| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 16 | 74 | 21 | 6 | 19 | 31.6 | 2 | 11 | 18.2 | 7 | 10 | 70.0 | 4 | 8 | 12 | 6 | 8 | 2 | 0 | 4 | 0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 26 | 424 | 57 | 20 | 68 | 29.4 | 5 | 31 | 16.1 | 12 | 23 | 52.2 | 17 | 28 | 45 | 37 | 22 | 19 | 1 | 31 | 0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 36 | 577 | 146 | 49 | 133 | 36.8 | 30 | 78 | 38.5 | 18 | 26 | 69.2 | 7 | 58 | 65 | 66 | 38 | 15 | 6 | 37 | 0 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 44 | 618 | 162 | 53 | 159 | 33.3 | 29 | 94 | 30.9 | 27 | 39 | 69.2 | 14 | 49 | 63 | 60 | 37 | 23 | 3 | 72 | -41 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 35 | 568 | 163 | 58 | 155 | 37.4 | 21 | 83 | 25.3 | 26 | 44 | 59.1 | 8 | 41 | 49 | 77 | 31 | 10 | 3 | 54 | 0 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 10 | 111 | 17 | 6 | 23 | 26.1 | 3 | 12 | 25.0 | 2 | 2 | 100.0 | 2 | 6 | 8 | 18 | 9 | 6 | 0 | 9 | 0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 46 | 1298 | 215 | 69 | 190 | 36.3 | 31 | 106 | 29.2 | 46 | 55 | 83.6 | 23 | 102 | 125 | 278 | 91 | 43 | 7 | 55 | 0 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 52 | 1031 | 147 | 49 | 123 | 39.8 | 29 | 74 | 39.2 | 20 | 38 | 52.6 | 12 | 63 | 75 | 175 | 86 | 35 | 0 | 70 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 16 | 4.6 | 1.3 | 0.4 | 1.2 | 31.6 | 0.1 | 0.7 | 18.2 | 0.4 | 0.6 | 70.0 | 0.2 | 0.5 | 0.8 | 0.4 | 0.5 | 0.1 | 0.0 | 0.2 | 0.0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 26 | 16.3 | 2.2 | 0.8 | 2.6 | 29.4 | 0.2 | 1.2 | 16.1 | 0.5 | 0.9 | 52.2 | 0.7 | 1.1 | 1.7 | 1.4 | 0.8 | 0.7 | 0.0 | 1.2 | 0.0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 36 | 16.0 | 4.1 | 1.4 | 3.7 | 36.8 | 0.8 | 2.2 | 38.5 | 0.5 | 0.7 | 69.2 | 0.2 | 1.6 | 1.8 | 1.8 | 1.1 | 0.4 | 0.2 | 1.0 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 44 | 14.0 | 3.7 | 1.2 | 3.6 | 33.3 | 0.7 | 2.1 | 30.9 | 0.6 | 0.9 | 69.2 | 0.3 | 1.1 | 1.4 | 1.4 | 0.8 | 0.5 | 0.1 | 1.6 | -0.9 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 35 | 16.2 | 4.7 | 1.7 | 4.4 | 37.4 | 0.6 | 2.4 | 25.3 | 0.7 | 1.3 | 59.1 | 0.2 | 1.2 | 1.4 | 2.2 | 0.9 | 0.3 | 0.1 | 1.5 | 0.0 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 10 | 11.1 | 1.7 | 0.6 | 2.3 | 26.1 | 0.3 | 1.2 | 25.0 | 0.2 | 0.2 | 100.0 | 0.2 | 0.6 | 0.8 | 1.8 | 0.9 | 0.6 | 0.0 | 0.9 | 0.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 46 | 28.2 | 4.7 | 1.5 | 4.1 | 36.3 | 0.7 | 2.3 | 29.2 | 1.0 | 1.2 | 83.6 | 0.5 | 2.2 | 2.7 | 6.0 | 2.0 | 0.9 | 0.2 | 1.2 | 0.0 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 52 | 19.8 | 2.8 | 0.9 | 2.4 | 39.8 | 0.6 | 1.4 | 39.2 | 0.4 | 0.7 | 52.6 | 0.2 | 1.2 | 1.4 | 3.4 | 1.7 | 0.7 | 0.0 | 1.3 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 16 | 10.2 | 2.9 | 9.2 | 31.6 | 1.0 | 5.3 | 18.2 | 3.4 | 4.9 | 70.0 | 1.9 | 3.9 | 5.8 | 2.9 | 3.9 | 1.0 | 0.0 | 1.9 | 0.0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 26 | 4.8 | 1.7 | 5.8 | 29.4 | 0.4 | 2.6 | 16.1 | 1.0 | 2.0 | 52.2 | 1.4 | 2.4 | 3.8 | 3.1 | 1.9 | 1.6 | 0.1 | 2.6 | 0.0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 36 | 9.1 | 3.1 | 8.3 | 36.8 | 1.9 | 4.9 | 38.5 | 1.1 | 1.6 | 69.2 | 0.4 | 3.6 | 4.1 | 4.1 | 2.4 | 0.9 | 0.4 | 2.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 44 | 9.4 | 3.1 | 9.3 | 33.3 | 1.7 | 5.5 | 30.9 | 1.6 | 2.3 | 69.2 | 0.8 | 2.9 | 3.7 | 3.5 | 2.2 | 1.3 | 0.2 | 4.2 | -2.4 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 35 | 10.3 | 3.7 | 9.8 | 37.4 | 1.3 | 5.3 | 25.3 | 1.6 | 2.8 | 59.1 | 0.5 | 2.6 | 3.1 | 4.9 | 2.0 | 0.6 | 0.2 | 3.4 | 0.0 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 10 | 5.5 | 1.9 | 7.5 | 26.1 | 1.0 | 3.9 | 25.0 | 0.6 | 0.6 | 100.0 | 0.6 | 1.9 | 2.6 | 5.8 | 2.9 | 1.9 | 0.0 | 2.9 | 0.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 46 | 6.0 | 1.9 | 5.3 | 36.3 | 0.9 | 2.9 | 29.2 | 1.3 | 1.5 | 83.6 | 0.6 | 2.8 | 3.5 | 7.7 | 2.5 | 1.2 | 0.2 | 1.5 | 0.0 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 52 | 5.1 | 1.7 | 4.3 | 39.8 | 1.0 | 2.6 | 39.2 | 0.7 | 1.3 | 52.6 | 0.4 | 2.2 | 2.6 | 6.1 | 3.0 | 1.2 | 0.0 | 2.4 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 13 | 8.3 | 2.1 | 9.4 | 22.2 | 2.1 | 6.2 | 33.3 | 2.1 | 5.2 | 40.0 | 2.1 | 5.2 | 7.3 | 4.2 | 4.2 | 1.0 | 0.0 | 4.2 | +1.0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 26 | 6.5 | 2.3 | 7.7 | 29.5 | 0.5 | 3.6 | 13.8 | 1.5 | 2.9 | 52.2 | 1.8 | 3.3 | 5.0 | 4.0 | 2.6 | 2.1 | 0.0 | 3.1 | -15.6 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 36 | 12.7 | 4.3 | 11.6 | 36.6 | 2.6 | 6.7 | 38.2 | 1.6 | 2.3 | 69.2 | 0.6 | 5.1 | 5.7 | 5.9 | 3.2 | 1.3 | 0.5 | 3.3 | +21.1 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 43 | 12.0 | 4.1 | 12.8 | 32.0 | 2.3 | 7.5 | 30.2 | 1.6 | 2.4 | 66.7 | 1.1 | 3.8 | 5.0 | 4.6 | 3.0 | 1.7 | 0.3 | 5.7 | -6.1 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 35 | 14.8 | 5.4 | 13.7 | 39.2 | 1.9 | 7.2 | 26.7 | 2.1 | 3.5 | 61.1 | 0.7 | 3.5 | 4.1 | 6.2 | 2.4 | 0.8 | 0.2 | 4.3 | +15.5 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 10 | 3.4 | 1.1 | 8.6 | 13.3 | 0.0 | 4.0 | 0.0 | 1.1 | 1.1 | 100.0 | 1.1 | 2.3 | 3.4 | 8.6 | 3.4 | 2.9 | 0.0 | 2.9 | -12.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 46 | 8.8 | 2.8 | 7.8 | 36.3 | 1.3 | 4.3 | 29.2 | 1.9 | 2.2 | 83.6 | 0.9 | 4.2 | 5.1 | 11.3 | 3.7 | 1.7 | 0.3 | 2.1 | -10.0 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 52 | 7.5 | 2.5 | 6.0 | 41.2 | 1.5 | 3.6 | 41.4 | 1.0 | 1.8 | 55.6 | 0.6 | 3.1 | 3.7 | 8.7 | 4.3 | 1.8 | 0.0 | 3.2 | -17.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 13 | 74 | 33.3 | 0.727 | 0.7 | 0.6 | 14.0 | 3.7 | 13.8 | 1.00 | 0.99 | 5.3 | 9.1 | 1.5 | 0.0 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 26 | 424 | 32.8 | 0.722 | 0.5 | 0.4 | 10.5 | 2.4 | 10.1 | 1.52 | 0.96 | 3.7 | 8.2 | 3.1 | 0.0 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 36 | 577 | 47.7 | 1.000 | 0.6 | 0.2 | 14.4 | 2.9 | 13.3 | 1.83 | 0.92 | 1.5 | 9.5 | 1.7 | 0.8 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 43 | 618 | 40.8 | 0.879 | 0.6 | 0.2 | 14.7 | 2.6 | 11.3 | 1.56 | 0.77 | 2.4 | 8.3 | 2.6 | 0.5 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 35 | 568 | 46.2 | 0.969 | 0.5 | 0.3 | 15.4 | 2.1 | 13.8 | 2.60 | 0.90 | 1.7 | 7.4 | 1.2 | 0.3 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 10 | 111 | 13.3 | 0.375 | 0.5 | 0.1 | 10.6 | 2.9 | 23.8 | 2.50 | 2.25 | 2.1 | 5.0 | 5.1 | 0.0 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 46 | 1298 | 44.5 | 1.019 | 0.6 | 0.3 | 10.9 | 3.3 | 28.3 | 3.08 | 2.60 | 2.0 | 8.6 | 2.7 | 0.5 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 52 | 1031 | 53.4 | 1.073 | 0.6 | 0.3 | 10.2 | 3.9 | 22.5 | 2.01 | 2.21 | 1.4 | 6.9 | 3.2 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 13 | 74 | -0.33 | -0.61 | +0.28 | +0.010 | -0.001 | -0.010 | +0.11 | -0.08 | -0.19 | -0.57 | +0.33 | -0.24 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 26 | 424 | -1.21 | +0.60 | -1.81 | -0.027 | +0.005 | +0.032 | -1.59 | -1.27 | +0.32 | +0.80 | -0.43 | +0.37 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 36 | 577 | +2.11 | +0.29 | +1.83 | +0.052 | +0.013 | -0.039 | -0.56 | -1.42 | -0.86 | -0.30 | +0.16 | -0.14 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 43 | 618 | -2.04 | -0.17 | -1.86 | -0.034 | -0.003 | +0.031 | -0.05 | -0.25 | -0.20 | -1.14 | 0.00 | -1.14 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 35 | 568 | +1.04 | +1.29 | -0.25 | +0.012 | +0.013 | +0.002 | +1.60 | +0.35 | -1.25 | -0.56 | -0.14 | -0.70 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 10 | 111 | -0.89 | -1.06 | +0.17 | -0.008 | -0.011 | -0.002 | -0.12 | -0.13 | -0.01 | -0.12 | +0.08 | -0.04 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 46 | 1298 | +0.89 | +1.00 | -0.11 | +0.019 | +0.008 | -0.012 | -1.90 | -0.49 | +1.41 | +0.82 | -0.49 | +0.33 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 52 | 1031 | -4.24 | -2.08 | -2.16 | -0.020 | -0.006 | +0.014 | -4.78 | -1.62 | +3.16 | -0.72 | +0.41 | -0.31 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 26 | B3 | 八王子 | 2.2 | 13 | 74 | -0.71 | +0.07 | -0.64 | -1.29 | +0.31 | -0.97 | +0.10 |
| 2017-18 | 27 | B3 | 東京CR | 2.2 | 26 | 424 | -2.21 | +0.41 | -1.81 | -1.33 | -1.48 | -2.81 | +0.05 |
| 2018-19 | 28 | B3 | 東京EX | 2.3 | 36 | 577 | -1.15 | -0.03 | -1.18 | -1.22 | +1.41 | +0.19 | +1.09 |
| 2019-20 | 29 | B2 | 東京EX | 2.2 | 43 | 618 | -2.48 | -0.76 | -3.25 | -2.13 | -2.52 | -4.64 | -0.58 |
| 2020-21 | 30 | B3 | 東京EX | 2.0 | 35 | 568 | -0.71 | -0.58 | -1.28 | +0.12 | -0.93 | -0.81 | +0.73 |
| 2021-22 | 31 | B3 | 鹿児島 | 1.0 | 10 | 111 | -1.25 | +0.55 | -0.71 | -2.28 | +0.65 | -1.63 | +0.09 |
| 2022-23 | 32 | B3 | 品川 | 1.4 | 46 | 1298 | +0.66 | +2.12 | +2.78 | +2.03 | +1.55 | +3.57 | +5.03 |
| 2023-24 | 33 | B3 | 山口 | 1.4 | 52 | 1031 | -1.29 | +0.93 | -0.36 | -2.46 | -1.49 | -3.95 | -0.57 |