| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 26 | 438 | 73 | 28 | 79 | 35.4 | 9 | 29 | 31.0 | 8 | 13 | 61.5 | 9 | 33 | 42 | 32 | 22 | 13 | 1 | 48 | -10 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 23 | 230 | 49 | 18 | 42 | 42.9 | 9 | 21 | 42.9 | 4 | 7 | 57.1 | 2 | 19 | 21 | 12 | 21 | 12 | 2 | 26 | 0 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 39 | 1040 | 304 | 99 | 262 | 37.8 | 55 | 165 | 33.3 | 51 | 65 | 78.5 | 30 | 77 | 107 | 63 | 53 | 47 | 5 | 74 | 0 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 15 | 135 | 37 | 13 | 42 | 31.0 | 6 | 23 | 26.1 | 5 | 8 | 62.5 | 3 | 7 | 10 | 10 | 9 | 5 | 1 | 17 | 0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 49 | 1211 | 404 | 133 | 327 | 40.7 | 77 | 201 | 38.3 | 61 | 79 | 77.2 | 24 | 91 | 115 | 104 | 63 | 68 | 6 | 100 | 0 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 43 | 1069 | 423 | 140 | 333 | 42.0 | 72 | 182 | 39.6 | 71 | 80 | 88.8 | 29 | 68 | 97 | 94 | 45 | 59 | 2 | 100 | 0 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 44 | 921 | 359 | 123 | 319 | 38.6 | 56 | 154 | 36.4 | 57 | 77 | 74.0 | 33 | 66 | 99 | 67 | 51 | 46 | 1 | 107 | 0 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 51 | 1417 | 448 | 155 | 440 | 35.2 | 96 | 300 | 32.0 | 42 | 54 | 77.8 | 62 | 40 | 102 | 83 | 59 | 43 | 2 | 155 | 0 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 51 | 1378 | 503 | 167 | 463 | 36.1 | 88 | 277 | 31.8 | 81 | 101 | 80.2 | 33 | 58 | 91 | 59 | 64 | 74 | 7 | 114 | 0 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2 | 54 | 6 | 2 | 13 | 15.4 | 0 | 8 | 0.0 | 2 | 3 | 66.7 | 2 | 4 | 6 | 5 | 3 | 4 | 1 | 4 | +9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 26 | 16.8 | 2.8 | 1.1 | 3.0 | 35.4 | 0.3 | 1.1 | 31.0 | 0.3 | 0.5 | 61.5 | 0.3 | 1.3 | 1.6 | 1.2 | 0.8 | 0.5 | 0.0 | 1.8 | -0.4 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 23 | 10.0 | 2.1 | 0.8 | 1.8 | 42.9 | 0.4 | 0.9 | 42.9 | 0.2 | 0.3 | 57.1 | 0.1 | 0.8 | 0.9 | 0.5 | 0.9 | 0.5 | 0.1 | 1.1 | 0.0 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 39 | 26.7 | 7.8 | 2.5 | 6.7 | 37.8 | 1.4 | 4.2 | 33.3 | 1.3 | 1.7 | 78.5 | 0.8 | 2.0 | 2.7 | 1.6 | 1.4 | 1.2 | 0.1 | 1.9 | 0.0 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 15 | 9.0 | 2.5 | 0.9 | 2.8 | 31.0 | 0.4 | 1.5 | 26.1 | 0.3 | 0.5 | 62.5 | 0.2 | 0.5 | 0.7 | 0.7 | 0.6 | 0.3 | 0.1 | 1.1 | 0.0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 49 | 24.7 | 8.2 | 2.7 | 6.7 | 40.7 | 1.6 | 4.1 | 38.3 | 1.2 | 1.6 | 77.2 | 0.5 | 1.9 | 2.3 | 2.1 | 1.3 | 1.4 | 0.1 | 2.0 | 0.0 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 43 | 24.9 | 9.8 | 3.3 | 7.7 | 42.0 | 1.7 | 4.2 | 39.6 | 1.7 | 1.9 | 88.8 | 0.7 | 1.6 | 2.3 | 2.2 | 1.0 | 1.4 | 0.0 | 2.3 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 44 | 20.9 | 8.2 | 2.8 | 7.2 | 38.6 | 1.3 | 3.5 | 36.4 | 1.3 | 1.8 | 74.0 | 0.8 | 1.5 | 2.2 | 1.5 | 1.2 | 1.0 | 0.0 | 2.4 | 0.0 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 51 | 27.8 | 8.8 | 3.0 | 8.6 | 35.2 | 1.9 | 5.9 | 32.0 | 0.8 | 1.1 | 77.8 | 1.2 | 0.8 | 2.0 | 1.6 | 1.2 | 0.8 | 0.0 | 3.0 | 0.0 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 51 | 27.0 | 9.9 | 3.3 | 9.1 | 36.1 | 1.7 | 5.4 | 31.8 | 1.6 | 2.0 | 80.2 | 0.6 | 1.1 | 1.8 | 1.2 | 1.3 | 1.5 | 0.1 | 2.2 | 0.0 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2 | 26.9 | 3.0 | 1.0 | 6.5 | 15.4 | 0.0 | 4.0 | 0.0 | 1.0 | 1.5 | 66.7 | 1.0 | 2.0 | 3.0 | 2.5 | 1.5 | 2.0 | 0.5 | 2.0 | +4.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 26 | 6.0 | 2.3 | 6.5 | 35.4 | 0.7 | 2.4 | 31.0 | 0.7 | 1.1 | 61.5 | 0.7 | 2.7 | 3.5 | 2.6 | 1.8 | 1.1 | 0.1 | 3.9 | -0.8 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 23 | 7.7 | 2.8 | 6.6 | 42.9 | 1.4 | 3.3 | 42.9 | 0.6 | 1.1 | 57.1 | 0.3 | 3.0 | 3.3 | 1.9 | 3.3 | 1.9 | 0.3 | 4.1 | 0.0 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 39 | 10.5 | 3.4 | 9.1 | 37.8 | 1.9 | 5.7 | 33.3 | 1.8 | 2.3 | 78.5 | 1.0 | 2.7 | 3.7 | 2.2 | 1.8 | 1.6 | 0.2 | 2.6 | 0.0 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 15 | 9.9 | 3.5 | 11.2 | 31.0 | 1.6 | 6.1 | 26.1 | 1.3 | 2.1 | 62.5 | 0.8 | 1.9 | 2.7 | 2.7 | 2.4 | 1.3 | 0.3 | 4.5 | 0.0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 49 | 12.0 | 4.0 | 9.7 | 40.7 | 2.3 | 6.0 | 38.3 | 1.8 | 2.3 | 77.2 | 0.7 | 2.7 | 3.4 | 3.1 | 1.9 | 2.0 | 0.2 | 3.0 | 0.0 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 43 | 14.2 | 4.7 | 11.2 | 42.0 | 2.4 | 6.1 | 39.6 | 2.4 | 2.7 | 88.8 | 1.0 | 2.3 | 3.3 | 3.2 | 1.5 | 2.0 | 0.1 | 3.4 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 44 | 14.0 | 4.8 | 12.5 | 38.6 | 2.2 | 6.0 | 36.4 | 2.2 | 3.0 | 74.0 | 1.3 | 2.6 | 3.9 | 2.6 | 2.0 | 1.8 | 0.0 | 4.2 | 0.0 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 51 | 11.4 | 3.9 | 11.2 | 35.2 | 2.4 | 7.6 | 32.0 | 1.1 | 1.4 | 77.8 | 1.6 | 1.0 | 2.6 | 2.1 | 1.5 | 1.1 | 0.1 | 3.9 | 0.0 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 51 | 13.1 | 4.4 | 12.1 | 36.1 | 2.3 | 7.2 | 31.8 | 2.1 | 2.6 | 80.2 | 0.9 | 1.5 | 2.4 | 1.5 | 1.7 | 1.9 | 0.2 | 3.0 | 0.0 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2 | 4.0 | 1.3 | 8.7 | 15.4 | 0.0 | 5.4 | 0.0 | 1.3 | 2.0 | 66.7 | 1.3 | 2.7 | 4.0 | 3.3 | 2.0 | 2.7 | 0.7 | 2.7 | +6.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 26 | 8.6 | 3.3 | 9.9 | 33.8 | 0.9 | 3.5 | 25.9 | 1.0 | 1.7 | 61.5 | 1.2 | 4.0 | 5.1 | 4.0 | 2.7 | 1.7 | 0.1 | 5.3 | -1.9 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 23 | 9.9 | 3.6 | 8.2 | 43.3 | 1.9 | 4.4 | 43.8 | 0.8 | 1.1 | 75.0 | 0.5 | 3.8 | 4.4 | 2.5 | 5.8 | 3.3 | 0.3 | 5.5 | +15.7 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 39 | 15.9 | 5.2 | 13.6 | 38.1 | 2.9 | 8.5 | 33.7 | 2.7 | 3.4 | 78.5 | 1.6 | 4.0 | 5.5 | 3.3 | 2.8 | 2.5 | 0.3 | 3.4 | -0.8 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 15 | 13.6 | 5.1 | 16.1 | 31.6 | 2.1 | 8.9 | 23.8 | 1.3 | 1.7 | 75.0 | 1.3 | 2.5 | 3.8 | 4.2 | 3.0 | 2.1 | 0.4 | 6.8 | -7.2 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 49 | 16.7 | 5.5 | 13.4 | 40.9 | 3.2 | 8.2 | 38.4 | 2.5 | 3.3 | 77.2 | 1.0 | 3.8 | 4.7 | 4.3 | 2.6 | 2.8 | 0.2 | 3.4 | -12.3 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 43 | 12.6 | 4.2 | 9.9 | 42.2 | 2.1 | 5.4 | 39.8 | 2.1 | 2.4 | 88.8 | 0.8 | 2.0 | 2.8 | 2.8 | 1.3 | 1.8 | 0.1 | 2.7 | -7.4 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 44 | 20.2 | 7.0 | 18.0 | 38.7 | 3.2 | 8.6 | 36.7 | 3.2 | 4.3 | 73.3 | 1.9 | 3.7 | 5.6 | 3.8 | 2.9 | 2.6 | 0.1 | 5.5 | -13.6 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 51 | 17.2 | 5.9 | 17.0 | 34.9 | 3.7 | 11.6 | 31.9 | 1.6 | 2.1 | 77.8 | 2.4 | 1.6 | 4.0 | 3.2 | 2.3 | 1.6 | 0.1 | 5.4 | -1.4 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 51 | 20.1 | 6.7 | 18.6 | 35.9 | 3.5 | 11.1 | 31.8 | 3.3 | 4.1 | 80.2 | 1.3 | 2.3 | 3.7 | 2.4 | 2.5 | 3.0 | 0.3 | 4.1 | -12.6 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2 | 6.3 | 2.1 | 13.7 | 15.4 | 0.0 | 8.4 | 0.0 | 2.1 | 3.2 | 66.7 | 2.1 | 4.2 | 6.3 | 5.3 | 3.2 | 4.2 | 1.1 | 3.2 | +9.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 26 | 438 | 38.3 | 0.807 | 0.4 | 0.2 | 11.9 | 2.4 | 10.5 | 1.48 | 0.88 | 2.5 | 7.6 | 2.7 | 0.2 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 23 | 230 | 55.0 | 1.125 | 0.5 | 0.1 | 12.1 | 4.8 | 6.0 | 0.43 | 0.50 | 1.2 | 6.7 | 5.4 | 0.5 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 39 | 1040 | 48.7 | 1.059 | 0.6 | 0.3 | 15.1 | 2.4 | 8.6 | 1.19 | 0.57 | 3.1 | 8.3 | 3.5 | 0.4 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 15 | 135 | 38.2 | 0.821 | 0.6 | 0.1 | 16.9 | 2.6 | 12.7 | 1.43 | 0.75 | 2.6 | 5.5 | 3.8 | 0.9 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 49 | 1211 | 52.6 | 1.126 | 0.6 | 0.2 | 15.5 | 2.3 | 12.6 | 1.63 | 0.81 | 2.0 | 8.2 | 4.0 | 0.4 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 43 | 1069 | 53.0 | 1.153 | 0.5 | 0.2 | 10.4 | 1.1 | 6.8 | 2.09 | 0.65 | 1.7 | 4.5 | 2.8 | 0.1 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 44 | 921 | 47.4 | 1.023 | 0.5 | 0.2 | 19.8 | 2.5 | 10.8 | 1.32 | 0.55 | 4.0 | 7.8 | 4.4 | 0.1 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 51 | 1417 | 45.8 | 0.961 | 0.7 | 0.1 | 16.2 | 1.8 | 8.4 | 1.37 | 0.52 | 4.2 | 3.4 | 2.7 | 0.1 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 51 | 1378 | 45.5 | 0.984 | 0.6 | 0.2 | 20.0 | 2.2 | 7.0 | 0.94 | 0.35 | 2.6 | 5.1 | 4.2 | 0.6 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2 | 54 | 15.4 | 0.429 | 0.6 | 0.2 | 15.5 | 2.7 | 14.3 | 1.67 | 0.92 | 4.1 | 5.8 | 7.0 | 1.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 26 | 438 | -0.21 | -0.81 | +0.60 | +0.011 | -0.001 | -0.012 | -0.60 | -0.84 | -0.23 | -0.34 | +0.53 | +0.19 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 23 | 230 | +0.63 | +0.02 | +0.61 | +0.021 | +0.002 | -0.019 | +0.32 | +0.48 | +0.15 | -0.53 | +0.39 | -0.15 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 39 | 1040 | -0.44 | -0.95 | +0.51 | -0.007 | -0.012 | -0.005 | +0.92 | +0.74 | -0.18 | +0.45 | +0.01 | +0.45 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 15 | 135 | -0.60 | -1.25 | +0.65 | +0.006 | -0.008 | -0.013 | -0.36 | -0.82 | -0.46 | +0.60 | -0.06 | +0.53 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 49 | 1211 | -0.47 | -1.34 | +0.86 | +0.003 | -0.008 | -0.011 | -1.00 | -1.08 | -0.07 | +1.60 | -0.17 | +1.42 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 43 | 1069 | -1.19 | +0.60 | -1.79 | -0.033 | -0.002 | +0.030 | +0.02 | +0.40 | +0.38 | +0.02 | -0.63 | -0.61 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 44 | 921 | -1.54 | -0.79 | -0.75 | -0.007 | -0.005 | +0.003 | -1.39 | -0.19 | +1.21 | -0.12 | +0.30 | +0.18 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 51 | 1416 | +0.24 | -0.14 | +0.38 | -0.014 | -0.018 | -0.004 | +2.13 | +1.88 | -0.25 | -0.22 | -0.17 | -0.39 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 51 | 1378 | -1.70 | -1.81 | +0.11 | -0.015 | -0.006 | +0.009 | -2.83 | -0.92 | +1.91 | +2.29 | +0.21 | +2.50 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2 | 54 | +0.46 | +0.21 | +0.25 | +0.015 | +0.002 | -0.013 | -0.78 | -0.09 | +0.70 | +0.19 | -0.07 | +0.12 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 21 | B2 | 青森 | 1.7 | 26 | 438 | -1.57 | -0.18 | -1.74 | -2.12 | +0.58 | -1.54 | +0.39 |
| 2017-18 | 22 | B3 | 八王子 | 2.0 | 23 | 230 | -2.25 | -0.97 | -3.22 | -2.22 | -0.50 | -2.71 | +0.04 |
| 2019-20 | 24 | B3 | 埼玉 | 2.2 | 39 | 1040 | -0.48 | +0.52 | +0.04 | -0.98 | +0.77 | -0.21 | +1.71 |
| 2020-21 | 25 | B3 | 八王子 | 1.8 | 15 | 135 | -1.35 | -0.50 | -1.86 | -2.28 | +0.29 | -1.99 | +0.08 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 山口 | 2.1 | 49 | 1211 | +0.55 | +0.82 | +1.38 | -0.19 | +1.42 | +1.23 | +3.05 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 山口 | 2.2 | 43 | 1069 | +0.31 | -0.12 | +0.19 | +0.92 | -1.87 | -0.95 | +1.30 |
| 2023-24 | 28 | B3 | 山口 | 2.3 | 44 | 921 | -0.39 | -0.22 | -0.61 | -0.65 | -0.85 | -1.50 | +0.79 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 山口 | 2.1 | 51 | 1416 | -0.10 | -0.79 | -0.89 | -0.39 | -0.36 | -0.75 | +1.90 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 山口 | 2.3 | 51 | 1378 | -0.82 | -0.03 | -0.85 | -1.81 | +0.10 | -1.71 | +1.02 |
| 2026-27 | 31 | B.NEXT | 山口 | 2.3 | 2 | 54 | 0.00 | -0.00 | -0.00 | +0.21 | +0.25 | +0.46 | +0.12 |