| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 横浜 | 14 | 64 | 30 | 10 | 25 | 40.0 | 7 | 19 | 36.8 | 3 | 6 | 50.0 | 1 | 2 | 3 | 5 | 7 | 0 | 0 | 12 | -10 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 58 | 1035 | 343 | 117 | 279 | 41.9 | 72 | 180 | 40.0 | 37 | 52 | 71.2 | 6 | 49 | 55 | 71 | 57 | 19 | 2 | 112 | -122 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 56 | 641 | 238 | 76 | 196 | 38.8 | 41 | 109 | 37.6 | 45 | 53 | 84.9 | 12 | 41 | 53 | 86 | 36 | 15 | 0 | 87 | +68 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 47 | 739 | 284 | 89 | 242 | 36.8 | 64 | 168 | 38.1 | 42 | 52 | 80.8 | 17 | 34 | 51 | 79 | 42 | 20 | 2 | 98 | -33 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 782 | 237 | 73 | 232 | 31.5 | 57 | 171 | 33.3 | 34 | 39 | 87.2 | 12 | 36 | 48 | 94 | 43 | 23 | 2 | 101 | -100 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 52 | 918 | 286 | 97 | 268 | 36.2 | 57 | 184 | 31.0 | 35 | 43 | 81.4 | 14 | 53 | 67 | 67 | 79 | 33 | 0 | 98 | -499 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 横浜 | 14 | 4.5 | 2.1 | 0.7 | 1.8 | 40.0 | 0.5 | 1.4 | 36.8 | 0.2 | 0.4 | 50.0 | 0.1 | 0.1 | 0.2 | 0.4 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 0.9 | -0.7 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 58 | 17.8 | 5.9 | 2.0 | 4.8 | 41.9 | 1.2 | 3.1 | 40.0 | 0.6 | 0.9 | 71.2 | 0.1 | 0.8 | 0.9 | 1.2 | 1.0 | 0.3 | 0.0 | 1.9 | -2.1 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 56 | 11.5 | 4.2 | 1.4 | 3.5 | 38.8 | 0.7 | 1.9 | 37.6 | 0.8 | 0.9 | 84.9 | 0.2 | 0.7 | 0.9 | 1.5 | 0.6 | 0.3 | 0.0 | 1.6 | +1.2 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 47 | 15.7 | 6.0 | 1.9 | 5.1 | 36.8 | 1.4 | 3.6 | 38.1 | 0.9 | 1.1 | 80.8 | 0.4 | 0.7 | 1.1 | 1.7 | 0.9 | 0.4 | 0.0 | 2.1 | -0.7 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 13.5 | 4.1 | 1.3 | 4.0 | 31.5 | 1.0 | 2.9 | 33.3 | 0.6 | 0.7 | 87.2 | 0.2 | 0.6 | 0.8 | 1.6 | 0.7 | 0.4 | 0.0 | 1.7 | -1.7 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 52 | 17.7 | 5.5 | 1.9 | 5.2 | 36.2 | 1.1 | 3.5 | 31.0 | 0.7 | 0.8 | 81.4 | 0.3 | 1.0 | 1.3 | 1.3 | 1.5 | 0.6 | 0.0 | 1.9 | -9.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 横浜 | 14 | 17.0 | 5.7 | 14.1 | 40.0 | 4.0 | 10.7 | 36.8 | 1.7 | 3.4 | 50.0 | 0.6 | 1.1 | 1.7 | 2.8 | 4.0 | 0.0 | 0.0 | 6.8 | -5.7 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 58 | 11.9 | 4.1 | 9.7 | 41.9 | 2.5 | 6.3 | 40.0 | 1.3 | 1.8 | 71.2 | 0.2 | 1.7 | 1.9 | 2.5 | 2.0 | 0.7 | 0.1 | 3.9 | -4.2 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 56 | 13.4 | 4.3 | 11.0 | 38.8 | 2.3 | 6.1 | 37.6 | 2.5 | 3.0 | 84.9 | 0.7 | 2.3 | 3.0 | 4.8 | 2.0 | 0.8 | 0.0 | 4.9 | +3.8 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 47 | 13.8 | 4.3 | 11.8 | 36.8 | 3.1 | 8.2 | 38.1 | 2.0 | 2.5 | 80.8 | 0.8 | 1.7 | 2.5 | 3.8 | 2.0 | 1.0 | 0.1 | 4.8 | -1.6 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 10.9 | 3.4 | 10.7 | 31.5 | 2.6 | 7.9 | 33.3 | 1.6 | 1.8 | 87.2 | 0.6 | 1.7 | 2.2 | 4.3 | 2.0 | 1.1 | 0.1 | 4.6 | -4.6 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 52 | 11.2 | 3.8 | 10.5 | 36.2 | 2.2 | 7.2 | 31.0 | 1.4 | 1.7 | 81.4 | 0.5 | 2.1 | 2.6 | 2.6 | 3.1 | 1.3 | 0.0 | 3.8 | -19.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 横浜 | 14 | 20.2 | 7.1 | 19.0 | 37.5 | 4.8 | 14.3 | 33.3 | 1.2 | 2.4 | 50.0 | 1.2 | 2.4 | 3.6 | 4.8 | 6.0 | 0.0 | 0.0 | 10.7 | -19.0 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 58 | 18.4 | 6.3 | 14.8 | 42.5 | 3.9 | 9.4 | 40.9 | 2.0 | 2.8 | 72.0 | 0.3 | 2.5 | 2.9 | 3.9 | 3.1 | 1.0 | 0.1 | 5.4 | -6.3 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 56 | 19.8 | 6.5 | 17.3 | 37.7 | 3.4 | 9.7 | 35.0 | 3.4 | 3.9 | 87.8 | 0.9 | 3.0 | 4.0 | 7.7 | 2.7 | 1.4 | 0.0 | 6.9 | +7.6 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 47 | 19.7 | 6.2 | 17.1 | 36.6 | 4.4 | 11.9 | 37.2 | 2.8 | 3.3 | 82.6 | 1.2 | 2.3 | 3.6 | 5.5 | 3.0 | 1.5 | 0.1 | 6.8 | -3.8 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 15.5 | 4.9 | 15.9 | 30.7 | 3.9 | 11.8 | 33.5 | 1.8 | 2.1 | 82.8 | 0.9 | 2.5 | 3.4 | 5.8 | 3.0 | 1.5 | 0.1 | 6.2 | -9.6 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 52 | 17.1 | 5.9 | 15.8 | 37.2 | 3.5 | 11.0 | 31.4 | 1.9 | 2.4 | 81.1 | 0.8 | 3.1 | 3.8 | 4.1 | 4.4 | 2.0 | 0.0 | 5.4 | -29.1 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 横浜 | 14 | 64 | 50.0 | 1.000 | 0.8 | 0.1 | 23.7 | 5.4 | 16.7 | 0.80 | 0.70 | 2.4 | 7.1 | 0.0 | 0.0 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 58 | 1035 | 55.6 | 1.152 | 0.6 | 0.2 | 17.0 | 2.8 | 10.4 | 1.23 | 0.61 | 0.7 | 5.3 | 1.8 | 0.2 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 56 | 641 | 47.5 | 1.034 | 0.6 | 0.2 | 18.6 | 2.3 | 19.6 | 2.83 | 1.05 | 1.9 | 6.5 | 2.4 | 0.0 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 47 | 739 | 49.6 | 1.063 | 0.7 | 0.2 | 18.6 | 2.6 | 15.3 | 1.85 | 0.82 | 2.5 | 5.3 | 2.4 | 0.1 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 782 | 43.1 | 0.922 | 0.7 | 0.1 | 17.4 | 2.6 | 16.2 | 1.95 | 0.93 | 1.8 | 5.5 | 2.6 | 0.3 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 52 | 918 | 48.2 | 1.011 | 0.7 | 0.1 | 18.9 | 3.9 | 12.9 | 0.93 | 0.68 | 1.5 | 6.9 | 3.4 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 25 | B1 | 横浜 | 14 | 64 | -0.68 | -0.29 | -0.39 | -0.010 | -0.002 | +0.008 | 0.00 | -0.04 | -0.03 | -0.04 | +0.08 | +0.04 |
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 58 | 1035 | -0.32 | +0.61 | -0.93 | +0.009 | +0.013 | +0.004 | -0.19 | -0.18 | 0.00 | -0.42 | +0.08 | -0.35 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 56 | 641 | -0.46 | +0.36 | -0.81 | -0.017 | -0.007 | +0.010 | -0.16 | +1.18 | +1.33 | +0.53 | -0.06 | +0.47 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 47 | 739 | -0.15 | -0.31 | +0.16 | +0.003 | -0.001 | -0.004 | -0.35 | +0.46 | +0.82 | +0.63 | +0.28 | +0.92 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 58 | 782 | -2.34 | -1.98 | -0.36 | -0.025 | -0.022 | +0.003 | -0.84 | -0.46 | +0.37 | -0.34 | +0.05 | -0.29 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 52 | 918 | -4.67 | -2.54 | -2.13 | -0.038 | -0.021 | +0.017 | -1.97 | -0.78 | +1.19 | -0.43 | +0.16 | -0.26 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017-18 | 26 | B2 | 奈良 | 2.0 | 58 | 1035 | -0.23 | -1.41 | -1.64 | +0.72 | -1.66 | -0.95 | +1.29 |
| 2018-19 | 27 | B2 | 群馬 | 1.8 | 56 | 641 | +0.98 | -0.54 | +0.44 | +0.93 | -1.40 | -0.47 | +0.95 |
| 2019-20 | 28 | B2 | 福島 | 1.8 | 47 | 739 | +1.00 | -1.08 | -0.08 | +0.51 | -0.73 | -0.22 | +1.21 |
| 2020-21 | 29 | B2 | 福島 | 1.7 | 58 | 782 | -0.75 | -0.69 | -1.44 | -2.58 | -1.06 | -3.64 | -0.29 |
| 2021-22 | 30 | B2 | 青森 | 1.8 | 52 | 918 | -2.08 | -1.47 | -3.55 | -3.38 | -3.03 | -6.42 | -1.75 |