| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 24 | 291 | 92 | 30 | 97 | 30.9 | 24 | 83 | 28.9 | 8 | 14 | 57.1 | 9 | 12 | 21 | 14 | 10 | 7 | 2 | 25 | +8 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 49 | 560 | 205 | 64 | 175 | 36.6 | 49 | 132 | 37.1 | 28 | 34 | 82.4 | 8 | 28 | 36 | 21 | 12 | 18 | 4 | 45 | -78 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 37 | 545 | 180 | 55 | 165 | 33.3 | 47 | 135 | 34.8 | 23 | 28 | 82.1 | 11 | 25 | 36 | 19 | 14 | 17 | 4 | 39 | -177 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 43 | 633 | 261 | 84 | 247 | 34.0 | 56 | 175 | 32.0 | 37 | 50 | 74.0 | 8 | 42 | 50 | 14 | 31 | 27 | 1 | 66 | -60 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 40 | 581 | 221 | 68 | 190 | 35.8 | 42 | 125 | 33.6 | 43 | 50 | 86.0 | 9 | 20 | 29 | 25 | 35 | 18 | 4 | 46 | -220 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 47 | 541 | 190 | 61 | 189 | 32.3 | 50 | 155 | 32.3 | 18 | 26 | 69.2 | 10 | 33 | 43 | 17 | 18 | 23 | 2 | 45 | -225 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 33 | 217 | 49 | 14 | 75 | 18.7 | 12 | 59 | 20.3 | 9 | 11 | 81.8 | 4 | 5 | 9 | 12 | 8 | 9 | 5 | 18 | +3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 24 | 12.1 | 3.8 | 1.2 | 4.0 | 30.9 | 1.0 | 3.5 | 28.9 | 0.3 | 0.6 | 57.1 | 0.4 | 0.5 | 0.9 | 0.6 | 0.4 | 0.3 | 0.1 | 1.0 | +0.3 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 49 | 11.4 | 4.2 | 1.3 | 3.6 | 36.6 | 1.0 | 2.7 | 37.1 | 0.6 | 0.7 | 82.4 | 0.2 | 0.6 | 0.7 | 0.4 | 0.2 | 0.4 | 0.1 | 0.9 | -1.6 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 37 | 14.7 | 4.9 | 1.5 | 4.5 | 33.3 | 1.3 | 3.6 | 34.8 | 0.6 | 0.8 | 82.1 | 0.3 | 0.7 | 1.0 | 0.5 | 0.4 | 0.5 | 0.1 | 1.1 | -4.8 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 43 | 14.7 | 6.1 | 2.0 | 5.7 | 34.0 | 1.3 | 4.1 | 32.0 | 0.9 | 1.2 | 74.0 | 0.2 | 1.0 | 1.2 | 0.3 | 0.7 | 0.6 | 0.0 | 1.5 | -1.4 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 40 | 14.5 | 5.5 | 1.7 | 4.8 | 35.8 | 1.1 | 3.1 | 33.6 | 1.1 | 1.2 | 86.0 | 0.2 | 0.5 | 0.7 | 0.6 | 0.9 | 0.5 | 0.1 | 1.1 | -5.5 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 47 | 11.5 | 4.0 | 1.3 | 4.0 | 32.3 | 1.1 | 3.3 | 32.3 | 0.4 | 0.6 | 69.2 | 0.2 | 0.7 | 0.9 | 0.4 | 0.4 | 0.5 | 0.0 | 1.0 | -4.8 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 33 | 6.6 | 1.5 | 0.4 | 2.3 | 18.7 | 0.4 | 1.8 | 20.3 | 0.3 | 0.3 | 81.8 | 0.1 | 0.2 | 0.3 | 0.4 | 0.2 | 0.3 | 0.2 | 0.5 | +0.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 24 | 11.4 | 3.7 | 12.0 | 30.9 | 3.0 | 10.3 | 28.9 | 1.0 | 1.7 | 57.1 | 1.1 | 1.5 | 2.6 | 1.7 | 1.2 | 0.9 | 0.2 | 3.1 | +1.0 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 49 | 13.2 | 4.1 | 11.3 | 36.6 | 3.2 | 8.5 | 37.1 | 1.8 | 2.2 | 82.4 | 0.5 | 1.8 | 2.3 | 1.4 | 0.8 | 1.2 | 0.3 | 2.9 | -5.0 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 37 | 11.9 | 3.6 | 10.9 | 33.3 | 3.1 | 8.9 | 34.8 | 1.5 | 1.8 | 82.1 | 0.7 | 1.7 | 2.4 | 1.3 | 0.9 | 1.1 | 0.3 | 2.6 | -11.7 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 43 | 14.9 | 4.8 | 14.1 | 34.0 | 3.2 | 10.0 | 32.0 | 2.1 | 2.8 | 74.0 | 0.5 | 2.4 | 2.8 | 0.8 | 1.8 | 1.5 | 0.1 | 3.8 | -3.4 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 40 | 13.7 | 4.2 | 11.8 | 35.8 | 2.6 | 7.7 | 33.6 | 2.7 | 3.1 | 86.0 | 0.6 | 1.2 | 1.8 | 1.5 | 2.2 | 1.1 | 0.2 | 2.9 | -13.6 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 47 | 12.6 | 4.1 | 12.6 | 32.3 | 3.3 | 10.3 | 32.3 | 1.2 | 1.7 | 69.2 | 0.7 | 2.2 | 2.9 | 1.1 | 1.2 | 1.5 | 0.1 | 3.0 | -15.0 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 33 | 8.1 | 2.3 | 12.4 | 18.7 | 2.0 | 9.8 | 20.3 | 1.5 | 1.8 | 81.8 | 0.7 | 0.8 | 1.5 | 2.0 | 1.3 | 1.5 | 0.8 | 3.0 | +0.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 24 | 16.3 | 5.3 | 16.8 | 31.6 | 4.2 | 14.3 | 29.6 | 1.4 | 2.5 | 57.1 | 1.6 | 1.9 | 3.5 | 2.5 | 1.8 | 1.2 | 0.4 | 4.4 | +0.2 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 49 | 18.2 | 5.7 | 15.4 | 36.8 | 4.4 | 11.4 | 38.0 | 2.5 | 3.0 | 81.2 | 0.8 | 2.6 | 3.4 | 2.0 | 1.1 | 1.6 | 0.4 | 4.3 | -9.2 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 37 | 17.5 | 5.3 | 15.8 | 33.7 | 4.6 | 13.0 | 35.1 | 2.2 | 2.7 | 82.1 | 1.1 | 2.4 | 3.5 | 1.8 | 1.2 | 1.7 | 0.4 | 3.7 | -17.6 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 43 | 22.2 | 7.1 | 20.7 | 34.5 | 4.9 | 14.7 | 33.3 | 2.9 | 3.8 | 76.7 | 0.7 | 3.7 | 4.4 | 1.1 | 2.6 | 2.0 | 0.1 | 5.3 | -6.6 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 40 | 18.1 | 5.5 | 16.1 | 34.1 | 3.0 | 10.2 | 29.8 | 4.0 | 4.4 | 91.1 | 0.8 | 1.7 | 2.5 | 2.2 | 2.9 | 1.3 | 0.4 | 3.5 | -21.4 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 45 | 20.3 | 6.5 | 18.6 | 34.9 | 5.5 | 15.3 | 36.0 | 1.8 | 2.6 | 69.6 | 0.9 | 3.4 | 4.3 | 1.6 | 1.8 | 2.6 | 0.2 | 4.6 | -22.2 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 32 | 12.8 | 3.8 | 19.1 | 20.0 | 3.3 | 15.0 | 21.8 | 1.9 | 2.2 | 87.5 | 0.8 | 1.1 | 1.9 | 3.0 | 2.2 | 2.5 | 1.1 | 4.9 | +2.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 24 | 291 | 44.2 | 0.911 | 0.9 | 0.1 | 17.4 | 1.6 | 7.3 | 1.40 | 0.42 | 3.2 | 3.6 | 2.0 | 0.5 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 49 | 560 | 50.9 | 1.110 | 0.7 | 0.2 | 15.4 | 1.0 | 5.1 | 1.75 | 0.33 | 1.6 | 6.2 | 2.7 | 0.6 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 37 | 545 | 48.2 | 1.040 | 0.8 | 0.2 | 15.9 | 1.0 | 5.2 | 1.58 | 0.33 | 2.2 | 5.7 | 2.9 | 0.7 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 43 | 633 | 46.3 | 1.004 | 0.7 | 0.2 | 21.7 | 2.3 | 2.9 | 0.41 | 0.13 | 1.5 | 8.3 | 3.4 | 0.2 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 40 | 581 | 43.6 | 1.017 | 0.6 | 0.3 | 18.3 | 2.6 | 6.5 | 0.73 | 0.36 | 1.7 | 3.9 | 2.5 | 0.8 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 45 | 541 | 49.7 | 1.040 | 0.8 | 0.1 | 18.9 | 1.6 | 5.1 | 0.88 | 0.27 | 1.7 | 8.0 | 4.8 | 0.4 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 32 | 217 | 28.6 | 0.635 | 0.8 | 0.1 | 19.3 | 1.9 | 7.9 | 1.38 | 0.41 | 1.6 | 2.2 | 3.8 | 1.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 24 | 291 | +0.64 | -0.50 | +1.13 | +0.019 | -0.006 | -0.026 | -0.37 | -0.01 | +0.36 | +0.30 | +0.26 | +0.55 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 49 | 560 | -0.83 | +0.25 | -1.07 | -0.018 | +0.002 | +0.020 | -1.10 | -0.31 | +0.79 | +0.24 | -0.06 | +0.18 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 37 | 545 | -2.15 | -0.83 | -1.31 | -0.040 | -0.005 | +0.035 | -0.98 | -0.19 | +0.79 | +0.24 | +0.26 | +0.50 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 43 | 632 | -0.88 | +0.24 | -1.11 | -0.007 | +0.006 | +0.013 | -1.94 | -0.32 | +1.63 | +0.49 | +0.02 | +0.51 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 40 | 581 | -2.48 | -1.67 | -0.81 | -0.026 | -0.016 | +0.010 | +0.33 | -0.03 | -0.36 | -0.65 | +0.06 | -0.59 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 45 | 541 | -1.06 | -1.45 | +0.39 | -0.015 | -0.017 | -0.002 | -0.82 | -0.91 | -0.09 | +1.09 | -0.27 | +0.82 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 32 | 217 | +0.58 | -0.96 | +1.54 | +0.015 | -0.008 | -0.023 | -1.00 | -0.84 | +0.16 | +1.30 | -0.22 | +1.07 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 22 | B2 | 青森 | 2.0 | 24 | 291 | +0.52 | -0.11 | +0.41 | +0.02 | +1.29 | +1.31 | +0.78 |
| 2017-18 | 23 | B2 | 青森 | 2.7 | 49 | 560 | +0.64 | -0.31 | +0.33 | +0.69 | -1.47 | -0.78 | +0.75 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 青森 | 2.5 | 37 | 545 | +0.29 | -0.22 | +0.07 | -0.47 | -1.48 | -1.95 | +0.34 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 青森 | 2.7 | 43 | 632 | -1.00 | -1.76 | -2.76 | -0.46 | -2.80 | -3.26 | -0.08 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 青森 | 2.3 | 40 | 581 | -1.60 | -0.99 | -2.59 | -2.44 | -1.42 | -3.87 | -0.29 |
| 2021-22 | 27 | B2 | 青森 | 2.6 | 45 | 541 | +0.07 | -0.31 | -0.24 | -0.85 | +0.13 | -0.71 | +0.72 |
| 2022-23 | 28 | B2 | 青森 | 2.1 | 32 | 217 | -2.50 | -0.41 | -2.91 | -3.21 | +1.06 | -2.15 | +0.10 |