| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 56 | 1875 | 613 | 225 | 560 | 40.2 | 125 | 337 | 37.1 | 38 | 63 | 60.3 | 24 | 138 | 162 | 49 | 53 | 34 | 3 | 113 | +65 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 60 | 1726 | 622 | 221 | 529 | 41.8 | 130 | 340 | 38.2 | 50 | 70 | 71.4 | 28 | 105 | 133 | 50 | 41 | 35 | 2 | 124 | -157 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 49 | 658 | 206 | 75 | 250 | 30.0 | 49 | 163 | 30.1 | 7 | 15 | 46.7 | 9 | 44 | 53 | 29 | 27 | 7 | 0 | 60 | -144 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 47 | 992 | 440 | 147 | 376 | 39.1 | 97 | 230 | 42.2 | 49 | 59 | 83.1 | 11 | 53 | 64 | 38 | 26 | 29 | 0 | 66 | -114 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 52 | 1216 | 578 | 192 | 463 | 41.5 | 123 | 311 | 39.5 | 71 | 84 | 84.5 | 11 | 87 | 98 | 35 | 50 | 19 | 2 | 80 | -419 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 52 | 895 | 320 | 110 | 289 | 38.1 | 82 | 230 | 35.7 | 18 | 27 | 66.7 | 19 | 78 | 97 | 24 | 21 | 6 | 1 | 63 | -472 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 43 | 425 | 183 | 64 | 187 | 34.2 | 48 | 135 | 35.6 | 7 | 8 | 87.5 | 6 | 21 | 27 | 17 | 10 | 8 | 0 | 35 | +10 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 52 | 888 | 296 | 96 | 263 | 36.5 | 83 | 222 | 37.4 | 21 | 26 | 80.8 | 12 | 62 | 74 | 32 | 18 | 22 | 0 | 71 | 0 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 27 | 153 | 83 | 29 | 69 | 42.0 | 23 | 55 | 41.8 | 2 | 3 | 66.7 | 2 | 8 | 10 | 2 | 4 | 4 | 0 | 19 | -50 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 9 | 125 | 32 | 11 | 26 | 42.3 | 9 | 23 | 39.1 | 1 | 1 | 100.0 | 1 | 8 | 9 | 5 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 56 | 33.5 | 10.9 | 4.0 | 10.0 | 40.2 | 2.2 | 6.0 | 37.1 | 0.7 | 1.1 | 60.3 | 0.4 | 2.5 | 2.9 | 0.9 | 0.9 | 0.6 | 0.1 | 2.0 | +1.2 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 60 | 28.8 | 10.4 | 3.7 | 8.8 | 41.8 | 2.2 | 5.7 | 38.2 | 0.8 | 1.2 | 71.4 | 0.5 | 1.8 | 2.2 | 0.8 | 0.7 | 0.6 | 0.0 | 2.1 | -2.6 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 49 | 13.4 | 4.2 | 1.5 | 5.1 | 30.0 | 1.0 | 3.3 | 30.1 | 0.1 | 0.3 | 46.7 | 0.2 | 0.9 | 1.1 | 0.6 | 0.6 | 0.1 | 0.0 | 1.2 | -2.9 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 47 | 21.1 | 9.4 | 3.1 | 8.0 | 39.1 | 2.1 | 4.9 | 42.2 | 1.0 | 1.3 | 83.1 | 0.2 | 1.1 | 1.4 | 0.8 | 0.6 | 0.6 | 0.0 | 1.4 | -2.4 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 52 | 23.4 | 11.1 | 3.7 | 8.9 | 41.5 | 2.4 | 6.0 | 39.5 | 1.4 | 1.6 | 84.5 | 0.2 | 1.7 | 1.9 | 0.7 | 1.0 | 0.4 | 0.0 | 1.5 | -8.1 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 52 | 17.2 | 6.2 | 2.1 | 5.6 | 38.1 | 1.6 | 4.4 | 35.7 | 0.3 | 0.5 | 66.7 | 0.4 | 1.5 | 1.9 | 0.5 | 0.4 | 0.1 | 0.0 | 1.2 | -9.1 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 43 | 9.9 | 4.3 | 1.5 | 4.3 | 34.2 | 1.1 | 3.1 | 35.6 | 0.2 | 0.2 | 87.5 | 0.1 | 0.5 | 0.6 | 0.4 | 0.2 | 0.2 | 0.0 | 0.8 | +0.2 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 52 | 17.1 | 5.7 | 1.8 | 5.1 | 36.5 | 1.6 | 4.3 | 37.4 | 0.4 | 0.5 | 80.8 | 0.2 | 1.2 | 1.4 | 0.6 | 0.3 | 0.4 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 27 | 5.7 | 3.1 | 1.1 | 2.6 | 42.0 | 0.9 | 2.0 | 41.8 | 0.1 | 0.1 | 66.7 | 0.1 | 0.3 | 0.4 | 0.1 | 0.1 | 0.1 | 0.0 | 0.7 | -1.9 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 9 | 13.9 | 3.6 | 1.2 | 2.9 | 42.3 | 1.0 | 2.6 | 39.1 | 0.1 | 0.1 | 100.0 | 0.1 | 0.9 | 1.0 | 0.6 | 0.2 | 0.0 | 0.0 | 0.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 56 | 11.8 | 4.3 | 10.8 | 40.2 | 2.4 | 6.5 | 37.1 | 0.7 | 1.2 | 60.3 | 0.5 | 2.6 | 3.1 | 0.9 | 1.0 | 0.7 | 0.1 | 2.2 | +1.2 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 60 | 13.0 | 4.6 | 11.0 | 41.8 | 2.7 | 7.1 | 38.2 | 1.0 | 1.5 | 71.4 | 0.6 | 2.2 | 2.8 | 1.0 | 0.9 | 0.7 | 0.0 | 2.6 | -3.3 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 49 | 11.3 | 4.1 | 13.7 | 30.0 | 2.7 | 8.9 | 30.1 | 0.4 | 0.8 | 46.7 | 0.5 | 2.4 | 2.9 | 1.6 | 1.5 | 0.4 | 0.0 | 3.3 | -7.9 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 47 | 16.0 | 5.3 | 13.6 | 39.1 | 3.5 | 8.3 | 42.2 | 1.8 | 2.1 | 83.1 | 0.4 | 1.9 | 2.3 | 1.4 | 0.9 | 1.1 | 0.0 | 2.4 | -4.1 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 52 | 17.1 | 5.7 | 13.7 | 41.5 | 3.6 | 9.2 | 39.5 | 2.1 | 2.5 | 84.5 | 0.3 | 2.6 | 2.9 | 1.0 | 1.5 | 0.6 | 0.1 | 2.4 | -12.4 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 52 | 12.9 | 4.4 | 11.6 | 38.1 | 3.3 | 9.3 | 35.7 | 0.7 | 1.1 | 66.7 | 0.8 | 3.1 | 3.9 | 1.0 | 0.8 | 0.2 | 0.0 | 2.5 | -19.0 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 43 | 15.5 | 5.4 | 15.8 | 34.2 | 4.1 | 11.4 | 35.6 | 0.6 | 0.7 | 87.5 | 0.5 | 1.8 | 2.3 | 1.4 | 0.8 | 0.7 | 0.0 | 3.0 | +0.8 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 52 | 12.0 | 3.9 | 10.7 | 36.5 | 3.4 | 9.0 | 37.4 | 0.9 | 1.1 | 80.8 | 0.5 | 2.5 | 3.0 | 1.3 | 0.7 | 0.9 | 0.0 | 2.9 | 0.0 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 27 | 19.6 | 6.8 | 16.3 | 42.0 | 5.4 | 13.0 | 41.8 | 0.5 | 0.7 | 66.7 | 0.5 | 1.9 | 2.4 | 0.5 | 0.9 | 0.9 | 0.0 | 4.5 | -11.8 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 9 | 9.2 | 3.2 | 7.5 | 42.3 | 2.6 | 6.6 | 39.1 | 0.3 | 0.3 | 100.0 | 0.3 | 2.3 | 2.6 | 1.4 | 0.6 | 0.0 | 0.0 | 1.7 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 56 | 16.8 | 6.2 | 15.4 | 40.1 | 3.4 | 9.3 | 37.1 | 1.1 | 1.7 | 60.3 | 0.7 | 3.8 | 4.5 | 1.3 | 1.4 | 0.9 | 0.1 | 2.9 | +1.6 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 60 | 18.8 | 6.7 | 16.0 | 41.7 | 3.9 | 10.3 | 38.2 | 1.5 | 2.1 | 71.4 | 0.8 | 3.1 | 4.0 | 1.5 | 1.2 | 1.0 | 0.1 | 3.7 | -4.9 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 49 | 17.6 | 6.4 | 21.3 | 30.2 | 4.2 | 13.8 | 30.2 | 0.6 | 1.2 | 50.0 | 0.8 | 3.6 | 4.3 | 2.4 | 2.2 | 0.6 | 0.0 | 4.5 | -12.3 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 47 | 23.4 | 7.8 | 20.2 | 38.8 | 5.1 | 12.3 | 41.6 | 2.7 | 3.2 | 83.1 | 0.6 | 2.8 | 3.4 | 2.0 | 1.4 | 1.5 | 0.0 | 3.4 | -7.1 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 52 | 24.5 | 8.2 | 19.7 | 41.7 | 5.3 | 13.2 | 39.9 | 2.9 | 3.4 | 83.8 | 0.4 | 3.7 | 4.1 | 1.5 | 2.0 | 0.8 | 0.1 | 3.1 | -17.3 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 52 | 19.8 | 6.8 | 17.7 | 38.4 | 5.2 | 14.2 | 36.4 | 1.0 | 1.6 | 64.0 | 1.2 | 4.9 | 6.0 | 1.5 | 1.2 | 0.4 | 0.1 | 3.8 | -28.5 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 43 | 23.6 | 8.3 | 23.6 | 35.0 | 6.2 | 17.3 | 35.8 | 0.9 | 1.0 | 87.5 | 0.8 | 2.7 | 3.5 | 2.2 | 1.2 | 1.0 | 0.0 | 4.3 | +2.8 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 52 | 17.2 | 5.6 | 15.2 | 36.6 | 4.8 | 12.8 | 37.3 | 1.2 | 1.5 | 80.8 | 0.7 | 3.7 | 4.3 | 1.9 | 1.0 | 1.2 | 0.0 | 3.7 | -11.3 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 27 | 29.6 | 10.4 | 23.3 | 44.4 | 8.1 | 18.1 | 44.9 | 0.7 | 1.1 | 66.7 | 0.7 | 2.6 | 3.3 | 0.7 | 1.5 | 1.1 | 0.0 | 6.3 | -17.8 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 8 | 13.8 | 4.9 | 10.7 | 45.8 | 4.0 | 9.4 | 42.9 | 0.0 | 0.0 | - | 0.4 | 3.6 | 4.0 | 2.2 | 0.9 | 0.0 | 0.0 | 2.7 | -15.2 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 56 | 1875 | 51.3 | 1.043 | 0.6 | 0.1 | 15.7 | 1.3 | 3.7 | 0.94 | 0.24 | 1.4 | 7.3 | 1.4 | 0.1 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 60 | 1726 | 54.0 | 1.115 | 0.6 | 0.1 | 16.1 | 1.1 | 4.0 | 1.22 | 0.25 | 1.8 | 6.7 | 1.6 | 0.1 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 49 | 658 | 40.0 | 0.812 | 0.6 | 0.1 | 20.1 | 1.8 | 7.2 | 1.12 | 0.36 | 1.5 | 8.0 | 1.3 | 0.0 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 47 | 992 | 51.5 | 1.091 | 0.6 | 0.2 | 20.0 | 1.2 | 5.6 | 1.42 | 0.28 | 1.2 | 6.4 | 2.2 | 0.0 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 52 | 1216 | 55.0 | 1.173 | 0.7 | 0.2 | 20.5 | 1.8 | 4.6 | 0.74 | 0.22 | 1.0 | 8.4 | 1.2 | 0.2 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 52 | 895 | 53.0 | 1.079 | 0.8 | 0.1 | 17.3 | 1.1 | 4.7 | 1.26 | 0.27 | 2.4 | 10.5 | 0.6 | 0.1 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 43 | 425 | 48.1 | 0.984 | 0.7 | 0.0 | 21.4 | 1.0 | 6.0 | 1.89 | 0.28 | 1.5 | 5.6 | 1.5 | 0.0 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 52 | 888 | 52.3 | 1.094 | 0.8 | 0.1 | 14.9 | 0.9 | 5.0 | 1.88 | 0.34 | 1.4 | 8.2 | 2.0 | 0.0 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 27 | 153 | 61.9 | 1.250 | 0.8 | 0.0 | 22.6 | 1.3 | 2.3 | 0.50 | 0.10 | 1.5 | 5.7 | 2.7 | 0.0 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 8 | 125 | 64.6 | 1.292 | 0.9 | 0.0 | 10.8 | 0.8 | 6.6 | 2.50 | 0.61 | 1.0 | 6.7 | 0.0 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 56 | 1875 | +1.10 | -0.23 | +1.33 | +0.025 | +0.005 | -0.020 | -0.09 | -0.99 | -0.90 | -0.99 | +0.01 | -0.98 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 60 | 1726 | -0.72 | +1.03 | -1.75 | +0.002 | +0.011 | +0.009 | -2.15 | -1.34 | +0.81 | -0.03 | -0.70 | -0.73 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 49 | 657 | -2.15 | -1.51 | -0.65 | -0.018 | -0.020 | -0.002 | -0.51 | +0.71 | +1.22 | -1.02 | +0.23 | -0.79 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 47 | 992 | -1.49 | -0.49 | -1.00 | -0.031 | -0.007 | +0.024 | -1.30 | -0.64 | +0.66 | +1.01 | -0.39 | +0.62 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 52 | 1216 | -2.20 | -0.77 | -1.43 | -0.025 | +0.005 | +0.030 | -0.01 | -0.63 | -0.62 | -1.07 | +0.57 | -0.51 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 52 | 895 | -3.99 | -1.55 | -2.44 | -0.019 | -0.004 | +0.015 | -1.80 | -0.80 | +0.99 | -1.70 | +0.52 | -1.18 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 43 | 425 | +0.21 | -0.36 | +0.57 | +0.009 | -0.003 | -0.012 | +0.37 | -0.20 | -0.57 | -0.55 | +0.05 | -0.50 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 52 | 888 | -1.76 | -0.30 | -1.46 | -0.021 | -0.003 | +0.017 | -2.51 | -0.43 | +2.07 | +0.92 | -0.10 | +0.83 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 27 | 153 | -0.74 | -0.04 | -0.70 | 0.000 | +0.003 | +0.003 | -2.19 | -1.10 | +1.09 | +0.26 | -0.23 | +0.03 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 8 | 125 | -1.13 | -0.89 | -0.24 | -0.005 | -0.003 | +0.002 | -0.05 | -0.41 | -0.37 | -0.68 | +0.10 | -0.57 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 27 | B2 | 青森 | 2.5 | 56 | 1875 | +0.40 | -1.03 | -0.63 | +0.41 | +1.00 | +1.42 | +5.15 |
| 2017-18 | 28 | B2 | 青森 | 2.7 | 60 | 1726 | +0.31 | -1.08 | -0.77 | +1.28 | -2.59 | -1.31 | +1.78 |
| 2018-19 | 29 | B1 | 秋田 | 2.6 | 49 | 657 | -2.11 | -2.47 | -4.58 | -2.96 | -2.70 | -5.65 | -0.98 |
| 2019-20 | 30 | B2 | 青森 | 2.5 | 47 | 992 | +1.28 | -1.09 | +0.19 | +0.67 | -2.18 | -1.51 | +0.88 |
| 2020-21 | 31 | B2 | 青森 | 2.8 | 52 | 1216 | +0.60 | -1.46 | -0.86 | +0.84 | -2.32 | -1.48 | +1.08 |
| 2021-22 | 32 | B2 | 青森 | 3.2 | 52 | 895 | +0.29 | -1.38 | -1.08 | -0.50 | -3.28 | -3.77 | -0.37 |
| 2022-23 | 33 | B2 | 青森 | 2.4 | 43 | 425 | +0.45 | -1.19 | -0.74 | -0.09 | -0.71 | -0.80 | +0.54 |
| 2023-24 | 34 | B3 | 山口 | 2.8 | 52 | 888 | +0.14 | -0.70 | -0.56 | +0.14 | -1.91 | -1.77 | +0.63 |
| 2024-25 | 35 | B2 | 青森 | 2.6 | 27 | 153 | +1.22 | -1.11 | +0.11 | +1.24 | -1.77 | -0.53 | +0.22 |
| 2024-25 | 35 | B3 | 東京Z | 2.6 | 8 | 125 | +0.09 | -0.38 | -0.29 | -0.86 | -0.57 | -1.43 | +0.12 |