| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 53 | 1600 | 1210 | 409 | 820 | 49.9 | 86 | 217 | 39.6 | 306 | 390 | 78.5 | 149 | 313 | 462 | 81 | 135 | 68 | 4 | 171 | -163 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 26 | 741 | 548 | 188 | 390 | 48.2 | 40 | 115 | 34.8 | 132 | 162 | 81.5 | 65 | 113 | 178 | 58 | 43 | 50 | 4 | 83 | +139 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 51 | 1147 | 877 | 299 | 548 | 54.6 | 46 | 136 | 33.8 | 233 | 304 | 76.6 | 86 | 231 | 317 | 123 | 87 | 30 | 3 | 120 | +375 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 45 | 1163 | 672 | 221 | 469 | 47.1 | 83 | 198 | 41.9 | 147 | 195 | 75.4 | 65 | 205 | 270 | 156 | 109 | 51 | 3 | 128 | -77 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 59 | 1219 | 529 | 179 | 395 | 45.3 | 38 | 160 | 23.8 | 133 | 202 | 65.8 | 63 | 193 | 256 | 123 | 93 | 27 | 4 | 161 | -250 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 29 | 603 | 183 | 67 | 141 | 47.5 | 14 | 37 | 37.8 | 35 | 65 | 53.8 | 43 | 77 | 120 | 29 | 37 | 20 | 1 | 72 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 53 | 30.2 | 22.8 | 7.7 | 15.5 | 49.9 | 1.6 | 4.1 | 39.6 | 5.8 | 7.4 | 78.5 | 2.8 | 5.9 | 8.7 | 1.5 | 2.5 | 1.3 | 0.1 | 3.2 | -3.1 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 26 | 28.5 | 21.1 | 7.2 | 15.0 | 48.2 | 1.5 | 4.4 | 34.8 | 5.1 | 6.2 | 81.5 | 2.5 | 4.3 | 6.8 | 2.2 | 1.7 | 1.9 | 0.2 | 3.2 | +5.3 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 51 | 22.5 | 17.2 | 5.9 | 10.7 | 54.6 | 0.9 | 2.7 | 33.8 | 4.6 | 6.0 | 76.6 | 1.7 | 4.5 | 6.2 | 2.4 | 1.7 | 0.6 | 0.1 | 2.4 | +7.4 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 45 | 25.8 | 14.9 | 4.9 | 10.4 | 47.1 | 1.8 | 4.4 | 41.9 | 3.3 | 4.3 | 75.4 | 1.4 | 4.6 | 6.0 | 3.5 | 2.4 | 1.1 | 0.1 | 2.8 | -1.7 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 59 | 20.7 | 9.0 | 3.0 | 6.7 | 45.3 | 0.6 | 2.7 | 23.8 | 2.3 | 3.4 | 65.8 | 1.1 | 3.3 | 4.3 | 2.1 | 1.6 | 0.5 | 0.1 | 2.7 | -4.2 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 29 | 20.8 | 6.3 | 2.3 | 4.9 | 47.5 | 0.5 | 1.3 | 37.8 | 1.2 | 2.2 | 53.8 | 1.5 | 2.7 | 4.1 | 1.0 | 1.3 | 0.7 | 0.0 | 2.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 53 | 27.2 | 9.2 | 18.4 | 49.9 | 1.9 | 4.9 | 39.6 | 6.9 | 8.8 | 78.5 | 3.4 | 7.0 | 10.4 | 1.8 | 3.0 | 1.5 | 0.1 | 3.8 | -3.7 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 26 | 26.6 | 9.1 | 18.9 | 48.2 | 1.9 | 5.6 | 34.8 | 6.4 | 7.9 | 81.5 | 3.2 | 5.5 | 8.6 | 2.8 | 2.1 | 2.4 | 0.2 | 4.0 | +6.8 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 51 | 27.5 | 9.4 | 17.2 | 54.6 | 1.4 | 4.3 | 33.8 | 7.3 | 9.5 | 76.6 | 2.7 | 7.3 | 10.0 | 3.9 | 2.7 | 0.9 | 0.1 | 3.8 | +11.8 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 45 | 20.8 | 6.8 | 14.5 | 47.1 | 2.6 | 6.1 | 41.9 | 4.6 | 6.0 | 75.4 | 2.0 | 6.3 | 8.4 | 4.8 | 3.4 | 1.6 | 0.1 | 4.0 | -2.4 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 59 | 15.6 | 5.3 | 11.7 | 45.3 | 1.1 | 4.7 | 23.8 | 3.9 | 6.0 | 65.8 | 1.9 | 5.7 | 7.6 | 3.6 | 2.7 | 0.8 | 0.1 | 4.8 | -7.4 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 29 | 10.9 | 4.0 | 8.4 | 47.5 | 0.8 | 2.2 | 37.8 | 2.1 | 3.9 | 53.8 | 2.6 | 4.6 | 7.2 | 1.7 | 2.2 | 1.2 | 0.1 | 4.3 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 53 | 41.8 | 14.1 | 28.4 | 49.9 | 3.0 | 7.5 | 40.0 | 10.6 | 13.5 | 78.4 | 5.2 | 10.8 | 16.0 | 2.8 | 4.7 | 2.4 | 0.1 | 4.9 | -5.8 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 26 | 41.7 | 14.3 | 29.6 | 48.4 | 3.1 | 8.6 | 35.7 | 10.0 | 12.2 | 82.3 | 5.0 | 8.5 | 13.5 | 4.5 | 3.3 | 3.7 | 0.3 | 5.5 | +10.5 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 51 | 40.1 | 13.7 | 25.1 | 54.6 | 2.0 | 6.0 | 33.3 | 10.7 | 13.9 | 77.0 | 4.0 | 10.2 | 14.1 | 5.6 | 4.1 | 1.3 | 0.1 | 4.7 | +18.5 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 45 | 30.3 | 10.1 | 21.4 | 47.1 | 3.8 | 9.0 | 42.1 | 6.4 | 8.5 | 74.6 | 2.9 | 9.3 | 12.1 | 7.1 | 4.9 | 2.4 | 0.1 | 4.3 | -3.8 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 59 | 23.5 | 8.0 | 17.5 | 45.5 | 1.7 | 7.1 | 23.9 | 5.9 | 9.0 | 66.0 | 2.8 | 8.4 | 11.2 | 5.4 | 4.2 | 1.2 | 0.2 | 5.8 | -10.8 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 29 | 16.8 | 6.2 | 12.9 | 47.9 | 1.3 | 3.3 | 38.9 | 3.1 | 5.8 | 54.0 | 3.9 | 6.6 | 10.5 | 2.7 | 3.3 | 1.8 | 0.1 | 5.5 | -4.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 53 | 1600 | 55.1 | 1.225 | 0.3 | 0.5 | 32.9 | 3.9 | 10.8 | 0.60 | 0.33 | 11.1 | 25.2 | 4.2 | 0.3 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 26 | 741 | 53.6 | 1.199 | 0.3 | 0.4 | 32.0 | 2.8 | 14.4 | 1.35 | 0.45 | 9.7 | 19.8 | 5.9 | 0.6 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 51 | 1147 | 58.6 | 1.287 | 0.2 | 0.6 | 30.8 | 3.6 | 16.7 | 1.37 | 0.54 | 9.4 | 22.7 | 2.1 | 0.3 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 45 | 1163 | 55.9 | 1.206 | 0.4 | 0.4 | 26.4 | 4.3 | 21.1 | 1.44 | 0.80 | 6.4 | 20.0 | 3.4 | 0.3 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 59 | 1219 | 50.4 | 1.098 | 0.4 | 0.5 | 22.8 | 3.7 | 15.8 | 1.30 | 0.69 | 6.5 | 19.6 | 2.2 | 0.4 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 29 | 603 | 52.9 | 1.077 | 0.3 | 0.5 | 16.4 | 2.9 | 7.8 | 0.81 | 0.48 | 8.2 | 14.6 | 3.0 | 0.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 53 | 1600 | +0.84 | +0.47 | +0.37 | +0.003 | +0.010 | +0.007 | +2.05 | +0.95 | -1.10 | -0.52 | +1.07 | +0.55 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 26 | 741 | +3.23 | +2.68 | +0.55 | +0.004 | +0.008 | +0.004 | +1.06 | +1.30 | +0.25 | +2.59 | -0.98 | +1.61 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 51 | 1146 | +2.43 | +1.87 | +0.55 | -0.001 | +0.007 | +0.008 | +3.61 | +1.12 | -2.48 | -0.40 | -0.28 | -0.69 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 45 | 1163 | -0.34 | +0.34 | -0.68 | -0.008 | +0.006 | +0.014 | -0.14 | -0.18 | -0.04 | -0.39 | +0.11 | -0.29 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 59 | 1219 | -3.74 | -1.87 | -1.87 | -0.036 | -0.006 | +0.029 | -1.11 | -1.29 | -0.18 | -0.44 | +0.64 | +0.20 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 29 | 603 | -1.35 | -0.95 | -0.41 | -0.022 | -0.006 | +0.016 | +1.37 | +0.91 | -0.46 | -1.23 | +0.61 | -0.61 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018-19 | 31 | B1 | 秋田 | 4.3 | 53 | 1600 | +3.21 | -0.64 | +2.56 | +4.03 | +0.02 | +4.05 | +6.47 |
| 2019-20 | 31 | B1 | 秋田 | 3.6 | 26 | 741 | +4.01 | +0.63 | +4.64 | +6.03 | +0.93 | +6.96 | +4.12 |
| 2020-21 | 32 | B2 | 群馬 | 4.0 | 51 | 1146 | +4.39 | -0.67 | +3.72 | +4.20 | -0.31 | +3.88 | +4.47 |
| 2021-22 | 33 | B1 | 群馬 | 3.3 | 45 | 1163 | +1.54 | +0.01 | +1.55 | +1.64 | -0.56 | +1.08 | +2.67 |
| 2022-23 | 34 | B1 | 群馬 | 3.6 | 59 | 1219 | -0.85 | -1.42 | -2.27 | -2.40 | -2.53 | -4.93 | -1.29 |
| 2024-25 | 36 | B3 | 湘南 | 3.4 | 29 | 603 | -1.32 | -0.41 | -1.72 | -1.90 | -0.86 | -2.76 | +0.08 |