| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 29 | 366 | 80 | 27 | 78 | 34.6 | 9 | 24 | 37.5 | 17 | 26 | 65.4 | 13 | 47 | 60 | 22 | 20 | 5 | 0 | 50 | -90 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 33 | 347 | 116 | 35 | 85 | 41.2 | 17 | 36 | 47.2 | 29 | 36 | 80.6 | 21 | 18 | 39 | 27 | 13 | 9 | 0 | 36 | +2 |
| 2018-19 | 26 | B1 | 北海道 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | +1 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 36 | 236 | 72 | 27 | 61 | 44.3 | 11 | 24 | 45.8 | 7 | 10 | 70.0 | 12 | 20 | 32 | 9 | 12 | 4 | 2 | 23 | -43 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 43 | 310 | 70 | 26 | 74 | 35.1 | 15 | 43 | 34.9 | 3 | 5 | 60.0 | 9 | 26 | 35 | 21 | 15 | 14 | 0 | 33 | -37 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 40 | 382 | 85 | 30 | 89 | 33.7 | 18 | 57 | 31.6 | 7 | 7 | 100.0 | 11 | 30 | 41 | 15 | 9 | 9 | 0 | 45 | -103 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 29 | 12.6 | 2.8 | 0.9 | 2.7 | 34.6 | 0.3 | 0.8 | 37.5 | 0.6 | 0.9 | 65.4 | 0.4 | 1.6 | 2.1 | 0.8 | 0.7 | 0.2 | 0.0 | 1.7 | -3.1 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 33 | 10.5 | 3.5 | 1.1 | 2.6 | 41.2 | 0.5 | 1.1 | 47.2 | 0.9 | 1.1 | 80.6 | 0.6 | 0.5 | 1.2 | 0.8 | 0.4 | 0.3 | 0.0 | 1.1 | +0.1 |
| 2018-19 | 26 | B1 | 北海道 | 1 | 1.1 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | +1.0 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 36 | 6.6 | 2.0 | 0.8 | 1.7 | 44.3 | 0.3 | 0.7 | 45.8 | 0.2 | 0.3 | 70.0 | 0.3 | 0.6 | 0.9 | 0.2 | 0.3 | 0.1 | 0.1 | 0.6 | -1.2 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 43 | 7.2 | 1.6 | 0.6 | 1.7 | 35.1 | 0.3 | 1.0 | 34.9 | 0.1 | 0.1 | 60.0 | 0.2 | 0.6 | 0.8 | 0.5 | 0.3 | 0.3 | 0.0 | 0.8 | -0.9 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 40 | 9.6 | 2.1 | 0.8 | 2.2 | 33.7 | 0.5 | 1.4 | 31.6 | 0.2 | 0.2 | 100.0 | 0.3 | 0.8 | 1.0 | 0.4 | 0.2 | 0.2 | 0.0 | 1.1 | -2.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 29 | 7.9 | 2.7 | 7.7 | 34.6 | 0.9 | 2.4 | 37.5 | 1.7 | 2.6 | 65.4 | 1.3 | 4.6 | 5.9 | 2.2 | 2.0 | 0.5 | 0.0 | 4.9 | -8.8 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 33 | 12.0 | 3.6 | 8.8 | 41.2 | 1.8 | 3.7 | 47.2 | 3.0 | 3.7 | 80.6 | 2.2 | 1.9 | 4.1 | 2.8 | 1.4 | 0.9 | 0.0 | 3.7 | +0.2 |
| 2018-19 | 26 | B1 | 北海道 | 1 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | +31.8 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 36 | 11.0 | 4.1 | 9.3 | 44.3 | 1.7 | 3.7 | 45.8 | 1.1 | 1.5 | 70.0 | 1.8 | 3.0 | 4.9 | 1.4 | 1.8 | 0.6 | 0.3 | 3.5 | -6.6 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 43 | 8.1 | 3.0 | 8.6 | 35.1 | 1.7 | 5.0 | 34.9 | 0.3 | 0.6 | 60.0 | 1.0 | 3.0 | 4.1 | 2.4 | 1.7 | 1.6 | 0.0 | 3.8 | -4.3 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 40 | 8.0 | 2.8 | 8.4 | 33.7 | 1.7 | 5.4 | 31.6 | 0.7 | 0.7 | 100.0 | 1.0 | 2.8 | 3.9 | 1.4 | 0.8 | 0.8 | 0.0 | 4.2 | -9.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 29 | 12.0 | 4.0 | 11.7 | 34.6 | 1.3 | 3.6 | 37.5 | 2.5 | 3.9 | 65.4 | 1.9 | 7.0 | 9.0 | 3.3 | 3.0 | 0.7 | 0.0 | 7.2 | -14.2 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 32 | 18.2 | 5.5 | 13.5 | 41.0 | 2.6 | 5.7 | 45.7 | 4.5 | 5.5 | 82.4 | 3.4 | 2.9 | 6.3 | 4.4 | 2.1 | 1.3 | 0.0 | 5.3 | +0.2 |
| 2018-19 | 26 | B1 | 北海道 | 1 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | +33.3 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 36 | 13.7 | 5.4 | 13.1 | 40.8 | 2.1 | 5.6 | 38.1 | 0.8 | 1.1 | 75.0 | 2.7 | 5.4 | 8.0 | 1.9 | 3.2 | 1.1 | 0.5 | 5.6 | -16.1 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 42 | 12.8 | 4.9 | 13.2 | 36.8 | 2.9 | 7.8 | 37.5 | 0.2 | 0.6 | 33.3 | 1.7 | 4.9 | 6.6 | 3.7 | 2.3 | 2.1 | 0.0 | 6.0 | -6.2 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 40 | 11.2 | 3.8 | 12.4 | 31.0 | 2.5 | 8.3 | 30.4 | 1.0 | 1.0 | 100.0 | 1.6 | 4.1 | 5.8 | 2.2 | 1.2 | 1.3 | 0.0 | 6.4 | -14.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 29 | 366 | 40.4 | 0.889 | 0.3 | 0.3 | 14.6 | 2.7 | 9.0 | 1.10 | 0.62 | 3.9 | 15.5 | 1.4 | 0.0 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 32 | 347 | 50.6 | 1.143 | 0.4 | 0.4 | 15.3 | 1.8 | 11.2 | 2.08 | 0.73 | 6.8 | 7.0 | 2.1 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B1 | 北海道 | 1 | 1 | - | - | - | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | - | 0.0 | - | - | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 36 | 236 | 49.0 | 1.000 | 0.4 | 0.1 | 14.3 | 2.7 | 5.0 | 0.58 | 0.35 | 4.9 | 11.4 | 2.1 | 1.0 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 42 | 310 | 47.8 | 0.957 | 0.6 | 0.0 | 14.1 | 2.1 | 9.5 | 1.58 | 0.67 | 3.7 | 10.5 | 3.9 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 40 | 382 | 41.1 | 0.874 | 0.7 | 0.1 | 12.4 | 1.0 | 5.7 | 1.88 | 0.46 | 3.3 | 9.1 | 2.3 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 29 | 366 | -1.05 | -0.84 | -0.22 | -0.010 | -0.011 | 0.000 | +0.98 | +0.14 | -0.84 | -0.51 | -0.09 | -0.60 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 32 | 347 | -0.11 | -0.17 | +0.06 | -0.021 | -0.008 | +0.013 | +0.93 | +0.63 | -0.30 | +0.57 | +0.10 | +0.68 |
| 2018-19 | 26 | B1 | 北海道 | 1 | 1 | -0.02 | -0.03 | +0.01 | -0.001 | 0.000 | +0.001 | -0.02 | -0.02 | 0.00 | +0.08 | -0.01 | +0.07 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 36 | 236 | -0.14 | -0.63 | +0.49 | 0.000 | -0.008 | -0.008 | +0.68 | +0.37 | -0.32 | +0.23 | -0.03 | +0.20 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 42 | 310 | +0.48 | -0.84 | +1.32 | +0.021 | -0.005 | -0.026 | -0.03 | -0.80 | -0.77 | -0.02 | +0.19 | +0.17 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 40 | 382 | -1.16 | -1.45 | +0.29 | -0.005 | -0.010 | -0.004 | -0.07 | -0.70 | -0.63 | +0.05 | -0.06 | -0.01 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B1 | 北海道 | 3.1 | 29 | 366 | -2.11 | -1.45 | -3.57 | -2.64 | -1.52 | -4.16 | -0.25 |
| 2017-18 | 25 | B1 | 北海道 | 2.5 | 32 | 347 | +0.90 | +0.20 | +1.10 | +0.35 | +0.01 | +0.36 | +0.68 |
| 2019-20 | 27 | B1 | 横浜 | 3.0 | 36 | 236 | -1.91 | -1.17 | -3.08 | -2.15 | -0.52 | -2.67 | +0.04 |
| 2020-21 | 28 | B1 | 北海道 | 2.6 | 42 | 310 | -1.45 | -0.53 | -1.97 | -2.05 | +0.87 | -1.19 | +0.31 |
| 2021-22 | 29 | B1 | 北海道 | 2.7 | 40 | 382 | -1.85 | -0.95 | -2.80 | -3.05 | -0.71 | -3.76 | -0.17 |