| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 24 | 109 | 40 | 14 | 43 | 32.6 | 9 | 34 | 26.5 | 3 | 7 | 42.9 | 3 | 6 | 9 | 3 | 2 | 2 | 0 | 15 | -30 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 34 | 289 | 108 | 40 | 113 | 35.4 | 27 | 79 | 34.2 | 1 | 2 | 50.0 | 12 | 16 | 28 | 13 | 13 | 10 | 2 | 21 | +8 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 59 | 836 | 340 | 124 | 327 | 37.9 | 79 | 223 | 35.4 | 13 | 18 | 72.2 | 21 | 50 | 71 | 51 | 22 | 22 | 2 | 79 | -187 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 33 | 644 | 249 | 87 | 221 | 39.4 | 53 | 150 | 35.3 | 22 | 28 | 78.6 | 5 | 37 | 42 | 24 | 11 | 17 | 1 | 48 | +55 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 54 | 607 | 192 | 66 | 208 | 31.7 | 43 | 149 | 28.9 | 17 | 27 | 63.0 | 17 | 29 | 46 | 23 | 25 | 13 | 0 | 78 | -41 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 31 | 310 | 106 | 38 | 99 | 38.4 | 25 | 68 | 36.8 | 5 | 10 | 50.0 | 7 | 18 | 25 | 15 | 7 | 5 | 1 | 33 | -31 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 24 | 4.6 | 1.7 | 0.6 | 1.8 | 32.6 | 0.4 | 1.4 | 26.5 | 0.1 | 0.3 | 42.9 | 0.1 | 0.2 | 0.4 | 0.1 | 0.1 | 0.1 | 0.0 | 0.6 | -1.2 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 34 | 8.5 | 3.2 | 1.2 | 3.3 | 35.4 | 0.8 | 2.3 | 34.2 | 0.0 | 0.1 | 50.0 | 0.4 | 0.5 | 0.8 | 0.4 | 0.4 | 0.3 | 0.1 | 0.6 | +0.2 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 59 | 14.2 | 5.8 | 2.1 | 5.5 | 37.9 | 1.3 | 3.8 | 35.4 | 0.2 | 0.3 | 72.2 | 0.4 | 0.8 | 1.2 | 0.9 | 0.4 | 0.4 | 0.0 | 1.3 | -3.2 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 33 | 19.5 | 7.5 | 2.6 | 6.7 | 39.4 | 1.6 | 4.5 | 35.3 | 0.7 | 0.8 | 78.6 | 0.2 | 1.1 | 1.3 | 0.7 | 0.3 | 0.5 | 0.0 | 1.5 | +1.7 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 54 | 11.2 | 3.6 | 1.2 | 3.9 | 31.7 | 0.8 | 2.8 | 28.9 | 0.3 | 0.5 | 63.0 | 0.3 | 0.5 | 0.9 | 0.4 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.4 | -0.8 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 31 | 10.0 | 3.4 | 1.2 | 3.2 | 38.4 | 0.8 | 2.2 | 36.8 | 0.2 | 0.3 | 50.0 | 0.2 | 0.6 | 0.8 | 0.5 | 0.2 | 0.2 | 0.0 | 1.1 | -1.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 24 | 13.2 | 4.6 | 14.1 | 32.6 | 3.0 | 11.2 | 26.5 | 1.0 | 2.3 | 42.9 | 1.0 | 2.0 | 3.0 | 1.0 | 0.7 | 0.7 | 0.0 | 4.9 | -9.9 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 34 | 13.4 | 5.0 | 14.1 | 35.4 | 3.4 | 9.8 | 34.2 | 0.1 | 0.2 | 50.0 | 1.5 | 2.0 | 3.5 | 1.6 | 1.6 | 1.2 | 0.2 | 2.6 | +1.0 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 59 | 14.6 | 5.3 | 14.1 | 37.9 | 3.4 | 9.6 | 35.4 | 0.6 | 0.8 | 72.2 | 0.9 | 2.2 | 3.1 | 2.2 | 0.9 | 0.9 | 0.1 | 3.4 | -8.1 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 33 | 13.9 | 4.9 | 12.4 | 39.4 | 3.0 | 8.4 | 35.3 | 1.2 | 1.6 | 78.6 | 0.3 | 2.1 | 2.3 | 1.3 | 0.6 | 1.0 | 0.1 | 2.7 | +3.1 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 54 | 11.4 | 3.9 | 12.3 | 31.7 | 2.6 | 8.8 | 28.9 | 1.0 | 1.6 | 63.0 | 1.0 | 1.7 | 2.7 | 1.4 | 1.5 | 0.8 | 0.0 | 4.6 | -2.4 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 31 | 12.3 | 4.4 | 11.5 | 38.4 | 2.9 | 7.9 | 36.8 | 0.6 | 1.2 | 50.0 | 0.8 | 2.1 | 2.9 | 1.7 | 0.8 | 0.6 | 0.1 | 3.8 | -3.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 24 | 18.0 | 6.3 | 18.0 | 35.1 | 3.9 | 14.1 | 27.6 | 1.5 | 3.4 | 42.9 | 1.5 | 2.4 | 3.9 | 1.5 | 1.0 | 1.0 | 0.0 | 7.3 | -6.3 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 32 | 20.1 | 7.4 | 20.3 | 36.7 | 5.0 | 14.5 | 34.6 | 0.2 | 0.4 | 50.0 | 2.2 | 3.0 | 5.2 | 2.0 | 2.4 | 1.7 | 0.2 | 3.5 | +2.4 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 59 | 22.2 | 8.1 | 20.9 | 38.7 | 5.2 | 14.3 | 36.3 | 0.9 | 1.2 | 72.2 | 1.3 | 3.1 | 4.4 | 3.3 | 1.3 | 1.4 | 0.1 | 4.9 | -12.2 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 33 | 19.8 | 6.9 | 17.8 | 38.7 | 4.3 | 12.2 | 35.1 | 1.7 | 2.2 | 77.8 | 0.4 | 3.0 | 3.5 | 2.0 | 0.9 | 1.3 | 0.1 | 3.6 | +4.4 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 54 | 15.8 | 5.5 | 17.4 | 31.7 | 3.5 | 12.3 | 28.4 | 1.3 | 2.2 | 60.0 | 1.5 | 2.4 | 3.9 | 1.8 | 2.2 | 1.1 | 0.0 | 6.4 | -3.5 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 28 | 15.2 | 5.5 | 14.8 | 36.8 | 3.5 | 9.6 | 36.7 | 0.8 | 1.2 | 66.7 | 0.8 | 3.1 | 3.9 | 2.5 | 1.0 | 0.8 | 0.2 | 5.5 | -1.9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 24 | 109 | 45.9 | 0.925 | 0.8 | 0.2 | 18.2 | 0.9 | 4.2 | 1.50 | 0.23 | 2.9 | 5.9 | 2.7 | 0.0 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 32 | 289 | 49.1 | 0.982 | 0.7 | 0.0 | 19.0 | 2.0 | 5.9 | 0.85 | 0.31 | 4.0 | 6.2 | 2.7 | 0.4 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 59 | 836 | 51.1 | 1.044 | 0.7 | 0.1 | 19.9 | 1.2 | 9.6 | 2.50 | 0.48 | 2.6 | 6.9 | 2.3 | 0.3 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 33 | 644 | 50.7 | 1.057 | 0.7 | 0.1 | 17.7 | 0.8 | 5.0 | 2.18 | 0.28 | 1.0 | 6.0 | 2.0 | 0.1 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 54 | 607 | 41.7 | 0.866 | 0.7 | 0.1 | 18.0 | 1.9 | 4.8 | 0.84 | 0.27 | 3.2 | 5.1 | 2.0 | 0.0 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 28 | 310 | 48.7 | 0.987 | 0.6 | 0.1 | 14.5 | 0.9 | 6.8 | 2.60 | 0.47 | 1.7 | 6.8 | 1.3 | 0.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 24 | 109 | +0.07 | +0.12 | -0.04 | -0.008 | -0.001 | +0.007 | +0.06 | -0.09 | -0.15 | +0.51 | -0.19 | +0.32 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 32 | 289 | +0.49 | -0.38 | +0.87 | +0.006 | -0.009 | -0.014 | +1.29 | +1.37 | +0.08 | +0.46 | -0.04 | +0.42 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 59 | 836 | -2.12 | -0.27 | -1.85 | -0.031 | -0.006 | +0.025 | +0.67 | +0.13 | -0.55 | -1.00 | +0.02 | -0.98 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 33 | 644 | +0.31 | +0.75 | -0.44 | +0.008 | +0.008 | +0.001 | -0.66 | -0.30 | +0.36 | -0.75 | -0.04 | -0.79 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 54 | 607 | -1.48 | -1.34 | -0.14 | +0.001 | -0.012 | -0.013 | -1.00 | -0.66 | +0.33 | -0.94 | +0.10 | -0.85 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 28 | 310 | -0.78 | -0.76 | -0.02 | -0.014 | -0.007 | +0.008 | +0.10 | -0.25 | -0.35 | -0.34 | -0.01 | -0.35 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 23 | B2 | 愛媛 | 2.5 | 24 | 109 | +0.22 | -0.87 | -0.65 | +0.38 | -0.91 | -0.53 | +0.17 |
| 2017-18 | 24 | B2 | 香川 | 2.5 | 32 | 289 | +0.26 | -0.49 | -0.23 | -0.19 | +0.41 | +0.23 | +0.57 |
| 2018-19 | 25 | B2 | 香川 | 2.3 | 59 | 836 | +1.43 | -1.00 | +0.43 | +0.89 | -2.52 | -1.63 | +0.68 |
| 2019-20 | 26 | B2 | 香川 | 2.4 | 33 | 644 | +0.45 | -1.00 | -0.55 | +0.77 | -0.95 | -0.18 | +1.07 |
| 2020-21 | 27 | B2 | 香川 | 2.4 | 54 | 607 | -2.29 | -1.69 | -3.98 | -3.01 | -1.30 | -4.31 | -0.46 |
| 2021-22 | 28 | B2 | 香川 | 2.5 | 28 | 310 | -0.31 | -1.03 | -1.34 | -1.15 | -1.01 | -2.16 | +0.15 |