| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 49 | 1311 | 349 | 124 | 355 | 34.9 | 74 | 220 | 33.6 | 27 | 39 | 69.2 | 31 | 96 | 127 | 72 | 52 | 31 | 8 | 91 | +223 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 54 | 1042 | 303 | 105 | 275 | 38.2 | 71 | 196 | 36.2 | 22 | 29 | 75.9 | 14 | 56 | 70 | 81 | 38 | 31 | 1 | 96 | +127 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 8 | 159 | 26 | 7 | 37 | 18.9 | 3 | 24 | 12.5 | 9 | 10 | 90.0 | 3 | 10 | 13 | 14 | 3 | 7 | 1 | 13 | +37 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 38 | 720 | 180 | 63 | 157 | 40.1 | 43 | 106 | 40.6 | 11 | 15 | 73.3 | 9 | 48 | 57 | 38 | 29 | 15 | 2 | 68 | -113 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 36 | 503 | 117 | 40 | 119 | 33.6 | 32 | 96 | 33.3 | 5 | 9 | 55.6 | 3 | 35 | 38 | 33 | 12 | 5 | 1 | 48 | -133 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 49 | 26.7 | 7.1 | 2.5 | 7.2 | 34.9 | 1.5 | 4.5 | 33.6 | 0.6 | 0.8 | 69.2 | 0.6 | 2.0 | 2.6 | 1.5 | 1.1 | 0.6 | 0.2 | 1.9 | +4.6 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 54 | 19.3 | 5.6 | 1.9 | 5.1 | 38.2 | 1.3 | 3.6 | 36.2 | 0.4 | 0.5 | 75.9 | 0.3 | 1.0 | 1.3 | 1.5 | 0.7 | 0.6 | 0.0 | 1.8 | +2.4 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 8 | 19.8 | 3.2 | 0.9 | 4.6 | 18.9 | 0.4 | 3.0 | 12.5 | 1.1 | 1.2 | 90.0 | 0.4 | 1.2 | 1.6 | 1.8 | 0.4 | 0.9 | 0.1 | 1.6 | +4.6 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 38 | 18.9 | 4.7 | 1.7 | 4.1 | 40.1 | 1.1 | 2.8 | 40.6 | 0.3 | 0.4 | 73.3 | 0.2 | 1.3 | 1.5 | 1.0 | 0.8 | 0.4 | 0.1 | 1.8 | -3.0 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 36 | 14.0 | 3.2 | 1.1 | 3.3 | 33.6 | 0.9 | 2.7 | 33.3 | 0.1 | 0.2 | 55.6 | 0.1 | 1.0 | 1.1 | 0.9 | 0.3 | 0.1 | 0.0 | 1.3 | -3.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 49 | 9.6 | 3.4 | 9.8 | 34.9 | 2.0 | 6.0 | 33.6 | 0.7 | 1.1 | 69.2 | 0.9 | 2.6 | 3.5 | 2.0 | 1.4 | 0.9 | 0.2 | 2.5 | +6.1 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 54 | 10.5 | 3.6 | 9.5 | 38.2 | 2.5 | 6.8 | 36.2 | 0.8 | 1.0 | 75.9 | 0.5 | 1.9 | 2.4 | 2.8 | 1.3 | 1.1 | 0.0 | 3.3 | +4.4 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 8 | 5.9 | 1.6 | 8.4 | 18.9 | 0.7 | 5.4 | 12.5 | 2.0 | 2.3 | 90.0 | 0.7 | 2.3 | 2.9 | 3.2 | 0.7 | 1.6 | 0.2 | 2.9 | +8.4 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 38 | 9.0 | 3.1 | 7.8 | 40.1 | 2.1 | 5.3 | 40.6 | 0.5 | 0.7 | 73.3 | 0.4 | 2.4 | 2.8 | 1.9 | 1.4 | 0.7 | 0.1 | 3.4 | -5.6 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 36 | 8.4 | 2.9 | 8.5 | 33.6 | 2.3 | 6.9 | 33.3 | 0.4 | 0.6 | 55.6 | 0.2 | 2.5 | 2.7 | 2.4 | 0.9 | 0.4 | 0.1 | 3.4 | -9.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 49 | 14.4 | 5.1 | 14.6 | 34.9 | 3.1 | 9.1 | 33.6 | 1.1 | 1.6 | 69.2 | 1.2 | 4.0 | 5.2 | 2.9 | 2.1 | 1.3 | 0.3 | 3.5 | +9.8 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 54 | 15.5 | 5.4 | 13.9 | 38.7 | 3.6 | 9.9 | 36.8 | 1.1 | 1.5 | 75.9 | 0.7 | 2.8 | 3.5 | 4.2 | 1.9 | 1.6 | 0.1 | 4.6 | +6.8 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 8 | 9.0 | 2.4 | 12.8 | 18.9 | 1.0 | 8.3 | 12.5 | 3.1 | 3.5 | 90.0 | 1.0 | 3.5 | 4.5 | 4.8 | 1.0 | 2.4 | 0.3 | 4.5 | +12.8 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 38 | 13.6 | 4.8 | 11.8 | 40.4 | 3.3 | 7.9 | 41.0 | 0.8 | 1.1 | 73.3 | 0.7 | 3.6 | 4.2 | 2.9 | 2.1 | 1.1 | 0.2 | 4.9 | -8.5 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 36 | 12.3 | 4.2 | 12.4 | 33.9 | 3.3 | 9.9 | 33.7 | 0.5 | 1.0 | 55.6 | 0.3 | 3.7 | 4.0 | 3.6 | 1.2 | 0.5 | 0.1 | 5.0 | -14.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 49 | 1311 | 45.4 | 0.948 | 0.6 | 0.1 | 14.8 | 1.8 | 7.5 | 1.39 | 0.51 | 2.5 | 7.5 | 2.0 | 0.6 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 54 | 1042 | 51.8 | 1.063 | 0.7 | 0.1 | 14.3 | 1.7 | 10.0 | 2.13 | 0.70 | 1.6 | 5.9 | 2.7 | 0.1 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 8 | 159 | 23.0 | 0.619 | 0.6 | 0.3 | 13.4 | 0.9 | 10.4 | 4.67 | 0.78 | 2.1 | 6.2 | 3.5 | 0.5 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 38 | 720 | 54.2 | 1.104 | 0.7 | 0.1 | 12.9 | 1.9 | 7.3 | 1.36 | 0.57 | 1.6 | 7.1 | 1.7 | 0.3 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 36 | 503 | 47.4 | 0.958 | 0.8 | 0.1 | 12.6 | 1.1 | 8.9 | 3.00 | 0.71 | 0.8 | 8.2 | 0.8 | 0.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 49 | 1311 | +1.22 | -0.70 | +1.92 | +0.021 | -0.006 | -0.028 | +2.41 | +1.44 | -0.97 | -0.99 | +0.67 | -0.32 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 54 | 1042 | -0.30 | +2.07 | -2.37 | -0.019 | +0.017 | +0.036 | +0.46 | +1.05 | +0.60 | -0.80 | +0.14 | -0.66 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 8 | 159 | +0.60 | +0.14 | +0.46 | +0.020 | 0.000 | -0.020 | -0.86 | -0.20 | +0.65 | -0.02 | -0.18 | -0.20 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 38 | 720 | -1.64 | -0.10 | -1.54 | +0.008 | +0.013 | +0.006 | -1.39 | -0.98 | +0.42 | -1.71 | +0.44 | -1.27 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 36 | 503 | -2.50 | -1.43 | -1.07 | -0.031 | -0.008 | +0.023 | +0.17 | -0.53 | -0.70 | -0.79 | +0.10 | -0.69 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B2 | 熊本 | 2.3 | 49 | 1311 | -0.05 | -0.15 | -0.21 | -1.10 | +1.50 | +0.40 | +2.77 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 熊本 | 2.1 | 54 | 1042 | +0.87 | -0.27 | +0.60 | +2.20 | -2.79 | -0.59 | +1.53 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 熊本 | 2.0 | 8 | 159 | -1.83 | +0.30 | -1.53 | -1.77 | +0.60 | -1.18 | +0.17 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 熊本 | 2.4 | 38 | 720 | -0.79 | -1.21 | -2.00 | -0.78 | -2.44 | -3.22 | -0.08 |
| 2020-21 | 35 | B2 | 熊本 | 2.5 | 36 | 503 | -0.89 | -0.79 | -1.68 | -2.11 | -1.63 | -3.74 | -0.21 |