| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 26 | 556 | 165 | 75 | 240 | 31.2 | 11 | 57 | 19.3 | 4 | 13 | 30.8 | 31 | 41 | 72 | 42 | 43 | 22 | 2 | 43 | 0 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 32 | 998 | 340 | 134 | 362 | 37.0 | 46 | 132 | 34.8 | 26 | 46 | 56.5 | 48 | 84 | 132 | 102 | 66 | 46 | 1 | 76 | 0 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 36 | 733 | 257 | 113 | 258 | 43.8 | 16 | 58 | 27.6 | 15 | 16 | 93.8 | 16 | 35 | 51 | 62 | 37 | 29 | 2 | 47 | 0 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 38 | 807 | 165 | 77 | 198 | 38.9 | 8 | 38 | 21.1 | 3 | 8 | 37.5 | 23 | 63 | 86 | 84 | 43 | 33 | 2 | 65 | 0 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 38 | 929 | 258 | 109 | 282 | 38.7 | 20 | 67 | 29.9 | 20 | 32 | 62.5 | 20 | 36 | 56 | 78 | 43 | 24 | 3 | 69 | 0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 47 | 794 | 163 | 66 | 181 | 36.5 | 12 | 45 | 26.7 | 19 | 28 | 67.9 | 43 | 67 | 110 | 69 | 46 | 41 | 3 | 116 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 26 | 21.4 | 6.3 | 2.9 | 9.2 | 31.2 | 0.4 | 2.2 | 19.3 | 0.2 | 0.5 | 30.8 | 1.2 | 1.6 | 2.8 | 1.6 | 1.7 | 0.8 | 0.1 | 1.7 | 0.0 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 32 | 31.2 | 10.6 | 4.2 | 11.3 | 37.0 | 1.4 | 4.1 | 34.8 | 0.8 | 1.4 | 56.5 | 1.5 | 2.6 | 4.1 | 3.2 | 2.1 | 1.4 | 0.0 | 2.4 | 0.0 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 36 | 20.4 | 7.1 | 3.1 | 7.2 | 43.8 | 0.4 | 1.6 | 27.6 | 0.4 | 0.4 | 93.8 | 0.4 | 1.0 | 1.4 | 1.7 | 1.0 | 0.8 | 0.1 | 1.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 38 | 21.2 | 4.3 | 2.0 | 5.2 | 38.9 | 0.2 | 1.0 | 21.1 | 0.1 | 0.2 | 37.5 | 0.6 | 1.7 | 2.3 | 2.2 | 1.1 | 0.9 | 0.1 | 1.7 | 0.0 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 38 | 24.5 | 6.8 | 2.9 | 7.4 | 38.7 | 0.5 | 1.8 | 29.9 | 0.5 | 0.8 | 62.5 | 0.5 | 0.9 | 1.5 | 2.1 | 1.1 | 0.6 | 0.1 | 1.8 | 0.0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 47 | 16.9 | 3.5 | 1.4 | 3.9 | 36.5 | 0.3 | 1.0 | 26.7 | 0.4 | 0.6 | 67.9 | 0.9 | 1.4 | 2.3 | 1.5 | 1.0 | 0.9 | 0.1 | 2.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 26 | 10.7 | 4.9 | 15.5 | 31.2 | 0.7 | 3.7 | 19.3 | 0.3 | 0.8 | 30.8 | 2.0 | 2.7 | 4.7 | 2.7 | 2.8 | 1.4 | 0.1 | 2.8 | 0.0 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 32 | 12.3 | 4.8 | 13.1 | 37.0 | 1.7 | 4.8 | 34.8 | 0.9 | 1.7 | 56.5 | 1.7 | 3.0 | 4.8 | 3.7 | 2.4 | 1.7 | 0.0 | 2.7 | 0.0 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 36 | 12.6 | 5.5 | 12.7 | 43.8 | 0.8 | 2.8 | 27.6 | 0.7 | 0.8 | 93.8 | 0.8 | 1.7 | 2.5 | 3.0 | 1.8 | 1.4 | 0.1 | 2.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 38 | 7.4 | 3.4 | 8.8 | 38.9 | 0.4 | 1.7 | 21.1 | 0.1 | 0.4 | 37.5 | 1.0 | 2.8 | 3.8 | 3.7 | 1.9 | 1.5 | 0.1 | 2.9 | 0.0 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 38 | 10.0 | 4.2 | 10.9 | 38.7 | 0.8 | 2.6 | 29.9 | 0.8 | 1.2 | 62.5 | 0.8 | 1.4 | 2.2 | 3.0 | 1.7 | 0.9 | 0.1 | 2.7 | 0.0 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 47 | 7.4 | 3.0 | 8.2 | 36.5 | 0.5 | 2.0 | 26.7 | 0.9 | 1.3 | 67.9 | 1.9 | 3.0 | 5.0 | 3.1 | 2.1 | 1.9 | 0.1 | 5.3 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 26 | 15.8 | 7.2 | 23.5 | 30.6 | 1.0 | 5.5 | 18.2 | 0.4 | 1.3 | 30.8 | 3.1 | 4.0 | 7.1 | 4.2 | 4.2 | 2.1 | 0.2 | 4.1 | -17.8 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 32 | 17.7 | 7.1 | 19.0 | 37.3 | 2.4 | 6.9 | 34.9 | 1.2 | 2.2 | 54.8 | 2.5 | 4.4 | 7.0 | 5.4 | 3.4 | 2.4 | 0.1 | 3.7 | +9.6 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 36 | 18.6 | 8.2 | 18.7 | 43.8 | 1.2 | 4.2 | 27.6 | 1.1 | 1.2 | 93.8 | 1.2 | 2.5 | 3.7 | 4.4 | 2.7 | 2.1 | 0.1 | 3.1 | +15.0 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 38 | 11.0 | 5.1 | 13.1 | 39.1 | 0.5 | 2.5 | 21.6 | 0.2 | 0.5 | 37.5 | 1.5 | 4.1 | 5.7 | 5.6 | 2.7 | 2.2 | 0.1 | 4.1 | +9.8 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 38 | 14.3 | 6.0 | 15.5 | 38.9 | 1.1 | 3.6 | 30.8 | 1.1 | 1.8 | 62.5 | 1.1 | 2.0 | 3.1 | 4.3 | 2.4 | 1.3 | 0.2 | 3.6 | -0.8 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 47 | 10.2 | 4.1 | 11.4 | 35.7 | 0.8 | 2.9 | 27.3 | 1.3 | 1.9 | 67.9 | 2.8 | 4.3 | 7.1 | 4.5 | 3.0 | 2.6 | 0.2 | 7.5 | -10.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 26 | 556 | 32.8 | 0.658 | 0.2 | 0.1 | 24.4 | 3.6 | 15.6 | 1.00 | 0.64 | 5.9 | 8.1 | 3.1 | 0.3 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 32 | 998 | 43.6 | 0.891 | 0.4 | 0.1 | 20.1 | 2.9 | 15.3 | 1.58 | 0.76 | 5.3 | 9.3 | 3.4 | 0.1 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 36 | 733 | 46.9 | 0.970 | 0.2 | 0.1 | 18.7 | 2.3 | 10.5 | 1.65 | 0.56 | 2.5 | 5.4 | 2.7 | 0.3 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 38 | 807 | 41.1 | 0.821 | 0.2 | 0.0 | 13.9 | 2.4 | 13.2 | 2.05 | 0.95 | 3.4 | 9.1 | 3.0 | 0.3 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 38 | 929 | 42.5 | 0.878 | 0.2 | 0.1 | 16.0 | 2.0 | 10.7 | 1.81 | 0.67 | 2.4 | 4.4 | 1.7 | 0.3 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 47 | 794 | 39.2 | 0.836 | 0.3 | 0.2 | 13.2 | 2.6 | 11.9 | 1.49 | 0.90 | 6.0 | 10.6 | 4.2 | 0.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 26 | 556 | -1.20 | -1.08 | -0.12 | -0.012 | -0.011 | +0.001 | +0.13 | +0.10 | -0.02 | +0.38 | +0.08 | +0.45 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 32 | 998 | +2.83 | +0.89 | +1.94 | +0.013 | +0.002 | -0.011 | +1.07 | -0.61 | -1.68 | +0.83 | -0.58 | +0.25 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 36 | 733 | +1.16 | +1.34 | -0.18 | -0.009 | +0.011 | +0.020 | +1.06 | +0.12 | -0.94 | +0.43 | -0.12 | +0.31 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 38 | 807 | +1.77 | +0.26 | +1.51 | +0.013 | -0.002 | -0.015 | +0.25 | -0.46 | -0.71 | +1.15 | -0.37 | +0.78 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 38 | 929 | -0.51 | +0.61 | -1.12 | -0.024 | -0.003 | +0.021 | +1.54 | +0.81 | -0.73 | +0.32 | -0.33 | -0.01 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 47 | 794 | -0.26 | +0.85 | -1.12 | -0.027 | +0.003 | +0.030 | +1.57 | +1.43 | -0.14 | +0.35 | -0.08 | +0.27 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B3 | 豊田合成 | 2.1 | 26 | 556 | -2.62 | -0.85 | -3.47 | -2.65 | -0.73 | -3.38 | -0.14 |
| 2017-18 | 26 | B3 | 豊田合成 | 2.1 | 32 | 998 | +0.15 | +0.21 | +0.35 | +0.68 | +2.01 | +2.69 | +3.53 |
| 2018-19 | 27 | B3 | 豊田合成 | 2.2 | 36 | 733 | -0.92 | -0.87 | -1.79 | -0.45 | -1.46 | -1.91 | +0.48 |
| 2019-20 | 28 | B3 | 豊田合成 | 2.2 | 38 | 807 | -1.88 | -0.05 | -1.93 | -1.77 | +1.12 | -0.65 | +1.11 |
| 2020-21 | 29 | B3 | 豊田合成 | 2.1 | 38 | 929 | -1.84 | -1.15 | -2.98 | -1.70 | -2.28 | -3.98 | -0.52 |
| 2021-22 | 30 | B3 | 豊田合成 | 2.2 | 47 | 794 | -1.93 | -0.36 | -2.29 | -0.20 | -1.25 | -1.46 | +0.73 |