| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 56 | 1485 | 1065 | 408 | 735 | 55.5 | 64 | 153 | 41.8 | 185 | 227 | 81.5 | 127 | 288 | 415 | 105 | 92 | 85 | 73 | 139 | +87 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 45 | 1508 | 798 | 314 | 715 | 43.9 | 60 | 208 | 28.8 | 110 | 146 | 75.3 | 100 | 259 | 359 | 94 | 67 | 69 | 45 | 81 | -338 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 19 | 611 | 338 | 135 | 280 | 48.2 | 33 | 77 | 42.9 | 35 | 47 | 74.5 | 52 | 98 | 150 | 48 | 25 | 29 | 17 | 42 | -45 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 56 | 1524 | 1021 | 374 | 708 | 52.8 | 57 | 174 | 32.8 | 216 | 266 | 81.2 | 117 | 322 | 439 | 142 | 66 | 78 | 54 | 134 | +387 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 32 | 854 | 477 | 163 | 342 | 47.7 | 35 | 99 | 35.4 | 116 | 147 | 78.9 | 50 | 153 | 203 | 63 | 55 | 37 | 26 | 91 | -150 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 56 | 26.5 | 19.0 | 7.3 | 13.1 | 55.5 | 1.1 | 2.7 | 41.8 | 3.3 | 4.1 | 81.5 | 2.3 | 5.1 | 7.4 | 1.9 | 1.6 | 1.5 | 1.3 | 2.5 | +1.6 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 45 | 33.5 | 17.7 | 7.0 | 15.9 | 43.9 | 1.3 | 4.6 | 28.8 | 2.4 | 3.2 | 75.3 | 2.2 | 5.8 | 8.0 | 2.1 | 1.5 | 1.5 | 1.0 | 1.8 | -7.5 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 19 | 32.2 | 17.8 | 7.1 | 14.7 | 48.2 | 1.7 | 4.1 | 42.9 | 1.8 | 2.5 | 74.5 | 2.7 | 5.2 | 7.9 | 2.5 | 1.3 | 1.5 | 0.9 | 2.2 | -2.4 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 56 | 27.2 | 18.2 | 6.7 | 12.6 | 52.8 | 1.0 | 3.1 | 32.8 | 3.9 | 4.8 | 81.2 | 2.1 | 5.8 | 7.8 | 2.5 | 1.2 | 1.4 | 1.0 | 2.4 | +6.9 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 32 | 26.7 | 14.9 | 5.1 | 10.7 | 47.7 | 1.1 | 3.1 | 35.4 | 3.6 | 4.6 | 78.9 | 1.6 | 4.8 | 6.3 | 2.0 | 1.7 | 1.2 | 0.8 | 2.8 | -4.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 56 | 25.8 | 9.9 | 17.8 | 55.5 | 1.6 | 3.7 | 41.8 | 4.5 | 5.5 | 81.5 | 3.1 | 7.0 | 10.1 | 2.5 | 2.2 | 2.1 | 1.8 | 3.4 | +2.1 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 45 | 19.1 | 7.5 | 17.1 | 43.9 | 1.4 | 5.0 | 28.8 | 2.6 | 3.5 | 75.3 | 2.4 | 6.2 | 8.6 | 2.2 | 1.6 | 1.6 | 1.1 | 1.9 | -8.1 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 19 | 19.9 | 8.0 | 16.5 | 48.2 | 1.9 | 4.5 | 42.9 | 2.1 | 2.8 | 74.5 | 3.1 | 5.8 | 8.8 | 2.8 | 1.5 | 1.7 | 1.0 | 2.5 | -2.7 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 56 | 24.1 | 8.8 | 16.7 | 52.8 | 1.3 | 4.1 | 32.8 | 5.1 | 6.3 | 81.2 | 2.8 | 7.6 | 10.4 | 3.4 | 1.6 | 1.8 | 1.3 | 3.2 | +9.1 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 32 | 20.1 | 6.9 | 14.4 | 47.7 | 1.5 | 4.2 | 35.4 | 4.9 | 6.2 | 78.9 | 2.1 | 6.5 | 8.6 | 2.7 | 2.3 | 1.6 | 1.1 | 3.8 | -6.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 56 | 38.4 | 14.7 | 26.5 | 55.6 | 2.3 | 5.5 | 42.1 | 6.6 | 8.1 | 81.3 | 4.6 | 10.4 | 15.0 | 3.8 | 3.3 | 3.1 | 2.6 | 4.6 | +3.4 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 45 | 29.4 | 11.5 | 26.1 | 44.2 | 2.2 | 7.5 | 29.1 | 4.1 | 5.4 | 75.3 | 3.6 | 9.5 | 13.1 | 3.5 | 2.5 | 2.5 | 1.6 | 2.7 | -12.2 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 19 | 30.8 | 12.3 | 25.7 | 48.0 | 2.9 | 7.0 | 42.1 | 3.2 | 4.3 | 74.5 | 4.8 | 9.0 | 13.8 | 4.4 | 2.3 | 2.6 | 1.6 | 3.6 | -4.4 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 56 | 34.8 | 12.7 | 24.1 | 52.7 | 1.9 | 5.9 | 32.6 | 7.4 | 9.2 | 81.1 | 4.0 | 11.0 | 15.0 | 4.8 | 2.3 | 2.7 | 1.8 | 4.3 | +13.3 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 32 | 29.7 | 10.2 | 21.4 | 47.4 | 2.2 | 6.3 | 34.7 | 7.2 | 9.2 | 78.3 | 3.0 | 9.5 | 12.5 | 3.9 | 3.5 | 2.4 | 1.7 | 5.4 | -10.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 56 | 1485 | 59.9 | 1.279 | 0.2 | 0.3 | 28.9 | 2.9 | 12.4 | 1.14 | 0.43 | 10.0 | 22.6 | 4.9 | 4.2 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 45 | 1508 | 48.4 | 1.035 | 0.3 | 0.2 | 26.8 | 2.2 | 11.2 | 1.39 | 0.42 | 7.5 | 20.9 | 4.0 | 2.7 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 19 | 611 | 53.8 | 1.124 | 0.3 | 0.2 | 25.4 | 2.0 | 13.4 | 1.92 | 0.53 | 9.3 | 18.9 | 4.3 | 2.7 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 56 | 1524 | 56.7 | 1.239 | 0.2 | 0.4 | 26.6 | 2.0 | 13.7 | 2.12 | 0.52 | 8.5 | 24.1 | 4.1 | 3.4 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 32 | 854 | 52.6 | 1.173 | 0.3 | 0.4 | 25.4 | 3.1 | 12.0 | 1.13 | 0.47 | 6.3 | 21.1 | 3.4 | 3.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 56 | 1484 | +3.63 | +3.01 | +0.61 | +0.045 | +0.023 | -0.021 | +0.35 | +1.18 | +0.83 | +1.32 | -0.45 | +0.87 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 45 | 1508 | -1.33 | -0.54 | -0.79 | -0.011 | -0.003 | +0.008 | -1.76 | +0.09 | +1.85 | +1.26 | +0.11 | +1.37 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 19 | 611 | +0.07 | -0.02 | +0.09 | +0.012 | -0.001 | -0.013 | -0.75 | -0.20 | +0.55 | +0.48 | -0.20 | +0.28 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 56 | 1524 | +2.36 | +2.17 | +0.19 | +0.012 | +0.008 | -0.004 | +0.22 | +0.32 | +0.10 | +0.56 | -1.12 | -0.55 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 32 | 854 | -2.01 | -0.52 | -1.49 | -0.023 | -0.001 | +0.022 | -0.34 | -0.08 | +0.27 | -0.26 | +0.20 | -0.05 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 27 | B1 | 北海道 | 4.7 | 56 | 1484 | +3.85 | +1.70 | +5.55 | +5.56 | +1.76 | +7.31 | +8.65 |
| 2018-19 | 28 | B1 | 北海道 | 4.4 | 45 | 1508 | +0.59 | +0.80 | +1.39 | +0.67 | -0.14 | +0.53 | +3.09 |
| 2019-20 | 29 | B1 | 北海道 | 4.2 | 19 | 611 | +2.29 | +1.14 | +3.43 | +2.10 | +0.92 | +3.02 | +2.12 |
| 2020-21 | 30 | B2 | 茨城 | 4.4 | 56 | 1524 | +3.14 | +1.46 | +4.60 | +3.24 | +0.73 | +3.97 | +6.05 |
| 2021-22 | 31 | B1 | 茨城 | 4.3 | 32 | 854 | -0.06 | +0.24 | +0.19 | -0.37 | -1.05 | -1.42 | +0.76 |