| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 32 | 239 | 52 | 19 | 58 | 32.8 | 9 | 35 | 25.7 | 5 | 6 | 83.3 | 4 | 21 | 25 | 7 | 4 | 1 | 1 | 27 | -24 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 51 | 918 | 257 | 84 | 215 | 39.1 | 31 | 102 | 30.4 | 58 | 72 | 80.6 | 17 | 79 | 96 | 53 | 46 | 26 | 10 | 91 | +74 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 663 | 261 | 97 | 227 | 42.7 | 37 | 105 | 35.2 | 30 | 41 | 73.2 | 24 | 53 | 77 | 53 | 26 | 17 | 11 | 82 | +2 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 26 | 406 | 146 | 52 | 118 | 44.1 | 18 | 44 | 40.9 | 24 | 32 | 75.0 | 10 | 35 | 45 | 17 | 22 | 12 | 2 | 42 | 0 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 34 | 412 | 136 | 44 | 112 | 39.3 | 28 | 64 | 43.8 | 20 | 26 | 76.9 | 10 | 34 | 44 | 24 | 25 | 7 | 5 | 38 | 0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 43 | 651 | 187 | 62 | 171 | 36.3 | 36 | 114 | 31.6 | 27 | 31 | 87.1 | 14 | 48 | 62 | 32 | 23 | 21 | 1 | 75 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 32 | 7.5 | 1.6 | 0.6 | 1.8 | 32.8 | 0.3 | 1.1 | 25.7 | 0.2 | 0.2 | 83.3 | 0.1 | 0.7 | 0.8 | 0.2 | 0.1 | 0.0 | 0.0 | 0.8 | -0.8 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 51 | 18.0 | 5.0 | 1.6 | 4.2 | 39.1 | 0.6 | 2.0 | 30.4 | 1.1 | 1.4 | 80.6 | 0.3 | 1.5 | 1.9 | 1.0 | 0.9 | 0.5 | 0.2 | 1.8 | +1.5 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 11.4 | 4.5 | 1.7 | 3.9 | 42.7 | 0.6 | 1.8 | 35.2 | 0.5 | 0.7 | 73.2 | 0.4 | 0.9 | 1.3 | 0.9 | 0.4 | 0.3 | 0.2 | 1.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 26 | 15.6 | 5.6 | 2.0 | 4.5 | 44.1 | 0.7 | 1.7 | 40.9 | 0.9 | 1.2 | 75.0 | 0.4 | 1.3 | 1.7 | 0.7 | 0.8 | 0.5 | 0.1 | 1.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 34 | 12.1 | 4.0 | 1.3 | 3.3 | 39.3 | 0.8 | 1.9 | 43.8 | 0.6 | 0.8 | 76.9 | 0.3 | 1.0 | 1.3 | 0.7 | 0.7 | 0.2 | 0.1 | 1.1 | 0.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 43 | 15.1 | 4.3 | 1.4 | 4.0 | 36.3 | 0.8 | 2.7 | 31.6 | 0.6 | 0.7 | 87.1 | 0.3 | 1.1 | 1.4 | 0.7 | 0.5 | 0.5 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 32 | 7.8 | 2.9 | 8.7 | 32.8 | 1.4 | 5.3 | 25.7 | 0.8 | 0.9 | 83.3 | 0.6 | 3.2 | 3.8 | 1.1 | 0.6 | 0.2 | 0.2 | 4.1 | -3.6 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 51 | 10.1 | 3.3 | 8.4 | 39.1 | 1.2 | 4.0 | 30.4 | 2.3 | 2.8 | 80.6 | 0.7 | 3.1 | 3.8 | 2.1 | 1.8 | 1.0 | 0.4 | 3.6 | +2.9 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 14.2 | 5.3 | 12.3 | 42.7 | 2.0 | 5.7 | 35.2 | 1.6 | 2.2 | 73.2 | 1.3 | 2.9 | 4.2 | 2.9 | 1.4 | 0.9 | 0.6 | 4.5 | +0.1 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 26 | 13.0 | 4.6 | 10.5 | 44.1 | 1.6 | 3.9 | 40.9 | 2.1 | 2.8 | 75.0 | 0.9 | 3.1 | 4.0 | 1.5 | 2.0 | 1.1 | 0.2 | 3.7 | 0.0 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 34 | 11.9 | 3.8 | 9.8 | 39.3 | 2.4 | 5.6 | 43.8 | 1.7 | 2.3 | 76.9 | 0.9 | 3.0 | 3.8 | 2.1 | 2.2 | 0.6 | 0.4 | 3.3 | 0.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 43 | 10.3 | 3.4 | 9.5 | 36.3 | 2.0 | 6.3 | 31.6 | 1.5 | 1.7 | 87.1 | 0.8 | 2.7 | 3.4 | 1.8 | 1.3 | 1.2 | 0.1 | 4.1 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 31 | 11.6 | 4.1 | 12.8 | 32.1 | 2.2 | 8.5 | 25.7 | 1.2 | 1.4 | 83.3 | 1.0 | 4.3 | 5.3 | 1.7 | 0.7 | 0.2 | 0.2 | 5.8 | -4.3 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 51 | 14.3 | 4.7 | 12.0 | 39.4 | 1.7 | 5.6 | 30.2 | 3.1 | 3.9 | 80.6 | 0.8 | 4.2 | 5.0 | 3.0 | 2.7 | 1.5 | 0.6 | 4.9 | +3.6 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 20.8 | 7.7 | 18.2 | 42.6 | 2.9 | 8.4 | 35.0 | 2.4 | 3.2 | 74.4 | 1.9 | 4.3 | 6.2 | 4.0 | 1.8 | 1.3 | 0.9 | 6.2 | -0.2 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 26 | 17.9 | 6.4 | 14.5 | 44.0 | 2.2 | 5.5 | 40.9 | 2.9 | 3.8 | 76.7 | 1.1 | 3.8 | 4.9 | 2.1 | 2.8 | 1.4 | 0.2 | 4.8 | +0.8 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 34 | 15.9 | 5.2 | 13.6 | 38.0 | 3.3 | 7.8 | 41.9 | 2.3 | 2.8 | 81.8 | 1.3 | 4.3 | 5.5 | 2.9 | 2.8 | 0.8 | 0.5 | 4.2 | +13.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 43 | 14.8 | 4.9 | 13.5 | 36.3 | 2.8 | 9.0 | 31.2 | 2.2 | 2.5 | 87.1 | 1.0 | 3.6 | 4.7 | 2.5 | 1.9 | 1.5 | 0.1 | 5.3 | -7.3 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 31 | 239 | 40.6 | 0.857 | 0.7 | 0.1 | 12.9 | 0.7 | 4.2 | 2.33 | 0.33 | 2.1 | 8.6 | 0.4 | 0.4 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 51 | 918 | 46.4 | 1.033 | 0.5 | 0.3 | 14.9 | 2.4 | 7.8 | 1.13 | 0.52 | 1.9 | 9.2 | 2.6 | 0.9 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 663 | 50.7 | 1.062 | 0.5 | 0.2 | 18.4 | 1.5 | 10.5 | 2.23 | 0.57 | 3.8 | 10.4 | 2.3 | 1.6 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 26 | 406 | 51.7 | 1.092 | 0.4 | 0.3 | 17.5 | 2.5 | 6.7 | 0.77 | 0.38 | 2.8 | 8.7 | 2.7 | 0.5 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 34 | 412 | 50.0 | 1.059 | 0.6 | 0.2 | 16.3 | 2.5 | 7.9 | 1.05 | 0.48 | 3.5 | 8.3 | 1.7 | 0.9 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 43 | 651 | 46.7 | 1.005 | 0.7 | 0.2 | 14.7 | 1.6 | 7.5 | 1.35 | 0.51 | 2.4 | 9.1 | 3.2 | 0.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 31 | 239 | -0.39 | +0.43 | -0.81 | -0.007 | +0.003 | +0.011 | -0.35 | -0.05 | +0.30 | +0.03 | -0.16 | -0.13 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 51 | 918 | +0.82 | +0.06 | +0.76 | +0.022 | +0.015 | -0.007 | +0.03 | -1.14 | -1.17 | -0.62 | +0.35 | -0.27 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 58 | 663 | +0.60 | +0.55 | +0.05 | -0.004 | -0.002 | +0.002 | +1.11 | +1.42 | +0.32 | +0.56 | +0.06 | +0.62 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 26 | 406 | -1.39 | -1.10 | -0.29 | -0.013 | -0.001 | +0.013 | -1.22 | -1.39 | -0.17 | -0.32 | +0.19 | -0.14 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 34 | 412 | +0.66 | +0.03 | +0.64 | +0.039 | +0.013 | -0.026 | -0.94 | -0.83 | +0.11 | -1.01 | +0.21 | -0.80 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 43 | 651 | -1.81 | -0.47 | -1.34 | -0.043 | -0.007 | +0.036 | -0.60 | -0.95 | -0.35 | -0.40 | -0.09 | -0.50 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B1 | 三遠 | 2.9 | 31 | 239 | -1.23 | -1.03 | -2.26 | -0.59 | -1.62 | -2.20 | +0.11 |
| 2017-18 | 27 | B2 | 福島 | 2.6 | 51 | 918 | -1.42 | -0.84 | -2.26 | -1.25 | +0.06 | -1.19 | +1.00 |
| 2018-19 | 28 | B2 | 福島 | 2.9 | 58 | 663 | +0.68 | -0.76 | -0.08 | +1.09 | -0.56 | +0.54 | +1.37 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 岡山 | 2.7 | 26 | 406 | +0.04 | -1.33 | -1.29 | -1.29 | -1.47 | -2.76 | +0.06 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 岡山 | 2.8 | 34 | 412 | +0.19 | -0.88 | -0.69 | -0.04 | -0.19 | -0.23 | +0.68 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 岡山 | 2.5 | 43 | 651 | +0.09 | -1.13 | -1.04 | -0.39 | -2.07 | -2.46 | +0.21 |