| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 31 | 1132 | 407 | 153 | 377 | 40.6 | 55 | 132 | 41.7 | 46 | 63 | 73.0 | 15 | 84 | 99 | 77 | 79 | 24 | 1 | 55 | 0 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 26 | 920 | 365 | 126 | 328 | 38.4 | 47 | 139 | 33.8 | 66 | 82 | 80.5 | 21 | 67 | 88 | 115 | 74 | 26 | 0 | 42 | 0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 35 | 1193 | 442 | 160 | 383 | 41.8 | 62 | 167 | 37.1 | 60 | 85 | 70.6 | 19 | 87 | 106 | 199 | 86 | 23 | 2 | 63 | 0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 38 | 784 | 318 | 107 | 242 | 44.2 | 48 | 109 | 44.0 | 56 | 71 | 78.9 | 8 | 57 | 65 | 113 | 53 | 21 | 1 | 54 | 0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 34 | 825 | 271 | 100 | 223 | 44.8 | 39 | 96 | 40.6 | 32 | 47 | 68.1 | 12 | 72 | 84 | 96 | 52 | 29 | 1 | 56 | 0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 37 | 771 | 232 | 85 | 206 | 41.3 | 41 | 102 | 40.2 | 21 | 37 | 56.8 | 6 | 39 | 45 | 95 | 42 | 24 | 1 | 62 | 0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 41 | 936 | 275 | 102 | 247 | 41.3 | 47 | 133 | 35.3 | 24 | 32 | 75.0 | 11 | 46 | 57 | 100 | 54 | 29 | 1 | 56 | 0 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 41 | 978 | 275 | 95 | 296 | 32.1 | 36 | 133 | 27.1 | 49 | 74 | 66.2 | 12 | 45 | 57 | 118 | 71 | 23 | 2 | 54 | 0 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 31 | 518 | 135 | 44 | 177 | 24.9 | 18 | 96 | 18.8 | 29 | 39 | 74.4 | 12 | 16 | 28 | 60 | 33 | 30 | 0 | 37 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 31 | 36.5 | 13.1 | 4.9 | 12.2 | 40.6 | 1.8 | 4.3 | 41.7 | 1.5 | 2.0 | 73.0 | 0.5 | 2.7 | 3.2 | 2.5 | 2.5 | 0.8 | 0.0 | 1.8 | 0.0 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 26 | 35.4 | 14.0 | 4.8 | 12.6 | 38.4 | 1.8 | 5.3 | 33.8 | 2.5 | 3.2 | 80.5 | 0.8 | 2.6 | 3.4 | 4.4 | 2.8 | 1.0 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 35 | 34.1 | 12.6 | 4.6 | 10.9 | 41.8 | 1.8 | 4.8 | 37.1 | 1.7 | 2.4 | 70.6 | 0.5 | 2.5 | 3.0 | 5.7 | 2.5 | 0.7 | 0.1 | 1.8 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 38 | 20.6 | 8.4 | 2.8 | 6.4 | 44.2 | 1.3 | 2.9 | 44.0 | 1.5 | 1.9 | 78.9 | 0.2 | 1.5 | 1.7 | 3.0 | 1.4 | 0.6 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 34 | 24.3 | 8.0 | 2.9 | 6.6 | 44.8 | 1.1 | 2.8 | 40.6 | 0.9 | 1.4 | 68.1 | 0.4 | 2.1 | 2.5 | 2.8 | 1.5 | 0.9 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 37 | 20.8 | 6.3 | 2.3 | 5.6 | 41.3 | 1.1 | 2.8 | 40.2 | 0.6 | 1.0 | 56.8 | 0.2 | 1.1 | 1.2 | 2.6 | 1.1 | 0.6 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 41 | 22.8 | 6.7 | 2.5 | 6.0 | 41.3 | 1.1 | 3.2 | 35.3 | 0.6 | 0.8 | 75.0 | 0.3 | 1.1 | 1.4 | 2.4 | 1.3 | 0.7 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 41 | 23.8 | 6.7 | 2.3 | 7.2 | 32.1 | 0.9 | 3.2 | 27.1 | 1.2 | 1.8 | 66.2 | 0.3 | 1.1 | 1.4 | 2.9 | 1.7 | 0.6 | 0.0 | 1.3 | 0.0 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 31 | 16.7 | 4.4 | 1.4 | 5.7 | 24.9 | 0.6 | 3.1 | 18.8 | 0.9 | 1.3 | 74.4 | 0.4 | 0.5 | 0.9 | 1.9 | 1.1 | 1.0 | 0.0 | 1.2 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 31 | 12.9 | 4.9 | 12.0 | 40.6 | 1.7 | 4.2 | 41.7 | 1.5 | 2.0 | 73.0 | 0.5 | 2.7 | 3.1 | 2.4 | 2.5 | 0.8 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 26 | 14.3 | 4.9 | 12.8 | 38.4 | 1.8 | 5.4 | 33.8 | 2.6 | 3.2 | 80.5 | 0.8 | 2.6 | 3.4 | 4.5 | 2.9 | 1.0 | 0.0 | 1.6 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 35 | 13.3 | 4.8 | 11.6 | 41.8 | 1.9 | 5.0 | 37.1 | 1.8 | 2.6 | 70.6 | 0.6 | 2.6 | 3.2 | 6.0 | 2.6 | 0.7 | 0.1 | 1.9 | 0.0 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 38 | 14.6 | 4.9 | 11.1 | 44.2 | 2.2 | 5.0 | 44.0 | 2.6 | 3.3 | 78.9 | 0.4 | 2.6 | 3.0 | 5.2 | 2.4 | 1.0 | 0.0 | 2.5 | 0.0 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 34 | 11.8 | 4.4 | 9.7 | 44.8 | 1.7 | 4.2 | 40.6 | 1.4 | 2.1 | 68.1 | 0.5 | 3.1 | 3.7 | 4.2 | 2.3 | 1.3 | 0.0 | 2.4 | 0.0 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 37 | 10.8 | 4.0 | 9.6 | 41.3 | 1.9 | 4.8 | 40.2 | 1.0 | 1.7 | 56.8 | 0.3 | 1.8 | 2.1 | 4.4 | 2.0 | 1.1 | 0.0 | 2.9 | 0.0 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 41 | 10.6 | 3.9 | 9.5 | 41.3 | 1.8 | 5.1 | 35.3 | 0.9 | 1.2 | 75.0 | 0.4 | 1.8 | 2.2 | 3.8 | 2.1 | 1.1 | 0.0 | 2.2 | 0.0 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 41 | 10.1 | 3.5 | 10.9 | 32.1 | 1.3 | 4.9 | 27.1 | 1.8 | 2.7 | 66.2 | 0.4 | 1.7 | 2.1 | 4.3 | 2.6 | 0.8 | 0.1 | 2.0 | 0.0 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 31 | 9.4 | 3.1 | 12.3 | 24.9 | 1.2 | 6.7 | 18.8 | 2.0 | 2.7 | 74.4 | 0.8 | 1.1 | 1.9 | 4.2 | 2.3 | 2.1 | 0.0 | 2.6 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 31 | 18.8 | 7.1 | 17.5 | 40.4 | 2.5 | 6.0 | 40.9 | 2.2 | 3.0 | 73.0 | 0.7 | 3.8 | 4.5 | 3.6 | 3.7 | 1.1 | 0.0 | 2.6 | -5.5 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 26 | 19.9 | 6.9 | 17.7 | 38.7 | 2.6 | 7.5 | 34.3 | 3.6 | 4.5 | 80.5 | 1.1 | 3.6 | 4.8 | 6.3 | 4.0 | 1.4 | 0.0 | 2.3 | +2.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 35 | 18.4 | 6.7 | 15.8 | 42.1 | 2.6 | 6.9 | 37.6 | 2.5 | 3.6 | 70.6 | 0.8 | 3.6 | 4.4 | 8.3 | 3.6 | 1.0 | 0.1 | 2.4 | -1.5 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 38 | 21.9 | 7.4 | 16.5 | 44.6 | 3.3 | 7.4 | 44.4 | 3.9 | 4.9 | 78.9 | 0.6 | 3.9 | 4.4 | 7.6 | 3.6 | 1.4 | 0.1 | 3.3 | +12.9 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 34 | 17.4 | 6.4 | 14.2 | 44.7 | 2.5 | 6.1 | 41.5 | 2.1 | 3.1 | 68.1 | 0.8 | 4.7 | 5.5 | 6.1 | 3.4 | 1.9 | 0.1 | 3.4 | -4.2 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 37 | 15.9 | 5.8 | 14.2 | 40.9 | 2.8 | 7.1 | 39.6 | 1.5 | 2.4 | 60.0 | 0.4 | 2.5 | 2.9 | 6.3 | 2.6 | 1.5 | 0.1 | 4.0 | -1.7 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 41 | 15.8 | 5.9 | 14.2 | 41.2 | 2.7 | 7.7 | 34.8 | 1.4 | 1.9 | 75.0 | 0.6 | 2.6 | 3.2 | 5.8 | 3.1 | 1.7 | 0.1 | 3.1 | +7.8 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 41 | 15.2 | 5.3 | 16.3 | 32.4 | 2.0 | 7.2 | 27.7 | 2.6 | 3.8 | 68.1 | 0.7 | 2.5 | 3.2 | 6.5 | 3.9 | 1.3 | 0.1 | 2.7 | +6.3 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 31 | 13.9 | 4.5 | 17.8 | 25.4 | 1.9 | 9.6 | 19.4 | 3.0 | 4.0 | 74.4 | 1.2 | 1.6 | 2.9 | 6.0 | 3.2 | 2.9 | 0.0 | 3.7 | +7.9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 31 | 1132 | 47.4 | 0.997 | 0.3 | 0.2 | 20.0 | 3.2 | 13.2 | 0.99 | 0.66 | 1.4 | 7.5 | 1.8 | 0.1 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 26 | 920 | 45.9 | 1.006 | 0.4 | 0.3 | 20.3 | 3.4 | 21.0 | 1.55 | 1.03 | 2.2 | 7.8 | 2.2 | 0.0 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 35 | 1193 | 50.3 | 1.063 | 0.4 | 0.2 | 18.5 | 3.2 | 22.5 | 2.33 | 1.22 | 1.8 | 7.5 | 1.4 | 0.1 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 38 | 784 | 54.6 | 1.165 | 0.5 | 0.3 | 19.3 | 3.1 | 19.6 | 2.09 | 1.02 | 1.3 | 8.1 | 2.4 | 0.1 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 34 | 825 | 53.7 | 1.117 | 0.4 | 0.2 | 16.4 | 2.9 | 17.3 | 1.81 | 1.05 | 1.6 | 9.8 | 3.0 | 0.1 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 37 | 771 | 50.7 | 1.037 | 0.5 | 0.2 | 15.8 | 2.3 | 15.6 | 2.43 | 0.99 | 1.0 | 5.5 | 2.3 | 0.1 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 41 | 936 | 50.6 | 1.050 | 0.5 | 0.1 | 16.1 | 2.7 | 15.2 | 1.89 | 0.94 | 1.4 | 5.4 | 2.5 | 0.1 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 41 | 978 | 38.6 | 0.845 | 0.4 | 0.2 | 19.3 | 3.4 | 16.5 | 1.66 | 0.85 | 1.5 | 5.2 | 2.0 | 0.2 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 31 | 518 | 30.6 | 0.707 | 0.5 | 0.2 | 19.3 | 2.7 | 15.5 | 1.87 | 0.80 | 2.4 | 3.7 | 4.5 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 31 | 1131 | -0.86 | -0.21 | -0.66 | +0.003 | +0.001 | -0.002 | -1.80 | -1.36 | +0.44 | -1.16 | -0.23 | -1.39 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 26 | 920 | +0.41 | -0.73 | +1.14 | -0.004 | -0.008 | -0.004 | +0.85 | -0.31 | -1.16 | +0.94 | +0.02 | +0.96 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 35 | 1193 | +0.91 | +1.11 | -0.20 | +0.013 | +0.017 | +0.004 | +0.08 | -0.34 | -0.42 | -0.45 | +0.07 | -0.38 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 38 | 784 | +2.76 | +2.12 | +0.64 | +0.024 | +0.023 | -0.002 | +1.64 | +1.29 | -0.36 | -0.66 | +0.33 | -0.33 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 34 | 825 | +0.32 | -0.51 | +0.83 | +0.015 | -0.008 | -0.022 | -0.05 | -0.02 | +0.02 | -0.95 | -0.03 | -0.98 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 37 | 771 | -1.58 | -0.03 | -1.55 | -0.032 | +0.002 | +0.034 | -0.60 | -0.91 | -0.31 | -0.43 | -0.16 | -0.59 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 41 | 936 | +1.08 | +0.36 | +0.72 | +0.014 | +0.007 | -0.007 | -1.27 | -0.52 | +0.75 | +0.79 | -0.08 | +0.71 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 41 | 978 | +0.90 | -0.01 | +0.91 | +0.022 | +0.003 | -0.019 | -1.54 | -0.87 | +0.67 | +0.37 | -0.07 | +0.29 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 31 | 518 | -0.40 | -1.77 | +1.38 | -0.021 | -0.019 | +0.002 | -0.60 | -0.02 | +0.58 | +2.57 | +0.08 | +2.65 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 24 | B3 | 埼玉 | 1.9 | 31 | 1131 | +0.35 | -0.89 | -0.53 | +0.94 | -0.70 | +0.24 | +2.35 |
| 2017-18 | 25 | B3 | 埼玉 | 1.7 | 26 | 920 | +1.25 | +0.15 | +1.41 | +0.35 | +1.38 | +1.73 | +2.71 |
| 2018-19 | 26 | B3 | 埼玉 | 1.7 | 35 | 1193 | +1.00 | -0.07 | +0.93 | +1.97 | -0.16 | +1.81 | +3.39 |
| 2019-20 | 27 | B3 | 岩手 | 1.7 | 38 | 784 | +1.98 | +0.17 | +2.15 | +3.79 | +0.50 | +4.29 | +3.32 |
| 2020-21 | 28 | B3 | 八王子 | 1.8 | 34 | 825 | +0.30 | +0.14 | +0.44 | +0.47 | +1.11 | +1.58 | +2.23 |
| 2021-22 | 29 | B3 | 八王子 | 1.6 | 37 | 771 | +0.47 | -0.22 | +0.25 | +0.15 | -1.90 | -1.74 | +0.58 |
| 2022-23 | 30 | B3 | 東京U | 1.7 | 41 | 936 | -0.35 | -0.18 | -0.53 | -0.03 | +0.46 | +0.43 | +1.90 |
| 2023-24 | 31 | B3 | 東京U | 1.7 | 41 | 978 | -2.12 | -0.62 | -2.75 | -1.92 | +0.16 | -1.76 | +0.68 |
| 2024-25 | 32 | B3 | 東京U | 1.6 | 31 | 518 | -2.32 | +0.13 | -2.19 | -3.90 | +1.14 | -2.77 | +0.05 |