| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 60 | 955 | 262 | 101 | 242 | 41.7 | 11 | 43 | 25.6 | 49 | 82 | 59.8 | 54 | 100 | 154 | 38 | 52 | 17 | 16 | 118 | -336 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 47 | 493 | 157 | 59 | 138 | 42.8 | 11 | 43 | 25.6 | 28 | 41 | 68.3 | 34 | 44 | 78 | 13 | 33 | 10 | 13 | 88 | -28 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 37 | 198 | 49 | 15 | 57 | 26.3 | 6 | 32 | 18.8 | 13 | 28 | 46.4 | 4 | 24 | 28 | 11 | 8 | 3 | 2 | 28 | -8 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 49 | 1360 | 386 | 140 | 361 | 38.8 | 41 | 128 | 32.0 | 65 | 108 | 60.2 | 56 | 135 | 191 | 60 | 87 | 42 | 17 | 106 | -762 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 19 | 106 | 28 | 10 | 29 | 34.5 | 2 | 12 | 16.7 | 6 | 13 | 46.2 | 12 | 13 | 25 | 4 | 9 | 2 | 2 | 13 | 0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 52 | 716 | 152 | 50 | 153 | 32.7 | 27 | 99 | 27.3 | 25 | 40 | 62.5 | 24 | 58 | 82 | 38 | 28 | 19 | 16 | 91 | -88 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 49 | 835 | 176 | 59 | 154 | 38.3 | 25 | 90 | 27.8 | 33 | 50 | 66.0 | 28 | 64 | 92 | 23 | 34 | 22 | 23 | 110 | 0 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 56 | 957 | 175 | 59 | 163 | 36.2 | 21 | 86 | 24.4 | 36 | 53 | 67.9 | 32 | 65 | 97 | 30 | 39 | 28 | 9 | 88 | -251 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 60 | 15.9 | 4.4 | 1.7 | 4.0 | 41.7 | 0.2 | 0.7 | 25.6 | 0.8 | 1.4 | 59.8 | 0.9 | 1.7 | 2.6 | 0.6 | 0.9 | 0.3 | 0.3 | 2.0 | -5.6 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 47 | 10.5 | 3.3 | 1.3 | 2.9 | 42.8 | 0.2 | 0.9 | 25.6 | 0.6 | 0.9 | 68.3 | 0.7 | 0.9 | 1.7 | 0.3 | 0.7 | 0.2 | 0.3 | 1.9 | -0.6 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 37 | 5.4 | 1.3 | 0.4 | 1.5 | 26.3 | 0.2 | 0.9 | 18.8 | 0.4 | 0.8 | 46.4 | 0.1 | 0.6 | 0.8 | 0.3 | 0.2 | 0.1 | 0.1 | 0.8 | -0.2 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 49 | 27.8 | 7.9 | 2.9 | 7.4 | 38.8 | 0.8 | 2.6 | 32.0 | 1.3 | 2.2 | 60.2 | 1.1 | 2.8 | 3.9 | 1.2 | 1.8 | 0.9 | 0.3 | 2.2 | -15.6 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 19 | 5.6 | 1.5 | 0.5 | 1.5 | 34.5 | 0.1 | 0.6 | 16.7 | 0.3 | 0.7 | 46.2 | 0.6 | 0.7 | 1.3 | 0.2 | 0.5 | 0.1 | 0.1 | 0.7 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 52 | 13.8 | 2.9 | 1.0 | 2.9 | 32.7 | 0.5 | 1.9 | 27.3 | 0.5 | 0.8 | 62.5 | 0.5 | 1.1 | 1.6 | 0.7 | 0.5 | 0.4 | 0.3 | 1.8 | -1.7 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 49 | 17.0 | 3.6 | 1.2 | 3.1 | 38.3 | 0.5 | 1.8 | 27.8 | 0.7 | 1.0 | 66.0 | 0.6 | 1.3 | 1.9 | 0.5 | 0.7 | 0.4 | 0.5 | 2.2 | 0.0 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 56 | 17.1 | 3.1 | 1.1 | 2.9 | 36.2 | 0.4 | 1.5 | 24.4 | 0.6 | 0.9 | 67.9 | 0.6 | 1.2 | 1.7 | 0.5 | 0.7 | 0.5 | 0.2 | 1.6 | -4.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 60 | 9.9 | 3.8 | 9.1 | 41.7 | 0.4 | 1.6 | 25.6 | 1.8 | 3.1 | 59.8 | 2.0 | 3.8 | 5.8 | 1.4 | 2.0 | 0.6 | 0.6 | 4.5 | -12.7 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 47 | 11.5 | 4.3 | 10.1 | 42.8 | 0.8 | 3.1 | 25.6 | 2.0 | 3.0 | 68.3 | 2.5 | 3.2 | 5.7 | 0.9 | 2.4 | 0.7 | 0.9 | 6.4 | -2.0 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 37 | 8.9 | 2.7 | 10.3 | 26.3 | 1.1 | 5.8 | 18.8 | 2.4 | 5.1 | 46.4 | 0.7 | 4.4 | 5.1 | 2.0 | 1.5 | 0.5 | 0.4 | 5.1 | -1.5 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 49 | 10.2 | 3.7 | 9.6 | 38.8 | 1.1 | 3.4 | 32.0 | 1.7 | 2.9 | 60.2 | 1.5 | 3.6 | 5.1 | 1.6 | 2.3 | 1.1 | 0.5 | 2.8 | -20.2 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 19 | 9.5 | 3.4 | 9.9 | 34.5 | 0.7 | 4.1 | 16.7 | 2.0 | 4.4 | 46.2 | 4.1 | 4.4 | 8.5 | 1.4 | 3.1 | 0.7 | 0.7 | 4.4 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 52 | 7.6 | 2.5 | 7.7 | 32.7 | 1.4 | 5.0 | 27.3 | 1.3 | 2.0 | 62.5 | 1.2 | 2.9 | 4.1 | 1.9 | 1.4 | 1.0 | 0.8 | 4.6 | -4.4 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 49 | 7.6 | 2.5 | 6.6 | 38.3 | 1.1 | 3.9 | 27.8 | 1.4 | 2.2 | 66.0 | 1.2 | 2.8 | 4.0 | 1.0 | 1.5 | 0.9 | 1.0 | 4.7 | 0.0 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 56 | 6.6 | 2.2 | 6.1 | 36.2 | 0.8 | 3.2 | 24.4 | 1.4 | 2.0 | 67.9 | 1.2 | 2.4 | 3.6 | 1.1 | 1.5 | 1.1 | 0.3 | 3.3 | -9.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 60 | 14.7 | 5.6 | 13.4 | 41.9 | 0.6 | 2.3 | 27.5 | 2.8 | 4.7 | 59.8 | 3.1 | 5.5 | 8.5 | 2.1 | 2.8 | 1.0 | 0.8 | 6.3 | -17.9 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 47 | 18.2 | 6.9 | 15.9 | 43.3 | 1.2 | 5.0 | 23.8 | 3.3 | 4.9 | 68.3 | 3.9 | 4.7 | 8.6 | 1.4 | 3.4 | 1.1 | 1.5 | 9.1 | -0.6 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 37 | 11.7 | 3.6 | 15.9 | 22.4 | 1.6 | 9.7 | 16.7 | 2.9 | 7.4 | 39.1 | 1.0 | 6.8 | 7.8 | 3.6 | 1.9 | 1.0 | 0.6 | 7.8 | -0.6 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 49 | 15.5 | 5.7 | 14.7 | 38.6 | 1.6 | 5.1 | 31.1 | 2.5 | 4.2 | 60.0 | 2.3 | 5.3 | 7.6 | 2.4 | 3.5 | 1.7 | 0.7 | 3.7 | -30.1 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 17 | 11.9 | 3.7 | 13.4 | 27.8 | 1.5 | 6.7 | 22.2 | 3.0 | 8.2 | 36.4 | 4.5 | 7.5 | 11.9 | 2.2 | 4.5 | 1.5 | 1.5 | 5.2 | +7.5 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 51 | 11.8 | 3.9 | 11.9 | 32.6 | 2.2 | 7.9 | 28.1 | 1.8 | 3.0 | 59.5 | 1.8 | 4.4 | 6.2 | 2.7 | 2.1 | 1.4 | 1.3 | 6.3 | -8.0 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 49 | 11.1 | 3.8 | 10.2 | 37.1 | 1.6 | 6.0 | 27.0 | 1.9 | 3.0 | 63.6 | 1.7 | 4.2 | 5.9 | 1.6 | 2.2 | 1.4 | 1.5 | 6.6 | +6.4 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 56 | 10.1 | 3.4 | 9.3 | 36.5 | 1.3 | 5.0 | 25.3 | 2.0 | 3.1 | 66.7 | 1.9 | 3.7 | 5.5 | 1.8 | 2.3 | 1.6 | 0.5 | 4.7 | -14.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 60 | 955 | 44.3 | 0.945 | 0.2 | 0.3 | 16.4 | 2.5 | 6.2 | 0.76 | 0.38 | 6.5 | 11.6 | 1.6 | 1.2 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 47 | 493 | 47.0 | 1.020 | 0.3 | 0.3 | 18.7 | 3.0 | 4.1 | 0.41 | 0.22 | 8.5 | 9.6 | 1.8 | 2.7 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 37 | 198 | 27.6 | 0.600 | 0.6 | 0.5 | 18.8 | 1.7 | 9.5 | 1.83 | 0.51 | 2.0 | 13.5 | 1.5 | 1.3 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 49 | 1360 | 44.0 | 0.934 | 0.3 | 0.3 | 17.9 | 3.1 | 7.8 | 0.70 | 0.44 | 4.6 | 11.9 | 2.7 | 1.3 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 17 | 106 | 33.3 | 0.696 | 0.5 | 0.6 | 18.4 | 3.8 | 5.8 | 0.50 | 0.32 | 10.7 | 15.6 | 3.3 | 2.8 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 51 | 716 | 42.0 | 0.883 | 0.7 | 0.3 | 13.3 | 1.8 | 7.4 | 1.27 | 0.56 | 3.6 | 10.1 | 2.8 | 2.8 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 49 | 835 | 45.0 | 0.965 | 0.6 | 0.3 | 11.9 | 1.9 | 4.0 | 0.72 | 0.34 | 3.5 | 8.1 | 2.5 | 3.0 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 56 | 957 | 43.3 | 0.949 | 0.5 | 0.3 | 11.4 | 2.0 | 4.9 | 0.79 | 0.43 | 3.7 | 7.3 | 3.1 | 1.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 60 | 954 | -2.90 | -2.42 | -0.48 | +0.002 | -0.013 | -0.015 | -3.03 | -1.13 | +1.90 | -0.49 | +0.66 | +0.17 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 47 | 493 | -1.32 | -0.75 | -0.57 | -0.011 | -0.002 | +0.009 | -1.63 | +0.09 | +1.73 | -0.24 | +0.35 | +0.11 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 37 | 198 | -0.45 | -0.57 | +0.12 | -0.005 | -0.009 | -0.004 | +0.37 | -0.02 | -0.39 | -0.29 | -0.16 | -0.45 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 49 | 1360 | -6.80 | -4.18 | -2.62 | -0.033 | -0.018 | +0.014 | -3.90 | -1.85 | +2.04 | -1.25 | +1.18 | -0.07 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 17 | 106 | -0.62 | -0.06 | -0.56 | -0.001 | +0.002 | +0.003 | -0.30 | +0.46 | +0.76 | -1.04 | +0.32 | -0.73 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 51 | 716 | -0.93 | -1.56 | +0.63 | -0.004 | -0.009 | -0.004 | -0.66 | -0.44 | +0.22 | +0.33 | +0.41 | +0.73 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 49 | 835 | +0.42 | -0.09 | +0.51 | +0.029 | +0.003 | -0.025 | -2.11 | -0.83 | +1.28 | -0.40 | -0.10 | -0.49 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 56 | 957 | -2.78 | -2.30 | -0.49 | -0.023 | -0.015 | +0.008 | -2.62 | -0.83 | +1.80 | +0.36 | +0.19 | +0.56 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 23 | B2 | 青森 | 3.7 | 60 | 954 | -3.67 | -1.62 | -5.28 | -4.90 | -1.83 | -6.73 | -2.03 |
| 2019-20 | 24 | B2 | 仙台 | 3.8 | 47 | 493 | -3.18 | -1.70 | -4.88 | -3.33 | -2.08 | -5.41 | -0.68 |
| 2020-21 | 25 | B2 | 仙台 | 3.2 | 37 | 198 | -3.07 | -0.81 | -3.88 | -3.42 | -0.66 | -4.09 | -0.13 |
| 2021-22 | 26 | B2 | 青森 | 3.5 | 49 | 1360 | -3.20 | -0.67 | -3.87 | -5.33 | -2.67 | -8.00 | -3.79 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 4.1 | 17 | 106 | -1.81 | +0.09 | -1.72 | -1.82 | -0.55 | -2.37 | +0.04 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 3.1 | 51 | 716 | -2.73 | -0.24 | -2.97 | -3.37 | +0.48 | -2.89 | +0.02 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 3.2 | 49 | 835 | -3.17 | -0.82 | -3.99 | -2.82 | -0.34 | -3.16 | -0.10 |
| 2025-26 | 30 | B2 | 岩手 | 3.0 | 56 | 957 | -3.41 | -0.53 | -3.94 | -4.37 | -0.78 | -5.14 | -1.19 |