| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 29 | 325 | 99 | 34 | 83 | 41.0 | 18 | 50 | 36.0 | 13 | 16 | 81.2 | 7 | 30 | 37 | 12 | 13 | 10 | 1 | 34 | 0 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 54 | 766 | 149 | 54 | 156 | 34.6 | 34 | 117 | 29.1 | 7 | 10 | 70.0 | 11 | 43 | 54 | 50 | 23 | 21 | 4 | 86 | -55 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 38 | 257 | 45 | 17 | 53 | 32.1 | 11 | 39 | 28.2 | 0 | 0 | - | 5 | 17 | 22 | 14 | 6 | 11 | 0 | 34 | -64 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 39 | 461 | 104 | 34 | 100 | 34.0 | 25 | 76 | 32.9 | 11 | 14 | 78.6 | 9 | 49 | 58 | 17 | 20 | 11 | 4 | 74 | 0 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 29 | 199 | 48 | 16 | 49 | 32.7 | 12 | 35 | 34.3 | 4 | 4 | 100.0 | 15 | 22 | 37 | 9 | 10 | 5 | 1 | 48 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 29 | 11.2 | 3.4 | 1.2 | 2.9 | 41.0 | 0.6 | 1.7 | 36.0 | 0.4 | 0.6 | 81.2 | 0.2 | 1.0 | 1.3 | 0.4 | 0.4 | 0.3 | 0.0 | 1.2 | 0.0 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 54 | 14.2 | 2.8 | 1.0 | 2.9 | 34.6 | 0.6 | 2.2 | 29.1 | 0.1 | 0.2 | 70.0 | 0.2 | 0.8 | 1.0 | 0.9 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | 1.6 | -1.0 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 38 | 6.8 | 1.2 | 0.4 | 1.4 | 32.1 | 0.3 | 1.0 | 28.2 | 0.0 | 0.0 | - | 0.1 | 0.4 | 0.6 | 0.4 | 0.2 | 0.3 | 0.0 | 0.9 | -1.7 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 39 | 11.8 | 2.7 | 0.9 | 2.6 | 34.0 | 0.6 | 1.9 | 32.9 | 0.3 | 0.4 | 78.6 | 0.2 | 1.3 | 1.5 | 0.4 | 0.5 | 0.3 | 0.1 | 1.9 | 0.0 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 29 | 6.9 | 1.7 | 0.6 | 1.7 | 32.7 | 0.4 | 1.2 | 34.3 | 0.1 | 0.1 | 100.0 | 0.5 | 0.8 | 1.3 | 0.3 | 0.3 | 0.2 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 29 | 11.0 | 3.8 | 9.2 | 41.0 | 2.0 | 5.5 | 36.0 | 1.4 | 1.8 | 81.2 | 0.8 | 3.3 | 4.1 | 1.3 | 1.4 | 1.1 | 0.1 | 3.8 | 0.0 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 54 | 7.0 | 2.5 | 7.3 | 34.6 | 1.6 | 5.5 | 29.1 | 0.3 | 0.5 | 70.0 | 0.5 | 2.0 | 2.5 | 2.3 | 1.1 | 1.0 | 0.2 | 4.0 | -2.6 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 38 | 6.3 | 2.4 | 7.4 | 32.1 | 1.5 | 5.5 | 28.2 | 0.0 | 0.0 | - | 0.7 | 2.4 | 3.1 | 2.0 | 0.8 | 1.5 | 0.0 | 4.8 | -9.0 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 39 | 8.1 | 2.7 | 7.8 | 34.0 | 2.0 | 5.9 | 32.9 | 0.9 | 1.1 | 78.6 | 0.7 | 3.8 | 4.5 | 1.3 | 1.6 | 0.9 | 0.3 | 5.8 | 0.0 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 29 | 8.7 | 2.9 | 8.9 | 32.7 | 2.2 | 6.3 | 34.3 | 0.7 | 0.7 | 100.0 | 2.7 | 4.0 | 6.7 | 1.6 | 1.8 | 0.9 | 0.2 | 8.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 28 | 15.1 | 5.1 | 12.7 | 40.0 | 2.9 | 7.8 | 37.5 | 2.0 | 2.3 | 83.3 | 1.0 | 4.9 | 5.9 | 1.8 | 2.0 | 1.4 | 0.2 | 5.5 | +20.9 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 54 | 10.5 | 3.8 | 11.0 | 34.4 | 2.4 | 8.3 | 29.3 | 0.5 | 0.7 | 70.0 | 0.8 | 3.0 | 3.8 | 3.5 | 1.6 | 1.4 | 0.3 | 5.9 | -4.0 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 36 | 9.6 | 3.7 | 11.4 | 32.0 | 2.3 | 8.2 | 27.8 | 0.0 | 0.0 | - | 1.1 | 3.9 | 5.0 | 3.2 | 1.4 | 2.5 | 0.0 | 7.3 | -15.8 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 39 | 10.9 | 3.5 | 10.4 | 34.0 | 2.7 | 8.0 | 33.3 | 1.1 | 1.3 | 83.3 | 1.0 | 5.4 | 6.4 | 1.9 | 2.2 | 1.1 | 0.4 | 7.2 | -24.5 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 29 | 11.1 | 3.7 | 12.1 | 30.4 | 2.6 | 8.4 | 31.2 | 1.1 | 1.1 | 100.0 | 4.0 | 5.0 | 9.0 | 2.4 | 2.6 | 1.1 | 0.3 | 11.9 | -19.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 28 | 325 | 51.5 | 1.100 | 0.6 | 0.2 | 13.1 | 1.6 | 5.5 | 0.90 | 0.42 | 1.9 | 10.2 | 2.3 | 0.4 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 54 | 766 | 45.5 | 0.930 | 0.8 | 0.1 | 11.6 | 1.5 | 8.9 | 2.13 | 0.77 | 1.6 | 6.2 | 2.1 | 0.5 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 36 | 257 | 42.0 | 0.840 | 0.7 | 0.0 | 11.4 | 1.2 | 8.4 | 2.33 | 0.74 | 2.3 | 8.5 | 3.5 | 0.0 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 39 | 461 | 46.8 | 0.980 | 0.8 | 0.1 | 11.9 | 2.0 | 6.0 | 0.85 | 0.50 | 2.1 | 12.7 | 2.0 | 0.8 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 29 | 199 | 41.3 | 0.875 | 0.7 | 0.1 | 13.3 | 2.3 | 6.9 | 0.90 | 0.52 | 8.3 | 11.7 | 2.9 | 0.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 28 | 325 | +0.24 | -0.36 | +0.60 | -0.021 | -0.013 | +0.008 | +0.24 | +0.46 | +0.22 | +1.98 | -0.23 | +1.76 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 54 | 766 | -1.29 | -2.00 | +0.71 | -0.010 | -0.011 | -0.001 | -1.15 | -0.95 | +0.19 | +1.03 | +0.21 | +1.24 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 36 | 257 | -0.81 | -0.75 | -0.06 | -0.010 | -0.006 | +0.004 | -0.54 | -0.35 | +0.19 | +0.52 | -0.03 | +0.48 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 39 | 461 | -3.08 | -2.31 | -0.76 | -0.022 | -0.011 | +0.012 | -3.12 | -2.09 | +1.02 | -0.22 | +0.44 | +0.22 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 29 | 199 | -0.16 | -0.28 | +0.12 | +0.013 | -0.001 | -0.014 | -0.21 | +0.51 | +0.72 | +0.04 | +0.39 | +0.42 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 金沢 | 2.9 | 28 | 325 | +0.60 | -0.78 | -0.18 | -0.24 | -0.34 | -0.58 | +0.50 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 金沢 | 2.4 | 54 | 766 | -1.51 | -0.68 | -2.19 | -3.55 | -0.14 | -3.70 | -0.35 |
| 2018-19 | 33 | B2 | 金沢 | 2.4 | 36 | 257 | -1.79 | -0.47 | -2.25 | -2.30 | -0.50 | -2.80 | +0.03 |
| 2019-20 | 34 | B3 | 金沢 | 3.1 | 39 | 461 | -2.21 | -1.45 | -3.66 | -3.80 | -1.87 | -5.66 | -0.71 |
| 2020-21 | 35 | B3 | 金沢 | 3.7 | 29 | 199 | -1.59 | -1.33 | -2.92 | -1.69 | -1.05 | -2.73 | +0.03 |