| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 50 | 382 | 110 | 46 | 99 | 46.5 | 0 | 0 | - | 18 | 29 | 62.1 | 28 | 52 | 80 | 14 | 30 | 3 | 1 | 64 | -181 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 20 | 78 | 17 | 8 | 19 | 42.1 | 0 | 1 | 0.0 | 1 | 2 | 50.0 | 5 | 5 | 10 | 2 | 4 | 2 | 0 | 13 | -29 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 31 | 392 | 150 | 55 | 113 | 48.7 | 17 | 49 | 34.7 | 23 | 32 | 71.9 | 20 | 56 | 76 | 27 | 27 | 9 | 1 | 49 | 0 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 27 | 506 | 145 | 59 | 120 | 49.2 | 11 | 40 | 27.5 | 16 | 30 | 53.3 | 32 | 58 | 90 | 40 | 31 | 13 | 1 | 49 | 0 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 32 | 378 | 129 | 54 | 114 | 47.4 | 12 | 37 | 32.4 | 9 | 13 | 69.2 | 29 | 49 | 78 | 19 | 22 | 9 | 1 | 70 | 0 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 34 | 338 | 116 | 44 | 90 | 48.9 | 11 | 32 | 34.4 | 17 | 25 | 68.0 | 20 | 44 | 64 | 23 | 25 | 15 | 2 | 45 | 0 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 34 | 263 | 67 | 24 | 56 | 42.9 | 4 | 17 | 23.5 | 15 | 23 | 65.2 | 14 | 42 | 56 | 13 | 12 | 3 | 1 | 33 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 50 | 7.6 | 2.2 | 0.9 | 2.0 | 46.5 | 0.0 | 0.0 | - | 0.4 | 0.6 | 62.1 | 0.6 | 1.0 | 1.6 | 0.3 | 0.6 | 0.1 | 0.0 | 1.3 | -3.6 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 20 | 3.9 | 0.8 | 0.4 | 0.9 | 42.1 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 0.1 | 0.1 | 50.0 | 0.2 | 0.2 | 0.5 | 0.1 | 0.2 | 0.1 | 0.0 | 0.7 | -1.4 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 31 | 12.6 | 4.8 | 1.8 | 3.6 | 48.7 | 0.5 | 1.6 | 34.7 | 0.7 | 1.0 | 71.9 | 0.6 | 1.8 | 2.5 | 0.9 | 0.9 | 0.3 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 27 | 18.8 | 5.4 | 2.2 | 4.4 | 49.2 | 0.4 | 1.5 | 27.5 | 0.6 | 1.1 | 53.3 | 1.2 | 2.1 | 3.3 | 1.5 | 1.1 | 0.5 | 0.0 | 1.8 | 0.0 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 32 | 11.8 | 4.0 | 1.7 | 3.6 | 47.4 | 0.4 | 1.2 | 32.4 | 0.3 | 0.4 | 69.2 | 0.9 | 1.5 | 2.4 | 0.6 | 0.7 | 0.3 | 0.0 | 2.2 | 0.0 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 34 | 9.9 | 3.4 | 1.3 | 2.6 | 48.9 | 0.3 | 0.9 | 34.4 | 0.5 | 0.7 | 68.0 | 0.6 | 1.3 | 1.9 | 0.7 | 0.7 | 0.4 | 0.1 | 1.3 | 0.0 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 34 | 7.7 | 2.0 | 0.7 | 1.6 | 42.9 | 0.1 | 0.5 | 23.5 | 0.4 | 0.7 | 65.2 | 0.4 | 1.2 | 1.6 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | 0.0 | 1.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 50 | 10.4 | 4.3 | 9.3 | 46.5 | 0.0 | 0.0 | - | 1.7 | 2.7 | 62.1 | 2.6 | 4.9 | 7.5 | 1.3 | 2.8 | 0.3 | 0.1 | 6.0 | -17.1 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 20 | 7.8 | 3.7 | 8.7 | 42.1 | 0.0 | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.9 | 50.0 | 2.3 | 2.3 | 4.6 | 0.9 | 1.8 | 0.9 | 0.0 | 6.0 | -13.3 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 31 | 13.8 | 5.1 | 10.4 | 48.7 | 1.6 | 4.5 | 34.7 | 2.1 | 2.9 | 71.9 | 1.8 | 5.1 | 7.0 | 2.5 | 2.5 | 0.8 | 0.1 | 4.5 | 0.0 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 27 | 10.3 | 4.2 | 8.5 | 49.2 | 0.8 | 2.8 | 27.5 | 1.1 | 2.1 | 53.3 | 2.3 | 4.1 | 6.4 | 2.8 | 2.2 | 0.9 | 0.1 | 3.5 | 0.0 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 32 | 12.3 | 5.1 | 10.9 | 47.4 | 1.1 | 3.5 | 32.4 | 0.9 | 1.2 | 69.2 | 2.8 | 4.7 | 7.4 | 1.8 | 2.1 | 0.9 | 0.1 | 6.7 | 0.0 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 34 | 12.4 | 4.7 | 9.6 | 48.9 | 1.2 | 3.4 | 34.4 | 1.8 | 2.7 | 68.0 | 2.1 | 4.7 | 6.8 | 2.5 | 2.7 | 1.6 | 0.2 | 4.8 | 0.0 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 34 | 9.2 | 3.3 | 7.7 | 42.9 | 0.5 | 2.3 | 23.5 | 2.1 | 3.2 | 65.2 | 1.9 | 5.8 | 7.7 | 1.8 | 1.6 | 0.4 | 0.1 | 4.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 50 | 15.5 | 6.6 | 14.3 | 45.9 | 0.0 | 0.0 | - | 2.3 | 3.9 | 59.3 | 3.9 | 7.6 | 11.5 | 1.9 | 4.4 | 0.3 | 0.1 | 8.6 | -25.9 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 20 | 12.4 | 5.8 | 13.2 | 43.8 | 0.0 | 0.8 | 0.0 | 0.8 | 1.7 | 50.0 | 3.3 | 3.3 | 6.6 | 1.7 | 2.5 | 1.7 | 0.0 | 9.1 | -27.3 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 31 | 19.6 | 7.4 | 15.0 | 49.1 | 2.3 | 6.4 | 35.4 | 2.5 | 3.8 | 67.9 | 2.5 | 7.4 | 9.9 | 3.5 | 3.6 | 1.1 | 0.1 | 6.3 | -8.4 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 27 | 15.1 | 6.1 | 12.1 | 50.9 | 1.1 | 3.8 | 29.7 | 1.7 | 3.1 | 53.3 | 3.3 | 6.0 | 9.4 | 4.1 | 3.1 | 1.4 | 0.1 | 4.6 | -3.1 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 32 | 17.8 | 7.5 | 15.3 | 49.1 | 1.7 | 5.1 | 34.3 | 1.0 | 1.6 | 63.6 | 4.0 | 6.9 | 11.0 | 2.6 | 3.0 | 1.3 | 0.1 | 8.7 | -14.3 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 33 | 16.9 | 6.6 | 13.3 | 50.0 | 1.8 | 5.2 | 34.5 | 1.8 | 3.2 | 55.6 | 2.2 | 5.6 | 7.7 | 3.2 | 3.8 | 2.7 | 0.2 | 6.6 | -8.1 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 34 | 10.5 | 3.8 | 9.6 | 39.5 | 0.4 | 2.7 | 16.7 | 2.5 | 4.0 | 61.1 | 2.5 | 7.2 | 9.6 | 2.7 | 2.2 | 0.7 | 0.0 | 5.6 | -5.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 50 | 382 | 45.9 | 0.955 | 0.0 | 0.3 | 18.5 | 3.9 | 7.0 | 0.43 | 0.38 | 7.8 | 16.7 | 0.7 | 0.2 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 20 | 78 | 43.8 | 0.882 | 0.1 | 0.1 | 14.0 | 2.1 | 5.4 | 0.67 | 0.39 | 5.7 | 8.3 | 5.4 | 0.0 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 31 | 392 | 56.7 | 1.177 | 0.4 | 0.3 | 17.6 | 3.2 | 9.7 | 0.96 | 0.55 | 5.4 | 14.9 | 1.7 | 0.2 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 27 | 506 | 55.6 | 1.142 | 0.3 | 0.3 | 14.6 | 2.8 | 11.1 | 1.30 | 0.76 | 8.4 | 12.2 | 2.0 | 0.2 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 32 | 378 | 54.7 | 1.108 | 0.3 | 0.1 | 16.7 | 2.7 | 8.7 | 0.86 | 0.52 | 8.1 | 15.8 | 2.2 | 0.3 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 33 | 338 | 56.8 | 1.146 | 0.4 | 0.2 | 16.4 | 3.3 | 9.3 | 0.86 | 0.57 | 5.2 | 12.0 | 4.5 | 0.3 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 34 | 263 | 41.9 | 0.904 | 0.3 | 0.4 | 12.4 | 2.0 | 7.3 | 1.20 | 0.59 | 5.9 | 14.6 | 1.2 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 50 | 382 | -4.13 | -2.66 | -1.47 | -0.027 | -0.012 | +0.014 | -1.22 | -1.02 | +0.20 | -1.15 | +0.66 | -0.49 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 20 | 78 | -0.62 | -0.45 | -0.17 | -0.012 | -0.006 | +0.006 | +0.27 | -0.05 | -0.32 | +0.09 | -0.06 | +0.03 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 31 | 392 | -0.62 | +0.11 | -0.73 | 0.000 | 0.000 | 0.000 | -0.50 | +0.46 | +0.97 | -0.98 | +0.14 | -0.84 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 27 | 506 | -0.79 | +0.48 | -1.27 | +0.004 | +0.014 | +0.010 | -0.50 | +0.01 | +0.51 | -0.99 | +0.53 | -0.45 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 32 | 378 | -1.82 | -2.18 | +0.36 | -0.024 | -0.017 | +0.007 | -1.08 | -0.86 | +0.22 | +0.32 | +0.27 | +0.59 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 33 | 338 | -1.81 | -0.70 | -1.11 | -0.013 | -0.001 | +0.012 | -1.19 | -0.53 | +0.66 | -0.76 | +0.27 | -0.49 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 34 | 263 | -1.56 | -0.81 | -0.75 | -0.004 | -0.001 | +0.003 | -1.07 | -0.29 | +0.78 | -1.30 | +0.31 | -0.99 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 岩手 | 3.8 | 50 | 382 | -3.14 | -2.89 | -6.03 | -5.27 | -3.80 | -9.07 | -1.33 |
| 2017-18 | 28 | B1 | 滋賀 | 3.3 | 20 | 78 | -1.30 | -0.86 | -2.16 | -1.65 | -1.04 | -2.69 | +0.01 |
| 2018-19 | 29 | B3 | 埼玉 | 3.2 | 31 | 392 | -0.66 | -1.42 | -2.07 | -0.43 | -1.85 | -2.28 | +0.17 |
| 2019-20 | 30 | B3 | 東京CR | 3.1 | 27 | 506 | -0.55 | -0.22 | -0.76 | -0.34 | -1.52 | -1.87 | +0.34 |
| 2020-21 | 31 | B3 | 八王子 | 3.5 | 32 | 378 | -0.80 | -1.26 | -2.06 | -2.55 | -0.63 | -3.18 | -0.04 |
| 2021-22 | 32 | B3 | 八王子 | 2.7 | 33 | 338 | -0.51 | -0.71 | -1.22 | -1.34 | -1.82 | -3.16 | -0.03 |
| 2022-23 | 33 | B3 | 横浜EX | 3.5 | 34 | 263 | -1.93 | -0.90 | -2.83 | -2.67 | -1.59 | -4.26 | -0.19 |