| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 32 | 672 | 258 | 99 | 295 | 33.6 | 38 | 147 | 25.9 | 22 | 32 | 68.8 | 14 | 53 | 67 | 22 | 29 | 24 | 4 | 49 | 0 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 29 | 597 | 280 | 106 | 267 | 39.7 | 44 | 120 | 36.7 | 24 | 35 | 68.6 | 9 | 60 | 69 | 42 | 29 | 10 | 5 | 47 | 0 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 28 | 346 | 138 | 52 | 127 | 40.9 | 26 | 83 | 31.3 | 8 | 16 | 50.0 | 6 | 32 | 38 | 30 | 14 | 16 | 1 | 40 | 0 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 29 | 431 | 165 | 62 | 180 | 34.4 | 21 | 84 | 25.0 | 20 | 29 | 69.0 | 8 | 32 | 40 | 38 | 19 | 15 | 1 | 22 | -92 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 39 | 349 | 88 | 34 | 106 | 32.1 | 5 | 45 | 11.1 | 15 | 20 | 75.0 | 5 | 22 | 27 | 19 | 14 | 8 | 0 | 25 | -20 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 越谷 | 5 | 18 | 3 | 1 | 5 | 20.0 | 0 | 4 | 0.0 | 1 | 2 | 50.0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | -11 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 32 | 21.0 | 8.1 | 3.1 | 9.2 | 33.6 | 1.2 | 4.6 | 25.9 | 0.7 | 1.0 | 68.8 | 0.4 | 1.7 | 2.1 | 0.7 | 0.9 | 0.8 | 0.1 | 1.5 | 0.0 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 29 | 20.6 | 9.7 | 3.7 | 9.2 | 39.7 | 1.5 | 4.1 | 36.7 | 0.8 | 1.2 | 68.6 | 0.3 | 2.1 | 2.4 | 1.4 | 1.0 | 0.3 | 0.2 | 1.6 | 0.0 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 28 | 12.4 | 4.9 | 1.9 | 4.5 | 40.9 | 0.9 | 3.0 | 31.3 | 0.3 | 0.6 | 50.0 | 0.2 | 1.1 | 1.4 | 1.1 | 0.5 | 0.6 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 29 | 14.9 | 5.7 | 2.1 | 6.2 | 34.4 | 0.7 | 2.9 | 25.0 | 0.7 | 1.0 | 69.0 | 0.3 | 1.1 | 1.4 | 1.3 | 0.7 | 0.5 | 0.0 | 0.8 | -3.2 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 39 | 9.0 | 2.3 | 0.9 | 2.7 | 32.1 | 0.1 | 1.2 | 11.1 | 0.4 | 0.5 | 75.0 | 0.1 | 0.6 | 0.7 | 0.5 | 0.4 | 0.2 | 0.0 | 0.6 | -0.5 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 越谷 | 5 | 3.6 | 0.6 | 0.2 | 1.0 | 20.0 | 0.0 | 0.8 | 0.0 | 0.2 | 0.4 | 50.0 | 0.0 | 0.2 | 0.2 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 0.0 | 0.2 | -2.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 32 | 13.8 | 5.3 | 15.8 | 33.6 | 2.0 | 7.9 | 25.9 | 1.2 | 1.7 | 68.8 | 0.8 | 2.8 | 3.6 | 1.2 | 1.6 | 1.3 | 0.2 | 2.6 | 0.0 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 29 | 16.9 | 6.4 | 16.1 | 39.7 | 2.7 | 7.2 | 36.7 | 1.4 | 2.1 | 68.6 | 0.5 | 3.6 | 4.2 | 2.5 | 1.7 | 0.6 | 0.3 | 2.8 | 0.0 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 28 | 14.3 | 5.4 | 13.2 | 40.9 | 2.7 | 8.6 | 31.3 | 0.8 | 1.7 | 50.0 | 0.6 | 3.3 | 3.9 | 3.1 | 1.5 | 1.7 | 0.1 | 4.2 | 0.0 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 29 | 13.8 | 5.2 | 15.0 | 34.4 | 1.8 | 7.0 | 25.0 | 1.7 | 2.4 | 69.0 | 0.7 | 2.7 | 3.3 | 3.2 | 1.6 | 1.3 | 0.1 | 1.8 | -7.7 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 39 | 9.1 | 3.5 | 10.9 | 32.1 | 0.5 | 4.6 | 11.1 | 1.5 | 2.1 | 75.0 | 0.5 | 2.3 | 2.8 | 2.0 | 1.4 | 0.8 | 0.0 | 2.6 | -2.1 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 越谷 | 5 | 6.0 | 2.0 | 10.0 | 20.0 | 0.0 | 8.0 | 0.0 | 2.0 | 4.0 | 50.0 | 0.0 | 2.0 | 2.0 | 0.0 | 2.0 | 0.0 | 0.0 | 2.0 | -22.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 32 | 19.7 | 7.6 | 22.4 | 33.7 | 2.9 | 11.2 | 25.9 | 1.7 | 2.4 | 68.8 | 1.1 | 4.0 | 5.0 | 1.7 | 2.2 | 1.8 | 0.3 | 3.7 | +9.2 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 29 | 23.5 | 8.9 | 22.5 | 39.6 | 3.7 | 10.0 | 36.4 | 2.0 | 3.0 | 68.6 | 0.8 | 5.0 | 5.8 | 3.5 | 2.4 | 0.8 | 0.4 | 3.8 | +6.8 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 28 | 20.5 | 7.7 | 18.8 | 41.3 | 3.9 | 12.2 | 31.7 | 1.2 | 2.4 | 50.0 | 0.9 | 4.8 | 5.7 | 4.5 | 1.9 | 2.4 | 0.1 | 5.7 | +17.3 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 29 | 20.5 | 7.7 | 22.2 | 34.6 | 2.6 | 10.3 | 25.3 | 2.5 | 3.6 | 69.0 | 1.0 | 3.9 | 4.8 | 4.7 | 2.4 | 1.9 | 0.1 | 2.4 | -11.4 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 39 | 13.9 | 5.4 | 16.0 | 33.7 | 0.8 | 6.8 | 11.6 | 2.4 | 3.2 | 75.0 | 0.8 | 3.5 | 4.3 | 3.0 | 2.2 | 1.3 | 0.0 | 3.6 | -2.2 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 越谷 | 4 | 13.0 | 4.3 | 21.7 | 20.0 | 0.0 | 17.4 | 0.0 | 4.3 | 8.7 | 50.0 | 0.0 | 4.3 | 4.3 | 0.0 | 4.3 | 0.0 | 0.0 | 4.3 | -26.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 32 | 672 | 40.1 | 0.838 | 0.5 | 0.1 | 22.1 | 1.9 | 5.6 | 0.76 | 0.25 | 2.1 | 7.5 | 2.6 | 0.5 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 29 | 597 | 47.7 | 0.993 | 0.4 | 0.1 | 23.1 | 2.1 | 10.0 | 1.46 | 0.43 | 1.8 | 9.6 | 1.3 | 0.6 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 28 | 346 | 51.6 | 1.038 | 0.7 | 0.1 | 18.5 | 1.6 | 11.1 | 2.31 | 0.60 | 1.9 | 10.7 | 3.3 | 0.3 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 29 | 431 | 40.5 | 0.859 | 0.5 | 0.2 | 22.7 | 2.0 | 13.8 | 2.00 | 0.61 | 2.0 | 8.8 | 2.8 | 0.2 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 39 | 349 | 36.1 | 0.800 | 0.4 | 0.2 | 17.0 | 1.9 | 7.5 | 1.36 | 0.44 | 1.7 | 6.9 | 1.8 | 0.0 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 越谷 | 4 | 18 | 20.0 | 0.500 | 0.8 | 0.4 | 25.9 | 3.7 | 0.0 | 0.00 | 0.00 | 0.0 | 7.1 | 0.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 32 | 672 | +2.02 | +0.61 | +1.41 | +0.034 | 0.000 | -0.034 | -0.30 | -0.20 | +0.09 | +1.09 | -0.62 | +0.47 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 29 | 597 | -0.15 | +0.15 | -0.31 | +0.023 | +0.013 | -0.010 | -0.55 | -1.03 | -0.48 | -1.50 | +0.25 | -1.24 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 28 | 346 | +1.58 | +0.78 | +0.80 | +0.001 | +0.004 | +0.003 | +0.66 | +0.88 | +0.21 | +1.57 | -0.03 | +1.54 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 29 | 431 | -0.95 | -0.32 | -0.63 | -0.031 | -0.004 | +0.027 | -0.58 | +0.02 | +0.60 | +0.66 | +0.05 | +0.71 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 39 | 349 | -1.03 | -0.67 | -0.36 | +0.001 | -0.002 | -0.004 | +0.36 | -0.11 | -0.47 | -1.53 | +0.20 | -1.32 |
| 2021-22 | 34 | B2 | 越谷 | 4 | 18 | -0.23 | -0.32 | +0.09 | 0.000 | -0.003 | -0.003 | -0.18 | -0.15 | +0.02 | -0.08 | 0.00 | -0.08 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B3 | 大塚商会 | 2.4 | 32 | 672 | -0.81 | -1.26 | -2.07 | -0.04 | +0.36 | +0.31 | +1.43 |
| 2017-18 | 30 | B3 | 大塚商会 | 2.7 | 29 | 597 | +0.85 | -1.36 | -0.50 | +0.18 | -1.53 | -1.34 | +0.61 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 越谷 | 2.4 | 28 | 346 | +0.63 | -0.51 | +0.12 | +0.78 | +0.14 | +0.92 | +0.81 |
| 2019-20 | 32 | B2 | 越谷 | 2.3 | 29 | 431 | -1.19 | -0.70 | -1.89 | -1.17 | -1.21 | -2.37 | +0.16 |
| 2020-21 | 33 | B2 | 越谷 | 2.3 | 39 | 349 | -2.79 | -1.06 | -3.85 | -3.19 | -1.30 | -4.49 | -0.30 |