| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 奈良 | 33 | 113 | 23 | 7 | 27 | 25.9 | 3 | 18 | 16.7 | 6 | 6 | 100.0 | 5 | 5 | 10 | 1 | 2 | 2 | 0 | 20 | -14 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 熊本 | 34 | 345 | 94 | 40 | 105 | 38.1 | 7 | 29 | 24.1 | 7 | 15 | 46.7 | 15 | 17 | 32 | 21 | 11 | 19 | 1 | 43 | +7 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 熊本 | 3 | 3 | 4 | 1 | 1 | 100.0 | 0 | 0 | - | 2 | 2 | 100.0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 |
| 2019-20 | 27 | B2 | 福島 | 45 | 556 | 131 | 44 | 135 | 32.6 | 15 | 62 | 24.2 | 28 | 37 | 75.7 | 33 | 37 | 70 | 37 | 20 | 21 | 4 | 71 | -101 |
| 2020-21 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 440 | 123 | 42 | 116 | 36.2 | 18 | 57 | 31.6 | 21 | 26 | 80.8 | 17 | 24 | 41 | 31 | 18 | 16 | 0 | 74 | +17 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 奈良 | 33 | 3.4 | 0.7 | 0.2 | 0.8 | 25.9 | 0.1 | 0.5 | 16.7 | 0.2 | 0.2 | 100.0 | 0.2 | 0.2 | 0.3 | 0.0 | 0.1 | 0.1 | 0.0 | 0.6 | -0.4 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 熊本 | 34 | 10.2 | 2.8 | 1.2 | 3.1 | 38.1 | 0.2 | 0.9 | 24.1 | 0.2 | 0.4 | 46.7 | 0.4 | 0.5 | 0.9 | 0.6 | 0.3 | 0.6 | 0.0 | 1.3 | +0.2 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 熊本 | 3 | 1.0 | 1.3 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.7 | 0.7 | 100.0 | 0.3 | 0.0 | 0.3 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | -0.7 |
| 2019-20 | 27 | B2 | 福島 | 45 | 12.3 | 2.9 | 1.0 | 3.0 | 32.6 | 0.3 | 1.4 | 24.2 | 0.6 | 0.8 | 75.7 | 0.7 | 0.8 | 1.6 | 0.8 | 0.4 | 0.5 | 0.1 | 1.6 | -2.2 |
| 2020-21 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 7.6 | 2.1 | 0.7 | 2.0 | 36.2 | 0.3 | 1.0 | 31.6 | 0.4 | 0.4 | 80.8 | 0.3 | 0.4 | 0.7 | 0.5 | 0.3 | 0.3 | 0.0 | 1.3 | +0.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 奈良 | 33 | 7.3 | 2.2 | 8.6 | 25.9 | 1.0 | 5.7 | 16.7 | 1.9 | 1.9 | 100.0 | 1.6 | 1.6 | 3.2 | 0.3 | 0.6 | 0.6 | 0.0 | 6.4 | -4.5 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 熊本 | 34 | 9.8 | 4.2 | 10.9 | 38.1 | 0.7 | 3.0 | 24.1 | 0.7 | 1.6 | 46.7 | 1.6 | 1.8 | 3.3 | 2.2 | 1.1 | 2.0 | 0.1 | 4.5 | +0.7 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 熊本 | 3 | 48.5 | 12.1 | 12.1 | 100.0 | 0.0 | 0.0 | - | 24.3 | 24.3 | 100.0 | 12.1 | 0.0 | 12.1 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | -24.3 |
| 2019-20 | 27 | B2 | 福島 | 45 | 8.5 | 2.9 | 8.7 | 32.6 | 1.0 | 4.0 | 24.2 | 1.8 | 2.4 | 75.7 | 2.1 | 2.4 | 4.5 | 2.4 | 1.3 | 1.4 | 0.3 | 4.6 | -6.5 |
| 2020-21 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 10.1 | 3.4 | 9.5 | 36.2 | 1.5 | 4.7 | 31.6 | 1.7 | 2.1 | 80.8 | 1.4 | 2.0 | 3.4 | 2.5 | 1.5 | 1.3 | 0.0 | 6.1 | +1.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 奈良 | 32 | 10.8 | 3.3 | 11.8 | 28.0 | 1.4 | 8.0 | 17.6 | 2.8 | 2.8 | 100.0 | 1.9 | 1.9 | 3.8 | 0.5 | 0.9 | 0.9 | 0.0 | 8.0 | -6.6 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 熊本 | 33 | 13.7 | 5.8 | 15.7 | 36.7 | 1.1 | 4.3 | 25.9 | 1.1 | 2.4 | 46.7 | 2.2 | 2.7 | 5.0 | 3.0 | 1.4 | 2.7 | 0.2 | 6.2 | +1.0 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 熊本 | 3 | 33.3 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 33.3 | 33.3 | 100.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | -16.7 |
| 2019-20 | 27 | B2 | 福島 | 45 | 11.6 | 4.0 | 12.5 | 32.3 | 1.3 | 5.7 | 23.7 | 2.2 | 3.0 | 74.2 | 3.2 | 3.5 | 6.6 | 3.5 | 1.9 | 2.0 | 0.4 | 6.5 | -10.3 |
| 2020-21 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 13.2 | 4.6 | 13.1 | 35.0 | 2.1 | 6.6 | 32.0 | 2.0 | 2.6 | 75.0 | 2.1 | 2.8 | 4.8 | 3.7 | 2.4 | 2.0 | 0.0 | 9.0 | +1.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 奈良 | 32 | 113 | 34.0 | 0.821 | 0.7 | 0.2 | 12.8 | 0.9 | 1.4 | 0.50 | 0.11 | 4.0 | 4.7 | 2.2 | 0.0 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 熊本 | 33 | 345 | 40.3 | 0.827 | 0.3 | 0.2 | 15.6 | 1.2 | 8.0 | 2.11 | 0.51 | 5.2 | 5.4 | 4.9 | 0.3 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 熊本 | 3 | 3 | - | 2.000 | - | - | 25.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.00 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B2 | 福島 | 45 | 556 | 37.7 | 0.834 | 0.5 | 0.2 | 13.5 | 1.6 | 9.2 | 1.80 | 0.68 | 5.9 | 8.0 | 3.2 | 0.6 |
| 2020-21 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 440 | 43.0 | 0.927 | 0.5 | 0.2 | 14.8 | 2.1 | 9.2 | 1.56 | 0.62 | 4.5 | 6.1 | 3.6 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B2 | 奈良 | 32 | 113 | +0.01 | +0.27 | -0.25 | -0.012 | -0.001 | +0.011 | +0.13 | +0.28 | +0.15 | +0.44 | -0.09 | +0.36 |
| 2017-18 | 25 | B2 | 熊本 | 33 | 345 | -0.10 | +0.23 | -0.33 | +0.004 | +0.002 | -0.002 | +0.47 | +0.71 | +0.24 | -0.87 | +0.25 | -0.62 |
| 2018-19 | 26 | B2 | 熊本 | 3 | 3 | +0.06 | +0.05 | +0.01 | +0.002 | +0.001 | -0.001 | -0.02 | -0.03 | -0.01 | -0.06 | -0.02 | -0.08 |
| 2019-20 | 27 | B2 | 福島 | 45 | 555 | -1.24 | -0.98 | -0.26 | -0.021 | -0.019 | +0.001 | -0.15 | +0.47 | +0.62 | +0.43 | -0.27 | +0.16 |
| 2020-21 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 439 | +0.20 | +0.13 | +0.07 | +0.009 | 0.000 | -0.009 | -1.56 | -0.32 | +1.24 | +1.01 | -0.38 | +0.63 |