| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B2 | 青森 | 50 | 1181 | 410 | 148 | 320 | 46.2 | 60 | 162 | 37.0 | 54 | 71 | 76.1 | 23 | 106 | 129 | 97 | 78 | 23 | 28 | 108 | -67 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 鹿児島 | 28 | 654 | 242 | 80 | 181 | 44.2 | 48 | 114 | 42.1 | 34 | 45 | 75.6 | 6 | 71 | 77 | 79 | 61 | 25 | 8 | 42 | 0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 鹿児島 | 31 | 556 | 230 | 82 | 197 | 41.6 | 56 | 129 | 43.4 | 10 | 16 | 62.5 | 9 | 39 | 48 | 66 | 52 | 10 | 6 | 38 | 0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 八王子 | 25 | 438 | 177 | 63 | 142 | 44.4 | 41 | 100 | 41.0 | 10 | 19 | 52.6 | 8 | 46 | 54 | 34 | 32 | 9 | 5 | 36 | 0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 埼玉 | 10 | 190 | 43 | 15 | 40 | 37.5 | 12 | 30 | 40.0 | 1 | 2 | 50.0 | 1 | 13 | 14 | 20 | 8 | 4 | 3 | 16 | 0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 合計 | 35 | 628 | 220 | 78 | 182 | 42.9 | 53 | 130 | 40.8 | 11 | 21 | 52.4 | 9 | 59 | 68 | 54 | 40 | 13 | 8 | 52 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B2 | 青森 | 50 | 23.6 | 8.2 | 3.0 | 6.4 | 46.2 | 1.2 | 3.2 | 37.0 | 1.1 | 1.4 | 76.1 | 0.5 | 2.1 | 2.6 | 1.9 | 1.6 | 0.5 | 0.6 | 2.2 | -1.3 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 鹿児島 | 28 | 23.4 | 8.6 | 2.9 | 6.5 | 44.2 | 1.7 | 4.1 | 42.1 | 1.2 | 1.6 | 75.6 | 0.2 | 2.5 | 2.8 | 2.8 | 2.2 | 0.9 | 0.3 | 1.5 | 0.0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 鹿児島 | 31 | 17.9 | 7.4 | 2.6 | 6.4 | 41.6 | 1.8 | 4.2 | 43.4 | 0.3 | 0.5 | 62.5 | 0.3 | 1.3 | 1.5 | 2.1 | 1.7 | 0.3 | 0.2 | 1.2 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 八王子 | 25 | 17.5 | 7.1 | 2.5 | 5.7 | 44.4 | 1.6 | 4.0 | 41.0 | 0.4 | 0.8 | 52.6 | 0.3 | 1.8 | 2.2 | 1.4 | 1.3 | 0.4 | 0.2 | 1.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 埼玉 | 10 | 19.0 | 4.3 | 1.5 | 4.0 | 37.5 | 1.2 | 3.0 | 40.0 | 0.1 | 0.2 | 50.0 | 0.1 | 1.3 | 1.4 | 2.0 | 0.8 | 0.4 | 0.3 | 1.6 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 合計 | 35 | 17.9 | 6.3 | 2.2 | 5.2 | 42.9 | 1.5 | 3.7 | 40.8 | 0.3 | 0.6 | 52.4 | 0.3 | 1.7 | 1.9 | 1.5 | 1.1 | 0.4 | 0.2 | 1.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B2 | 青森 | 50 | 12.5 | 4.5 | 9.8 | 46.2 | 1.8 | 4.9 | 37.0 | 1.6 | 2.2 | 76.1 | 0.7 | 3.2 | 3.9 | 3.0 | 2.4 | 0.7 | 0.9 | 3.3 | -2.0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 鹿児島 | 28 | 13.3 | 4.4 | 10.0 | 44.2 | 2.6 | 6.3 | 42.1 | 1.9 | 2.5 | 75.6 | 0.3 | 3.9 | 4.2 | 4.3 | 3.4 | 1.4 | 0.4 | 2.3 | 0.0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 鹿児島 | 31 | 14.9 | 5.3 | 12.8 | 41.6 | 3.6 | 8.4 | 43.4 | 0.6 | 1.0 | 62.5 | 0.6 | 2.5 | 3.1 | 4.3 | 3.4 | 0.6 | 0.4 | 2.5 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 八王子 | 25 | 14.5 | 5.2 | 11.7 | 44.4 | 3.4 | 8.2 | 41.0 | 0.8 | 1.6 | 52.6 | 0.7 | 3.8 | 4.4 | 2.8 | 2.6 | 0.7 | 0.4 | 3.0 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 埼玉 | 10 | 8.1 | 2.8 | 7.6 | 37.5 | 2.3 | 5.7 | 40.0 | 0.2 | 0.4 | 50.0 | 0.2 | 2.5 | 2.7 | 3.8 | 1.5 | 0.8 | 0.6 | 3.0 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 合計 | 35 | 12.6 | 4.5 | 10.4 | 42.9 | 3.0 | 7.5 | 40.8 | 0.6 | 1.2 | 52.4 | 0.5 | 3.4 | 3.9 | 3.1 | 2.3 | 0.7 | 0.5 | 3.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B2 | 青森 | 50 | 18.1 | 6.5 | 14.1 | 46.4 | 2.6 | 7.1 | 37.0 | 2.4 | 3.1 | 76.1 | 1.0 | 4.7 | 5.7 | 4.3 | 3.4 | 1.0 | 1.2 | 4.3 | -3.0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 鹿児島 | 28 | 18.7 | 6.2 | 13.9 | 44.4 | 3.7 | 8.8 | 42.5 | 2.6 | 3.5 | 75.6 | 0.5 | 5.5 | 6.0 | 6.0 | 4.6 | 1.9 | 0.6 | 2.6 | +1.1 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 鹿児島 | 31 | 21.2 | 7.6 | 18.1 | 41.6 | 5.2 | 11.9 | 43.4 | 0.9 | 1.5 | 62.5 | 0.8 | 3.5 | 4.3 | 6.0 | 4.8 | 0.9 | 0.6 | 3.3 | -20.9 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 八王子 | 25 | 21.7 | 7.7 | 17.5 | 44.3 | 5.0 | 12.3 | 40.4 | 1.2 | 2.4 | 52.6 | 0.9 | 5.7 | 6.6 | 4.1 | 4.0 | 1.1 | 0.5 | 4.2 | +15.0 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 埼玉 | 10 | 12.0 | 4.1 | 10.8 | 37.8 | 3.5 | 8.2 | 42.9 | 0.3 | 0.6 | 50.0 | 0.3 | 2.6 | 2.9 | 5.6 | 2.0 | 1.2 | 0.9 | 3.8 | +0.6 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 合計 | 35 | 18.8 | 6.6 | 15.5 | 42.9 | 4.5 | 11.1 | 40.9 | 1.0 | 1.8 | 52.4 | 0.7 | 4.8 | 5.5 | 4.5 | 3.4 | 1.1 | 0.6 | 4.1 | +10.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B2 | 青森 | 50 | 1181 | 55.8 | 1.178 | 0.5 | 0.2 | 16.9 | 3.1 | 12.3 | 1.24 | 0.73 | 2.2 | 9.2 | 1.5 | 1.8 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 鹿児島 | 28 | 654 | 57.8 | 1.216 | 0.6 | 0.3 | 18.0 | 4.2 | 17.1 | 1.30 | 0.95 | 1.2 | 11.4 | 2.9 | 1.0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 鹿児島 | 31 | 556 | 55.8 | 1.127 | 0.7 | 0.1 | 21.1 | 4.3 | 18.3 | 1.25 | 0.87 | 1.7 | 8.2 | 1.3 | 0.9 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 八王子 | 25 | 438 | 58.6 | 1.168 | 0.7 | 0.1 | 20.0 | 3.5 | 10.8 | 1.03 | 0.54 | 2.0 | 12.8 | 2.0 | 0.9 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 埼玉 | 10 | 190 | 54.1 | 1.079 | 0.8 | 0.1 | 11.7 | 1.8 | 14.4 | 2.71 | 1.23 | 0.7 | 5.7 | 2.4 | 1.4 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 合計 | 35 | 628 | 57.6 | 1.150 | 0.7 | 0.1 | 17.5 | 3.0 | 11.9 | 1.33 | 0.68 | 1.6 | 10.6 | 2.1 | 1.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B2 | 青森 | 50 | 1181 | -2.50 | -1.06 | -1.44 | -0.016 | +0.006 | +0.022 | -0.40 | -0.97 | -0.57 | -1.69 | +0.78 | -0.91 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 鹿児島 | 28 | 654 | -0.22 | +0.46 | -0.67 | +0.003 | +0.017 | +0.014 | -0.13 | -0.34 | -0.21 | -0.03 | +0.37 | +0.34 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 鹿児島 | 31 | 556 | -2.55 | +0.14 | -2.69 | -0.042 | +0.007 | +0.049 | -1.39 | -0.83 | +0.56 | -1.13 | +0.10 | -1.03 |
| 2019-20 | 29 | B3 | 埼玉 | 35 | 628 | +2.44 | +0.75 | +1.69 | +0.029 | +0.010 | -0.019 | +0.38 | +0.28 | -0.10 | +0.48 | +0.24 | +0.72 |