| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 52 | 372 | 64 | 26 | 76 | 34.2 | 3 | 8 | 37.5 | 9 | 21 | 42.9 | 15 | 22 | 37 | 8 | 11 | 6 | 2 | 47 | -84 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 50 | 583 | 113 | 45 | 120 | 37.5 | 12 | 52 | 23.1 | 11 | 19 | 57.9 | 16 | 33 | 49 | 36 | 23 | 14 | 2 | 54 | +28 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 55 | 1041 | 218 | 93 | 222 | 41.9 | 22 | 62 | 35.5 | 10 | 30 | 33.3 | 30 | 88 | 118 | 74 | 52 | 25 | 5 | 115 | -230 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 46 | 933 | 186 | 78 | 200 | 39.0 | 19 | 72 | 26.4 | 11 | 23 | 47.8 | 9 | 66 | 75 | 46 | 28 | 16 | 0 | 91 | -66 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 54 | 837 | 155 | 64 | 137 | 46.7 | 20 | 65 | 30.8 | 7 | 23 | 30.4 | 10 | 49 | 59 | 46 | 33 | 8 | 4 | 118 | -91 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 49 | 806 | 108 | 44 | 133 | 33.1 | 9 | 54 | 16.7 | 11 | 29 | 37.9 | 7 | 43 | 50 | 43 | 45 | 16 | 1 | 75 | -539 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 55 | 672 | 65 | 26 | 89 | 29.2 | 10 | 40 | 25.0 | 3 | 11 | 27.3 | 14 | 27 | 41 | 34 | 26 | 12 | 1 | 73 | -364 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 52 | 7.1 | 1.2 | 0.5 | 1.5 | 34.2 | 0.1 | 0.2 | 37.5 | 0.2 | 0.4 | 42.9 | 0.3 | 0.4 | 0.7 | 0.2 | 0.2 | 0.1 | 0.0 | 0.9 | -1.6 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 50 | 11.7 | 2.3 | 0.9 | 2.4 | 37.5 | 0.2 | 1.0 | 23.1 | 0.2 | 0.4 | 57.9 | 0.3 | 0.7 | 1.0 | 0.7 | 0.5 | 0.3 | 0.0 | 1.1 | +0.6 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 55 | 18.9 | 4.0 | 1.7 | 4.0 | 41.9 | 0.4 | 1.1 | 35.5 | 0.2 | 0.5 | 33.3 | 0.5 | 1.6 | 2.1 | 1.3 | 0.9 | 0.5 | 0.1 | 2.1 | -4.2 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 46 | 20.3 | 4.0 | 1.7 | 4.3 | 39.0 | 0.4 | 1.6 | 26.4 | 0.2 | 0.5 | 47.8 | 0.2 | 1.4 | 1.6 | 1.0 | 0.6 | 0.3 | 0.0 | 2.0 | -1.4 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 54 | 15.5 | 2.9 | 1.2 | 2.5 | 46.7 | 0.4 | 1.2 | 30.8 | 0.1 | 0.4 | 30.4 | 0.2 | 0.9 | 1.1 | 0.9 | 0.6 | 0.1 | 0.1 | 2.2 | -1.7 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 49 | 16.4 | 2.2 | 0.9 | 2.7 | 33.1 | 0.2 | 1.1 | 16.7 | 0.2 | 0.6 | 37.9 | 0.1 | 0.9 | 1.0 | 0.9 | 0.9 | 0.3 | 0.0 | 1.5 | -11.0 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 55 | 12.2 | 1.2 | 0.5 | 1.6 | 29.2 | 0.2 | 0.7 | 25.0 | 0.1 | 0.2 | 27.3 | 0.3 | 0.5 | 0.7 | 0.6 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.3 | -6.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 52 | 6.2 | 2.5 | 7.4 | 34.2 | 0.3 | 0.8 | 37.5 | 0.9 | 2.0 | 42.9 | 1.5 | 2.1 | 3.6 | 0.8 | 1.1 | 0.6 | 0.2 | 4.6 | -8.1 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 50 | 7.0 | 2.8 | 7.4 | 37.5 | 0.7 | 3.2 | 23.1 | 0.7 | 1.2 | 57.9 | 1.0 | 2.0 | 3.0 | 2.2 | 1.4 | 0.9 | 0.1 | 3.3 | +1.7 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 55 | 7.5 | 3.2 | 7.7 | 41.9 | 0.8 | 2.1 | 35.5 | 0.3 | 1.0 | 33.3 | 1.0 | 3.0 | 4.1 | 2.6 | 1.8 | 0.9 | 0.2 | 4.0 | -8.0 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 46 | 7.2 | 3.0 | 7.7 | 39.0 | 0.7 | 2.8 | 26.4 | 0.4 | 0.9 | 47.8 | 0.3 | 2.5 | 2.9 | 1.8 | 1.1 | 0.6 | 0.0 | 3.5 | -2.5 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 54 | 6.7 | 2.8 | 5.9 | 46.7 | 0.9 | 2.8 | 30.8 | 0.3 | 1.0 | 30.4 | 0.4 | 2.1 | 2.5 | 2.0 | 1.4 | 0.3 | 0.2 | 5.1 | -3.9 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 49 | 4.8 | 2.0 | 5.9 | 33.1 | 0.4 | 2.4 | 16.7 | 0.5 | 1.3 | 37.9 | 0.3 | 1.9 | 2.2 | 1.9 | 2.0 | 0.7 | 0.0 | 3.4 | -24.1 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 55 | 3.5 | 1.4 | 4.8 | 29.2 | 0.5 | 2.1 | 25.0 | 0.2 | 0.6 | 27.3 | 0.7 | 1.4 | 2.2 | 1.8 | 1.4 | 0.6 | 0.1 | 3.9 | -19.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 52 | 9.3 | 3.8 | 10.9 | 35.2 | 0.5 | 1.2 | 37.5 | 1.2 | 2.9 | 42.1 | 2.3 | 3.1 | 5.4 | 1.2 | 1.5 | 0.6 | 0.3 | 6.0 | -12.4 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 50 | 10.2 | 4.1 | 11.1 | 36.9 | 1.0 | 4.6 | 21.7 | 1.0 | 1.7 | 58.8 | 1.5 | 2.9 | 4.4 | 3.2 | 2.3 | 1.3 | 0.2 | 4.9 | +2.3 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 55 | 11.6 | 4.9 | 11.8 | 41.9 | 1.2 | 3.4 | 35.5 | 0.5 | 1.5 | 35.7 | 1.6 | 4.8 | 6.4 | 3.9 | 2.8 | 1.4 | 0.3 | 5.7 | -12.0 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 46 | 9.6 | 4.0 | 10.5 | 38.0 | 1.1 | 3.9 | 26.9 | 0.6 | 1.2 | 47.6 | 0.5 | 3.8 | 4.3 | 2.5 | 1.5 | 0.9 | 0.0 | 5.0 | -4.2 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 54 | 9.8 | 4.0 | 8.6 | 47.0 | 1.3 | 4.1 | 31.7 | 0.5 | 1.4 | 31.8 | 0.6 | 3.1 | 3.7 | 2.9 | 2.1 | 0.5 | 0.3 | 6.8 | -6.0 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 49 | 6.8 | 2.8 | 9.0 | 31.1 | 0.5 | 3.8 | 14.0 | 0.7 | 1.7 | 39.1 | 0.5 | 3.0 | 3.4 | 3.0 | 3.3 | 1.0 | 0.1 | 4.9 | -35.6 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 55 | 5.6 | 2.2 | 7.7 | 29.1 | 0.9 | 3.5 | 25.6 | 0.3 | 1.0 | 27.3 | 1.2 | 2.0 | 3.2 | 2.8 | 2.3 | 1.1 | 0.0 | 6.0 | -32.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 52 | 372 | 37.3 | 0.762 | 0.1 | 0.3 | 12.0 | 1.3 | 3.4 | 0.80 | 0.28 | 4.3 | 6.5 | 1.1 | 0.5 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 50 | 583 | 41.4 | 0.857 | 0.4 | 0.2 | 12.2 | 2.0 | 7.9 | 1.39 | 0.65 | 3.2 | 6.3 | 2.0 | 0.3 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 55 | 1041 | 47.0 | 0.934 | 0.3 | 0.1 | 13.4 | 2.4 | 10.1 | 1.41 | 0.75 | 3.5 | 10.0 | 1.9 | 0.5 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 46 | 933 | 43.0 | 0.872 | 0.4 | 0.1 | 11.4 | 1.4 | 6.0 | 1.65 | 0.53 | 1.1 | 7.5 | 1.3 | 0.0 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 54 | 837 | 54.5 | 1.063 | 0.5 | 0.2 | 10.0 | 1.8 | 7.2 | 1.41 | 0.72 | 1.4 | 5.9 | 0.7 | 0.4 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 49 | 806 | 34.0 | 0.698 | 0.4 | 0.2 | 11.7 | 2.9 | 8.8 | 0.91 | 0.75 | 0.9 | 6.6 | 1.7 | 0.1 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 55 | 672 | 34.9 | 0.692 | 0.5 | 0.1 | 9.1 | 2.0 | 8.1 | 1.23 | 0.89 | 2.4 | 4.3 | 1.6 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 52 | 372 | -1.78 | -1.30 | -0.48 | -0.013 | -0.009 | +0.005 | -0.04 | +0.38 | +0.42 | -0.67 | +0.27 | -0.40 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 50 | 583 | +0.34 | +0.12 | +0.22 | +0.008 | +0.007 | 0.000 | +0.15 | +0.06 | -0.09 | +0.04 | +0.25 | +0.29 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 55 | 1041 | -2.26 | -1.65 | -0.60 | -0.016 | -0.005 | +0.011 | -0.38 | -1.03 | -0.64 | -0.82 | +0.48 | -0.33 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 46 | 933 | -1.40 | -0.28 | -1.12 | +0.006 | +0.016 | +0.010 | -1.96 | -1.19 | +0.77 | -0.94 | +0.52 | -0.42 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 54 | 837 | -2.24 | -1.72 | -0.52 | -0.007 | -0.013 | -0.006 | -0.78 | -0.56 | +0.22 | -0.95 | +0.30 | -0.64 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 49 | 806 | -5.21 | -3.38 | -1.83 | -0.037 | -0.025 | +0.011 | -2.89 | -0.87 | +2.02 | -0.40 | +0.55 | +0.15 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 55 | 672 | -5.15 | -3.70 | -1.45 | -0.042 | -0.024 | +0.018 | -1.84 | -0.99 | +0.84 | -0.91 | +1.02 | +0.11 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B2 | 山形 | 2.9 | 52 | 372 | -2.90 | -1.41 | -4.32 | -3.84 | -1.82 | -5.67 | -0.60 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 山形 | 2.4 | 50 | 583 | -2.31 | -0.84 | -3.15 | -1.62 | -0.51 | -2.13 | +0.30 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 香川 | 2.8 | 55 | 1041 | -2.97 | -1.26 | -4.23 | -3.91 | -1.56 | -5.47 | -1.49 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 香川 | 2.5 | 46 | 933 | -3.01 | -1.78 | -4.79 | -2.50 | -2.10 | -4.60 | -0.86 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 香川 | 2.6 | 54 | 837 | -2.77 | -1.54 | -4.31 | -3.94 | -1.50 | -5.44 | -1.16 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 2.4 | 49 | 806 | -4.73 | -2.01 | -6.74 | -6.47 | -3.15 | -9.62 | -2.91 |
| 2022-23 | 31 | B2 | 東京Z | 2.3 | 55 | 672 | -3.82 | -1.34 | -5.16 | -6.19 | -2.30 | -8.50 | -2.05 |