| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 45 | 1313 | 602 | 213 | 543 | 39.2 | 88 | 228 | 38.6 | 88 | 103 | 85.4 | 18 | 87 | 105 | 92 | 99 | 38 | 2 | 97 | -208 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 52 | 1155 | 342 | 123 | 332 | 37.0 | 63 | 183 | 34.4 | 33 | 44 | 75.0 | 23 | 115 | 138 | 96 | 59 | 28 | 2 | 100 | -15 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 53 | 1411 | 514 | 181 | 462 | 39.2 | 97 | 258 | 37.6 | 55 | 73 | 75.3 | 21 | 117 | 138 | 140 | 94 | 37 | 4 | 86 | -180 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 47 | 1276 | 507 | 173 | 470 | 36.8 | 87 | 270 | 32.2 | 74 | 92 | 80.4 | 17 | 102 | 119 | 108 | 66 | 55 | 1 | 80 | -264 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 44 | 361 | 100 | 33 | 100 | 33.0 | 27 | 83 | 32.5 | 7 | 12 | 58.3 | 8 | 17 | 25 | 20 | 12 | 12 | 0 | 38 | -32 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 40 | 851 | 286 | 99 | 244 | 40.6 | 58 | 159 | 36.5 | 30 | 34 | 88.2 | 15 | 66 | 81 | 81 | 34 | 22 | 0 | 78 | -95 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 58 | 1326 | 447 | 160 | 473 | 33.8 | 82 | 273 | 30.0 | 45 | 64 | 70.3 | 21 | 92 | 113 | 117 | 78 | 56 | 3 | 94 | -449 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 45 | 29.2 | 13.4 | 4.7 | 12.1 | 39.2 | 2.0 | 5.1 | 38.6 | 2.0 | 2.3 | 85.4 | 0.4 | 1.9 | 2.3 | 2.0 | 2.2 | 0.8 | 0.0 | 2.2 | -4.6 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 52 | 22.2 | 6.6 | 2.4 | 6.4 | 37.0 | 1.2 | 3.5 | 34.4 | 0.6 | 0.8 | 75.0 | 0.4 | 2.2 | 2.7 | 1.8 | 1.1 | 0.5 | 0.0 | 1.9 | -0.3 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 53 | 26.6 | 9.7 | 3.4 | 8.7 | 39.2 | 1.8 | 4.9 | 37.6 | 1.0 | 1.4 | 75.3 | 0.4 | 2.2 | 2.6 | 2.6 | 1.8 | 0.7 | 0.1 | 1.6 | -3.4 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 47 | 27.1 | 10.8 | 3.7 | 10.0 | 36.8 | 1.9 | 5.7 | 32.2 | 1.6 | 2.0 | 80.4 | 0.4 | 2.2 | 2.5 | 2.3 | 1.4 | 1.2 | 0.0 | 1.7 | -5.6 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 44 | 8.2 | 2.3 | 0.8 | 2.3 | 33.0 | 0.6 | 1.9 | 32.5 | 0.2 | 0.3 | 58.3 | 0.2 | 0.4 | 0.6 | 0.5 | 0.3 | 0.3 | 0.0 | 0.9 | -0.7 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 40 | 21.3 | 7.2 | 2.5 | 6.1 | 40.6 | 1.4 | 4.0 | 36.5 | 0.8 | 0.8 | 88.2 | 0.4 | 1.6 | 2.0 | 2.0 | 0.8 | 0.6 | 0.0 | 1.9 | -2.4 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 58 | 22.9 | 7.7 | 2.8 | 8.2 | 33.8 | 1.4 | 4.7 | 30.0 | 0.8 | 1.1 | 70.3 | 0.4 | 1.6 | 1.9 | 2.0 | 1.3 | 1.0 | 0.1 | 1.6 | -7.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 45 | 16.5 | 5.8 | 14.9 | 39.2 | 2.4 | 6.3 | 38.6 | 2.4 | 2.8 | 85.4 | 0.5 | 2.4 | 2.9 | 2.5 | 2.7 | 1.0 | 0.1 | 2.7 | -5.7 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 52 | 10.7 | 3.8 | 10.3 | 37.0 | 2.0 | 5.7 | 34.4 | 1.0 | 1.4 | 75.0 | 0.7 | 3.6 | 4.3 | 3.0 | 1.8 | 0.9 | 0.1 | 3.1 | -0.5 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 53 | 13.1 | 4.6 | 11.8 | 39.2 | 2.5 | 6.6 | 37.6 | 1.4 | 1.9 | 75.3 | 0.5 | 3.0 | 3.5 | 3.6 | 2.4 | 0.9 | 0.1 | 2.2 | -4.6 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 47 | 14.3 | 4.9 | 13.3 | 36.8 | 2.5 | 7.6 | 32.2 | 2.1 | 2.6 | 80.4 | 0.5 | 2.9 | 3.4 | 3.0 | 1.9 | 1.6 | 0.0 | 2.3 | -7.5 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 44 | 10.0 | 3.3 | 10.0 | 33.0 | 2.7 | 8.3 | 32.5 | 0.7 | 1.2 | 58.3 | 0.8 | 1.7 | 2.5 | 2.0 | 1.2 | 1.2 | 0.0 | 3.8 | -3.2 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 40 | 12.1 | 4.2 | 10.3 | 40.6 | 2.5 | 6.7 | 36.5 | 1.3 | 1.4 | 88.2 | 0.6 | 2.8 | 3.4 | 3.4 | 1.4 | 0.9 | 0.0 | 3.3 | -4.0 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 58 | 12.1 | 4.3 | 12.8 | 33.8 | 2.2 | 7.4 | 30.0 | 1.2 | 1.7 | 70.3 | 0.6 | 2.5 | 3.1 | 3.2 | 2.1 | 1.5 | 0.1 | 2.6 | -12.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 45 | 24.3 | 8.6 | 21.9 | 39.2 | 3.6 | 9.2 | 38.6 | 3.6 | 4.2 | 85.4 | 0.7 | 3.5 | 4.2 | 3.7 | 3.9 | 1.5 | 0.1 | 3.8 | -8.3 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 52 | 16.3 | 5.9 | 15.8 | 37.2 | 3.0 | 8.7 | 34.3 | 1.6 | 2.1 | 75.0 | 1.1 | 5.5 | 6.6 | 4.6 | 2.8 | 1.3 | 0.1 | 4.7 | -1.0 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 53 | 20.0 | 7.0 | 18.0 | 39.0 | 3.8 | 10.1 | 37.6 | 2.1 | 2.8 | 75.3 | 0.8 | 4.6 | 5.4 | 5.4 | 3.7 | 1.4 | 0.2 | 3.0 | -7.3 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 47 | 20.5 | 7.0 | 19.0 | 36.7 | 3.5 | 10.9 | 32.0 | 3.0 | 3.8 | 80.4 | 0.7 | 4.2 | 4.9 | 4.4 | 2.7 | 2.3 | 0.0 | 3.0 | -11.0 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 44 | 13.9 | 4.7 | 14.5 | 32.2 | 3.9 | 12.1 | 32.0 | 0.6 | 1.5 | 44.4 | 1.3 | 2.4 | 3.7 | 2.4 | 1.9 | 1.6 | 0.0 | 5.5 | -1.9 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 40 | 17.5 | 6.0 | 15.0 | 40.1 | 3.6 | 9.9 | 36.5 | 1.9 | 2.1 | 88.2 | 0.9 | 3.9 | 4.8 | 4.8 | 2.0 | 1.3 | 0.0 | 4.3 | -6.1 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 58 | 18.1 | 6.5 | 19.2 | 34.1 | 3.3 | 11.1 | 30.2 | 1.7 | 2.5 | 68.3 | 0.9 | 3.7 | 4.5 | 4.8 | 3.3 | 2.3 | 0.1 | 3.5 | -19.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 45 | 1313 | 47.3 | 1.026 | 0.4 | 0.2 | 23.8 | 3.4 | 10.9 | 0.95 | 0.46 | 1.3 | 7.8 | 2.4 | 0.1 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 52 | 1155 | 46.6 | 0.977 | 0.6 | 0.1 | 17.3 | 2.5 | 11.2 | 1.61 | 0.65 | 2.4 | 11.2 | 2.0 | 0.2 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 53 | 1411 | 49.6 | 1.041 | 0.6 | 0.2 | 20.0 | 3.2 | 14.8 | 1.48 | 0.74 | 1.7 | 9.1 | 2.0 | 0.3 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 47 | 1276 | 45.9 | 0.994 | 0.6 | 0.2 | 20.5 | 2.4 | 12.3 | 1.62 | 0.60 | 1.5 | 10.4 | 3.8 | 0.1 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 44 | 361 | 45.6 | 0.925 | 0.8 | 0.1 | 14.8 | 1.7 | 5.4 | 1.25 | 0.36 | 3.1 | 5.6 | 2.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 40 | 851 | 52.1 | 1.093 | 0.7 | 0.1 | 15.8 | 1.8 | 12.0 | 2.36 | 0.76 | 2.0 | 9.2 | 2.0 | 0.0 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 58 | 1326 | 42.7 | 0.891 | 0.6 | 0.1 | 20.5 | 2.8 | 13.3 | 1.47 | 0.65 | 1.8 | 7.7 | 3.8 | 0.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 45 | 1312 | -1.89 | -1.09 | -0.80 | -0.030 | -0.012 | +0.019 | +0.59 | +0.78 | +0.19 | +0.65 | +0.30 | +0.95 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 52 | 1155 | +0.13 | +0.58 | -0.45 | +0.010 | +0.007 | -0.003 | -0.19 | -1.31 | -1.12 | -1.05 | +0.04 | -1.01 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 53 | 1411 | -0.40 | -0.66 | +0.26 | +0.021 | +0.001 | -0.020 | -0.46 | -0.11 | +0.34 | -0.96 | +0.58 | -0.39 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 47 | 1275 | -1.31 | -0.93 | -0.38 | -0.015 | 0.000 | +0.015 | +0.42 | -0.07 | -0.49 | -0.16 | +0.69 | +0.53 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 44 | 361 | -0.99 | +0.25 | -1.24 | -0.029 | 0.000 | +0.029 | -1.13 | +0.65 | +1.78 | +0.27 | +0.22 | +0.49 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 40 | 851 | -1.89 | -0.13 | -1.76 | -0.025 | +0.006 | +0.031 | +0.85 | +0.15 | -0.69 | -0.54 | +0.20 | -0.34 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 58 | 1326 | -4.07 | -1.73 | -2.34 | -0.040 | -0.017 | +0.022 | -1.94 | -1.68 | +0.26 | -0.18 | -0.19 | -0.38 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 35 | B1 | 富山 | 2.0 | 45 | 1312 | -0.01 | -1.38 | -1.39 | -0.86 | -1.79 | -2.66 | +0.28 |
| 2017-18 | 36 | B1 | 新潟 | 2.4 | 52 | 1155 | -0.80 | -0.94 | -1.74 | -0.42 | -0.90 | -1.32 | +1.13 |
| 2018-19 | 37 | B1 | 福岡 | 2.2 | 53 | 1411 | -0.59 | -0.90 | -1.49 | -0.71 | -0.28 | -0.99 | +1.64 |
| 2019-20 | 38 | B2 | 福岡 | 2.3 | 47 | 1275 | -0.10 | -0.14 | -0.24 | -0.66 | -0.08 | -0.74 | +1.69 |
| 2020-21 | 39 | B1 | 富山 | 2.3 | 44 | 361 | -1.07 | -0.85 | -1.92 | -1.00 | -2.08 | -3.09 | -0.01 |
| 2021-22 | 40 | B2 | 愛媛 | 2.2 | 40 | 851 | +0.79 | -0.51 | +0.28 | +0.34 | -2.05 | -1.72 | +0.64 |
| 2022-23 | 41 | B2 | 東京Z | 1.9 | 58 | 1326 | -1.41 | -0.56 | -1.96 | -1.99 | -2.40 | -4.40 | -1.04 |