| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 30 | B1 | 秋田 | 40 | 302 | 59 | 22 | 77 | 28.6 | 2 | 15 | 13.3 | 13 | 17 | 76.5 | 7 | 11 | 18 | 21 | 19 | 9 | 0 | 46 | -47 |
| 2017-18 | 31 | B2 | 岩手 | 59 | 1348 | 349 | 144 | 412 | 35.0 | 21 | 88 | 23.9 | 40 | 59 | 67.8 | 18 | 72 | 90 | 170 | 108 | 34 | 1 | 108 | -563 |
| 2018-19 | 32 | B3 | 岩手 | 36 | 1024 | 407 | 168 | 411 | 40.9 | 25 | 89 | 28.1 | 46 | 58 | 79.3 | 16 | 68 | 84 | 136 | 84 | 17 | 2 | 92 | 0 |
| 2019-20 | 33 | B3 | 岩手 | 28 | 380 | 109 | 43 | 111 | 38.7 | 14 | 37 | 37.8 | 9 | 13 | 69.2 | 8 | 18 | 26 | 32 | 20 | 6 | 0 | 43 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 30 | B1 | 秋田 | 40 | 7.6 | 1.5 | 0.6 | 1.9 | 28.6 | 0.1 | 0.4 | 13.3 | 0.3 | 0.4 | 76.5 | 0.2 | 0.3 | 0.5 | 0.5 | 0.5 | 0.2 | 0.0 | 1.1 | -1.2 |
| 2017-18 | 31 | B2 | 岩手 | 59 | 22.8 | 5.9 | 2.4 | 7.0 | 35.0 | 0.4 | 1.5 | 23.9 | 0.7 | 1.0 | 67.8 | 0.3 | 1.2 | 1.5 | 2.9 | 1.8 | 0.6 | 0.0 | 1.8 | -9.5 |
| 2018-19 | 32 | B3 | 岩手 | 36 | 28.4 | 11.3 | 4.7 | 11.4 | 40.9 | 0.7 | 2.5 | 28.1 | 1.3 | 1.6 | 79.3 | 0.4 | 1.9 | 2.3 | 3.8 | 2.3 | 0.5 | 0.1 | 2.6 | 0.0 |
| 2019-20 | 33 | B3 | 岩手 | 28 | 13.6 | 3.9 | 1.5 | 4.0 | 38.7 | 0.5 | 1.3 | 37.8 | 0.3 | 0.5 | 69.2 | 0.3 | 0.6 | 0.9 | 1.1 | 0.7 | 0.2 | 0.0 | 1.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 30 | B1 | 秋田 | 40 | 7.0 | 2.6 | 9.2 | 28.6 | 0.2 | 1.8 | 13.3 | 1.5 | 2.0 | 76.5 | 0.8 | 1.3 | 2.1 | 2.5 | 2.3 | 1.1 | 0.0 | 5.5 | -5.6 |
| 2017-18 | 31 | B2 | 岩手 | 59 | 9.3 | 3.8 | 11.0 | 35.0 | 0.6 | 2.4 | 23.9 | 1.1 | 1.6 | 67.8 | 0.5 | 1.9 | 2.4 | 4.5 | 2.9 | 0.9 | 0.0 | 2.9 | -15.0 |
| 2018-19 | 32 | B3 | 岩手 | 36 | 14.3 | 5.9 | 14.5 | 40.9 | 0.9 | 3.1 | 28.1 | 1.6 | 2.0 | 79.3 | 0.6 | 2.4 | 3.0 | 4.8 | 3.0 | 0.6 | 0.1 | 3.2 | 0.0 |
| 2019-20 | 33 | B3 | 岩手 | 28 | 10.3 | 4.1 | 10.5 | 38.7 | 1.3 | 3.5 | 37.8 | 0.9 | 1.2 | 69.2 | 0.8 | 1.7 | 2.5 | 3.0 | 1.9 | 0.6 | 0.0 | 4.1 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 30 | B1 | 秋田 | 40 | 8.7 | 3.5 | 13.2 | 26.9 | 0.2 | 2.4 | 8.3 | 1.4 | 1.8 | 77.8 | 1.4 | 1.8 | 3.1 | 3.9 | 3.5 | 1.8 | 0.0 | 7.3 | -11.8 |
| 2017-18 | 31 | B2 | 岩手 | 59 | 14.3 | 5.9 | 16.6 | 35.5 | 0.8 | 3.6 | 23.8 | 1.7 | 2.4 | 68.4 | 0.7 | 2.9 | 3.6 | 6.8 | 4.4 | 1.4 | 0.0 | 4.0 | -23.4 |
| 2018-19 | 32 | B3 | 岩手 | 36 | 22.3 | 9.2 | 21.9 | 42.1 | 1.4 | 4.6 | 29.8 | 2.5 | 3.1 | 80.4 | 0.9 | 3.6 | 4.5 | 7.2 | 4.5 | 0.9 | 0.1 | 4.4 | -14.9 |
| 2019-20 | 33 | B3 | 岩手 | 28 | 16.1 | 6.3 | 16.1 | 39.4 | 2.1 | 5.3 | 38.9 | 1.3 | 1.9 | 69.2 | 1.2 | 2.7 | 3.8 | 4.7 | 2.9 | 0.9 | 0.0 | 6.0 | +11.8 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 30 | B1 | 秋田 | 40 | 302 | -1.03 | -1.05 | +0.02 | +0.002 | 0.000 | -0.002 | -1.44 | -0.80 | +0.64 | +0.03 | +0.42 | +0.45 |
| 2017-18 | 31 | B2 | 岩手 | 59 | 1348 | -4.30 | -2.10 | -2.20 | -0.046 | -0.018 | +0.028 | -1.66 | -1.03 | +0.63 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| 2018-19 | 32 | B3 | 岩手 | 36 | 1024 | -3.39 | -1.97 | -1.42 | -0.024 | -0.015 | +0.009 | -1.54 | -0.68 | +0.86 | -1.15 | +0.27 | -0.88 |
| 2019-20 | 33 | B3 | 岩手 | 28 | 380 | +1.12 | +0.15 | +0.97 | +0.017 | +0.002 | -0.014 | +0.20 | -0.64 | -0.85 | +0.14 | -0.31 | -0.17 |