| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 42 | 792 | 511 | 169 | 426 | 39.7 | 71 | 196 | 36.2 | 102 | 137 | 74.5 | 49 | 138 | 187 | 123 | 65 | 63 | 13 | 75 | +125 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 59 | 1143 | 801 | 265 | 681 | 38.9 | 102 | 318 | 32.1 | 169 | 202 | 83.7 | 40 | 183 | 223 | 208 | 98 | 88 | 13 | 110 | -115 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 58 | 2108 | 917 | 306 | 803 | 38.1 | 147 | 466 | 31.5 | 158 | 198 | 79.8 | 65 | 371 | 436 | 415 | 101 | 102 | 19 | 159 | +223 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 39 | 1310 | 428 | 141 | 384 | 36.7 | 65 | 202 | 32.2 | 81 | 104 | 77.9 | 37 | 248 | 285 | 258 | 94 | 74 | 10 | 93 | +121 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 15 | 376 | 119 | 38 | 131 | 29.0 | 20 | 77 | 26.0 | 23 | 29 | 79.3 | 7 | 58 | 65 | 71 | 29 | 18 | 2 | 38 | -80 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 299 | 63 | 21 | 85 | 24.7 | 13 | 57 | 22.8 | 8 | 8 | 100.0 | 12 | 34 | 46 | 34 | 16 | 18 | 1 | 27 | -15 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 42 | 18.9 | 12.2 | 4.0 | 10.1 | 39.7 | 1.7 | 4.7 | 36.2 | 2.4 | 3.3 | 74.5 | 1.2 | 3.3 | 4.5 | 2.9 | 1.5 | 1.5 | 0.3 | 1.8 | +3.0 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 59 | 19.4 | 13.6 | 4.5 | 11.5 | 38.9 | 1.7 | 5.4 | 32.1 | 2.9 | 3.4 | 83.7 | 0.7 | 3.1 | 3.8 | 3.5 | 1.7 | 1.5 | 0.2 | 1.9 | -1.9 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 58 | 36.3 | 15.8 | 5.3 | 13.8 | 38.1 | 2.5 | 8.0 | 31.5 | 2.7 | 3.4 | 79.8 | 1.1 | 6.4 | 7.5 | 7.2 | 1.7 | 1.8 | 0.3 | 2.7 | +3.8 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 39 | 33.6 | 11.0 | 3.6 | 9.8 | 36.7 | 1.7 | 5.2 | 32.2 | 2.1 | 2.7 | 77.9 | 0.9 | 6.4 | 7.3 | 6.6 | 2.4 | 1.9 | 0.3 | 2.4 | +3.1 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 15 | 25.1 | 7.9 | 2.5 | 8.7 | 29.0 | 1.3 | 5.1 | 26.0 | 1.5 | 1.9 | 79.3 | 0.5 | 3.9 | 4.3 | 4.7 | 1.9 | 1.2 | 0.1 | 2.5 | -5.3 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 19.9 | 4.2 | 1.4 | 5.7 | 24.7 | 0.9 | 3.8 | 22.8 | 0.5 | 0.5 | 100.0 | 0.8 | 2.3 | 3.1 | 2.3 | 1.1 | 1.2 | 0.1 | 1.8 | -1.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 42 | 23.2 | 7.7 | 19.4 | 39.7 | 3.2 | 8.9 | 36.2 | 4.6 | 6.2 | 74.5 | 2.2 | 6.3 | 8.5 | 5.6 | 3.0 | 2.9 | 0.6 | 3.4 | +5.7 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 59 | 25.2 | 8.3 | 21.5 | 38.9 | 3.2 | 10.0 | 32.1 | 5.3 | 6.4 | 83.7 | 1.3 | 5.8 | 7.0 | 6.6 | 3.1 | 2.8 | 0.4 | 3.5 | -3.6 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 58 | 15.7 | 5.2 | 13.7 | 38.1 | 2.5 | 8.0 | 31.5 | 2.7 | 3.4 | 79.8 | 1.1 | 6.3 | 7.4 | 7.1 | 1.7 | 1.7 | 0.3 | 2.7 | +3.8 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 39 | 11.8 | 3.9 | 10.6 | 36.7 | 1.8 | 5.6 | 32.2 | 2.2 | 2.9 | 77.9 | 1.0 | 6.8 | 7.8 | 7.1 | 2.6 | 2.0 | 0.3 | 2.6 | +3.3 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 15 | 11.4 | 3.6 | 12.5 | 29.0 | 1.9 | 7.4 | 26.0 | 2.2 | 2.8 | 79.3 | 0.7 | 5.6 | 6.2 | 6.8 | 2.8 | 1.7 | 0.2 | 3.6 | -7.7 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 7.6 | 2.5 | 10.2 | 24.7 | 1.6 | 6.9 | 22.8 | 1.0 | 1.0 | 100.0 | 1.4 | 4.1 | 5.5 | 4.1 | 1.9 | 2.2 | 0.1 | 3.3 | -1.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 42 | 32.8 | 10.8 | 28.0 | 38.7 | 4.6 | 12.8 | 35.5 | 6.6 | 9.0 | 73.8 | 3.2 | 9.2 | 12.4 | 7.9 | 4.4 | 4.2 | 0.9 | 4.6 | +6.9 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 59 | 35.6 | 11.8 | 30.4 | 38.8 | 4.4 | 13.9 | 31.8 | 7.6 | 9.1 | 83.6 | 1.7 | 8.4 | 10.1 | 9.7 | 4.5 | 3.9 | 0.5 | 4.3 | -6.6 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 58 | 24.0 | 8.0 | 21.0 | 38.0 | 3.9 | 12.3 | 31.7 | 4.1 | 5.2 | 79.6 | 1.7 | 9.8 | 11.5 | 11.0 | 2.6 | 2.6 | 0.4 | 4.0 | +5.7 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 39 | 18.1 | 6.0 | 16.2 | 36.7 | 2.7 | 8.5 | 32.2 | 3.4 | 4.4 | 77.9 | 1.6 | 10.5 | 12.1 | 10.9 | 4.0 | 3.1 | 0.4 | 3.2 | +5.1 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 15 | 16.5 | 5.3 | 18.9 | 27.9 | 2.6 | 11.0 | 24.0 | 3.4 | 4.2 | 79.3 | 1.0 | 8.3 | 9.4 | 10.2 | 4.2 | 2.6 | 0.3 | 5.1 | -12.9 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 11.9 | 4.0 | 15.4 | 25.6 | 2.4 | 10.5 | 23.2 | 1.5 | 1.5 | 100.0 | 2.3 | 6.0 | 8.3 | 6.4 | 3.0 | 3.4 | 0.2 | 4.3 | -2.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 42 | 792 | 46.8 | 1.035 | 0.5 | 0.3 | 30.5 | 3.7 | 24.7 | 1.80 | 0.81 | 6.1 | 18.3 | 7.0 | 1.6 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 59 | 1143 | 46.0 | 1.038 | 0.5 | 0.3 | 33.9 | 3.9 | 32.6 | 2.15 | 0.96 | 3.3 | 19.1 | 6.8 | 1.0 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 58 | 2108 | 47.2 | 1.032 | 0.6 | 0.2 | 22.9 | 2.3 | 29.4 | 4.15 | 1.28 | 3.6 | 22.2 | 4.2 | 0.8 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 39 | 1310 | 45.2 | 0.991 | 0.5 | 0.3 | 19.8 | 3.5 | 27.9 | 2.74 | 1.41 | 3.4 | 23.3 | 4.4 | 0.7 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 15 | 376 | 34.9 | 0.796 | 0.6 | 0.2 | 22.3 | 3.8 | 29.9 | 2.41 | 1.34 | 2.1 | 18.4 | 3.8 | 0.5 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 299 | 33.5 | 0.741 | 0.7 | 0.1 | 16.8 | 2.7 | 16.6 | 2.12 | 0.99 | 4.7 | 12.0 | 5.0 | 0.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 42 | 792 | +0.44 | +1.44 | -1.00 | -0.004 | +0.001 | +0.005 | -0.15 | +0.93 | +1.08 | +0.20 | -0.20 | +0.01 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 59 | 1143 | +1.54 | +1.59 | -0.05 | -0.006 | +0.007 | +0.013 | -0.56 | -0.93 | -0.37 | +2.03 | -0.99 | +1.04 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 58 | 2108 | +1.86 | +1.21 | +0.65 | -0.008 | +0.002 | +0.011 | +0.90 | +0.15 | -0.75 | +1.68 | -0.73 | +0.95 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 39 | 1310 | +2.31 | +0.58 | +1.72 | +0.011 | +0.002 | -0.010 | -0.32 | -1.03 | -0.71 | +1.88 | -0.69 | +1.20 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 15 | 376 | -0.18 | -0.42 | +0.23 | +0.005 | +0.002 | -0.003 | +0.43 | -0.39 | -0.82 | -0.35 | +0.17 | -0.18 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 15 | 299 | -0.28 | -0.39 | +0.10 | +0.005 | -0.001 | -0.006 | -0.36 | -0.80 | -0.44 | -0.85 | +0.04 | -0.81 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 32 | B2 | 西宮 | 2.0 | 42 | 792 | +5.38 | +3.12 | +8.50 | +5.53 | +1.49 | +7.02 | +4.75 |
| 2017-18 | 33 | B1 | 西宮 | 2.0 | 59 | 1143 | +3.73 | +1.68 | +5.40 | +4.82 | +1.42 | +6.23 | +6.02 |
| 2018-19 | 34 | B2 | 西宮 | 2.6 | 58 | 2108 | +3.30 | +2.52 | +5.83 | +3.18 | +2.45 | +5.63 | +10.48 |
| 2019-20 | 35 | B2 | 西宮 | 2.7 | 39 | 1310 | +1.15 | +2.37 | +3.52 | +1.01 | +3.60 | +4.60 | +5.87 |
| 2020-21 | 36 | B2 | 東京Z | 2.3 | 15 | 376 | -1.24 | +0.35 | -0.90 | -1.15 | +0.69 | -0.46 | +0.55 |
| 2022-23 | 38 | B1 | 信州 | 2.3 | 15 | 299 | -1.88 | +0.63 | -1.25 | -2.04 | +0.67 | -1.36 | +0.27 |