| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 51 | 1421 | 409 | 146 | 386 | 37.8 | 81 | 250 | 32.4 | 36 | 49 | 73.5 | 45 | 100 | 145 | 134 | 73 | 85 | 15 | 118 | +289 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 54 | 1117 | 239 | 87 | 244 | 35.7 | 44 | 149 | 29.5 | 21 | 31 | 67.7 | 44 | 63 | 107 | 108 | 55 | 69 | 5 | 94 | +221 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 1449 | 317 | 109 | 316 | 34.5 | 49 | 170 | 28.8 | 50 | 66 | 75.8 | 33 | 79 | 112 | 197 | 57 | 106 | 12 | 127 | +36 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 42 | 1125 | 238 | 74 | 203 | 36.5 | 48 | 142 | 33.8 | 42 | 57 | 73.7 | 25 | 64 | 89 | 134 | 52 | 71 | 7 | 78 | -158 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 31 | 679 | 147 | 55 | 136 | 40.4 | 28 | 90 | 31.1 | 9 | 11 | 81.8 | 12 | 50 | 62 | 99 | 29 | 47 | 6 | 53 | +64 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 44 | 574 | 111 | 37 | 110 | 33.6 | 21 | 71 | 29.6 | 16 | 20 | 80.0 | 13 | 41 | 54 | 59 | 22 | 25 | 9 | 54 | +68 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 51 | 27.9 | 8.0 | 2.9 | 7.6 | 37.8 | 1.6 | 4.9 | 32.4 | 0.7 | 1.0 | 73.5 | 0.9 | 2.0 | 2.8 | 2.6 | 1.4 | 1.7 | 0.3 | 2.3 | +5.7 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 54 | 20.7 | 4.4 | 1.6 | 4.5 | 35.7 | 0.8 | 2.8 | 29.5 | 0.4 | 0.6 | 67.7 | 0.8 | 1.2 | 2.0 | 2.0 | 1.0 | 1.3 | 0.1 | 1.7 | +4.1 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 25.0 | 5.5 | 1.9 | 5.4 | 34.5 | 0.8 | 2.9 | 28.8 | 0.9 | 1.1 | 75.8 | 0.6 | 1.4 | 1.9 | 3.4 | 1.0 | 1.8 | 0.2 | 2.2 | +0.6 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 42 | 26.8 | 5.7 | 1.8 | 4.8 | 36.5 | 1.1 | 3.4 | 33.8 | 1.0 | 1.4 | 73.7 | 0.6 | 1.5 | 2.1 | 3.2 | 1.2 | 1.7 | 0.2 | 1.9 | -3.8 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 31 | 21.9 | 4.7 | 1.8 | 4.4 | 40.4 | 0.9 | 2.9 | 31.1 | 0.3 | 0.4 | 81.8 | 0.4 | 1.6 | 2.0 | 3.2 | 0.9 | 1.5 | 0.2 | 1.7 | +2.1 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 44 | 13.0 | 2.5 | 0.8 | 2.5 | 33.6 | 0.5 | 1.6 | 29.6 | 0.4 | 0.5 | 80.0 | 0.3 | 0.9 | 1.2 | 1.3 | 0.5 | 0.6 | 0.2 | 1.2 | +1.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 51 | 10.4 | 3.7 | 9.8 | 37.8 | 2.1 | 6.3 | 32.4 | 0.9 | 1.2 | 73.5 | 1.1 | 2.5 | 3.7 | 3.4 | 1.8 | 2.2 | 0.4 | 3.0 | +7.3 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 54 | 7.7 | 2.8 | 7.9 | 35.7 | 1.4 | 4.8 | 29.5 | 0.7 | 1.0 | 67.7 | 1.4 | 2.0 | 3.4 | 3.5 | 1.8 | 2.2 | 0.2 | 3.0 | +7.1 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 7.9 | 2.7 | 7.8 | 34.5 | 1.2 | 4.2 | 28.8 | 1.2 | 1.6 | 75.8 | 0.8 | 2.0 | 2.8 | 4.9 | 1.4 | 2.6 | 0.3 | 3.2 | +0.9 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 42 | 7.6 | 2.4 | 6.5 | 36.5 | 1.5 | 4.5 | 33.8 | 1.3 | 1.8 | 73.7 | 0.8 | 2.0 | 2.8 | 4.3 | 1.7 | 2.3 | 0.2 | 2.5 | -5.1 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 31 | 7.8 | 2.9 | 7.2 | 40.4 | 1.5 | 4.8 | 31.1 | 0.5 | 0.6 | 81.8 | 0.6 | 2.7 | 3.3 | 5.3 | 1.5 | 2.5 | 0.3 | 2.8 | +3.4 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 44 | 7.0 | 2.3 | 6.9 | 33.6 | 1.3 | 4.5 | 29.6 | 1.0 | 1.3 | 80.0 | 0.8 | 2.6 | 3.4 | 3.7 | 1.4 | 1.6 | 0.6 | 3.4 | +4.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 51 | 15.8 | 5.6 | 14.7 | 38.1 | 3.2 | 9.6 | 32.7 | 1.4 | 1.9 | 73.5 | 1.6 | 3.9 | 5.5 | 5.0 | 2.7 | 3.3 | 0.6 | 4.4 | +11.5 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 54 | 11.4 | 4.2 | 11.7 | 35.7 | 2.1 | 7.2 | 29.7 | 1.0 | 1.5 | 66.7 | 2.1 | 3.0 | 5.1 | 5.2 | 2.6 | 3.3 | 0.2 | 4.4 | +10.3 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 11.4 | 3.9 | 11.1 | 35.2 | 1.8 | 5.9 | 29.7 | 1.8 | 2.4 | 75.8 | 1.1 | 2.8 | 4.0 | 7.0 | 2.0 | 3.8 | 0.4 | 4.5 | +1.5 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 42 | 11.2 | 3.5 | 9.5 | 36.8 | 2.3 | 6.6 | 34.0 | 2.0 | 2.7 | 73.7 | 1.2 | 3.0 | 4.2 | 6.3 | 2.4 | 3.3 | 0.3 | 3.6 | -7.5 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 31 | 11.2 | 4.2 | 10.3 | 40.7 | 2.1 | 6.8 | 31.5 | 0.7 | 0.8 | 81.8 | 0.9 | 3.8 | 4.7 | 7.5 | 2.2 | 3.6 | 0.5 | 4.0 | +5.0 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 44 | 10.3 | 3.5 | 10.2 | 34.3 | 2.0 | 6.5 | 30.4 | 1.3 | 1.5 | 87.5 | 1.1 | 3.7 | 4.8 | 5.5 | 2.1 | 2.2 | 0.9 | 4.9 | +5.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 51 | 1421 | 48.8 | 1.012 | 0.7 | 0.1 | 15.7 | 2.3 | 12.9 | 1.86 | 0.82 | 3.3 | 7.4 | 5.4 | 1.0 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 54 | 1117 | 44.8 | 0.933 | 0.6 | 0.1 | 12.7 | 2.2 | 12.1 | 1.98 | 0.95 | 4.3 | 6.6 | 4.9 | 0.5 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 1449 | 43.1 | 0.938 | 0.5 | 0.2 | 12.4 | 1.8 | 16.9 | 3.50 | 1.36 | 2.4 | 7.0 | 6.0 | 0.8 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 42 | 1125 | 48.8 | 1.053 | 0.7 | 0.3 | 11.1 | 2.1 | 15.7 | 2.58 | 1.41 | 2.3 | 7.0 | 5.1 | 0.5 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 31 | 679 | 51.1 | 1.058 | 0.7 | 0.1 | 11.2 | 1.9 | 17.3 | 3.38 | 1.54 | 2.0 | 8.4 | 6.1 | 0.8 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 44 | 574 | 44.0 | 0.948 | 0.6 | 0.1 | 11.4 | 1.8 | 13.1 | 2.64 | 1.15 | 2.5 | 7.5 | 3.1 | 1.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 51 | 1421 | +3.50 | +0.98 | +2.53 | +0.035 | +0.006 | -0.029 | +0.74 | +1.09 | +0.35 | +1.53 | +0.10 | +1.63 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 54 | 1117 | +3.73 | +2.55 | +1.18 | +0.014 | +0.017 | +0.003 | +1.16 | +0.99 | -0.17 | +2.00 | -0.44 | +1.56 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 1449 | +1.19 | +0.32 | +0.87 | -0.025 | -0.002 | +0.023 | +0.06 | -0.58 | -0.65 | +3.27 | -0.50 | +2.77 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 42 | 1125 | -0.71 | +0.21 | -0.92 | -0.032 | -0.009 | +0.023 | -0.26 | +1.09 | +1.34 | +1.05 | +0.05 | +1.10 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 31 | 679 | +1.86 | +1.02 | +0.84 | +0.018 | +0.006 | -0.012 | -0.56 | +0.46 | +1.02 | +1.24 | -0.28 | +0.96 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 44 | 574 | -0.22 | -1.23 | +1.01 | -0.004 | -0.007 | -0.003 | +0.37 | -0.06 | -0.42 | +0.42 | +0.52 | +0.94 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 熊本 | 1.8 | 51 | 1421 | +1.87 | +2.24 | +4.10 | +1.89 | +3.80 | +5.69 | +7.62 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 群馬 | 2.0 | 54 | 1117 | -0.30 | +1.33 | +1.03 | +1.55 | +1.95 | +3.50 | +4.39 |
| 2018-19 | 29 | B2 | 福島 | 1.6 | 58 | 1449 | +0.23 | +2.88 | +3.11 | +0.41 | +2.91 | +3.32 | +5.37 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 福島 | 1.7 | 42 | 1125 | +0.20 | +2.38 | +2.58 | +0.65 | +0.85 | +1.50 | +2.98 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 福島 | 1.6 | 31 | 679 | +0.43 | +1.92 | +2.35 | +1.35 | +2.27 | +3.61 | +2.58 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 福島 | 2.2 | 44 | 574 | -1.00 | +0.60 | -0.39 | -2.16 | +1.39 | -0.77 | +0.74 |