| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 60 | 1473 | 415 | 158 | 499 | 31.7 | 60 | 227 | 26.4 | 39 | 49 | 79.6 | 43 | 135 | 178 | 55 | 51 | 34 | 5 | 96 | -140 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 59 | 1262 | 424 | 150 | 387 | 38.8 | 78 | 206 | 37.9 | 46 | 55 | 83.6 | 24 | 92 | 116 | 77 | 61 | 41 | 1 | 110 | -173 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 38 | 245 | 72 | 25 | 86 | 29.1 | 17 | 55 | 30.9 | 5 | 9 | 55.6 | 3 | 14 | 17 | 11 | 8 | 7 | 1 | 25 | -82 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 50 | 1190 | 463 | 162 | 404 | 40.1 | 96 | 278 | 34.5 | 43 | 50 | 86.0 | 30 | 81 | 111 | 55 | 45 | 42 | 3 | 97 | 0 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 24 | 190 | 53 | 17 | 53 | 32.1 | 10 | 39 | 25.6 | 9 | 10 | 90.0 | 6 | 12 | 18 | 14 | 12 | 5 | 0 | 23 | 0 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 50 | 495 | 156 | 55 | 166 | 33.1 | 35 | 113 | 31.0 | 11 | 11 | 100.0 | 8 | 23 | 31 | 18 | 24 | 11 | 3 | 52 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 60 | 24.6 | 6.9 | 2.6 | 8.3 | 31.7 | 1.0 | 3.8 | 26.4 | 0.7 | 0.8 | 79.6 | 0.7 | 2.2 | 3.0 | 0.9 | 0.8 | 0.6 | 0.1 | 1.6 | -2.3 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 59 | 21.4 | 7.2 | 2.5 | 6.6 | 38.8 | 1.3 | 3.5 | 37.9 | 0.8 | 0.9 | 83.6 | 0.4 | 1.6 | 2.0 | 1.3 | 1.0 | 0.7 | 0.0 | 1.9 | -2.9 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 38 | 6.4 | 1.9 | 0.7 | 2.3 | 29.1 | 0.4 | 1.4 | 30.9 | 0.1 | 0.2 | 55.6 | 0.1 | 0.4 | 0.4 | 0.3 | 0.2 | 0.2 | 0.0 | 0.7 | -2.2 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 50 | 23.8 | 9.3 | 3.2 | 8.1 | 40.1 | 1.9 | 5.6 | 34.5 | 0.9 | 1.0 | 86.0 | 0.6 | 1.6 | 2.2 | 1.1 | 0.9 | 0.8 | 0.1 | 1.9 | 0.0 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 24 | 7.9 | 2.2 | 0.7 | 2.2 | 32.1 | 0.4 | 1.6 | 25.6 | 0.4 | 0.4 | 90.0 | 0.2 | 0.5 | 0.8 | 0.6 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.0 | 0.0 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 50 | 9.9 | 3.1 | 1.1 | 3.3 | 33.1 | 0.7 | 2.3 | 31.0 | 0.2 | 0.2 | 100.0 | 0.2 | 0.5 | 0.6 | 0.4 | 0.5 | 0.2 | 0.1 | 1.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 60 | 10.1 | 3.9 | 12.2 | 31.7 | 1.5 | 5.5 | 26.4 | 1.0 | 1.2 | 79.6 | 1.1 | 3.3 | 4.3 | 1.3 | 1.2 | 0.8 | 0.1 | 2.3 | -3.4 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 59 | 12.1 | 4.3 | 11.0 | 38.8 | 2.2 | 5.9 | 37.9 | 1.3 | 1.6 | 83.6 | 0.7 | 2.6 | 3.3 | 2.2 | 1.7 | 1.2 | 0.0 | 3.1 | -4.9 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 38 | 10.6 | 3.7 | 12.6 | 29.1 | 2.5 | 8.1 | 30.9 | 0.7 | 1.3 | 55.6 | 0.4 | 2.1 | 2.5 | 1.6 | 1.2 | 1.0 | 0.1 | 3.7 | -12.1 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 50 | 14.0 | 4.9 | 12.2 | 40.1 | 2.9 | 8.4 | 34.5 | 1.3 | 1.5 | 86.0 | 0.9 | 2.5 | 3.4 | 1.7 | 1.4 | 1.3 | 0.1 | 2.9 | 0.0 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 24 | 10.0 | 3.2 | 10.0 | 32.1 | 1.9 | 7.4 | 25.6 | 1.7 | 1.9 | 90.0 | 1.1 | 2.3 | 3.4 | 2.6 | 2.3 | 0.9 | 0.0 | 4.4 | 0.0 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 50 | 11.3 | 4.0 | 12.1 | 33.1 | 2.5 | 8.2 | 31.0 | 0.8 | 0.8 | 100.0 | 0.6 | 1.7 | 2.3 | 1.3 | 1.7 | 0.8 | 0.2 | 3.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 60 | 14.8 | 5.6 | 17.8 | 31.7 | 2.1 | 8.1 | 26.2 | 1.4 | 1.8 | 79.6 | 1.5 | 4.8 | 6.4 | 2.0 | 1.8 | 1.2 | 0.2 | 3.3 | -5.5 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 59 | 17.5 | 6.2 | 15.8 | 38.9 | 3.2 | 8.4 | 38.1 | 1.9 | 2.3 | 83.6 | 1.0 | 3.8 | 4.8 | 3.2 | 2.5 | 1.7 | 0.0 | 4.3 | -7.4 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 37 | 16.5 | 5.7 | 18.9 | 30.1 | 3.9 | 12.9 | 30.0 | 1.3 | 2.1 | 62.5 | 0.3 | 2.6 | 2.8 | 2.3 | 1.8 | 1.3 | 0.0 | 5.4 | -21.2 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 50 | 20.0 | 7.0 | 17.3 | 40.4 | 4.2 | 12.0 | 34.8 | 1.9 | 2.2 | 86.0 | 1.3 | 3.5 | 4.7 | 2.4 | 2.0 | 1.8 | 0.1 | 4.0 | -7.9 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 24 | 14.1 | 4.5 | 14.4 | 31.4 | 2.5 | 10.4 | 24.3 | 2.5 | 2.8 | 90.0 | 1.7 | 3.4 | 5.1 | 3.7 | 3.1 | 1.4 | 0.0 | 6.2 | -16.1 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 50 | 17.6 | 6.2 | 18.4 | 33.7 | 4.0 | 12.5 | 31.5 | 1.2 | 1.2 | 100.0 | 0.8 | 2.6 | 3.4 | 1.9 | 2.6 | 1.0 | 0.3 | 5.9 | -17.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 60 | 1473 | 37.6 | 0.797 | 0.5 | 0.1 | 17.4 | 1.6 | 5.2 | 1.08 | 0.30 | 2.9 | 10.3 | 1.8 | 0.3 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 59 | 1262 | 49.1 | 1.040 | 0.5 | 0.1 | 17.0 | 2.2 | 8.9 | 1.26 | 0.52 | 2.1 | 8.4 | 2.7 | 0.1 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 37 | 245 | 40.4 | 0.853 | 0.7 | 0.1 | 18.6 | 1.6 | 6.6 | 1.29 | 0.35 | 0.5 | 6.2 | 2.5 | 0.0 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 50 | 1190 | 52.4 | 1.103 | 0.7 | 0.1 | 17.7 | 1.7 | 7.2 | 1.22 | 0.41 | 2.8 | 7.9 | 2.9 | 0.2 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 24 | 190 | 40.2 | 0.926 | 0.7 | 0.2 | 15.9 | 2.7 | 11.5 | 1.18 | 0.72 | 3.8 | 8.3 | 2.3 | 0.0 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 50 | 495 | 44.5 | 0.934 | 0.7 | 0.1 | 18.9 | 2.3 | 6.5 | 0.74 | 0.34 | 1.8 | 5.7 | 1.7 | 0.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 60 | 1473 | +0.47 | +0.72 | -0.26 | -0.010 | +0.003 | +0.012 | +1.09 | +0.72 | -0.37 | +0.26 | -0.24 | +0.03 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 59 | 1262 | -2.31 | -1.21 | -1.10 | -0.026 | -0.002 | +0.024 | -0.35 | -1.77 | -1.42 | -0.88 | -0.01 | -0.89 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 37 | 245 | -1.35 | -0.46 | -0.89 | -0.025 | -0.007 | +0.017 | -0.85 | -0.63 | +0.22 | +0.12 | -0.35 | -0.22 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 50 | 1190 | -1.26 | -0.56 | -0.70 | +0.010 | 0.000 | -0.010 | -2.41 | -1.76 | +0.65 | -0.55 | -0.02 | -0.57 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 24 | 190 | -0.80 | -0.98 | +0.18 | -0.003 | -0.005 | -0.003 | +0.33 | -0.29 | -0.62 | -0.53 | +0.40 | -0.12 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 50 | 495 | -2.39 | -1.95 | -0.44 | -0.011 | -0.013 | -0.002 | -1.71 | -1.36 | +0.35 | -0.57 | +0.21 | -0.36 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 香川 | 2.8 | 60 | 1473 | -1.54 | -0.98 | -2.52 | -0.43 | -1.27 | -1.70 | +1.19 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 仙台 | 2.3 | 59 | 1262 | -0.08 | -0.82 | -0.90 | -1.33 | -1.61 | -2.94 | +0.05 |
| 2018-19 | 31 | B1 | 北海道 | 2.2 | 37 | 245 | -1.55 | -1.36 | -2.91 | -1.83 | -2.16 | -4.00 | -0.14 |
| 2022-23 | 35 | B3 | 三重 | 2.6 | 50 | 1190 | +0.67 | -0.63 | +0.04 | +0.15 | -1.14 | -1.00 | +1.41 |
| 2023-24 | 36 | B3 | 三重 | 2.0 | 24 | 190 | -1.31 | -0.66 | -1.96 | -2.15 | -0.45 | -2.60 | +0.04 |
| 2024-25 | 37 | B3 | 三重 | 2.4 | 50 | 495 | -1.51 | -1.95 | -3.46 | -2.60 | -1.88 | -4.48 | -0.43 |