| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 1033 | 565 | 240 | 479 | 50.1 | 1 | 6 | 16.7 | 84 | 147 | 57.1 | 126 | 344 | 470 | 61 | 67 | 22 | 25 | 143 | -46 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 46 | 1176 | 509 | 229 | 483 | 47.4 | 0 | 7 | 0.0 | 51 | 88 | 58.0 | 88 | 355 | 443 | 128 | 84 | 31 | 10 | 135 | -361 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 2 | 46 | 17 | 8 | 15 | 53.3 | 0 | 0 | - | 1 | 1 | 100.0 | 6 | 11 | 17 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | -14 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 8 | 245 | 110 | 48 | 89 | 53.9 | 0 | 0 | - | 14 | 23 | 60.9 | 22 | 79 | 101 | 29 | 20 | 5 | 1 | 21 | 0 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 29 | 603 | 212 | 95 | 188 | 50.5 | 2 | 7 | 28.6 | 20 | 39 | 51.3 | 58 | 189 | 247 | 52 | 42 | 18 | 3 | 50 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 22.9 | 12.6 | 5.3 | 10.6 | 50.1 | 0.0 | 0.1 | 16.7 | 1.9 | 3.3 | 57.1 | 2.8 | 7.6 | 10.4 | 1.4 | 1.5 | 0.5 | 0.6 | 3.2 | -1.0 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 46 | 25.6 | 11.1 | 5.0 | 10.5 | 47.4 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 1.1 | 1.9 | 58.0 | 1.9 | 7.7 | 9.6 | 2.8 | 1.8 | 0.7 | 0.2 | 2.9 | -7.8 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 2 | 23.0 | 8.5 | 4.0 | 7.5 | 53.3 | 0.0 | 0.0 | - | 0.5 | 0.5 | 100.0 | 3.0 | 5.5 | 8.5 | 0.5 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 3.0 | -7.0 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 8 | 30.6 | 13.8 | 6.0 | 11.1 | 53.9 | 0.0 | 0.0 | - | 1.8 | 2.9 | 60.9 | 2.8 | 9.9 | 12.6 | 3.6 | 2.5 | 0.6 | 0.1 | 2.6 | 0.0 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 29 | 20.8 | 7.3 | 3.3 | 6.5 | 50.5 | 0.1 | 0.2 | 28.6 | 0.7 | 1.3 | 51.3 | 2.0 | 6.5 | 8.5 | 1.8 | 1.4 | 0.6 | 0.1 | 1.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 19.7 | 8.4 | 16.7 | 50.1 | 0.0 | 0.2 | 16.7 | 2.9 | 5.1 | 57.1 | 4.4 | 12.0 | 16.4 | 2.1 | 2.3 | 0.8 | 0.9 | 5.0 | -1.6 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 46 | 15.6 | 7.0 | 14.8 | 47.4 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 1.6 | 2.7 | 58.0 | 2.7 | 10.9 | 13.6 | 3.9 | 2.6 | 0.9 | 0.3 | 4.1 | -11.1 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 2 | 13.3 | 6.2 | 11.7 | 53.3 | 0.0 | 0.0 | - | 0.8 | 0.8 | 100.0 | 4.7 | 8.6 | 13.3 | 0.8 | 0.8 | 0.0 | 0.0 | 4.7 | -10.9 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 8 | 16.2 | 7.1 | 13.1 | 53.9 | 0.0 | 0.0 | - | 2.1 | 3.4 | 60.9 | 3.2 | 11.6 | 14.9 | 4.3 | 2.9 | 0.7 | 0.1 | 3.1 | 0.0 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 29 | 12.7 | 5.7 | 11.2 | 50.5 | 0.1 | 0.4 | 28.6 | 1.2 | 2.3 | 51.3 | 3.5 | 11.3 | 14.8 | 3.1 | 2.5 | 1.1 | 0.2 | 3.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 30.6 | 13.0 | 25.9 | 50.1 | 0.1 | 0.3 | 16.7 | 4.5 | 8.0 | 57.1 | 6.8 | 18.6 | 25.4 | 3.3 | 3.6 | 1.2 | 1.4 | 6.4 | -2.2 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 46 | 24.1 | 10.8 | 22.7 | 47.7 | 0.0 | 0.3 | 0.0 | 2.4 | 4.2 | 58.0 | 4.2 | 16.4 | 20.6 | 6.0 | 3.9 | 1.5 | 0.5 | 5.5 | -17.8 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 2 | 21.2 | 10.0 | 18.8 | 53.3 | 0.0 | 0.0 | - | 1.2 | 1.2 | 100.0 | 7.5 | 13.8 | 21.2 | 1.2 | 1.2 | 0.0 | 0.0 | 7.5 | -17.5 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 8 | 23.7 | 10.3 | 19.1 | 54.0 | 0.0 | 0.0 | - | 3.1 | 5.0 | 60.9 | 4.6 | 16.2 | 20.8 | 6.1 | 4.2 | 1.1 | 0.2 | 3.7 | +22.4 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 29 | 18.7 | 8.3 | 16.6 | 50.3 | 0.2 | 0.6 | 28.6 | 1.8 | 3.4 | 54.1 | 5.1 | 16.3 | 21.4 | 4.6 | 3.8 | 1.6 | 0.3 | 3.3 | +12.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 1033 | 50.2 | 1.050 | 0.0 | 0.3 | 28.1 | 3.1 | 11.6 | 0.91 | 0.41 | 12.8 | 37.3 | 1.6 | 2.3 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 46 | 1176 | 47.7 | 0.994 | 0.0 | 0.2 | 24.6 | 3.4 | 20.2 | 1.54 | 0.82 | 8.5 | 36.4 | 2.2 | 0.9 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 2 | 46 | 53.3 | 1.133 | 0.0 | 0.1 | 16.5 | 1.0 | 3.6 | 1.00 | 0.22 | 12.2 | 26.8 | 0.0 | 0.0 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 8 | 245 | 54.0 | 1.113 | 0.0 | 0.3 | 21.9 | 3.6 | 15.2 | 1.47 | 0.69 | 11.6 | 36.3 | 1.8 | 0.5 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 29 | 603 | 50.8 | 1.046 | 0.0 | 0.2 | 18.4 | 3.2 | 12.5 | 1.21 | 0.68 | 11.4 | 34.4 | 2.6 | 0.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 45 | 1033 | +0.33 | -0.10 | +0.43 | -0.022 | -0.010 | +0.012 | +2.28 | +0.37 | -1.92 | -0.46 | -0.19 | -0.64 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 46 | 1176 | -1.78 | -1.49 | -0.28 | -0.025 | -0.013 | +0.012 | +2.43 | -0.53 | -2.95 | -0.93 | +0.02 | -0.91 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 2 | 46 | -0.06 | -0.03 | -0.02 | -0.002 | -0.003 | -0.001 | +0.64 | +0.33 | -0.31 | -0.07 | -0.14 | -0.20 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 8 | 245 | +1.75 | +1.84 | -0.09 | +0.013 | +0.014 | +0.001 | +2.72 | +1.07 | -1.64 | -0.71 | -0.19 | -0.90 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 29 | 603 | +1.64 | +0.83 | +0.81 | +0.020 | +0.005 | -0.016 | +3.16 | +1.34 | -1.82 | -1.75 | +0.27 | -1.47 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 28 | B2 | 山形 | 5.0 | 45 | 1033 | +0.05 | -0.81 | -0.76 | +0.32 | +0.19 | +0.51 | +2.25 |
| 2017-18 | 29 | B2 | 岩手 | 4.9 | 46 | 1176 | -1.00 | -1.01 | -2.01 | -1.30 | -0.68 | -1.98 | +0.71 |
| 2018-19 | 30 | B1 | SR渋谷 | 5.0 | 2 | 46 | -0.05 | -0.24 | -0.28 | -0.02 | -0.22 | -0.24 | +0.07 |
| 2019-20 | 31 | B3 | アイシンAW | 4.6 | 8 | 245 | +0.42 | -0.11 | +0.31 | +2.00 | -0.08 | +1.92 | +0.71 |
| 2020-21 | 32 | B3 | アイシンAW | 4.5 | 29 | 603 | -0.55 | +0.30 | -0.25 | +0.10 | +0.90 | +1.00 | +1.42 |