| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 32 | 709 | 134 | 50 | 124 | 40.3 | 17 | 62 | 27.4 | 17 | 24 | 70.8 | 25 | 53 | 78 | 68 | 42 | 38 | 1 | 49 | 0 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 60 | 803 | 212 | 78 | 192 | 40.6 | 28 | 80 | 35.0 | 28 | 39 | 71.8 | 23 | 55 | 78 | 101 | 47 | 39 | 2 | 79 | +81 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 51 | 763 | 170 | 65 | 174 | 37.4 | 22 | 56 | 39.3 | 18 | 23 | 78.3 | 14 | 45 | 59 | 141 | 51 | 20 | 1 | 40 | -104 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 32 | 741 | 222 | 83 | 193 | 43.0 | 28 | 66 | 42.4 | 28 | 36 | 77.8 | 11 | 49 | 60 | 113 | 47 | 28 | 2 | 66 | -90 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 33 | 340 | 64 | 27 | 61 | 44.3 | 5 | 20 | 25.0 | 5 | 6 | 83.3 | 12 | 21 | 33 | 58 | 23 | 7 | 0 | 34 | -44 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 39 | 490 | 71 | 30 | 101 | 29.7 | 5 | 35 | 14.3 | 6 | 10 | 60.0 | 16 | 21 | 37 | 51 | 31 | 10 | 0 | 45 | -26 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 32 | 22.1 | 4.2 | 1.6 | 3.9 | 40.3 | 0.5 | 1.9 | 27.4 | 0.5 | 0.8 | 70.8 | 0.8 | 1.7 | 2.4 | 2.1 | 1.3 | 1.2 | 0.0 | 1.5 | 0.0 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 60 | 13.4 | 3.5 | 1.3 | 3.2 | 40.6 | 0.5 | 1.3 | 35.0 | 0.5 | 0.7 | 71.8 | 0.4 | 0.9 | 1.3 | 1.7 | 0.8 | 0.7 | 0.0 | 1.3 | +1.4 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 51 | 15.0 | 3.3 | 1.3 | 3.4 | 37.4 | 0.4 | 1.1 | 39.3 | 0.4 | 0.5 | 78.3 | 0.3 | 0.9 | 1.2 | 2.8 | 1.0 | 0.4 | 0.0 | 0.8 | -2.0 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 32 | 23.2 | 6.9 | 2.6 | 6.0 | 43.0 | 0.9 | 2.1 | 42.4 | 0.9 | 1.1 | 77.8 | 0.3 | 1.5 | 1.9 | 3.5 | 1.5 | 0.9 | 0.1 | 2.1 | -2.8 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 33 | 10.3 | 1.9 | 0.8 | 1.8 | 44.3 | 0.2 | 0.6 | 25.0 | 0.2 | 0.2 | 83.3 | 0.4 | 0.6 | 1.0 | 1.8 | 0.7 | 0.2 | 0.0 | 1.0 | -1.3 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 39 | 12.6 | 1.8 | 0.8 | 2.6 | 29.7 | 0.1 | 0.9 | 14.3 | 0.2 | 0.3 | 60.0 | 0.4 | 0.5 | 0.9 | 1.3 | 0.8 | 0.3 | 0.0 | 1.2 | -0.7 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 32 | 6.8 | 2.5 | 6.3 | 40.3 | 0.9 | 3.1 | 27.4 | 0.9 | 1.2 | 70.8 | 1.3 | 2.7 | 4.0 | 3.5 | 2.1 | 1.9 | 0.1 | 2.5 | 0.0 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 60 | 9.5 | 3.5 | 8.6 | 40.6 | 1.3 | 3.6 | 35.0 | 1.3 | 1.7 | 71.8 | 1.0 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 2.1 | 1.7 | 0.1 | 3.5 | +3.6 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 51 | 8.0 | 3.1 | 8.2 | 37.4 | 1.0 | 2.6 | 39.3 | 0.8 | 1.1 | 78.3 | 0.7 | 2.1 | 2.8 | 6.6 | 2.4 | 0.9 | 0.0 | 1.9 | -4.9 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 32 | 10.8 | 4.0 | 9.4 | 43.0 | 1.4 | 3.2 | 42.4 | 1.4 | 1.7 | 77.8 | 0.5 | 2.4 | 2.9 | 5.5 | 2.3 | 1.4 | 0.1 | 3.2 | -4.4 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 33 | 6.8 | 2.9 | 6.5 | 44.3 | 0.5 | 2.1 | 25.0 | 0.5 | 0.6 | 83.3 | 1.3 | 2.2 | 3.5 | 6.1 | 2.4 | 0.7 | 0.0 | 3.6 | -4.7 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 39 | 5.2 | 2.2 | 7.4 | 29.7 | 0.4 | 2.6 | 14.3 | 0.4 | 0.7 | 60.0 | 1.2 | 1.5 | 2.7 | 3.7 | 2.3 | 0.7 | 0.0 | 3.3 | -1.9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 32 | 10.1 | 3.9 | 9.2 | 42.0 | 1.3 | 4.6 | 28.8 | 1.1 | 1.5 | 70.0 | 1.9 | 4.0 | 5.9 | 5.1 | 3.2 | 2.9 | 0.1 | 3.5 | +23.3 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 60 | 13.7 | 5.2 | 12.7 | 40.8 | 1.9 | 5.2 | 35.5 | 1.4 | 2.1 | 67.7 | 1.6 | 3.7 | 5.2 | 6.8 | 3.2 | 2.6 | 0.1 | 4.9 | +4.2 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 49 | 12.3 | 4.8 | 12.7 | 37.3 | 1.6 | 4.1 | 39.6 | 1.2 | 1.6 | 76.2 | 1.0 | 3.1 | 4.1 | 10.2 | 3.7 | 1.3 | 0.1 | 2.7 | -8.1 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 32 | 15.9 | 5.9 | 13.9 | 42.7 | 2.0 | 4.7 | 41.5 | 2.0 | 2.6 | 77.8 | 0.8 | 3.4 | 4.2 | 8.0 | 3.3 | 2.0 | 0.1 | 4.5 | -7.1 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 33 | 10.5 | 4.5 | 10.3 | 43.3 | 0.7 | 3.3 | 21.1 | 0.9 | 1.0 | 83.3 | 2.1 | 3.6 | 5.7 | 9.5 | 3.4 | 1.0 | 0.0 | 5.7 | -10.7 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 38 | 7.7 | 3.2 | 10.7 | 30.1 | 0.6 | 3.7 | 15.6 | 0.7 | 1.1 | 60.0 | 1.7 | 2.3 | 4.0 | 5.4 | 3.0 | 1.0 | 0.0 | 4.9 | -3.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 32 | 709 | 49.2 | 1.040 | 0.5 | 0.2 | 11.0 | 2.7 | 14.0 | 1.61 | 1.27 | 4.1 | 7.9 | 4.2 | 0.1 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 60 | 803 | 48.1 | 0.995 | 0.4 | 0.2 | 14.6 | 2.7 | 17.8 | 2.15 | 1.22 | 3.4 | 7.7 | 4.0 | 0.3 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 49 | 763 | 43.7 | 0.920 | 0.3 | 0.1 | 14.9 | 3.2 | 25.9 | 2.77 | 1.74 | 2.0 | 6.3 | 1.8 | 0.1 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 32 | 741 | 49.7 | 1.048 | 0.3 | 0.2 | 16.2 | 2.9 | 21.2 | 2.39 | 1.31 | 1.6 | 7.2 | 3.2 | 0.3 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 33 | 340 | 46.7 | 0.968 | 0.3 | 0.1 | 12.5 | 3.0 | 22.1 | 2.75 | 1.77 | 4.4 | 7.8 | 1.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 38 | 490 | 32.8 | 0.684 | 0.3 | 0.1 | 12.2 | 2.6 | 14.0 | 1.81 | 1.15 | 3.5 | 4.8 | 2.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 32 | 709 | +3.61 | +1.95 | +1.66 | +0.033 | +0.013 | -0.019 | +2.01 | +0.85 | -1.16 | +0.12 | -0.03 | +0.09 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 60 | 803 | -0.47 | -0.50 | +0.03 | -0.011 | -0.006 | +0.004 | -0.03 | +0.50 | +0.53 | +0.86 | +0.18 | +1.04 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 49 | 763 | +0.22 | -0.13 | +0.34 | +0.005 | -0.001 | -0.006 | +0.05 | -0.01 | -0.06 | -0.04 | +0.02 | -0.02 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 32 | 741 | +0.90 | +0.26 | +0.64 | +0.030 | 0.000 | -0.031 | -0.50 | -0.39 | +0.11 | -0.27 | -0.36 | -0.64 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 33 | 340 | -0.58 | -0.42 | -0.16 | -0.025 | -0.010 | +0.015 | +0.45 | +0.12 | -0.33 | +0.40 | -0.22 | +0.19 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 38 | 490 | -1.39 | -1.91 | +0.52 | +0.004 | -0.015 | -0.019 | +1.15 | +0.67 | -0.48 | -1.52 | +0.70 | -0.82 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 31 | B3 | 福岡 | 1.8 | 32 | 709 | +1.27 | +1.87 | +3.14 | +2.26 | +2.93 | +5.18 | +3.68 |
| 2017-18 | 32 | B2 | 福岡 | 1.8 | 60 | 803 | +0.39 | +0.71 | +1.10 | -0.16 | +0.64 | +0.48 | +1.69 |
| 2018-19 | 33 | B1 | 福岡 | 1.4 | 49 | 763 | -0.83 | +0.32 | -0.51 | -0.18 | +0.91 | +0.74 | +1.66 |
| 2019-20 | 34 | B2 | 福岡 | 1.6 | 32 | 741 | -0.17 | +0.16 | -0.01 | +0.22 | +1.08 | +1.30 | +1.88 |
| 2020-21 | 35 | B1 | 京都 | 1.4 | 33 | 340 | -0.75 | +0.04 | -0.71 | -1.12 | -0.24 | -1.37 | +0.31 |
| 2021-22 | 36 | B2 | 佐賀 | 1.8 | 38 | 490 | -2.87 | -0.98 | -3.86 | -4.28 | -0.42 | -4.71 | -0.50 |