| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 1795 | 909 | 315 | 710 | 44.4 | 130 | 365 | 35.6 | 149 | 178 | 83.7 | 50 | 299 | 349 | 235 | 131 | 62 | 32 | 144 | -45 |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 1786 | 1015 | 326 | 722 | 45.2 | 147 | 397 | 37.0 | 216 | 279 | 77.4 | 54 | 267 | 321 | 252 | 125 | 64 | 13 | 121 | -16 |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 1908 | 1106 | 358 | 856 | 41.8 | 150 | 440 | 34.1 | 240 | 312 | 76.9 | 66 | 297 | 363 | 219 | 146 | 60 | 13 | 115 | -142 |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 1716 | 912 | 282 | 736 | 38.3 | 118 | 387 | 30.5 | 230 | 287 | 80.1 | 39 | 308 | 347 | 238 | 168 | 61 | 23 | 105 | -470 |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 37 | 6 | 2 | 8 | 25.0 | 0 | 4 | 0.0 | 2 | 2 | 100.0 | 0 | 8 | 8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | +21 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 32.6 | 16.5 | 5.7 | 12.9 | 44.4 | 2.4 | 6.6 | 35.6 | 2.7 | 3.2 | 83.7 | 0.9 | 5.4 | 6.3 | 4.3 | 2.4 | 1.1 | 0.6 | 2.6 | -0.8 |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 30.8 | 17.5 | 5.6 | 12.4 | 45.2 | 2.5 | 6.8 | 37.0 | 3.7 | 4.8 | 77.4 | 0.9 | 4.6 | 5.5 | 4.3 | 2.2 | 1.1 | 0.2 | 2.1 | -0.3 |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 32.3 | 18.7 | 6.1 | 14.5 | 41.8 | 2.5 | 7.5 | 34.1 | 4.1 | 5.3 | 76.9 | 1.1 | 5.0 | 6.2 | 3.7 | 2.5 | 1.0 | 0.2 | 1.9 | -2.4 |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 31.2 | 16.6 | 5.1 | 13.4 | 38.3 | 2.1 | 7.0 | 30.5 | 4.2 | 5.2 | 80.1 | 0.7 | 5.6 | 6.3 | 4.3 | 3.1 | 1.1 | 0.4 | 1.9 | -8.5 |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 18.3 | 3.0 | 1.0 | 4.0 | 25.0 | 0.0 | 2.0 | 0.0 | 1.0 | 1.0 | 100.0 | 0.0 | 4.0 | 4.0 | 1.0 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 1.5 | +10.5 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 18.2 | 6.3 | 14.2 | 44.4 | 2.6 | 7.3 | 35.6 | 3.0 | 3.6 | 83.7 | 1.0 | 6.0 | 7.0 | 4.7 | 2.6 | 1.2 | 0.6 | 2.9 | -0.9 |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 20.5 | 6.6 | 14.6 | 45.2 | 3.0 | 8.0 | 37.0 | 4.4 | 5.6 | 77.4 | 1.1 | 5.4 | 6.5 | 5.1 | 2.5 | 1.3 | 0.3 | 2.4 | -0.3 |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 20.9 | 6.8 | 16.2 | 41.8 | 2.8 | 8.3 | 34.1 | 4.5 | 5.9 | 76.9 | 1.2 | 5.6 | 6.8 | 4.1 | 2.8 | 1.1 | 0.2 | 2.2 | -2.7 |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 19.1 | 5.9 | 15.4 | 38.3 | 2.5 | 8.1 | 30.5 | 4.8 | 6.0 | 80.1 | 0.8 | 6.5 | 7.3 | 5.0 | 3.5 | 1.3 | 0.5 | 2.2 | -9.9 |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 5.9 | 2.0 | 7.9 | 25.0 | 0.0 | 3.9 | 0.0 | 2.0 | 2.0 | 100.0 | 0.0 | 7.9 | 7.9 | 2.0 | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 2.9 | +20.6 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 28.0 | 9.7 | 21.8 | 44.5 | 4.0 | 11.1 | 36.2 | 4.5 | 5.4 | 83.2 | 1.6 | 9.3 | 10.8 | 7.2 | 4.0 | 1.9 | 1.0 | 4.0 | -1.6 |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 31.1 | 10.0 | 22.0 | 45.5 | 4.5 | 12.0 | 37.6 | 6.5 | 8.4 | 77.0 | 1.7 | 8.1 | 9.8 | 7.8 | 3.8 | 2.0 | 0.4 | 3.1 | -0.5 |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 31.3 | 10.2 | 24.2 | 42.0 | 4.2 | 12.3 | 34.4 | 6.8 | 8.8 | 76.8 | 1.9 | 8.3 | 10.2 | 6.2 | 4.1 | 1.7 | 0.4 | 2.7 | -3.8 |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 29.5 | 9.1 | 23.8 | 38.3 | 3.8 | 12.4 | 30.4 | 7.5 | 9.3 | 80.1 | 1.2 | 9.9 | 11.2 | 7.7 | 5.5 | 2.0 | 0.7 | 2.8 | -15.3 |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 9.7 | 3.2 | 12.9 | 25.0 | 0.0 | 6.5 | 0.0 | 3.2 | 3.2 | 100.0 | 0.0 | 12.9 | 12.9 | 3.2 | 1.6 | 0.0 | 0.0 | 4.8 | +33.9 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 1795 | 53.7 | 1.160 | 0.5 | 0.2 | 24.5 | 3.5 | 20.9 | 1.83 | 0.85 | 3.2 | 19.3 | 3.0 | 1.6 |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 1786 | 55.8 | 1.212 | 0.5 | 0.4 | 26.4 | 3.4 | 22.4 | 2.02 | 0.85 | 3.5 | 17.8 | 2.9 | 0.7 |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 1908 | 50.8 | 1.120 | 0.5 | 0.4 | 28.0 | 3.6 | 19.5 | 1.52 | 0.70 | 3.7 | 17.3 | 2.5 | 0.7 |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 1716 | 46.2 | 1.068 | 0.5 | 0.4 | 29.0 | 4.8 | 25.5 | 1.40 | 0.88 | 2.5 | 20.1 | 3.0 | 1.4 |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 37 | 25.0 | 0.667 | 0.5 | 0.3 | 12.5 | 1.2 | 8.0 | 2.00 | 0.64 | 0.0 | 25.0 | 0.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 1795 | 1.158 | 68.7% | 10.8% | 48.8% | 27.1% | 46.0% | 6.5% | 36.1% | 42.5% | 35.7% | 3.6% | 83.2% | 9.5% |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 1786 | 1.212 | 75.3% | 10.7% | 46.9% | 23.5% | 50.0% | 4.8% | 36.8% | 44.7% | 52.6% | 2.3% | 77.0% | 14.0% |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 1908 | 1.118 | 60.5% | 8.7% | 47.9% | 29.1% | 41.9% | 4.4% | 34.1% | 41.8% | 37.5% | 2.4% | 76.8% | 13.5% |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 1716 | 1.068 | 51.1% | 5.3% | 48.5% | 32.1% | 28.1% | 3.8% | 30.7% | 42.2% | 25.0% | 2.8% | 80.1% | 13.8% |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 37 | 0.667 | 100.0% | 11.1% | 50.0% | 22.2% | 0.0% | 11.1% | 0.0% | 33.3% | 0.0% | 11.1% | 100.0% | 11.1% |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022-23 | 31 | B2 | 山形 | 55 | 1795 | +0.55 | +0.37 | +0.18 | +0.029 | +0.007 | -0.023 | -1.85 | -2.08 | -0.23 | +0.51 | -0.85 | -0.33 |
| 2023-24 | 32 | B2 | 山形 | 58 | 1786 | +0.91 | +1.81 | -0.89 | +0.009 | +0.025 | +0.016 | -2.37 | -2.70 | -0.33 | +0.45 | -1.11 | -0.66 |
| 2024-25 | 33 | B2 | 山形 | 59 | 1908 | -1.17 | +0.71 | -1.87 | -0.017 | +0.001 | +0.019 | -1.52 | -1.60 | -0.08 | -0.31 | -0.99 | -1.30 |
| 2025-26 | 34 | B2 | 山形 | 55 | 1716 | -3.20 | -0.98 | -2.21 | -0.032 | -0.004 | +0.027 | -1.94 | -2.10 | -0.16 | -0.04 | -0.25 | -0.29 |
| 2026-27 | 35 | B.PREMIER | 横浜BC | 2 | 37 | +0.78 | -0.05 | +0.83 | +0.010 | -0.004 | -0.014 | +0.89 | +0.46 | -0.44 | +0.50 | -0.05 | +0.46 |