| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 58 | 1146 | 522 | 195 | 450 | 43.3 | 61 | 166 | 36.7 | 71 | 87 | 81.6 | 48 | 157 | 205 | 63 | 43 | 28 | 16 | 116 | +150 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 26 | 613 | 271 | 97 | 227 | 42.7 | 32 | 89 | 36.0 | 45 | 58 | 77.6 | 31 | 80 | 111 | 33 | 17 | 19 | 5 | 77 | +158 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 19 | 267 | 136 | 49 | 113 | 43.4 | 17 | 42 | 40.5 | 21 | 29 | 72.4 | 15 | 40 | 55 | 11 | 8 | 10 | 5 | 22 | +26 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4 | 126 | 65 | 24 | 64 | 37.5 | 6 | 27 | 22.2 | 11 | 14 | 78.6 | 5 | 28 | 33 | 15 | 7 | 4 | 2 | 8 | -58 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 47 | 1197 | 492 | 177 | 430 | 41.2 | 71 | 203 | 35.0 | 67 | 87 | 77.0 | 47 | 154 | 201 | 72 | 54 | 35 | 10 | 101 | -168 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 50 | 1423 | 660 | 241 | 563 | 42.8 | 80 | 226 | 35.4 | 98 | 118 | 83.1 | 57 | 169 | 226 | 110 | 60 | 34 | 7 | 115 | -169 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 58 | 19.8 | 9.0 | 3.4 | 7.8 | 43.3 | 1.1 | 2.9 | 36.7 | 1.2 | 1.5 | 81.6 | 0.8 | 2.7 | 3.5 | 1.1 | 0.7 | 0.5 | 0.3 | 2.0 | +2.6 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 26 | 23.6 | 10.4 | 3.7 | 8.7 | 42.7 | 1.2 | 3.4 | 36.0 | 1.7 | 2.2 | 77.6 | 1.2 | 3.1 | 4.3 | 1.3 | 0.7 | 0.7 | 0.2 | 3.0 | +6.1 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 19 | 14.1 | 7.2 | 2.6 | 5.9 | 43.4 | 0.9 | 2.2 | 40.5 | 1.1 | 1.5 | 72.4 | 0.8 | 2.1 | 2.9 | 0.6 | 0.4 | 0.5 | 0.3 | 1.2 | +1.4 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4 | 31.5 | 16.2 | 6.0 | 16.0 | 37.5 | 1.5 | 6.8 | 22.2 | 2.8 | 3.5 | 78.6 | 1.2 | 7.0 | 8.2 | 3.8 | 1.8 | 1.0 | 0.5 | 2.0 | -14.5 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 47 | 25.5 | 10.5 | 3.8 | 9.1 | 41.2 | 1.5 | 4.3 | 35.0 | 1.4 | 1.9 | 77.0 | 1.0 | 3.3 | 4.3 | 1.5 | 1.1 | 0.7 | 0.2 | 2.1 | -3.6 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 50 | 28.5 | 13.2 | 4.8 | 11.3 | 42.8 | 1.6 | 4.5 | 35.4 | 2.0 | 2.4 | 83.1 | 1.1 | 3.4 | 4.5 | 2.2 | 1.2 | 0.7 | 0.1 | 2.3 | -3.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 58 | 16.4 | 6.1 | 14.1 | 43.3 | 1.9 | 5.2 | 36.7 | 2.2 | 2.7 | 81.6 | 1.5 | 4.9 | 6.4 | 2.0 | 1.4 | 0.9 | 0.5 | 3.6 | +4.7 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 26 | 15.9 | 5.7 | 13.3 | 42.7 | 1.9 | 5.2 | 36.0 | 2.6 | 3.4 | 77.6 | 1.8 | 4.7 | 6.5 | 1.9 | 1.0 | 1.1 | 0.3 | 4.5 | +9.3 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 19 | 18.3 | 6.6 | 15.2 | 43.4 | 2.3 | 5.7 | 40.5 | 2.8 | 3.9 | 72.4 | 2.0 | 5.4 | 7.4 | 1.5 | 1.1 | 1.3 | 0.7 | 3.0 | +3.5 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4 | 18.6 | 6.8 | 18.3 | 37.5 | 1.7 | 7.7 | 22.2 | 3.1 | 4.0 | 78.6 | 1.4 | 8.0 | 9.4 | 4.3 | 2.0 | 1.1 | 0.6 | 2.3 | -16.6 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 47 | 14.8 | 5.3 | 12.9 | 41.2 | 2.1 | 6.1 | 35.0 | 2.0 | 2.6 | 77.0 | 1.4 | 4.6 | 6.0 | 2.2 | 1.6 | 1.1 | 0.3 | 3.0 | -5.1 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 50 | 16.7 | 6.1 | 14.2 | 42.8 | 2.0 | 5.7 | 35.4 | 2.5 | 3.0 | 83.1 | 1.4 | 4.3 | 5.7 | 2.8 | 1.5 | 0.9 | 0.2 | 2.9 | -4.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 58 | 26.0 | 9.9 | 22.6 | 43.7 | 2.9 | 7.9 | 36.7 | 3.4 | 4.1 | 82.1 | 2.4 | 8.1 | 10.4 | 3.3 | 2.0 | 1.3 | 0.8 | 5.4 | +7.8 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 26 | 25.0 | 8.9 | 20.9 | 42.5 | 2.9 | 8.1 | 36.0 | 4.3 | 5.5 | 77.6 | 2.9 | 7.3 | 10.2 | 3.1 | 1.6 | 1.8 | 0.5 | 7.1 | +14.4 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 19 | 29.7 | 10.7 | 24.2 | 44.1 | 3.7 | 9.2 | 40.5 | 4.6 | 6.3 | 72.4 | 3.1 | 8.5 | 11.6 | 2.4 | 1.7 | 2.2 | 1.1 | 4.8 | +6.8 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4 | 25.7 | 10.0 | 26.1 | 38.3 | 2.6 | 10.4 | 25.0 | 3.0 | 4.3 | 70.0 | 2.2 | 11.3 | 13.5 | 6.5 | 2.6 | 1.7 | 0.9 | 3.0 | -20.0 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 47 | 22.7 | 8.1 | 20.1 | 40.6 | 3.3 | 9.5 | 34.5 | 3.1 | 4.0 | 77.6 | 2.2 | 7.1 | 9.4 | 3.4 | 2.5 | 1.7 | 0.5 | 4.5 | -8.3 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 50 | 25.7 | 9.3 | 21.8 | 42.8 | 3.1 | 8.8 | 35.5 | 3.9 | 4.7 | 82.8 | 2.1 | 6.8 | 8.9 | 4.4 | 2.4 | 1.3 | 0.3 | 4.2 | -6.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 58 | 1146 | 50.1 | 1.072 | 0.4 | 0.2 | 22.7 | 1.7 | 8.6 | 1.63 | 0.38 | 5.0 | 17.5 | 2.0 | 1.2 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 26 | 613 | 49.5 | 1.078 | 0.4 | 0.3 | 21.7 | 1.4 | 8.3 | 1.94 | 0.38 | 6.1 | 15.7 | 2.7 | 0.7 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 19 | 267 | 51.8 | 1.106 | 0.4 | 0.3 | 24.1 | 1.5 | 6.4 | 1.38 | 0.27 | 5.8 | 20.4 | 3.8 | 1.8 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4 | 126 | 43.3 | 0.922 | 0.4 | 0.2 | 28.0 | 2.4 | 19.7 | 2.50 | 0.70 | 5.1 | 26.3 | 2.4 | 1.5 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 47 | 1197 | 48.7 | 1.032 | 0.5 | 0.2 | 21.6 | 2.2 | 9.5 | 1.38 | 0.44 | 4.5 | 16.6 | 2.8 | 0.9 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 50 | 1423 | 50.0 | 1.082 | 0.4 | 0.2 | 23.3 | 2.2 | 13.3 | 1.80 | 0.57 | 4.2 | 15.9 | 2.1 | 0.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 58 | 1146 | +1.51 | +1.80 | -0.28 | -0.019 | +0.003 | +0.023 | +0.94 | +0.23 | -0.71 | +1.23 | -0.85 | +0.37 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 26 | 613 | +1.53 | +0.58 | +0.95 | +0.008 | 0.000 | -0.008 | +0.89 | +0.22 | -0.67 | +0.81 | -0.33 | +0.48 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 19 | 267 | -0.17 | +0.39 | -0.55 | -0.021 | -0.002 | +0.019 | +0.79 | +0.43 | -0.36 | +0.42 | -0.38 | +0.03 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4 | 126 | -0.57 | +0.10 | -0.67 | -0.011 | +0.003 | +0.015 | -0.91 | -0.75 | +0.16 | -0.16 | 0.00 | -0.17 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 47 | 1197 | -0.30 | +0.45 | -0.76 | +0.004 | +0.005 | +0.001 | -1.17 | -0.55 | +0.63 | +0.10 | -0.36 | -0.25 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 50 | 1423 | -0.47 | +0.23 | -0.70 | -0.003 | -0.003 | 0.000 | -0.70 | -0.33 | +0.36 | +0.34 | -0.55 | -0.21 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 35 | B1 | A東京 | 3.6 | 58 | 1146 | +0.89 | -0.97 | -0.08 | +2.11 | -1.09 | +1.02 | +2.69 |
| 2018-19 | 36 | B1 | A東京 | 3.4 | 26 | 613 | +1.40 | -0.68 | +0.72 | +1.25 | +0.09 | +1.34 | +1.55 |
| 2019-20 | 37 | B1 | 宇都宮 | 4.0 | 19 | 267 | +1.04 | -0.23 | +0.80 | +1.18 | -0.72 | +0.46 | +0.53 |
| 2019-20 | 37 | B2 | 越谷 | 4.1 | 4 | 126 | -0.42 | -0.15 | -0.57 | -0.15 | -0.74 | -0.89 | +0.16 |
| 2020-21 | 38 | B1 | 北海道 | 3.7 | 47 | 1197 | -0.60 | -0.63 | -1.23 | +0.27 | -0.98 | -0.71 | +1.54 |
| 2021-22 | 39 | B2 | 山形 | 3.3 | 50 | 1423 | +0.79 | -0.87 | -0.07 | +1.02 | -1.09 | -0.06 | +2.43 |