| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 13 | 64 | 13 | 4 | 14 | 28.6 | 1 | 2 | 50.0 | 4 | 6 | 66.7 | 3 | 4 | 7 | 14 | 1 | 3 | 0 | 12 | -12 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 43 | 744 | 175 | 63 | 150 | 42.0 | 18 | 68 | 26.5 | 31 | 39 | 79.5 | 21 | 55 | 76 | 134 | 42 | 35 | 0 | 95 | +78 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 45 | 1049 | 242 | 92 | 221 | 41.6 | 24 | 87 | 27.6 | 34 | 48 | 70.8 | 23 | 66 | 89 | 179 | 62 | 40 | 0 | 118 | +23 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 56 | 847 | 219 | 73 | 175 | 41.7 | 30 | 84 | 35.7 | 43 | 53 | 81.1 | 5 | 62 | 67 | 126 | 46 | 33 | 3 | 113 | -21 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 36 | 724 | 126 | 43 | 118 | 36.4 | 17 | 66 | 25.8 | 23 | 29 | 79.3 | 12 | 51 | 63 | 109 | 32 | 18 | 0 | 69 | 0 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 46 | 1137 | 358 | 135 | 283 | 47.7 | 48 | 132 | 36.4 | 40 | 48 | 83.3 | 20 | 62 | 82 | 133 | 69 | 25 | 3 | 78 | 0 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 37 | 718 | 213 | 78 | 178 | 43.8 | 20 | 62 | 32.3 | 37 | 45 | 82.2 | 10 | 43 | 53 | 88 | 53 | 26 | 1 | 56 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 13 | 4.9 | 1.0 | 0.3 | 1.1 | 28.6 | 0.1 | 0.2 | 50.0 | 0.3 | 0.5 | 66.7 | 0.2 | 0.3 | 0.5 | 1.1 | 0.1 | 0.2 | 0.0 | 0.9 | -0.9 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 43 | 17.3 | 4.1 | 1.5 | 3.5 | 42.0 | 0.4 | 1.6 | 26.5 | 0.7 | 0.9 | 79.5 | 0.5 | 1.3 | 1.8 | 3.1 | 1.0 | 0.8 | 0.0 | 2.2 | +1.8 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 45 | 23.3 | 5.4 | 2.0 | 4.9 | 41.6 | 0.5 | 1.9 | 27.6 | 0.8 | 1.1 | 70.8 | 0.5 | 1.5 | 2.0 | 4.0 | 1.4 | 0.9 | 0.0 | 2.6 | +0.5 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 56 | 15.1 | 3.9 | 1.3 | 3.1 | 41.7 | 0.5 | 1.5 | 35.7 | 0.8 | 0.9 | 81.1 | 0.1 | 1.1 | 1.2 | 2.2 | 0.8 | 0.6 | 0.1 | 2.0 | -0.4 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 36 | 20.1 | 3.5 | 1.2 | 3.3 | 36.4 | 0.5 | 1.8 | 25.8 | 0.6 | 0.8 | 79.3 | 0.3 | 1.4 | 1.8 | 3.0 | 0.9 | 0.5 | 0.0 | 1.9 | 0.0 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 46 | 24.7 | 7.8 | 2.9 | 6.2 | 47.7 | 1.0 | 2.9 | 36.4 | 0.9 | 1.0 | 83.3 | 0.4 | 1.3 | 1.8 | 2.9 | 1.5 | 0.5 | 0.1 | 1.7 | 0.0 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 37 | 19.4 | 5.8 | 2.1 | 4.8 | 43.8 | 0.5 | 1.7 | 32.3 | 1.0 | 1.2 | 82.2 | 0.3 | 1.2 | 1.4 | 2.4 | 1.4 | 0.7 | 0.0 | 1.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 13 | 7.4 | 2.3 | 7.9 | 28.6 | 0.6 | 1.1 | 50.0 | 2.3 | 3.4 | 66.7 | 1.7 | 2.3 | 4.0 | 7.9 | 0.6 | 1.7 | 0.0 | 6.8 | -6.8 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 43 | 8.5 | 3.0 | 7.3 | 42.0 | 0.9 | 3.3 | 26.5 | 1.5 | 1.9 | 79.5 | 1.0 | 2.7 | 3.7 | 6.5 | 2.0 | 1.7 | 0.0 | 4.6 | +3.8 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 45 | 8.3 | 3.2 | 7.6 | 41.6 | 0.8 | 3.0 | 27.6 | 1.2 | 1.6 | 70.8 | 0.8 | 2.3 | 3.1 | 6.1 | 2.1 | 1.4 | 0.0 | 4.0 | +0.8 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 56 | 9.3 | 3.1 | 7.4 | 41.7 | 1.3 | 3.6 | 35.7 | 1.8 | 2.3 | 81.1 | 0.2 | 2.6 | 2.8 | 5.4 | 2.0 | 1.4 | 0.1 | 4.8 | -0.9 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 36 | 6.3 | 2.1 | 5.9 | 36.4 | 0.8 | 3.3 | 25.8 | 1.1 | 1.4 | 79.3 | 0.6 | 2.5 | 3.1 | 5.4 | 1.6 | 0.9 | 0.0 | 3.4 | 0.0 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 46 | 11.3 | 4.3 | 9.0 | 47.7 | 1.5 | 4.2 | 36.4 | 1.3 | 1.5 | 83.3 | 0.6 | 2.0 | 2.6 | 4.2 | 2.2 | 0.8 | 0.1 | 2.5 | 0.0 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 37 | 10.7 | 3.9 | 8.9 | 43.8 | 1.0 | 3.1 | 32.3 | 1.9 | 2.3 | 82.2 | 0.5 | 2.2 | 2.7 | 4.4 | 2.7 | 1.3 | 0.1 | 2.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 12 | 9.3 | 2.5 | 10.2 | 25.0 | 0.8 | 1.7 | 50.0 | 3.4 | 5.1 | 66.7 | 1.7 | 3.4 | 5.1 | 10.2 | 0.8 | 1.7 | 0.0 | 9.3 | -19.5 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 43 | 13.0 | 4.7 | 11.1 | 42.3 | 1.2 | 4.8 | 24.2 | 2.4 | 3.0 | 79.5 | 1.6 | 4.1 | 5.7 | 10.1 | 3.1 | 2.6 | 0.0 | 6.6 | +5.2 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 45 | 13.1 | 5.0 | 11.8 | 42.4 | 1.3 | 4.6 | 28.6 | 1.8 | 2.6 | 70.8 | 1.2 | 3.6 | 4.8 | 9.6 | 3.3 | 2.2 | 0.0 | 5.7 | +2.1 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 56 | 14.5 | 4.9 | 11.4 | 42.9 | 2.0 | 5.4 | 36.8 | 2.8 | 3.5 | 81.6 | 0.4 | 4.0 | 4.4 | 8.4 | 3.0 | 2.2 | 0.2 | 7.5 | -0.4 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 36 | 9.2 | 3.1 | 8.6 | 36.3 | 1.3 | 4.8 | 27.0 | 1.7 | 2.1 | 78.6 | 0.9 | 3.7 | 4.7 | 8.1 | 2.1 | 1.1 | 0.0 | 4.7 | -2.3 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 46 | 17.1 | 6.4 | 13.6 | 47.3 | 2.3 | 6.4 | 36.4 | 1.9 | 2.3 | 83.3 | 1.0 | 2.9 | 3.9 | 6.3 | 3.3 | 1.2 | 0.1 | 3.4 | +10.8 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 37 | 15.9 | 5.8 | 13.2 | 44.1 | 1.5 | 4.5 | 32.8 | 2.8 | 3.4 | 82.2 | 0.7 | 3.1 | 3.9 | 6.5 | 3.9 | 1.9 | 0.1 | 3.9 | +3.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 12 | 64 | 29.2 | 0.733 | 0.2 | 0.5 | 12.3 | 0.8 | 27.9 | 12.00 | 2.27 | 3.9 | 8.2 | 5.1 | 0.0 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 43 | 744 | 47.5 | 1.044 | 0.4 | 0.3 | 13.7 | 2.8 | 24.9 | 3.25 | 1.82 | 3.6 | 8.5 | 4.1 | 0.0 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 45 | 1049 | 47.9 | 1.017 | 0.4 | 0.2 | 14.3 | 2.9 | 25.5 | 2.92 | 1.78 | 2.5 | 7.2 | 3.1 | 0.0 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 56 | 847 | 51.6 | 1.120 | 0.5 | 0.3 | 14.2 | 2.6 | 22.5 | 2.83 | 1.58 | 0.7 | 10.1 | 4.2 | 0.4 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 36 | 724 | 43.8 | 0.984 | 0.6 | 0.2 | 10.0 | 1.9 | 19.9 | 3.79 | 1.99 | 2.0 | 8.1 | 2.0 | 0.0 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 46 | 1137 | 55.9 | 1.176 | 0.5 | 0.2 | 15.8 | 2.9 | 16.1 | 1.93 | 1.02 | 2.1 | 6.2 | 1.8 | 0.3 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 37 | 718 | 49.7 | 1.087 | 0.3 | 0.3 | 16.1 | 3.4 | 17.2 | 1.67 | 1.07 | 1.6 | 7.1 | 3.1 | 0.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 12 | 63 | -0.21 | +0.14 | -0.35 | -0.009 | +0.003 | +0.011 | -0.10 | -0.04 | +0.06 | -0.23 | -0.02 | -0.25 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 43 | 744 | +0.14 | +0.06 | +0.08 | -0.010 | -0.004 | +0.005 | -0.06 | -0.20 | -0.15 | 0.00 | -0.17 | -0.17 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 45 | 1049 | -1.98 | -1.67 | -0.31 | -0.030 | -0.014 | +0.016 | -1.41 | -0.18 | +1.23 | +0.12 | +0.21 | +0.33 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 56 | 847 | -0.74 | -0.77 | +0.03 | -0.017 | -0.009 | +0.009 | +0.17 | -0.32 | -0.49 | +0.23 | +0.10 | +0.33 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 36 | 724 | -0.36 | -0.04 | -0.32 | -0.019 | 0.000 | +0.018 | +0.47 | +0.43 | -0.03 | -0.17 | +0.17 | +0.01 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 46 | 1137 | +1.81 | +0.99 | +0.82 | +0.018 | +0.007 | -0.011 | -0.32 | -0.69 | -0.37 | +0.44 | -0.54 | -0.10 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 37 | 718 | -0.25 | -0.62 | +0.38 | -0.009 | -0.006 | +0.003 | -0.98 | -0.21 | +0.76 | +0.60 | +0.13 | +0.73 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 23 | B2 | 仙台 | 1.1 | 12 | 63 | +0.08 | +0.26 | +0.34 | +0.24 | -0.06 | +0.18 | +0.12 |
| 2018-19 | 24 | B2 | 仙台 | 1.4 | 43 | 744 | +0.88 | +1.42 | +2.30 | +0.52 | +1.11 | +1.63 | +2.01 |
| 2019-20 | 25 | B2 | 仙台 | 1.4 | 45 | 1049 | -0.20 | +0.56 | +0.35 | -2.00 | -0.10 | -2.10 | +0.54 |
| 2020-21 | 26 | B2 | 山形 | 1.5 | 56 | 847 | +0.18 | +0.16 | +0.34 | -0.63 | +0.00 | -0.62 | +1.15 |
| 2021-22 | 27 | B3 | 八王子 | 1.6 | 36 | 724 | +0.76 | +0.59 | +1.34 | +0.45 | +0.22 | +0.68 | +1.58 |
| 2022-23 | 28 | B3 | 東京U | 1.9 | 46 | 1137 | +0.14 | -0.36 | -0.22 | +0.81 | +0.33 | +1.13 | +2.79 |
| 2023-24 | 29 | B3 | 東京U | 1.6 | 37 | 718 | -0.78 | -0.11 | -0.88 | -1.45 | +0.09 | -1.37 | +0.67 |