| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 36 | 744 | 191 | 74 | 204 | 36.3 | 19 | 78 | 24.4 | 24 | 33 | 72.7 | 10 | 59 | 69 | 127 | 47 | 27 | 1 | 82 | 0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 47 | 996 | 399 | 155 | 369 | 42.0 | 46 | 122 | 37.7 | 43 | 63 | 68.3 | 19 | 81 | 100 | 196 | 90 | 51 | 1 | 99 | 0 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 50 | 1000 | 419 | 148 | 362 | 40.9 | 53 | 160 | 33.1 | 70 | 102 | 68.6 | 42 | 47 | 89 | 177 | 70 | 48 | 0 | 112 | 0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 48 | 1110 | 434 | 152 | 442 | 34.4 | 58 | 197 | 29.4 | 72 | 99 | 72.7 | 32 | 60 | 92 | 181 | 81 | 39 | 4 | 132 | -21 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 33 | 610 | 220 | 75 | 206 | 36.4 | 25 | 86 | 29.1 | 45 | 56 | 80.4 | 13 | 35 | 48 | 140 | 48 | 26 | 0 | 85 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 36 | 20.7 | 5.3 | 2.1 | 5.7 | 36.3 | 0.5 | 2.2 | 24.4 | 0.7 | 0.9 | 72.7 | 0.3 | 1.6 | 1.9 | 3.5 | 1.3 | 0.8 | 0.0 | 2.3 | 0.0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 47 | 21.2 | 8.5 | 3.3 | 7.9 | 42.0 | 1.0 | 2.6 | 37.7 | 0.9 | 1.3 | 68.3 | 0.4 | 1.7 | 2.1 | 4.2 | 1.9 | 1.1 | 0.0 | 2.1 | 0.0 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 50 | 20.0 | 8.4 | 3.0 | 7.2 | 40.9 | 1.1 | 3.2 | 33.1 | 1.4 | 2.0 | 68.6 | 0.8 | 0.9 | 1.8 | 3.5 | 1.4 | 1.0 | 0.0 | 2.2 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 48 | 23.1 | 9.0 | 3.2 | 9.2 | 34.4 | 1.2 | 4.1 | 29.4 | 1.5 | 2.1 | 72.7 | 0.7 | 1.2 | 1.9 | 3.8 | 1.7 | 0.8 | 0.1 | 2.8 | -0.4 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 33 | 18.5 | 6.7 | 2.3 | 6.2 | 36.4 | 0.8 | 2.6 | 29.1 | 1.4 | 1.7 | 80.4 | 0.4 | 1.1 | 1.5 | 4.2 | 1.5 | 0.8 | 0.0 | 2.6 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 36 | 9.2 | 3.6 | 9.9 | 36.3 | 0.9 | 3.8 | 24.4 | 1.2 | 1.6 | 72.7 | 0.5 | 2.9 | 3.3 | 6.1 | 2.3 | 1.3 | 0.0 | 4.0 | 0.0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 47 | 14.4 | 5.6 | 13.3 | 42.0 | 1.7 | 4.4 | 37.7 | 1.6 | 2.3 | 68.3 | 0.7 | 2.9 | 3.6 | 7.1 | 3.3 | 1.8 | 0.0 | 3.6 | 0.0 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 50 | 15.1 | 5.3 | 13.0 | 40.9 | 1.9 | 5.8 | 33.1 | 2.5 | 3.7 | 68.6 | 1.5 | 1.7 | 3.2 | 6.4 | 2.5 | 1.7 | 0.0 | 4.0 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 48 | 14.1 | 4.9 | 14.3 | 34.4 | 1.9 | 6.4 | 29.4 | 2.3 | 3.2 | 72.7 | 1.0 | 1.9 | 3.0 | 5.9 | 2.6 | 1.3 | 0.1 | 4.3 | -0.7 |
| 2024-25 | 29 | B3 | 岩手 | 0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | - | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 33 | 13.0 | 4.4 | 12.2 | 36.4 | 1.5 | 5.1 | 29.1 | 2.7 | 3.3 | 80.4 | 0.8 | 2.1 | 2.8 | 8.3 | 2.8 | 1.5 | 0.0 | 5.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 36 | 14.1 | 5.4 | 14.7 | 36.9 | 1.4 | 5.7 | 25.0 | 1.8 | 2.5 | 72.7 | 0.7 | 4.2 | 4.8 | 9.0 | 3.4 | 2.0 | 0.0 | 5.4 | +6.3 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 47 | 21.5 | 8.4 | 19.9 | 42.4 | 2.5 | 6.4 | 39.5 | 2.1 | 3.2 | 66.7 | 1.0 | 4.4 | 5.4 | 10.6 | 4.8 | 2.7 | 0.1 | 4.9 | +5.4 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 50 | 48.2 | 17.0 | 41.3 | 41.2 | 6.1 | 18.1 | 33.8 | 8.1 | 11.7 | 68.6 | 4.8 | 5.4 | 10.2 | 20.4 | 7.9 | 5.5 | 0.0 | 11.9 | +31.0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 48 | 22.7 | 7.9 | 23.1 | 34.3 | 3.0 | 10.2 | 29.7 | 3.8 | 5.3 | 72.7 | 1.7 | 3.1 | 4.8 | 9.4 | 4.2 | 2.1 | 0.2 | 6.6 | -0.9 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 33 | 20.1 | 6.9 | 18.8 | 36.5 | 2.2 | 7.7 | 28.9 | 4.2 | 5.2 | 80.4 | 1.2 | 3.2 | 4.5 | 12.8 | 4.5 | 2.3 | 0.0 | 7.8 | +11.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 36 | 744 | 41.8 | 0.890 | 0.4 | 0.2 | 16.5 | 2.9 | 21.5 | 2.64 | 1.30 | 1.5 | 8.4 | 3.3 | 0.0 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 47 | 996 | 48.7 | 1.005 | 0.3 | 0.2 | 21.7 | 4.0 | 27.8 | 2.20 | 1.28 | 2.1 | 9.2 | 4.7 | 0.1 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 50 | 1000 | 48.6 | 1.037 | 0.4 | 0.3 | 44.3 | 6.5 | 65.6 | 2.57 | 1.48 | 9.7 | 11.8 | 8.1 | 0.0 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 48 | 1110 | 40.9 | 0.897 | 0.4 | 0.2 | 24.2 | 3.4 | 25.4 | 2.24 | 1.05 | 3.1 | 7.1 | 3.4 | 0.4 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 33 | 610 | 42.4 | 0.943 | 0.4 | 0.3 | 21.4 | 3.7 | 31.9 | 2.88 | 1.49 | 2.5 | 6.3 | 4.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 36 | 744 | +0.92 | +0.31 | +0.61 | +0.003 | -0.004 | -0.007 | +1.41 | +0.25 | -1.16 | +0.59 | -0.38 | +0.21 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 47 | 996 | +1.11 | +0.49 | +0.62 | +0.004 | +0.005 | 0.000 | -0.06 | +0.67 | +0.74 | +0.93 | -0.08 | +0.84 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 50 | 1000 | +1.65 | +0.06 | +1.59 | +0.021 | 0.000 | -0.021 | +0.99 | +0.44 | -0.55 | +0.37 | +0.16 | +0.53 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 48 | 1110 | +1.46 | +0.46 | +0.99 | -0.009 | -0.003 | +0.006 | +0.03 | +0.33 | +0.30 | +2.00 | -0.49 | +1.51 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 33 | 610 | +2.43 | +1.48 | +0.95 | +0.022 | +0.005 | -0.017 | -0.66 | 0.00 | +0.66 | +0.53 | -0.32 | +0.22 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-21 | 25 | B3 | 岩手 | 1.2 | 36 | 744 | -0.41 | +0.10 | -0.30 | +0.07 | +0.65 | +0.73 | +1.63 |
| 2021-22 | 26 | B3 | 岩手 | 1.0 | 47 | 996 | +1.13 | +0.26 | +1.39 | +1.44 | +1.07 | +2.50 | +3.25 |
| 2022-23 | 27 | B3 | 岩手 | 1.0 | 50 | 1000 | +4.40 | +1.47 | +5.87 | +3.74 | +2.98 | +6.72 | +5.62 |
| 2023-24 | 28 | B2 | 岩手 | 1.4 | 48 | 1110 | -0.90 | -0.62 | -1.51 | +0.18 | +0.30 | +0.48 | +2.17 |
| 2025-26 | 30 | B3 | 岡山 | 1.0 | 33 | 610 | +1.27 | +0.28 | +1.56 | +2.31 | +0.91 | +3.22 | +2.22 |