| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 34 | 553 | 114 | 42 | 108 | 38.9 | 25 | 77 | 32.5 | 5 | 5 | 100.0 | 19 | 45 | 64 | 36 | 21 | 38 | 3 | 43 | +26 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 47 | 551 | 145 | 52 | 106 | 49.1 | 31 | 73 | 42.5 | 10 | 21 | 47.6 | 12 | 39 | 51 | 43 | 23 | 36 | 0 | 60 | -62 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 35 | 525 | 183 | 58 | 148 | 39.2 | 42 | 124 | 33.9 | 25 | 32 | 78.1 | 17 | 63 | 80 | 43 | 15 | 48 | 2 | 49 | 0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 10 | 134 | 43 | 16 | 37 | 43.2 | 6 | 25 | 24.0 | 5 | 5 | 100.0 | 6 | 13 | 19 | 12 | 0 | 13 | 2 | 12 | 0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 446 | 144 | 49 | 130 | 37.7 | 28 | 99 | 28.3 | 18 | 23 | 78.3 | 23 | 40 | 63 | 40 | 13 | 38 | 1 | 44 | 0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 42 | 527 | 170 | 61 | 159 | 38.4 | 40 | 121 | 33.1 | 8 | 12 | 66.7 | 26 | 50 | 76 | 42 | 14 | 39 | 2 | 59 | 0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 32 | 223 | 99 | 25 | 84 | 29.8 | 20 | 72 | 27.8 | 29 | 31 | 93.5 | 16 | 29 | 45 | 12 | 11 | 17 | 3 | 27 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 34 | 16.3 | 3.4 | 1.2 | 3.2 | 38.9 | 0.7 | 2.3 | 32.5 | 0.1 | 0.1 | 100.0 | 0.6 | 1.3 | 1.9 | 1.1 | 0.6 | 1.1 | 0.1 | 1.3 | +0.8 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 47 | 11.7 | 3.1 | 1.1 | 2.3 | 49.1 | 0.7 | 1.6 | 42.5 | 0.2 | 0.4 | 47.6 | 0.3 | 0.8 | 1.1 | 0.9 | 0.5 | 0.8 | 0.0 | 1.3 | -1.3 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 35 | 15.0 | 5.2 | 1.7 | 4.2 | 39.2 | 1.2 | 3.5 | 33.9 | 0.7 | 0.9 | 78.1 | 0.5 | 1.8 | 2.3 | 1.2 | 0.4 | 1.4 | 0.1 | 1.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 10 | 13.4 | 4.3 | 1.6 | 3.7 | 43.2 | 0.6 | 2.5 | 24.0 | 0.5 | 0.5 | 100.0 | 0.6 | 1.3 | 1.9 | 1.2 | 0.0 | 1.3 | 0.2 | 1.2 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 11.4 | 3.7 | 1.3 | 3.3 | 37.7 | 0.7 | 2.5 | 28.3 | 0.5 | 0.6 | 78.3 | 0.6 | 1.0 | 1.6 | 1.0 | 0.3 | 1.0 | 0.0 | 1.1 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 42 | 12.5 | 4.0 | 1.5 | 3.8 | 38.4 | 1.0 | 2.9 | 33.1 | 0.2 | 0.3 | 66.7 | 0.6 | 1.2 | 1.8 | 1.0 | 0.3 | 0.9 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 32 | 7.0 | 3.1 | 0.8 | 2.6 | 29.8 | 0.6 | 2.2 | 27.8 | 0.9 | 1.0 | 93.5 | 0.5 | 0.9 | 1.4 | 0.4 | 0.3 | 0.5 | 0.1 | 0.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 34 | 7.4 | 2.7 | 7.0 | 38.9 | 1.6 | 5.0 | 32.5 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 1.2 | 2.9 | 4.2 | 2.3 | 1.4 | 2.5 | 0.2 | 2.8 | +1.7 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 47 | 9.5 | 3.4 | 6.9 | 49.1 | 2.0 | 4.8 | 42.5 | 0.7 | 1.4 | 47.6 | 0.8 | 2.5 | 3.3 | 2.8 | 1.5 | 2.4 | 0.0 | 3.9 | -4.1 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 35 | 12.6 | 4.0 | 10.2 | 39.2 | 2.9 | 8.5 | 33.9 | 1.7 | 2.2 | 78.1 | 1.2 | 4.3 | 5.5 | 2.9 | 1.0 | 3.3 | 0.1 | 3.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 10 | 11.5 | 4.3 | 9.9 | 43.2 | 1.6 | 6.7 | 24.0 | 1.3 | 1.3 | 100.0 | 1.6 | 3.5 | 5.1 | 3.2 | 0.0 | 3.5 | 0.5 | 3.2 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 11.6 | 4.0 | 10.5 | 37.7 | 2.3 | 8.0 | 28.3 | 1.5 | 1.9 | 78.3 | 1.9 | 3.2 | 5.1 | 3.2 | 1.0 | 3.1 | 0.1 | 3.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 42 | 11.6 | 4.2 | 10.9 | 38.4 | 2.7 | 8.3 | 33.1 | 0.5 | 0.8 | 66.7 | 1.8 | 3.4 | 5.2 | 2.9 | 1.0 | 2.7 | 0.1 | 4.0 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 32 | 16.0 | 4.0 | 13.5 | 29.8 | 3.2 | 11.6 | 27.8 | 4.7 | 5.0 | 93.5 | 2.6 | 4.7 | 7.3 | 1.9 | 1.8 | 2.7 | 0.5 | 4.4 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 34 | 11.2 | 4.1 | 10.6 | 38.9 | 2.5 | 7.6 | 32.5 | 0.5 | 0.5 | 100.0 | 1.9 | 4.3 | 6.2 | 3.5 | 2.1 | 3.7 | 0.3 | 3.8 | +4.1 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 45 | 13.2 | 4.7 | 9.5 | 49.5 | 2.9 | 6.7 | 43.3 | 0.9 | 1.8 | 50.0 | 1.1 | 3.7 | 4.8 | 3.9 | 2.2 | 3.1 | 0.0 | 5.3 | -7.5 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 35 | 17.8 | 5.7 | 14.3 | 40.1 | 4.3 | 12.0 | 35.7 | 2.1 | 2.7 | 76.9 | 1.6 | 6.0 | 7.6 | 4.0 | 1.4 | 4.3 | 0.2 | 4.2 | -3.3 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 10 | 15.2 | 5.6 | 13.0 | 42.9 | 2.2 | 8.9 | 25.0 | 1.9 | 1.9 | 100.0 | 2.2 | 4.4 | 6.7 | 4.4 | 0.0 | 4.4 | 0.7 | 4.1 | +6.7 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 16.1 | 5.5 | 14.4 | 38.1 | 3.2 | 11.0 | 29.2 | 1.9 | 2.5 | 77.3 | 2.5 | 4.0 | 6.5 | 4.3 | 1.5 | 4.3 | 0.1 | 4.7 | -8.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 42 | 16.4 | 5.8 | 15.0 | 38.8 | 3.9 | 11.4 | 34.3 | 0.9 | 1.3 | 66.7 | 2.3 | 4.8 | 7.2 | 3.9 | 1.6 | 3.5 | 0.1 | 6.0 | +7.5 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 28 | 20.8 | 5.4 | 17.3 | 31.2 | 4.3 | 15.1 | 28.6 | 5.7 | 5.9 | 95.5 | 3.0 | 6.2 | 9.2 | 2.2 | 2.2 | 4.0 | 0.5 | 5.7 | +23.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 34 | 553 | 50.5 | 1.036 | 0.7 | 0.0 | 11.2 | 1.8 | 8.8 | 1.71 | 0.79 | 3.8 | 9.1 | 6.1 | 0.5 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 45 | 551 | 64.7 | 1.282 | 0.7 | 0.2 | 11.2 | 2.0 | 10.0 | 1.77 | 0.89 | 2.6 | 8.2 | 4.8 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 35 | 525 | 55.1 | 1.163 | 0.8 | 0.2 | 14.6 | 1.2 | 11.0 | 2.92 | 0.75 | 3.3 | 14.3 | 6.6 | 0.3 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 10 | 134 | 51.4 | 1.108 | 0.7 | 0.1 | 12.1 | 0.0 | 12.2 | - | 1.01 | 4.6 | 11.3 | 7.3 | 1.6 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 446 | 49.2 | 1.052 | 0.8 | 0.2 | 14.9 | 1.3 | 13.9 | 2.92 | 0.93 | 5.8 | 10.3 | 7.1 | 0.2 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 42 | 527 | 51.9 | 1.058 | 0.8 | 0.1 | 14.8 | 1.4 | 10.4 | 2.50 | 0.70 | 4.8 | 11.2 | 6.3 | 0.2 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 28 | 223 | 43.8 | 1.041 | 0.9 | 0.3 | 19.1 | 1.9 | 6.2 | 1.00 | 0.32 | 6.8 | 15.0 | 9.9 | 1.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 34 | 553 | +1.19 | +1.60 | -0.42 | -0.015 | +0.008 | +0.023 | +1.50 | +1.39 | -0.11 | +1.06 | 0.00 | +1.05 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 45 | 551 | -0.79 | -0.25 | -0.54 | -0.004 | +0.007 | +0.011 | -0.75 | -0.77 | -0.02 | +0.22 | +0.49 | +0.70 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 35 | 525 | +0.50 | +1.21 | -0.71 | -0.004 | +0.005 | +0.009 | -0.34 | +0.51 | +0.85 | +1.07 | -0.45 | +0.62 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 10 | 134 | +0.36 | -0.04 | +0.40 | -0.006 | -0.001 | +0.005 | +0.26 | -0.15 | -0.41 | +1.32 | -0.27 | +1.04 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 39 | 446 | -0.84 | -1.29 | +0.45 | -0.026 | -0.003 | +0.023 | +0.20 | +0.07 | -0.14 | +1.38 | +0.63 | +2.01 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 42 | 527 | +1.00 | +0.55 | +0.45 | +0.011 | +0.001 | -0.010 | -1.02 | +0.36 | +1.38 | +0.97 | -0.13 | +0.84 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 28 | 223 | +1.77 | +0.02 | +1.76 | +0.028 | -0.001 | -0.029 | +0.36 | -0.06 | -0.42 | +1.19 | +0.02 | +1.21 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 青森 | 1.8 | 34 | 553 | +0.71 | +1.89 | +2.60 | +2.13 | +1.25 | +3.37 | +2.18 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 青森 | 2.2 | 45 | 551 | +0.11 | +0.47 | +0.58 | -0.04 | -0.11 | -0.15 | +0.95 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 鹿児島 | 2.4 | 35 | 525 | +2.23 | +1.97 | +4.20 | +3.24 | +1.02 | +4.26 | +2.24 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 鹿児島 | 2.7 | 10 | 134 | +1.50 | +1.76 | +3.26 | +1.26 | +1.93 | +3.19 | +0.49 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 鹿児島 | 2.2 | 39 | 446 | +1.92 | +2.35 | +4.27 | +0.59 | +2.35 | +2.94 | +1.56 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 鹿児島 | 2.6 | 42 | 527 | +1.02 | +0.74 | +1.76 | +1.36 | +0.93 | +2.29 | +1.66 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 鹿児島 | 3.3 | 28 | 223 | +1.35 | +0.84 | +2.19 | +1.07 | +2.40 | +3.47 | +0.86 |