.3 | 0.5 | 2.7 | 3.2 | 3.3 | 1.9 | 1.3 | 0.0 | 3.9 | +1.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 60 | 11.9 | 4.8 | 11.8 | 41.0 | 0.8 | 2.9 | 26.6 | 1.4 | 1.8 | 80.0 | 0.7 | 4.1 | 4.8 | 3.3 | 2.8 | 1.2 | 0.3 | 4.1 | -3.7 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 40 | 15.2 | 6.1 | 13.1 | 46.4 | 2.6 | 7.0 | 36.7 | 0.5 | 0.5 | 100.0 | 1.2 | 3.3 | 4.4 | 3.3 | 3.3 | 0.9 | 0.0 | 3.3 | +12.4 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 29 | 11.6 | 4.5 | 18.7 | 24.3 | 1.5 | 8.1 | 18.8 | 1.0 | 1.0 | 100.0 | 1.5 | 3.0 | 4.5 | 4.5 | 2.5 | 1.5 | 0.0 | 10.6 | +10.6 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 26 | 7.6 | 2.9 | 11.9 | 24.7 | 1.7 | 6.8 | 25.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.6 | 4.2 | 4.8 | 6.2 | 2.9 | 2.3 | 0.2 | 5.6 | +10.3 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 57 | 12.3 | 4.6 | 13.0 | 35.5 | 2.2 | 7.2 | 30.9 | 0.8 | 1.4 | 58.3 | 0.8 | 4.1 | 4.9 | 5.0 | 2.8 | 2.1 | 0.1 | 6.0 | +2.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 60 | 1184 | 44.3 | 0.956 | 0.2 | 0.2 | 13.7 | 2.5 | 8.9 | 1.17 | 0.65 | 1.5 | 8.1 | 1.8 | 0.5 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 40 | 239 | 56.2 | 1.140 | 0.5 | 0.0 | 14.5 | 2.9 | 8.2 | 1.00 | 0.57 | 2.9 | 7.3 | 1.7 | 0.0 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 29 | 139 | 28.4 | 0.605 | 0.4 | 0.1 | 19.0 | 2.2 | 11.5 | 1.80 | 0.61 | 3.0 | 6.3 | 2.8 | 0.0 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 26 | 364 | 31.8 | 0.636 | 0.6 | 0.0 | 12.8 | 2.5 | 14.9 | 2.11 | 1.16 | 1.2 | 7.6 | 3.4 | 0.3 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 57 | 948 | 44.1 | 0.900 | 0.6 | 0.1 | 14.5 | 2.5 | 12.1 | 1.77 | 0.83 | 1.7 | 8.2 | 3.1 | 0.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 60 | 1184 | -0.46 | -1.22 | +0.75 | +0.010 | -0.002 | -0.012 | -1.25 | -1.37 | -0.12 | -0.63 | +0.33 | -0.30 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 40 | 239 | +0.61 | -0.13 | +0.74 | +0.004 | +0.005 | +0.001 | +1.06 | +0.47 | -0.59 | -0.21 | +0.40 | +0.18 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 29 | 139 | +0.22 | -0.01 | +0.23 | +0.001 | -0.001 | -0.002 | +1.01 | +0.26 | -0.74 | -0.31 | -0.01 | -0.32 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 26 | 364 | +0.50 | -1.01 | +1.51 | +0.021 | -0.013 | -0.034 | +0.44 | +0.29 | -0.15 | -0.35 | -0.06 | -0.41 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 57 | 948 | -0.72 | -0.88 | +0.16 | +0.002 | -0.007 | -0.009 | -0.75 | -0.60 | +0.16 | -0.06 | -0.26 | -0.32 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B1 | 琉球 | 2.2 | 60 | 1184 | -2.25 | -0.98 | -3.23 | -2.53 | -0.05 | -2.58 | +0.28 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 琉球 | 2.5 | 40 | 239 | -0.93 | -0.75 | -1.68 | -0.88 | -0.11 | -0.98 | +0.28 |
| 2018-19 | 34 | B1 | 琉球 | 2.1 | 29 | 139 | -2.49 | -1.33 | -3.82 | -2.42 | -1.14 | -3.57 | -0.05 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 仙台 | 1.8 | 26 | 364 | -2.74 | -0.31 | -3.05 | -3.37 | +1.15 | -2.22 | +0.15 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 仙台 | 2.0 | 57 | 948 | -1.92 | -0.66 | -2.58 | -2.65 | -0.37 | -3.02 | -0.03 |